Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evropske lige 2010/2011

+36
dane
superhik
Nolle
air slavkan
ZuLuofVozdovac
Sensui
Tazz
Maja
KKP
Dule Kecman
Geograf
fizicar
Psycho
2bad4u
Zoro
Talicni Tom
blagoje
markoo
mlekadzija
lazarminator
Naissus
Manu
expert
Markos
lakovic.
Everton
TheGodfather
Junglezburn
Gencha
Macijauskas
Mihael
wolfvaga
drexler
Zemljoradnik
Ray Allen
Bodi Bond
40 posters

Strana 13 od 14 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Sledeći

Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Ray Allen Sre 25 Maj 2011 - 9:53

Ivanovic je pozvan na pripreme seniorske reprezentacije CG za Ep u Ltvaniji, a 94. je godiste.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Talicni Tom Sre 25 Maj 2011 - 9:59

Ray Allen ::Ivanovic je pozvan na pripreme seniorske reprezentacije CG za Ep u Ltvaniji, a 94. je godiste.

Potpuno opravdano. Ponekad izgleda fenomenalno na terenu.
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Ray Allen Sre 25 Maj 2011 - 10:28

Slazem se.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Bodi Bond Sre 25 Maj 2011 - 10:38

Stefan Marković 4/7 za 3 u poslenje 2 utakmice. hunter
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Mihael Sre 25 Maj 2011 - 12:13

2 ili 3 trojke su ga "usrale" Evropske lige 2010/2011 - Page 13 315282
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Zemljoradnik Sre 25 Maj 2011 - 19:55

Ray Allen ::Ne znam da li ste znali, ali taj L. Vilijams je cuvao P. Gasola u finalu SP za igrace do 19 godina 1999. u Portugalu.
Kako uopšte Ameri prave odabir igrača za takva takmičenja? Da li stvarno šalju igrače koje smatraju najperspektivnijima?

Talicni Tom ::
Odlično pitanje! Kod vrhunskih igrača koje si pomenuo najvažnija stvar je glava. To su izuzetno inteligentni igrači, čime nadoknađuju druge nedostatke. Kako Šiška igra onakvu odbranu? Tako što bolje od drugih igrača shvata (i primećuje) detalje i to mu daje prednost: uvek se postavi savršeno, čita pokrete igrača koga čuva i predviđa njegov sledeći potez... To su stvari koje se sigurno uče na treninzima, ali verujem da većina igrača to nauči "napamet", kao bubanje u školi, umeju oni to da primene, ali kada naiđu na vrhunskog igrača to im nije od velike pomoći.

Najbolji primer igrača koji zahvaljujući inteligenciji može da se snađe u svakoj poziciji je bio Medžik Džonson. S druge strane tu je Džordan koji mi ne deluje tako inteligentno, ali neverovatnim fizičkim sposobnostima (pod tim mislim i na šut) i velikim trudom (a nije baš ni duduk) je postao to što je postao. Tako da verujem da je moguće postati vrhunski igrač i sa određenim falinkama u predispozicij, ali druge moraju da se poklope. Eto, to je moje mišljenje.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Gencha Sub 28 Maj 2011 - 11:00

http://www.kosarka.rs/main.asp?dir=news&newsid=6041
Jel' se ovi drogiraju - doveli Samardziskog, a ne racunaju na Bjelicu :/
Gencha
Gencha
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od lakovic. Sub 28 Maj 2011 - 21:07

Gencha ::http://www.kosarka.rs/main.asp?dir=news&newsid=6041
Jel' se ovi drogiraju - doveli Samardziskog, a ne racunaju na Bjelicu :/
Ne verujem da ne racunaju na njega zbog losih partija vec zbog velikog interesovanja drugih klubova za njega.Mislim da mu istice ugovor a spominjali su se i Siena,Kaha,Makabi..

lakovic.
brisač parketa
brisač parketa

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od superhik Ned 29 Maj 2011 - 1:12

I da se ja pitam između ta dva igrača, izbor bi bio makedonac Embarassed
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Bodi Bond Ned 29 Maj 2011 - 16:38

Pogledao sam par utakmica tokom sezone i 2 sada na početku plej-ofa. BEKO PBL liga (Rusija) bi mogla kroz 2-3 godine ozbiljno da ugrozi ACB. Oformili su odličnu ligu, sa 10 klubova čini mi se, i iz nej se ne ispada. Ukoliko neki klub pokaže interesovanje može da uđe u ligu, tako sam to shvatio. A to 'interesovanje' verovatno znači dobra organizacija kluba i slične stvari.

Imaju tamo dosta dobrih igrača. Dosta onih osrednjih igrača koji bi mogli i da igraju Evroligu bez problema, a i neke mlade nade.

Sajt fenomenalan, na ruskom i engleskom. Bigrafije igrača urađene kao u NBA. Bajka. Očigledno su krenuli od starta dobro i liči na ozbiljnu priču. Uopšte se ne bih začudio kada bi napravili bum i preuzeli primat od ACB-a, kao što su pre par godina sahranili Palakanestro u odbojci.

Od nekih zvučnijih imena, izuzimajući CSKA, Himki i Uniks tu su:

Džeremaja Mesi (Lokomotiva) - svima poznat iz Arisa (ako se ne varam), a posle se u Realu nije snašao
Majk Vilkinson (Lokomotiva) - ovaj igrač mi s ejako sviđa. PF, gledao sam ga na par mečeva prošle godine, mislim da je igrao u Galatasaraju.
Lionel Čalmers (Lokomotiva) - bivši NBA igrač, mislim da je zajednos a Jarićem trejdovan u Minesotu za Sema Kasela...
Patrik Beverli (Spartak) - gledao sam ga na jednom meču odličan je bio. I generalno ima odličnu sezonu.
Henri Domerkant (Spartak) - mator, ali i dalje šajba.
Pero Antić (Spartak) - ja sam mu se prvi smejao u Zvezdi u fazonu "Doveli Makedonca kao pojačanje". Ali on je sada jedan ozbiljan igrač, bez problema može igrati 15-20 minuta Evroligaške košarke.
Nikola Dragović (Spartak) - vredi i njega pomenuti kao talentovanog.
Markus Vilijams (Enisej) - Posle Konektikata nije se snašao u NBA. Otišao u Portoriko i posle te epizode potpisao za Enisej na godinu dana.
Dragan Labović (Enisej) - odigrao dobro sezonu i verovatno se vratio u život. Pisao sam u temi za to predviđenoj da ima ozbiljno ponudu jednog Ruskog Evroligaša.
Loni Bakster (Enisej) - Na zalasku karijere, ali ga ne treba zaboraviti.
Kevin Pinkni (Enisej) - Nakon Olimpije i on je završio u Eniseju
Pavel Gromiko (Enisej) - njega da pomenem jer je poznat našoj javnosti zbog dugogodišnjih peripetija sa Zvezdom. Igrao desetak minuta, ništa značajno.
Brion Raš (Samara) - dobar bek
Primož Brezec (Samara) - imao problema sa povredama, ali u Evrokupu dominirao u par utakmica. Stižu i njega godine.
Džerald Grin (Samara) - verovatno najpoznatiji po onom čuvenom takmičenju u zakucavanjima.
Kintel Vuds (Samara) - ne znamd a li s epovredio ili je nešto drugo u pitanju, ali bio je potpisao ugovor sa ovim klubom. Nije odigrao nijedan meč u ligi, a čini mi se da jeste jedan u Evrokupu.
Ernest Bremer (Samara) - uz Domerkanta jedini Bosanac na ovoj listi. Very Happy
Marko Marinović (Samara), Ivan Paunić i Nemanja Protić (Nižnji) - da pomenem i njih.
Tajvejn MekKi (Trijumf) - bek sa solidnim brojkama i lepim procentima šuta. Nisam ga gledao. Relativno je mlad (25god).

Ako se tome dodaju: Šiškauskas, Kaun, Lengdon, Lampe, Marko Popović, Lidaj, Lengford, Planinić, Monija, Papadopulos...

Ne verujem da bi bili inferiorni protiv najbolje postave bilo koje lige u Evropi. Sigurno liga odmah iza ACB-a po kvalitetu.

Ponavljam, ovo su sve napravili ove godine, za samo godinu dana!
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od ZuLuofVozdovac Ned 29 Maj 2011 - 18:13

Најгенијалнији потез је управо тај да нема испадања, дакле клубови стичу финансијку стабилност, извесност, могу да потписују дугорочне спонзорске уговоре. Ја мислим да свако озбиљно професионално такмичење треба да буде уређено да нема испадања, као у амречиким порфесионалним спортовима, клубови се премештају у оне средине које могу финансијки да их испрате.

Моја највећа критика руском систему је што они ипак не финансирају ту спорт из реалних прохода, него нађу сваком клубу по једног спонзора, неког олигараха који мора да им да 5-10 милиона годишње и све функционише док овај даје, кад престане угаси се клуб... тако је недавно угашен ФК Москва, Амкар је пребачен два ранга ниже... Ипак дугорочно гледано они иду континуирано напред, све су бољи, неки клубови пропадају али већи број је све бољи и бољи. Добро би било само да им спорт не представља начин да троше паре од нафте и енерената за плаћање скупих црнца.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od wolfvaga Pon 30 Maj 2011 - 1:53

Ima tu dosta potrosenih igraca, ali mnogi mogu jos toga da odigraju...

Jos nesto, zemlja sa 150 miliona stanovnika bi morala da ima i vise domacih kvalitetnih igraca, ne samo strance (mada je lepo videti toliko nasih prezimena u ligi koaj puca tako visoko)...
wolfvaga
wolfvaga
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Ray Allen Pon 30 Maj 2011 - 2:18

Za Niznji je tokom sezone nastupao i Kirk Snajder. Bivsi igrac Jute, Hjustona i jos nekih NBA ekipa.
Vilkinson i Mesi su bili saigraci i u Arisu.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Gencha Pon 30 Maj 2011 - 4:59

Svaka cast Bodi za analizu. Interesovala me je ruska liga, ali nisam stizao da je ispratim.
Gencha
Gencha
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Talicni Tom Sre 1 Jun 2011 - 4:19

Evo linka za CSKA - Lokomotiva , malo PBL ruske lige.
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Psycho Sre 1 Jun 2011 - 20:34

Rytas want $3M for Jonas Valanciunas

One of the most promising centers in Europe could become a good source of income for his club. According to LNK News, the buy-out for Jonas Valanciunas demanded by Lietuvos Rytas is 3 million US dollars.

19-year-old Valanciunas is expected to be a top 5 pick in this year's NBA Draft. However, such a large buy-out might make the player less attractive for the teams that will have high picks.

Lietuvos Rytas on the other hand, would prefer to sell Valanciunas to one of European giants instead. That way the club would be sure to get the money since there's no limit for a buy-out in Europe.

The rumours appeared last summer suggesting that Greek giants Olympiacos wanted to sign Valanciunas. In addition to that, Rytas' GM stated that he would love to see Valanciunas spending his entire career in Piraeus.

However, not all depends on Rytas' wishes. The amount of buy-out must be agreed by the agent of the player. Rytas hired attorney Leon Rose, who represents the likes of Carmelo Anthony, Chris Paul and LeBron James, in order to negotiate the buy-out amount with Valanciunas' agent in USA.

Rytas' urge to receive a large amount of money via buy-out before possible NBA lockout is caused by the club's troubled financial situation.
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Psycho Čet 2 Jun 2011 - 7:54

Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od wolfvaga Pon 6 Jun 2011 - 7:55

Kantu se u finalu Italijanske Serije A prikljucio neprikosnovenoj Sijeni, posto je pobedio Olimpiju (Armani Jeans) u Milanu (rezultat bio 64:72). Micov, mozda i ponajbolji igrac ove ekipe iz Lombardije, dao 12p i imao 10sk (indeks 22).

E sad, posto je Virtus iz Rima izgubio A licencu, pretpostavljam da ce jedan italijanski tim dobiti barem sansu u kvalifikacijama za EL? Ima li sanse da to upravo bude Kantu?

P.S. Kad vec spomenusmo Micova, koji je izricito odbio CG i odlucio da igra za nas, a obzirom da smo prilicno tanki ove sezone upravo na njegovoj poziciji (nisko krilo), sta mislite kakve su mu sanse da bude na spisku Dude Ivkovica?
wolfvaga
wolfvaga
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Bodi Bond Pon 6 Jun 2011 - 8:05

Trebao bi da bude na spisku, ali ga Duda ne ceni previše kao igrača.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od blagoje Uto 7 Jun 2011 - 6:34

Мицов, школски друг из средње. Smile Стварно бих волео да га видим барем на ширем списку, сећам се чак да су Дуди пре пар година поставили баш директно питање за њега, али није дао конкретан одговор, нешто типа- пратимо његове игре. Из његових година у Будућности и оне полусезоне у Партизану сећам се да сам се прилично нервирао што често маши бацања, а и тројке га нису хтеле док код нас на физичком није могао да промаши апсолутно ништа ( можда има везе што смо сви били за пола метра нижи ). И поред тога што је из покојног Беопетрола отишао у Звезду човек је партизановац, сећам се да је причао да је баш лично Змаго био веома упоран да потпише за њих, а и паре које је добио чиниле су ми се баш велике за некога ко има 17-18 година ( видети под: почетак пројекта "Европска Звезда").

А то што неће да игра за ове доле ме не изненађује. Колико знам, он са Црном Гором нема никакве везе ( Омар Кук има, јел`), али то што је две године играо за црногорски клуб не верујем да игра икакву улогу.

blagoje
blagoje
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 28.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od bigZ Čet 9 Jun 2011 - 11:35

Krka izjednacila na 2-2, Klobucar opet najbolji....
bigZ
bigZ
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 26.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Zemljoradnik Sub 11 Jun 2011 - 6:12

Nansi uzeo titulu u Francuskoj. Pobedili su Šole u finalu košem nekog minijaturnog pleja pored Avdalovića 3 sekunde pre kraja. Gledam utakmicu i mislim kako je prva utakmica finalne serije, kad ono komentatori počeše da se deru kako je Nansi prvak Francuske... Kakva glupost, do tada su igrali kompletan play-off, a onda samo jedna utakmica u finalu.

Avdalović loš, slabo je organizovao napade, ali nije baš imao ni za koga, ovi njegovi su se napromašivali zicera koliko Raško za jednu polusezonu. Doduše, ni Nansijevi igrači im nisu ostajali dužni. Velika zvezda Sami Mehija je uspeo da upropasti 3 od poslednja 4 napada svoje ekipe (što im je i došlo glave), uzme loptu, sam za sebe nešto mrljavi i onda šutne neki vrljav šut, uglavnom sa distance. Mislim da je šutirao ukupno nekih 20%. A jedini napad koji su realizovali u poslednjih minut ipo je pogodak nekog belca, Kozera, šut za tri iz ugla o tablu. Sve u svemu, Šole je sam ispustio titulu (a imali su najbolji skor u ligi) u jednoj jako ružnoj utakmici u koju, imam utisak, niko nije uključio ni gram mozga.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Zemljoradnik Sub 11 Jun 2011 - 9:09

Evo, Džile uzeo još jednu titulu. U završinicu su ušli sa 10 razlike, ali zamalo da ih Olimpija stigne. Krka igra sjajno timski, ali nemaju igrače poput Ilijevskog, Gregorija, Ožbolta koji umeju da završe utakmicu. Srećom, i pored trojki Markote i Udriha, Krka je uspela da pregura taj poslednji minut i osvoji drugu titulu za redom.

Usput sam pomalo gledao i Bamberg-Alba. Tu nije bilo previše zanimljivo jer je Bamberg veći deo utakmice vodio 20 razlike, ali pošto učim nemački, bilo mi zanimljivo da slušam komentatore, ali i da čekam da vidim Raduljicu (Dragićević ima lošu sezonu, a Šuputa sam gledao dovoljno puta u Bambergu, tako da mi nisu mnogo interesantni). Raduljče solidno igrao u napadu, mada je za kratko vreme promašio jedno kucanje i popio jednu bananu. Ipak, za to isto kratko vreme je realizovao 3 napada, od kojih jedan kad je ukrao loptu, sam pretrčao ceo teren i zakucao. Ostala dva su bila iz igre leđima (!?). Igrao je on duže i dao više poena, ali ja sam ga gledao samo tih 5 minuta. Svidelo mi se, pre svega, što je dosta napada išlo na njega, a nije mi se svidelo to što i dalje pristupa igri sa arogantnim stavom. U odbrani se ponovo nije proslavio, naravno...

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Mihael Ned 12 Jun 2011 - 4:29

Igrati jednu utakmicu u finalu je stvarno bzvz...
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Naissus Čet 16 Jun 2011 - 10:28

Naissus
Naissus
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : A be Niš be

Nazad na vrh Ići dole

Evropske lige 2010/2011 - Page 13 Empty Re: Evropske lige 2010/2011

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 14 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu