Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nemanja Nedović

2 posters

 :: Intervjui

Ići dole

Nemanja Nedović Empty Nemanja Nedović

Počalji od Bodi Bond Ned 29 Maj 2011 - 3:10

Nemanja Nedović Images?q=tbn:ANd9GcSzU3oX_BxLZKj3Et1Zo4u92cmK-x3dcrgCn2q3XLPzi6r22zbtiQ

U ime foruma Zemlja košarke, želeo bih da ti se zahvalim na izdvojenom vremenu, pa da počnemo

01. Da li bi ti licno više mozda voleo da igraš dvojku?
Mogu da igram dvojku po potrebi ali najvise volim moju trenutnu poziciju.

02. Smatraš li da je brzina i prvi korak tvoj najveći adut i da li to koristiš racionalno? Iako nije to, šta ti misliš da jeste tvoja prednost u odnosu na ostale?
Mislim da je explozivnost, u sta spadaju i brzina i prvi korak, moj najveci adut. Pokusavam da je koristim pametno.

03. Po tvom mišljenju, u kom segmentu svoje igre si napredovao u odnosu na prošlu sezonu?
Imam mnogo vise samopouzdanja nego prosle sezone i samim tim sam u stanju da radim stvari koje prosle nisam mogao ili smeo. Pre svega na napad mislim.

04. Šta smatraš svojim najvećim nedostatkom ?
Lateralno kretanje i reakcija u odbrani.

05. Da li smatraš da si više naučio ove sezone kao prvi plej ili dok si prošle sezone imao iskusnog igrača u vidu Vuka Radivojevića pored sebe?
Prosle sezone sam dosta naucio od starijih igraca ali sam ove sezone dosta igrao, tako da sam osetio kako je igrati protiv odlicnih plejmejkera i mislim da je mnogo bolje za mladog igraca da uci na utakmicama nego na treninzima.

06. Kako komentarišeš to da si u Superligi imao najviše ličnih grešaka (53), agresivnost, motiv ili nešto treće ?
Dosta njih sam nepravedno dobio ali sam naravno i sam uticao na neke. Kao sto sam rekao, lateralno kretanje mi je malo slabije pa mi je samim tim ponekad teze da nogama ispratim brzog igraca.

07. Koji je razlog manjem broju asistencija u tvojoj igri ?
Sasvim sam zadovoljan mojim brojem asistencija, pogotovo u superligi gde sam imao 4 u proseku, na poslednjoj utakmici 10. U nlb ligi sam mogao da ih imam više ali ne treba zaboraviti da smo tada imali Marsa koji je vecinu nasih napada zavrsavao, i to iz driblinga sa svojom kreacijom.

08. Da li radiš individualno, pored treninga sa ekipom ?
Imao sam malo slobodnog vremena u toku ove sezone tako da nisam mogao puno da radim na sebi. Trudio sam se da treninge sa ekipom koristim i kao individualni napredak. Prosle godine sam imao vise vremena i imao sam odicne pomocne trenere koji su znali da ostanu i po 2, 3 sata sa mnom radeci na tehnici i sutu.

09. U nekoj kompletnijoj ekipi, kakav bi sebi zadatak zadao da mozes da biraš ?
Nikada nisam razmisljao o tome ali bih voleo da jednog dana budem pravi lider jedne ekipe.

10. Da li misliš da bi igrački napredovao kada bi igrao Euroleague sledeće godine ?
Sa jednom solidnom minutazom mislim da bi svako napredovao na evroligaskom nivou. Ipak su to najbolje ekipe evrope i sire.

11. Kako komentarišeš da se ipak dosta više očekivalo od tvoje generacije koja je bila prvak države u juniorskom uzrastu?
Na pocetku sezone nas je ostalo trojica iz te zlatne generacije, s tim sto je i Rondovic malo kasnije otpao. Jednostavno takva je bila odluka kluba, neki igraci su mislili da ce im biti bolje u drugim sredinama i na kraju smo ostali samo Lazar i ja. Moram da kazem da su svi momci iz te generacije jako talentovani.

12. Da li ti se više sviđa Evropska ili NBA košarka i zbog čega ? I u kom Evropskom timu, a kom NBA timu bi voleo da igraš kada bi mogao da biraš?
Vise mi se svidja americka kosarka, zbog brzine a i zato sto je na mnogo visem nivou nego evropska, u svim segmentima.

13. Po tebi petorka Euroleague ove godine je...
Teo, Navaro, Vesely, Teletovic, Batiste.

14. Kakvo je tvoje mišljenje o Vladi Jovanoviću ? (verovatno te je trenirao u nekim reprezentativnim selekcijama pa ljude zanima)
Nisam nikada radio sa njim ali sam cuo i mislim da je jako dobar trener.

15. Da li postoji šansa da pređeš u Partizan na kraju sezone ?
Imam ugovor na jos dve sezone sa Zvezdom. To je sve sto znam Smile

16. Koja ti je bila poslednja utakmica na Severu i koja ti je omiljena navijačka pesma ?
Bio sam protiv Smedereva poslednji put. Obaveze su me sprecavale da idem cesce. Najvise volim kad svi polude i kad pocnu da pevaju zvezda oooooo

Još jednom Nemanja, hvala na izdvojenom vremenu, i sve najbolje u daljoj karijeri.



Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Nemanja Nedović Empty Re: Nemanja Nedović

Počalji od Mihael Čet 28 Feb 2013 - 3:55

Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 :: Intervjui

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu