Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Univerzijada - Šenžen 2011.

+24
dane
Anti-RTS
Dule Kecman
Junglezburn
Macijauskas
Geograf
Mihael
Djole
ZuLuofVozdovac
drexler
XXL
Psycho
sarajlija
bigZ
Ray Allen
fizicar
Manu
lazarminator
Bodi Bond
Everton
blagoje
vlada
Talicni Tom
Zemljoradnik
28 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od Bodi Bond Pon 22 Avg 2011 - 4:25

Čestitke na zlatu. Lučić odigrao fenomenalno drugo poluvreme, prvo nisam gledao.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od Djole Pon 22 Avg 2011 - 4:25

Po meni, Dragovic vise nije trojka... dobio je masu, samim tim i usporio... po meni je on idealna 4...
Djole
Djole
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 29.10.2010
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od Everton Pon 22 Avg 2011 - 4:26

cestitke za pavicevica i ekipu , bravo momci
Everton
Everton
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od Talicni Tom Pon 22 Avg 2011 - 4:36

Dobiše naše dede ovu djecu. Ko ih j.... Zlato se broji.
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od dane Pon 22 Avg 2011 - 4:39

Svaka cast momcima. Igrali su sjajnu odbranu u drugom poluvremenu. Jeremic sjajan. Lucic borben do maksimuma, Ljubicic delio sjajne asistencije, Stimac borben, fino je koristio snagu,Dragovic vrlo dobar. Ima ovde svakako materijala za A reprezentaciju. Nadam se da ce Duda prikljuciti repki makar Dragovica. I da cestitke treneru Pavicevicu, svaka cast!
dane
dane
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 06.12.2010
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od Ray Allen Pon 22 Avg 2011 - 5:09

Ko kaze da Dragovic nije napredovao u Ncaa. Pogledajte kako sada igra odbranu, a setite se kako je igrao u defanzivi pre odlaska u Ameriku. Ipak je rad sa B. Holandom (specijalista za odbranu) doneo rezultata.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od Talicni Tom Pon 22 Avg 2011 - 5:20

Igra odbranu od pika na nivou Novice. Možda i nerealno poređenje s obzirom na nivo takmičenja, ali ako bi se školski tražilo kako se igra odbrana od pika to bi bilo to.
Inače, kod nas važi neka priča, meni nejasna, da za odbranu treba samo volja, a kada se i pojavi poneki dobar odbrambeni igrač držimo ga ko malo vode na dlanu. A i kako ne bi, sinoć smo imali predstavu kako treba igrati odbranu (Paun) i kako ne treba igrati (Teo, Tripko uvijek, Rašić). Čudno.
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od bigZ Pon 22 Avg 2011 - 8:23

Nisam posteno odgledao Tripkovica jos iz perioda Partizana, tad je igrao vrlo dobru odbranu, da ne kazem odlicnu...mada kad bolje razmislim kod Duleta su svi samo odbranu i igrali..
bigZ
bigZ
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 26.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od Bodi Bond Pon 22 Avg 2011 - 8:28

Reci, molim te, da se zajebavaš? Tripko je leteo u parter pri svakoj promeni pravca igrača koga je čuvao.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od bigZ Pon 22 Avg 2011 - 8:43

Preterujes Bodi, Tripko je sasvim solidan defanzivac. Ja jesam njegov fan, stoga malo subjektivniji post, ali realno daleko od toga da ispada na svaki dribling
bigZ
bigZ
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 26.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od Talicni Tom Pon 22 Avg 2011 - 9:01

Tripko je nula od defanzivca. Najbolje što može u defanzivi da uradi to je da stane u stav, tj. da izgleda da igra odbranu. Ostalo je užas. Bolje bi bilo da je naučio da je igra na vic, anticipaciju, kao što Teodosić igra. Bar nekad bi uspio da bude koristan, a mnogo bi se poštedio za napad.
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od 2bad4u Pon 22 Avg 2011 - 10:25

Tek sada stižem da iskomentarišem utakmicu "studenata". Svaka čast na pobedi i zlatu, gledao sam samo ovu utakmicu, te nemam dovoljan uzorak za komentar svih igrača, ali hajde da iznesem zapažanja.
Osim što sam imao mnogo zamerki na suđenje, kojim su isterali Lučića iz ozbiljnije igre, mada je i pored toga za to vreme koje je proveo na parketu, objasnio o kakvom se igraču radi (vođa ove ekipe). Znači Lučić odličan, sjajan prvi korak iz driblinga, je svaki put prošao (doduše dosudili su mu 3 krajnje sumnjiva faula u napadu, a i oanj u odbrani je poprilično diskutabilan), šut uz Jeremića najbolji, odbrana sjajna, SRCE. (po meni MORA da igra na trojci i u Partizanu)
Uz njega se odlično pokazao i Birčević, koji je po meni konkretniji i bolji od Dragovića na četvorci. Odličan skok ,zagrađivanje koša, pristojan šut, solidna odbrana.
Treći najbolji (po meni u ovoj utakmici) Jeremić, koji ima sjajan šut, solidne kretnje i deluje poprilično iskusno...
Dragović delio minute sa Bičevićem, ume da siluje , da opuca trojku sa 10 metara, deluje mi "dileja" (poput Radmanovića), ali igra odličnu odbranu (kada hoće)... Mislim da mu je najveći problem u glavi.
Bunić i Štimac približnih kvaliteta, korektno su odradili svoje role.
Razočarenje na playu. Ljubičić, (ograđujem se jer je ovo prva utakmica gde sam ga pomno pratio) razočarao. Toliko napadački "impotentnog" igrača davno nisam video. Ima solidnu kontrolu lopte, ali šut sa distance, poludistance, pa i sa penala katastrofa! Baca cigle, kao da je "air Slavkan" lično.
Drča još gori, ima bolji šut (koji ne koristi) ali njegova rešenja i "asistencije" krst
Dimić, Živaanović i Lešić su brojno stanje, ništa više od toga.
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od vlada Pon 22 Avg 2011 - 13:25

svaka cast majstori Cool drunk
vlada
vlada
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 11.10.2010
Lokacija : Свршац

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od Sensui Pon 22 Avg 2011 - 19:32

@2bad4u

Sto se Dragovica on je morao onu trojku da opali sa 10m jer je isticalo vreme za napad.Inace Dragovic uz Lucica je bio najbolji.Drago mozda nije bio najkonkretniji u napadu juce kao sto je to bio u proslim mecevima ali je objasnio u odbrani.Njega i Lucica(srpski Vesely) pod hitno u A reprezentaciju.
Sensui
Sensui
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 10.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od Zemljoradnik Pon 22 Avg 2011 - 20:55

Nažalost, gledao sam samo prvih 16 minuta, nisam video tu vrhunski odbranu u drugom poluvremenu, ali prvi komentar na ono što sam video bi bio - Dragović je rupa u odbrani. Svaki put kada bi izlazio na pomoć, udvajanje ili iskakanje kod pika, pravio je bar korak viška i ostavljao svog igrača samog. Tako smo primili 8-10 poena + 2 poena koja je dao neki bek preko njega posle prodora, što nije smelo da se dogodi, jer je Dragović imao dobru poziciju. Drago mi je, ako je to bio samo loš period igre za njega.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od 2bad4u Pon 22 Avg 2011 - 23:32

Sensui ::@2bad4u

Sto se Dragovica on je morao onu trojku da opali sa 10m jer je isticalo vreme za napad.Inace Dragovic uz Lucica je bio najbolji.Drago mozda nije bio najkonkretniji u napadu juce kao sto je to bio u proslim mecevima ali je objasnio u odbrani.Njega i Lucica(srpski Vesely) pod hitno u A reprezentaciju.

Dragović je prvenstveno "indijanac". To što će on selektivno igrati odbranu, što će sebi dati za pravo da na svakoj utakmici opuca 10 trojki..., govori o njemu kao nekome kome treba usmeravanje, tim u kome će dobiti prava ali i OBAVEZE... Ne sporim talenat i potencijal, ali je on po meni daaaaleeeeeeeko od A reprezentacije i bilo kakve ozbiljne košarke, u ozbiljnom klubu. To njegovo igranje može da prođe u Americi, ali i tamo mora da igra odbranu svaki minut koji provede u igri.
Birčević je po meni mnogo korektniji i konkretniji igrač od Dragovića (na poziciji 4.), možda ne tog potencijala, ali mnogo bolje karijere, ako se ovaj ne smiri i ne fokusira na košarku.
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od wolfvaga Uto 23 Avg 2011 - 6:54

Tripko je los defanzivac zbog nedostatka fizicke snage. To ce uvek tako biti, ma koliko on "napumpao" ruke u teretani ili slicne stvari. Plus sto je premekan (u voljnom elemnetu) za ozbiljnu kosarku. Sinergija ova dva razloga je, po mom misljenju, iznedrila prosecnog igraca od talentovanog beka-sutera. Nazalost, cini se da je to sada konacno stanje stvari.
wolfvaga
wolfvaga
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od familija Uto 23 Avg 2011 - 11:23

@wolfaga
Ovo je odlicno zapazanje!
Ali mislim da je problem i u drzavi Srbiji koja je siromasna i koja nema dva-tri bogata kluba na nivou Barse, Panate, Cska itd....
Jedan Kalates se razvija u svojoj drzavi u najacem klubu, Takodje i Rubio...Mislim da bi pomenuti Tripko, pa recimo Tepic i Novica bili daleko jaci igraci u ovom trenutku da su nastavili i dalje da igraju za Partizan, u stvari ubedjen sam u to...

familija
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 16.03.2011
Godina : 53
Lokacija : LJig

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od ZuLuofVozdovac Uto 23 Avg 2011 - 12:24

Са овим што је Фамилија рекао бих се апсолутно сложио, али морао сам да се јавим чисто да на списак додам Кешеља и Бјелицу, њему су ипак приоритетно у глави ови црно-бели Very Happy
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od familija Uto 23 Avg 2011 - 12:50

@zulu
U pravu si potpuno!!
Ja jesam crno-beli, ali bas iz ovog razloga sto si napisao, apsolutno pozdravljam povratak Pesica u srpsku kosarku!
Stalno obicnim poznavaocima kosarke u mom okruzenju pricam tu pricu kada je Pesic bio tu godinu u Zvezdi, koliko je Zvezda kao klub napredovala, i koliko se priblizila Partizanu, tj kakvi bi igraci bili gore pomenuti dvojica da i dalje igraju u Zvezdi , naravno pod vodjstvom Pesica....
Ili da se nadovezem, Markovic, Macvan i Bobi u Hemofarmu na primer da ih vodi ZOC, Ili Musli, Raduljica i Jeremic u FMP-u da ih vodi Duda Ivkovic.....Sigurno bi Srpska kosarka izgledala daleko bolje...
I:i da se nadovezem

familija
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 16.03.2011
Godina : 53
Lokacija : LJig

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od Bodi Bond Sre 24 Avg 2011 - 11:44

Srbija je osvojila zlato na Univerzijadi, savladavši u finalu Kanadu.

GRUPA "B":
Srbija - Australija 72:65
Srbija – Kanada 67:70
Srbija – Turska 84:36
Srbija - Hong Kong 102:46

1/4 FINALE:
Srbija – Nemačka 77:55

1/2 FINALE:
Srbija – Rusija 81:61

FINALE:
Srbija – Kanada 68:55
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Univerzijada - Šenžen 2011. - Page 3 Empty Re: Univerzijada - Šenžen 2011.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu