Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svaštara 7

+46
Gencha
Fiti
Gale
sexdrogabodiroga
Marko
familija
Markos
expert
blagoje
Ray Allen
mlekadzija
fizicar
Talicni Tom
Hyperactive
air slavkan
Macijauskas
Dule Kecman
Zolja
slobokv83
maxisb
Anti-RTS
Kure
XXL
Imperator
lazarminator
markoo
bigZ
Everton
Naissus
Nolle
Psycho
Sensui
wolfvaga
2bad4u
PingPong
Zemljoradnik
Koleman
Bodi Bond
Sarlo
Djole
Tazz
dane
drexler
Junglezburn
ZuLuofVozdovac
Mihael
50 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Svaštara 7 - Page 40 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od wolfvaga Ned 19 Feb 2012 - 13:26

Posto ste poceli da pricate o Andji i njenom "filmu", da kazem i ja koju. Nisam ga gledao, ali sam od ljudi u cije procene verujem cuo da je film cista propaganda. Sklon sam da se slozim sa tim, ne zato sto hocu da opljunem po Andji ili filmu, vec zato sto sam akt odlaska na premijeru u Sarajevo, a izbegavanja da se dodje na istu u Beogradu nije korektan. Ocigledno da neke kockice ovde fale, zar ne? Sto je najgore, ja zaista mislim da ona radi kako i misli (tj. da je sebi dopustila da napravi nesto ovako iz ubedjenja). Problem je sto izgleda samu problematiku ne razume dovoljno i daje vrlo pausalne ocene. A zbog imena koje ima (vise kao cerka Dzona Vojta ili supruga Breda Pita nego kao ozbiljna glumica), ljudi ce to gledati i donositi iste takve zakljucke. Ako neko publiku navodi u ovom smeru, ne vidim problem da se to i kaze- Andjo, sestro, preterano seres! I licemerna si. Eto. A o filmu kad ga budem odgledao.
wolfvaga
wolfvaga
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 40 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od 2bad4u Ned 19 Feb 2012 - 13:38

Obožavam Anđu, i svi vi što pljuckate, pljujete i na mene, a to već nije lepo, a Boga mi ni zdravo Very Happy
LM, Anđa je sama rekla da u tom ratu postoje 3 strane, a ona je pisala o jednoj, zahvatila je istinu jedne strane, što ne umanjuje istine ostalih, ali verujem da se kod nas uvek nešto zagubi u prevodu, jer smo poznati da više umemo da mrzimo nego li da volimo...

Nevezano za te gluposti:
Svaštara 7 - Page 40 Kad-yugo-upali
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 40 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od wolfvaga Ned 19 Feb 2012 - 13:46

Pitanje je: "A šta je istina u gradjanskom ratu?" Nema ih više. Samo jedna. Svi su podjednako krivi i svi u tome ravnomerno učestvuju, pre svega, nanoseći sebi štetu i neke drugačije rane, nego kad ih neko drugi, sa strane, nanese. Užasno je netaktično u takvom sukobu zauzimati strane i glumiti sudiju. TO je ono što ne volim kod ove priče. Niti opravdavam. Humanitarcima je posao da pomažu ljudima, ne da snimaju paušalne filmove. Tako direktno diskredituju sav dobar rad koji su imali u prošlosti (da ne bude Andja primer, uzeću Katarinu Rebraču i njene donacije oko karcinoma dojke)...
wolfvaga
wolfvaga
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 40 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od slobokv83 Ned 19 Feb 2012 - 15:09

šta ti je razlika u mišljenju.

prvo Anđa je odlična glumica, retko dobra i veličina koju ona nosi ne može svako da podnese.

drugo ne slažem se da sere. Možda je sa filmom i uradila humano delo, tako da je ispunila i ulogu humanitarca...a što se tiče paušalnosti, to ovde u intervjuu objašnjava lepo Šerbedžija, jer nije moguće u jednom filmu koji je pritom fikcija (jer to je ono što je umetničko), podjednako predstaviti sve. Ona se odlučila da predstvao jednu stranu...šta je tu pogrešno? Je l ne sme to da radi? Da li postoje neke laži u ovome filmu? I da postoje opet je to film...

Treće, mislim da ima mnogo teorija zavere oko ovoga, a žena je samo probala da napravi jedno umetničko delo. Skroz je jasno da je ona to uradila iz ubeđenja. Je l mi to ne dopuštamo da drugi imaju drugačije ubeđenje?

a evo i intervjua sa njom, pa neka svako zaključi svoje, nemam nameru da ubeđujem ljude u suprotno:



osetljivo pitanje za nas, ali ne bih voleo da nas mržnja zaslepi...i opet kažem ne vidim šta je to Anđa uradila loše da je toliko mrzimo...a niko mi ne odgovori na pitanje sa čim se mi to nacionalno identifikujemo? Šta je naše nacionalno jelo? Šta su simboli srpstva?
slobokv83
slobokv83
mvp
mvp

Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 40
Lokacija : Kraljevo

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 40 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od ZuLuofVozdovac Ned 19 Feb 2012 - 15:41

Ако је она покушала да направи уметничко дело онда би и моје свирање флауте у основној школи могло да се назове покушајем да постанем саксофониста.... За мене је та прича свирање курцу. А о добрим намерама не треба она да ми прича, лепо јој је речено да су бројке које се наводе у филну неистините, она их није променила. Дакле инсиситира се не на једностраној истини, него на чистој неистини. Нескривено кокетирање са политичарима у региону током премијера то најбоље потврђује.

А што се мене тиче, ко хоће може и догађаје од 99. да назива ''милосрдни анђео'', ја му не браним.

А морате да почнете да разликујете добру пичку од добре глумице. Да не бих кренуо да набрајам сад 250 бољих које сам видео у животу, одјављујем се.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 40 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od slobokv83 Ned 19 Feb 2012 - 15:43

a ti si odgledao film?
slobokv83
slobokv83
mvp
mvp

Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 40
Lokacija : Kraljevo

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 40 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Bodi Bond Ned 19 Feb 2012 - 15:46

Prvo, nisam gledao film i glupo je onda komentarisati, ali ako u filmu i najavi filma nigde ne stoji da je rađen po istinitom događaju, ne vidim šta je onda problem? Ako pak piše to onda jbg...

Mislim da su naši mediji dali previše pažnje ovom filmu i Anđi i to je glavni problem. Zbog toga i okačih onaj članak/kolumnu čija je suština upravo to...
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 40 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od slobokv83 Ned 19 Feb 2012 - 15:51

pa komentari ispod onog članka koji si okačio su suština. Svaka čast ljudima koji umeju to da prepoznaju...a o Srbendama neću ni da pričam. Mi nemamo nacionalni identitet, a to je kroz istoriju više puta dokazano. Zašto smo kao Srbi rešili da se zovemo Jugoslavija? Pa mi smo bili 500 godina pod Turcima...i onda posle svega mi je smešno kada se ljudi utrkuju u pljuvanju Anđinog filma kako bi dokazali da su veći Srbi...da ne pričam o apsurdu negledanja filma koji se pljuje.
slobokv83
slobokv83
mvp
mvp

Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 40
Lokacija : Kraljevo

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 40 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od drexler Ned 19 Feb 2012 - 21:05

nevezano za temu, ni ja ne vidim neka epohalna djela iza Anđe kao glumice, nisam stručnjak na tu temu, ali realno ona je na tom polju mediokritet. To nema veze ni sa ovim zadnjim dešavanjima ni sa tim što je dobra pička.

I Bred Pit je pozer i ljepotan pa mu se ne može osporiti uspjeh kao glumcu, njegovih 7-8 filmova me je stvarno ostavljalo bez daha.

Inače Slobo, ne znam zašto toliko insistiraš na tome da gledamo film pa da tek onda iznosimo mišljenje o njemu? Ja ga ne planiram gledati, osim ako slučajno dokon ne naletim na njega. Pod pretpostavkom da je tačno ono što ljudi kažu za sinopsis, ne vidim nikakav problem kritikovati je zbog jednostranosti i tendencioznog stavljanja na jednu stranu. Ne znam da li si nekad slušao kakve stavove o ratu u BiH imaju Haris Silajdžić i Bakir Izetbegović? To su nadrealne stvari, čist fašizam.

Pa i prije Anđeline su snimani filmovi u ratu i Bosni, npr. to je radio i jedan od najvećih holivudskih mudonja Oliver Stoun pa je napravio normalnu ratnu priču koja ne favorizuje ni jednu stranu, samo postavlja besmisao rata.

Ovo što radi Džoli (pod pretpstavkom da je tačan ovaj opis o kome ljudi pričaju) je klasično propagandno smeće u rangu Hitlerovih filmova o Jevrejima sredinom 30-ih.

Ne znam zašto povezuješ cijelu ovu priču sa pežorativnim pojmom "Srbenda", sa nac. identitetom, Turcima? Ovo je priča iz sadašnjeg vremena. Ima dosta ljudi u Srbiji koji nisu desničari niti se prže na te kvazi-patriotske priče ali im ovakvo sranje smeta.

Tu posebno mislim na ljude iz Rep. Srpske jer je u toku čitava jedna kampanja određivanja ovog entiteta kao "zločinačke tvorevine". Jednostavno, ta priča ima političku, međunarodnu pozadinu u nekim krugovima, a ovaj film je i njen holivudski pečat. A ta priča o nipodaštavanju rep. Srpske nije naivna i ne treba se stavljati u isti koš sa dnevno-političkim "Srbenda" temama. To su ozbiljne stvari i tiču se opstanka 1.5 milion Srba.


Meni je žao što je ovaj film napravljen, i znam da bi bilo smješno kad bi mi od toga pravili neku ozbiljnu stvar, u suštini ovo jeste umjetničko djelo i naravno da na ovo ne trebaju reagovati Tadić, Dodig ili neki zvanični organi. Ali blagi bojkot i negodovanje od strane javnosti i filmske kritike iz Srbije treba da postoji.

Ne znam zašto misliš da je to loše? Ja se sjećam kakva je sranja trpio Brajan de Palma nakon svog filma o ratu u Iraku. Štaviše, tamo tema nije bio organizovani zločin nad Iračanima već samo izolovana grupica američkih vojnika koja je ubijala Iračane. Republikanski krugovi u SAD su digli neviđenu frku, i to zvanični krugovi, neki senatori, državna tijela. Ovo što se dešava u Srbiji je ništa prema onome. O različitosti priča da ne govorim, a posebno ne o kredibilitetu Brajana de Palme kao režisera u odnosu na Anđelu.
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 40 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Zemljoradnik Ned 19 Feb 2012 - 21:55

Uh, koliko ste smorili...

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 40 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od slobokv83 Pon 20 Feb 2012 - 0:02

Zemljoradnik ::Uh, koliko ste smorili...

mislim da se na ovom forumu kao retko kom kvalitetno diskutuje o svim stvarima i da to ne treba dirati Smile

Drex,

jeste bilo snimano filmova koji su prikazali neutralnost, sigurno ih je bilo dosta, ali bilo ih je i da su nas ocrnili samo tako. Ne sećam se da se tada dizala prašina.
Recimo, The hunting party sa Ričardom Girom u glavnoj ulozi gde on juri Radovana Karadžića i na kraju ga obara udarcem u glavu. Tu postoji scena gde Karadžić i njegovi ljudi ubijaju trudnu muslimanku, tako što joj zariju nož u stomak...pa bio je Džordž Kluni sa Nikol Kidman i spašavali su svet od "tempiranog" Srbina...pa je snimljen francuski film (koji je videlo 200 hiljada ljudi, ovo naravno nije mnogo) o Srbima koji vade organe Albancima, u toj grupi su bili i neki Francuzi...stvarno se ne sećam da je tada nekom to smetalo...filmovi su se nesmetano prikazivali u bioskopima...

Za Anđu mi pada trenuto Changeling (u kome Anđa besprekorno glumi majku koja pod uticajem okoline polako gubi kontakt sa realnošću, a sve zbog otetog joj deteta), takođe Gia (mislim da ovo ne treba komentarisati, odlična uloga). Mislim da njena lepota koliko joj dobrog donosi, toliko stvara i predrasuda...a ako za neke glumice možemo reći da su devojčice i da su jednostavno obične poskočice, Anđa nikoga ne ostavlja ravnodušnim, dovoljno je da se pojavi, ona nikako ne može biti poskočica, ali nosi jednu veličinu sa kojom i Bred teško može da izađe na kraj. Iskreno, nisam verovao da Bred može i ovoliko da izdrži.

Što se tiče nacionalnog indetiteta-naravno da ima svakakve veze sa zauzimanjem stava prema filmu. To je upravo i moja poenta, da on smeta da se vidi istina. Međutim, tu ima više apsurda, pa mi je to mnogo smešno i želeo sam to da napomenem.

O tekstu one gospođe ne želim ni da govorim, dovoljno je da nekoga već nazoveš drogerašicom i anoreksičnom majkom dece iz egzotičnih zemelja i kod prosečnog čoveka si već izazvao pažnju, ali to kao argumente iznose samo slabi i mali.

Treba film da ima određenu dozu blagog bojkota kao što kažeš, nemam ništa protiv, verovatno se ni meni kao Srbendi neće svideti, ali mi je mnogo smešno u šta se sve to pretvorilo. Takođe, kritika je jedno, a pljuvanje i izražena mržnja drugo. Da ne pričam da se kroz prizmu mržnje ona gleda kao loša glumica, da vređa profesiju glumca, sada scenariste i režisera (iako niko nije odgledao film), a posebno da se kroz tu prizmu naziva anoreksičnom i drogerašicom. Glupo je to.

I opet ponavljam, kako niko ne protestvuje i kako se nikome ne probudi nacionalni identitet kada se prikazuje film o Srebrenici na RTSu, kada to urade Ričard Gir, Džordž Kluni ili Bernar Kušner...

eto malo različitih gledišta na iste stvari. Volim da čujem svačije mišljenje, ovom dijalektikom se samo pojačava stav o nečemu i to je dobro. Ne može to da smara plez1
slobokv83
slobokv83
mvp
mvp

Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 40
Lokacija : Kraljevo

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 40 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od wolfvaga Pon 20 Feb 2012 - 0:23

Andja i Bred su vrlo medijski potentni likovi, kako posebno, tako i odvojeno. Da li je njihovo spajanje bilo cist medijski potez ili tu ipak ima i neceg vise, to cackanje ostavljam tabloidima. Kao glumci, pak, oni nisu A klasa (s tim da je Bred bolji glumac, pre svega zbog "cool" izraza, ali kad pokusava da docara neku duboku emociju, obicno preglumljava). Mislim da kao neko ko iza sebe ima 200tinak recenzija i hiljade odgledanih filmova to mogu da kazem.

Ovaj njen rediteljski pokusaj je pucanj u prazno. Pogotovu sto je sve ovde konacno pocelo da se smiruje, ovako ili onako. To sto jos vise boli je pitanje zasto potreba da se iskopava nesto sto smo taman uspeli (sa teskom mukom) da zakopamo? S te instance je meni film nepotreban. Ne doprinosi pomirenju, ili normalizaciji odnosa (koji ce neumitno doci, jer surovi svet prosto ljude sa ovih prostora okrece jedne drugima, nema to veze sa identitetom, Austrijancima ili Turcima, njegovi interesi su takvi da ovo bude provincija i bilo kakva tezina koju zelimo da stvorimo moramo zajedno, nikako ovako krvavo i duboko podeljeni). Klicanje Bosnjackih nacionalista ovom filmu je podjednako lose kao klicanje Srpskih nekom drugom filmu sa slicnom tematikom. To sto je filmom probudila ovakve strukture drustva i dala im za pravo je pravi problem, ne njena fikcija.

Meni je sve na temu tog rata receno filmom Ničija zemlja Danisa Tanovića, sve ostalo nema tu težinu. A tamo mi je potpuno svejedno da li Bošnjak ili Srbin ostaje ostavljen na mini na kraju, od svih. I odlicno se vidi koliko medjunarodna zajednica mari za sve nas.

P.S. Reći za nas da smo narod koji luta i pokusava da se pronadje u ovom vremenu je ok, ali da nemamo kulture i identiteta je cist promasaj. Ja to kazem kao zakleti crveni, samo da naglasim.


Poslednji izmenio wolfvaga dana Pon 20 Feb 2012 - 0:24, izmenjeno ukupno 1 puta
wolfvaga
wolfvaga
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 40 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Sensui Pon 20 Feb 2012 - 0:23

Nemam visoko mišljenje o glumačkim sposobnostima gđe.Jolie jer sem filma Gia i Girl,Interrupted, 95% ostalih njenih filmova su bili letnji blokbasteri gde realno najviše se gleda na to koliko dupe i grudi imaš.O njoj kao reditelju je smešno i bespotrebno pričati, bez obzira na ovaj "film".

Film nisam gledao ali po čisto sumnjam da toliki broj negativnih komentara kako od anonimnih tako i od poznatih ljudi (naših glumaca i filmskih kritičara) može biti slučajan. I to nema samo veze što smo mi predstavljeni kao jedini krivci već jednostavno mrzim taj "crno-beli" pogled na svet.

Inače ništa drugo nisam ni očekivao od bilo kog Američkog reditelja. Opšte je poznato da javno mnjenje prosečnog amerikanca je formirano od strane 3,4 medijskih konglomerata, što naravno ima i svoj uticaj na Holywood, koji je u poslednjih 20 godina postao meka filmskih mediokriteta.

Bilo bi interesantno videti da li će se ikada pojaviti neki američki reditelj koji će se pozabaviti sa američkim "mirovnim intervencijama" širom sveta, ali ne sa aspekta pojedinca.
Sensui
Sensui
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 10.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 40 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od slobokv83 Pon 20 Feb 2012 - 0:51

@wolf

bez ljutnje, mislim da si mnogo u teorijama zavere. Ne vidim nikakve namere osim da neko umetnički prikaže neku životnu priču. Ne verujem da je to neko naručio, ne verujem da je ona birala trenutak da se nešto ponovo rasplamsa. Ne verujem da je išta smišljano i unapred razrađeno. Ne znam zašto je teško poverovati da je spontano došla do tog filma. Došla je do potresnih priča i imala želju da to prikaže. Sad, priklonila se jednoj strani i sa pozicije čoveka je razumem, verovatno da bih i ja zazueo neki stav, makar i pogrešan. Verujem da je ubeđena u to što radi.
Ona je osoba koja je dosta istraživala sebe i koja ima jednu veliku širinu, pa mi je malo glupo omalažavati je, ako nemamo za cilj da skrenemo pažnju na sebe.

Nisam napisao niti jednu recenziju i nisam odgledao mnogo filmova, ali imam glavu za razmišljanje, valjda Very Happy

nisam rekao da nemamo kulture, ali da ne možemo da se identifikujemo je prosto činjenica. Zato nam se vrlo lako i nametnu strani uticaji.

@ Sensui

ko je to od poznatih komentarisao ovaj film? To me zanima iz prostog razloga da vidim da li su to osobe željne medijske pažnje ili ne Very Happy
e da, ne znam puno o našoj filmskoj, ali o naošoj pozorišnoj kritici mogu reći dosta loših stvari.
slobokv83
slobokv83
mvp
mvp

Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 40
Lokacija : Kraljevo

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 40 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Sensui Pon 20 Feb 2012 - 1:03

@slobokv83

Dragan Bjelogrlić je izašao na pola filma. Takođe jedna naša dobra filmska kritičarka, koja piše za Politiku, je imala oštre primedbe nakon odgledanog filma u Berlinu.
Sensui
Sensui
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 10.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 40 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od slobokv83 Pon 20 Feb 2012 - 1:07

Sensui ::@slobokv83

Dragan Bjelogrlić je izašao na pola filma. Takođe jedna naša dobra filmska kritičarka, koja piše za Politiku, je imala oštre primedbe nakon odgledanog filma u Berlinu.

znao sam da je Bjela jedan od njih, to me od njega ne čudi Very Happy . Pa neće sigurno Dragan Jovanović da izađe i da kritikuje Very Happy

@wolf
tek sam sad shvatio kada sam bolje pročitao text da pričaš o posledicama koje ovaj film izaziva, a ne o nameram kako je pravljen i sa te strane se slažem sa tobom. Moja greška, ali ostaje da se mnogi bave teorijama zavere.

-------

https://zemljakosarke.forumsr.com/viewtopic.forum?t=197
slobokv83
slobokv83
mvp
mvp

Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 40
Lokacija : Kraljevo

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 40 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu