Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Branislav Ratkovica 27.1.2011.

5 posters

 :: Intervjui

Ići dole

Branislav Ratkovica 27.1.2011. Empty Branislav Ratkovica 27.1.2011.

Počalji od Gost Čet 27 Jan 2011 - 9:32

Branislav Ratkovica 27.1.2011. 37135_1638092032609_1245995668_1738627_6076907_n
1. Šta je tajna tvoje igračke eksplozije? Šta je bilo klučno: Tvoj rad i želja, talenat koji je kad tad morao da ispliva ili dobar izbor kluba?

Branislav Ratkovica: Pa pre svega mislim da je to rad i želja, jer bez toga ne bih ni zaslužio sansu da se nadjem bilo gde na košarkaškoj mapi ali uz sve to potrebna je i sreća...Ja sam relativno mlad otišao u Nemacku, potpisao sam ugovor sa Oldenburgom ali tamo nisam bio zadovoljan i saradnja je prekinuta posle godinu dana. Tada je usledio poziv Tubingena i ja sam bez razmišljanja prihvatio ulogu koju su mi oni nudili. Od samog početka trener Igor Perović je verovao u mene i dao mi svu slobodu da vodim tim i da napredujem zajedno sa njim. Mislim da sam mnogo dobio dolaskom u Tubingen i da dosta dugujem klubu i treneru.

2. Sve češće srpske košarkaše javnost upozna tek nakon nekoliko sezona u stranim klubovima. Da li misliš da ti u Srbiji nije pružena prava šansa? (Detalji ukoliko želiš da nam ispričaš)
Branislav Ratkovica: Pa mislim da nisam dobio šansu kakvu sam trebao da dobijem. Ja sam prošao kroz sve reprezentativne selekcije i baš iz tog razloga sam morao dobiti pravu priliku da se dokažem. Jedina prilika mi se pruzila u Mega Ishrani i posle te sezone sam otišao u inostranstvo.

3. Prema vrlo šturim izveštajima sa sajta nemačke lige reklo bi se da su ti glavni aduti izražena moć organizacije igre i hrabrost da kreneš na ulaz i preuzmeš odgovornost. Šta bi naveo kao svoju glavnu vrlinu a šta kao element na kome moraš najviše da radiš?
Branislav Ratkovica: Moje vrline su kontrola igre, prodor, pick and roll situacije,pravovremena dodavanja, razigravanje tima i preuzimanje odgovornsoti kad je potrebno. Slabiji deo moje igre je šut za 3 poena ali na tome uveliko radim i sve sam bolji i bolji u tome.

4.Možeš li svoj način igre da uporediš sa nekim opšte poznatim košarkašom? Koji plejmejker ti je uzor?
Branislav Ratkovica: Nisam neko ko voli da se uporedjuje sa drugim igračima. Volim da budem prepoznatljiv po svojoj igri. ako moram da kažem uzora onda neka to bude Deron Williams.

5.Nemačka liga deluje sve bolje. Kakav je tvoj utisak i gde bi smestio svoj tim na tabeli Jadranske lige? Sa kojim srpskim timom bi uporedio snagu svog Tubingena?
Branislav Ratkovica: Nemačka liga je dosta ujednačena. Svako može da dobije svakoga i skoro da nema favorita isključujući Bamberg koji ove godine igra izvanredno. Što se tice mog tima mi igramo dosta promenljivo, pobedili smo skoro sve bolje ekipe u ligi (one koje se bore za play off) a izgubili od relativno slabijih. Naš problem je što nemamo dovoljno igraca u rotaciji pa ne mozemo stalno da drzimo visok ritam. Iz Jadranske lige Radnicki Kragujevac me dosta podseca na Tubingen.

6.Partizan ima velike probleme sa izborom plejmejkera. Da li bi prihvatio njihovu ponudu ukoliko bi se tako nešto dogodilo?
Branislav Ratkovica: Svaki igrač bi se obradovao takvoj ponudi. To je veliki klub sa sjajnim rezultatima i navijačima.

7.Imaš li ponude velikih evropskih klubova i gde vidiš sebe za godinu, dve? Nadaš li se reprezentaciji?
Branislav Ratkovica: Još je rano za to, tek se završio prvi deo sezone. Trenutno sam koncentrisan da što bolje odigram ovu godinu pa ćemo videti. Sledece godine bih voleo da igram u nekom klubu koji ima mnogo veće ambicije i koji igra Evropu.


Poslednji izmenio sharga dana Čet 27 Jan 2011 - 13:03, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Branislav Ratkovica 27.1.2011. Empty Re: Branislav Ratkovica 27.1.2011.

Počalji od KKP Čet 27 Jan 2011 - 10:19

Super intervju sa srpskim Deronom Vilijamsom! Smile up
KKP
KKP
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Knjazevac

Nazad na vrh Ići dole

Branislav Ratkovica 27.1.2011. Empty Re: Branislav Ratkovica 27.1.2011.

Počalji od Junglezburn Čet 27 Jan 2011 - 12:19

Super, interesantno, samo ispravi ovo ''moje vreline'' kod trećeg pitanja... Smile
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Branislav Ratkovica 27.1.2011. Empty Re: Branislav Ratkovica 27.1.2011.

Počalji od Mihael Sub 29 Jan 2011 - 6:49

Odlican intervju, nadam se da cemo ga videti sledece sezone u Partizanu...
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Branislav Ratkovica 27.1.2011. Empty Re: Branislav Ratkovica 27.1.2011.

Počalji od Gost Sub 5 Feb 2011 - 12:43

Branislav Ratkovica novi dabl dabl 13 poena + 13 asitencija. Trenutno prosečno 8 asistencija po meču.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Branislav Ratkovica 27.1.2011. Empty Re: Branislav Ratkovica 27.1.2011.

Počalji od fizicar Sub 5 Feb 2011 - 13:54

Eto pleja za Partizan. Toso reaguj!
fizicar
fizicar
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Branislav Ratkovica 27.1.2011. Empty Re: Branislav Ratkovica 27.1.2011.

Počalji od dane Ned 6 Feb 2011 - 3:00

Svaka mu cast pruza stvarno dobre partije. I naravno sharga clapping
dane
dane
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 06.12.2010
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Branislav Ratkovica 27.1.2011. Empty Re: Branislav Ratkovica 27.1.2011.

Počalji od Mihael Čet 28 Feb 2013 - 3:56

Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Branislav Ratkovica 27.1.2011. Empty Re: Branislav Ratkovica 27.1.2011.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 :: Intervjui

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu