Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NLB 2010/2011

+41
Danny Trejo
air slavkan
Maja
ZuLuofVozdovac
Sensui
dane
Sergej
Ray Allen
Koleman
slobokv83
Manu
XXL
Novica-Ubica
fizicar
Naissus
blagoje
lazarminator
Talicni Tom
Psycho
Gencha
mlekadzija
Dule Kecman
Zoro
Macijauskas
superhik
2bad4u
wolfvaga
KKP
Junglezburn
TheGodfather
drexler
sexdrogabodiroga
Mickey
expert
Zemljoradnik
Everton
Tenenac
Nolle
Mihael
Markos
Bodi Bond
45 posters

Strana 23 od 24 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24  Sledeći

Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od ZuLuofVozdovac Sre 23 Mar 2011 - 4:59

hazarder ::Ali to nema veze sa onim tvojim prvim postom,gde si Partizan poredio sa trecerazrednim evropskim ekipama,i napisao neke smesne stvari.Ova ekipa Partizana je daleko od proslogodisnje,ali je i ovakva mnogo iznad ekipa koje si nabrojao u prvom postu.

Апстрактне ствари постоје само у видео игрицама? Ја не говорим о витуелним стварима... Па ево ја бих се вратио на тај први пост и рекао да идаље мислим да је Партизан (Као уосталом и Проком ове сезоне) ближи по квалитету УНИКС-у, Кахасолу, Естудијантесу него Барси, Панатеу, Макабију, Олимпијакосу... Можемо око тога да се не слажемо, прихватам да има и оних који другачије резонују.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od ZuLuofVozdovac Sre 23 Mar 2011 - 5:31

Psycho ::@Zulu
Tačno je sve ono što pričaš za sastav KKP. Odavno nije bio lošiji. Da si se zadržao na tome verujem da niko ne bi imao zamerke. Ne verujem da bilo kome pada na pamet da piše hvalospeve o timu KKP.
Stvari koje si pisao ipak imaju malo drugačiji kontekst i sa time ne mogu da se složim.
"Моја жеља је да кажем да он једноставно није компетитиван у том такмичењу, а да би у Еврокупу био."
KKP je kompetitivan u EL baš onoliko koliko je to pokazao ove sezone, a to je top16, ni manje ni više.
"У Евролиги ја искрено верујем да постоји бар 10 тимова са којима Партизан уопште не може да игра, и бар још 7-8 за које верујем да су квалитетнији."
U top 8 su 4 ekipe sa kojima se KKP ove godine sastajao uz odnos 1-7. Pobeda je bila jedva izvučena, ali su bar dva poraza (Real, Siena) bila prilično tesna. Jedno je govoriti o manjem kvalitetu (sa tim se slažem), ali je konstatacija da sa nekim ne može da igra preteška. Ove godine nije bilo šansi za pobedu jedino protiv Makabija. Gubljene su utakmice i prethodnih godina sa 20+ razlike, pa se ulazilo u top8/f4.
"Партизан је квалитативно при дну Евролиге"
top16 nije dno Evrolige. Možda je boljih ekipa ostalo van top16 (CSKA recimo), ali u top16 ima ekipa koje u najmanju ruku nisu bolje od KKP (Olimpija, Roma, Lietuvos...). Mislim da je sredina Eurolige za ovu godinu mnogo realnija ocena.
Dve su ekipe ove godine ušle kroz kvalifikacije u EL i nisu prošle dalje od grupne faze, još ih je nekoliko iz EC igralo sa KKP u NLB i jasno je kome je gde mesto.

Još jednom...nisam ostrašćeni zaluđenik koji misli da je KKP nedodirljiv, već samo mislim da suviše paušalno smeštaš KKP tamo gde mu nije mesto. Za vrh EL nije, ali sigurno nije ni za dno.
Igrački sastav je takav kakav jeste, ali se kvalitet tima ne određuje pukim zbrajanjem pojedinaca. Da je tako KKP sigurno ne bi u poslednjih nekoliko sezone (pa i ove) bio (minimum) u 16 najboljih ekipa EL.

Ја нешто гледам и мислим да је Партизан као скуп играча ове године слабији од простог збира квалитета наведених играча. Убеђен сам да тај Џерелс није толико лош играч колико је лоше играо ове сезоне у Евролиги. Да ли му не одговара систем или шта већ не знам али он је имао око 20 поена просек у НЦАА а то је ненормално тешко имајући у виду колико се поена тамо постиже по мечу. Разлика између ранијих година и ове види се и по томе што се ранијих година увек добијали барем једно тешко гостовање, Уникахи, Панатеу, ове године сте били миљама далеко од тога. Ако изузмемо Цибону, ја мислим да од преосталих екипа у Евролиги ви тешко да бисте икога могли да добијете у гостима, укључујучи ту 'Евролигаше' попут Шолеа, Шарлроа, Бросе Баскета... Свака част вама на ранијим успесима, али ваш овогодишњи пласман у Топ 16 је чиста последица ранијих успеха и распадања екипа попут Прокома, а јако мало неког квалитета овогодишњег тима. Да сте ове године били у групама у којима сте раније били испали бисте ко од шале. Многе екипе које су дупло боље од вас испале су пре Топ16. Нпр. екипа Армани Џинса је дупло боља од Партизана али је била у групи смрти. Да не мисли неко да сте бољи од њих само зато што сте отишли даље? ЦСКА си и сам поменуо.

Истичеш да сте конкурентни зато што имате скор 1-7 са најјачим тимовима, од 4 меча код куће сте изгубили 3 и притом сте изгубили и сва 4 гостовања против тих тимова углавном убедљиво. Ранијих година то би било сматрано неуспехом. Дакле остајем при томе да има десетак екипа у Евролиги против којих ове године Партизан нема шта да тражи (Панате, Олимпиакос, Реал, Барса, Каха, Валенсија, Макаби, Монтепаски са Мекејлебом, Фенер...) и бар још 7-8 са којима би по мом мишљењу Партизан могао да игра али од којих би у некој серији изгубио (ЦСКА, Армани, Ефес, Химки па мода чак и Лотоматика и Лијетувос Ритас). Овогодишњи Партизан је у рангу или бољи само од Жалгириса, Шарлроа, Олимпије, Шолеа и сличних клубова свидело се то некоме или не.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Talicni Tom Sre 23 Mar 2011 - 5:49

sharga ::Najpre moram da istaknem da je Partizanova odskočna daska bila Evroliga, a ne NLB. Da nije bilo tog resursa, Partizan ne bi mogao da razvije svoje glavne atrivute koji ga odvajaju od ostalih domaćih klubova. Samouverenost, fizička sprema i mentalna čvrstina koji se dobijaju takmičenjem sa najvećim klubovima Evrope su dimenzije u kojima Partizan stvara tu nedostižnu prednost. Svi smo svedoci da je tek posle nekoliko godina neprekinutog učešća u Evroligi stvorena velika razlika u odnosu na Hemofarm i FMP.

Po toj logici, timovi iz KLS-a su nazadovali jer se nisu takmičili sa boljima od sebe. Bili su pod nekom vrstom sankcija i u hermetičnom okruženju. Većina vas ne poznaje dobro situaciju u lokalnim samoupravama, ne poznajete budžete i koliko se novca odvaja za stavku ''SPORT''. Zato i tvrdite da gradovi u Srbiji ne mogu da iznesu projekte klubova od par stotina hiljada evra godišnje.

Kod navijača Partizana se osobito razvio taj kompleks više vrednosti, pa uglavnom ne uviđaju da se resurs takmičarskog kvaliteta kluba nije transponovao u individualni kvalitet igrača. Pogledajte na šta liče Partianovi igrači kada napuste sistem i odu u druge domaće i strane klubove. To govorim zbog vere velikog broja navijača Partizana da njihov klub ima igračku, to jest individualnu dominaciju galaktičkih razmera u odnosu na igrače Mega Vizure ili FMP-a.
Ovo je za mene sigurno najbolji i najkvalitetniji post, tj. dio posta, koji sam pročitao na nekom forumu već dugo vremena. Svaka čast Sharga.
Za ostale stavove koje si iznio vezane za domaću ligu nisam siguran jer mi taj kvalitet što pokazujemo u igri ne pokazujemo ni u jednom drugom dijelu segmentu koji prati sport i nisam siguran da bi mogli da se organizujemo bez posrtanja, spletki i namještanja, sve ono što smo pokazali u ranijem periodu.
Takođe, ne mislim baš ni da je druga NLB liga rješenje jer definitivno sredine u unutrašnjosti mogu da se animiraju na dolaske naših najvećih i najboljih timova. Zato u traženju nekog idealnog sistema takmičenja treba težiti proširenju broja učesnika lige, negdje oko 25-30 iz svih bivših republika (Srbija naravno 8), a da se naprave neke divizije kao u NBA, odnosno nešto između NCAA i NBA gdje bi timovi iz divizija obavezno igrali dvokružno, a jednokružno ili nekom vidu turnirskog principa sa učesnicima drugih divizija kao vid kvalifikacija za završnu ligu od 8 koja donosi pobjednika i raspodjelu evrokupova.
Kada je riječ o ostatku diskusije, koju bi ocijenio kao Zulu protiv Partizanovog korpusa, osjećam da se priča odvijala upravo u smjeru koji sam i sam doživljavao na nekim drugim mjestima, a to je da se na date zamjerke Partizanu, timu, igračima i treneru, stvara talas uvrijeđenih, i samo čista pristojnost forumaša i mali broj održala je diskusiju na nivou pristojne.
A zašto, zato što je Zulu nezgrapno izjavio da je Partizan na nivou Evrokupa, što samo po sebi nije tačno. Apsolutno zasluženo Partizan ove godine zadovoljava i vjerovatno će i x narednih godina zadovoljavati standarde učešća u Evroligi i ne vidim da neko ima problem sa tim. Isto tako uvijek ima timova koji trenutno ne učestvuju u istoj, a svojim kvalitetom, organizacijom zaslužuju, bio to Uniks ove godine ili ranijih Pamesa i drugi, ili da šire kažem uvijek su timovi koji na kraju godine ulaze u viši rang bolji od onih koji iz istog ispadaju. Samo ko će to znati na početku godine, i da li je tako na početku godine i bilo. I to je čar sporta.
A kada se govori o Partizanovoj igri, ja bih htio reći da ovogodišnji Partizan po kvalitetu igre više liči na one prve godine Duletove ere kada je i bilo tih 2-12 neko na zadnje dvije tri sezone. I da su ti prvi loši rezultati isto nerealni, kao i današnji top 16. Čak se usuđujem reći da je bilo tada bilo jačih i kompletnijih igrača nego sada, samo što je tada u rotaciji bilo samo 6-7 upotrebljivih igrača, a ne kao danas deset. I sada bi se trebalo desiti čudo da u prvom kolu dođe Ortez i u sred Beograda sa dva mala crnca dobije Partizan, jer je iskustvo pokazalo da se za bilo kakav dobar utisak timovi istog ranga moraju pobijediti kući.
Iz istih razloga Zvezda se provodila kao bos po trnju dok je učestvovala u EL, gubila kući lagano, a npr skupo prodala kožu protiv tada isto strašnog Paoa, sa sve Rašom na strani porazom od 2 poena.
Ali znanje ne dolazi samo po sebi, stiče se na svojim greškama uglavnom, i te greške je Partizan davno naučio, kao i ovogodišnje da se ne smije čekati novembar za pouzdanog pleja, i ko zna šta sve još što nismo ni primjetili, i zato će i iduće godine biti takmičarska ekipa u EL, što npr. HF, Cedevita, Zagreb ne bi mogli.
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Gost Sre 23 Mar 2011 - 6:21

Talični, hvala za kompliment, mada ne znam šta sam to radikalno novo izneo u postu. Tvoja ideja o divizijama je meni jako interesantna i verujem da bi kroz neku vrstu dijaloga izmedju klubova i država moglo doći do ostvarenja te ideje. Mi smo potpuno izgubili osećaj da smo apsolutni košarkaški lideri u regionu i da imamo mnogo veći ucenjivački potencijal nego što ga imaju Lisac, Slovenci ili Hrvati. Naravno, problem je u neslozi klubova, ali smo sada, ukoliko se ne vraćamo ponovo na to ko je kada kome šta rekao i uradio, u prilici da uradimo nešto za srpsku košarku.

Navijači i uprava Partizan treba da budu svesni da su postali jedna uvozno zavisna sredina a da na svetskom tržištu treba više novca za kvalitet nego u Srbiji. Takodje, s obzirom na nesrazmeru u bogatstvu, Partizanu ostaju samo ''restlovi'' to jest cvake godine mora da kupuje mačku u džaku. Ukoliko se ove godine liga na neki način ne transformiše srpska košarka biće još u većem problemu jer nećemo imati gde da razigravamo igrače. Taj problem je već evidentatan, crvena lampica već davno blinka. Na početku sezone sam vam rekao da će ovo biti jedna od najgorih sezona u svakom pogledu, da će Duda podneti ostavku, da ove godine može konačno da se slomi kičma srpske košarke.

Divac se oglasio posle mnogo vremena i rekao da će srpska liga imati prioritet. Da li se samo bavio demagogijom ne znam, ali mi padaju različite ideje na pamet. Ako ne možemo radikalno da presečemo sa Jadranskom, možemo delimično. Dakle, Jadranska da ali u vidu kraćeg turnira, kao što se sada igra KLS.

Ne vidim da firma ''Sidro'' ima veću finansijsku moć od države Srbije, pa ni od Grada Beograda čiji budžet iznosi milijardu evra. Dakle, ukoliko taj nezamenjivi Đilas, Bodiroga, Tomašević i Divac reše da revitalizuju srpsku košarku, ne vidim da može biti većih prepreka.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od blagoje Sre 23 Mar 2011 - 7:15

Наравно, на крају се све своди на навијачку опредељеност колико год људи и са једне и друге стране покушавали да буду објективни. Да је обрнута ситуација и да Ц.Звезда прави успехе годинама исто би навијачи Звезде боловали од "комплекса више вредности" само што они тога нису свесни.

Ја се заиста слажем са Зулуом да играчи Партизана (пре бих рекао игра, али о томе се да дискутовати) није за Евролигу ове сезоне, али чак и такав тим са оваквом игром која је право мучење и са тренером дебитантом опет је у шеснаест најбољих у Евролиги. Али, то је више ствар индивидуалног доживљаја квалитета. Значи, са друге стране се и не слажем са њим. Јер, аргумент да су јачи тимови из Еврокупа више "лига" Партизана него најјачи из Евролиге није нешто што је откриће топле воде нити се о томе да дискутовати. Партизан би се у АЦБ лиги борио или за опстанак у најгорем случају или за место испод преј-офа у најбољем случају. Исто тако, Партизан би у Еврокупу био један од фаворита за победника. Али, Партизан не игра шпанску лигу него Евролигу тако да је поређење са Кахасолом( или који год клуб да је споменут) и генерално шпанским прволигашима нерелевантно јер тако би и за фудбалску Лигу шампиона могли рећи да Партизан, Брага,Бате Борисов, Анортозис, Спарта Праг нису ниво просечних прволигаша из Енглеске ( Астон Вила, Евертон, Сандерленд) или Италије (Наполи, Лацио, Фиорентина). Када се каже да је Партизан ушао у ТОП 16 преко "распалог" Прокома (који узгред и такав има неколико пута већи буџет од Партизана, самим тим по default-у ваљда и боље играче, је л`) то је исто као када бисте потенцирали да је Звезда освојила КЕШ у фудбалу `91, а да није играла ни са једним тимом из три најјаче фудбалске лиге ( Енглеске, Италије и Шпаније). Ниђе везе, је`л тако?
И није само Партизан од 24 учесника Евролиге ван тог европског крема. Има бар још 7,8 клубова ( вероватно и више) које у догледно време неће присмрдети највећима. Али, такав је систем.
На крају још једном да се вратим на оно због чега је избила фрка, на Зулуову констатацију да овогодишњи тим Партизана није за Евролигу. Једна ласта не чини пролеће- као што ни после првог пласмана у Топ16 било безвезе трвдити да смо најјачи, најбољи, најлепши већ је то требало доказати континуитетом, па смо 3 пута играли заредом играли четвртфинале, једном и Ф4 тако сада и треба много лоших година да се повеже (рецимо, неулазак у ТОП 16 две године за редом или једном у 4 године) па да сматрам да Партизан није тим за Евролигу, односно његови играчи.



P.S. Иначе, хајде мало да се подсетимо историје јер олако се барата подацима. Партизан је скор 2-12 имао у две узастопне године, у сезонама 2004-05 и 2005-06 (ја их зовем ера Дејана Милојевића). И то нису прве Дулетове сезоне већ четврта и пета. Пре тога и после тога Партизан НИКАДА није имао мање од 4 победе било да се ради о систему са 10 или 14 утакмица по групама.
2001-2002: скор 6-8
2002-2003: скор 4-10
2003-2004: скор 6-8
....
2006-2007: скор 6-8
2007-2008: скор 6-8
2008-2009: скор 5-5
2009-2010: скор 5-5
2010-2011: скор 5-5

Дакле, није баш да је початак био толико неуспешан за Дулета. Првих 5 година нисмо ишли даље иако смо у првој и трећој сезони имали исти скор као у шестој и седмој у којима смо се пласирали.
blagoje
blagoje
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 28.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od familija Sre 23 Mar 2011 - 7:23

@BLAGOJE up
Svaka cast druze za post, stvari mogu da se gledaju i OVAKO i ONAKO, i CRNO i BELO, u sustini KAKO KOME ODGFOVARA.......
Samo treba puno vremena da bi se napisalo nesto ubedljivo!!!!!
Ja nemam toliko vremena ovih dana, ali zato kazem tebi BRAVO za post!!!!

familija
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 16.03.2011
Godina : 53
Lokacija : LJig

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od blagoje Sre 23 Mar 2011 - 7:25

Знам да постоји опција за "едитовање" постова, али морам у посебном да нагласим да за ових пар месеци нисам прочитао нити један Шаргин а да није био конструктиван или погађао у суштину. А безвезе да стално цитирамо човека и испод само додамо "слажем се" или "+1" и слично.
Је л` само до мене или још неко мисли да би овај човек за кратко време урадио више у Савезу него сви кошаркашки радници у последњих пар година ?
Наравно, нисам наиван да помислим да би то могао сам или да би Шарга уопште ушао у Савез без "залеђине", али онако у идеалном случају?
blagoje
blagoje
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 28.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Danny Trejo Sre 23 Mar 2011 - 7:39

Шарга познаје кошарку и са њим је лако наћи заједнички језик,без обзира на навијачко опредељење саговорника,зато имаш тај осећај.Можеш да се сложиш или не али ово што сам рекао и добру намеру му неможеш оспорити.То је укратко у вези онога што Шарга ради.То је моје мишљење
Danny Trejo
Danny Trejo
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 30.01.2011
Lokacija : Zemun

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Gost Sre 23 Mar 2011 - 8:06

Ma ljudi, verujte da nisam imao nikakav navijački pristup. Meni je samo žao što je procep u srpskoj košarci takav da Partizan ne može da radi sa najkvalitetnijim mladim igračima.Kao navijaču Zvezde žao mi je što će Cvetković propasti u Zvezdi. Bolje je da je igrao u Partizanu. Bolje je da su Mačvan, Kešelj i Bjelica igrali u Partizanu. Shvatite me kako želite ali i za Partizan i za srpsku košarku je bilo bolje da je Tadija Dragićević a ne Novica Veličković bio u Partizanu sve one godine. Da ne pričamo da je bolje bilo da su obojica igrala u isto vreme.

Sada se problem uvećao jer su svi klubovi sem Partizana pukli i nema ko da razigrava igrače ni za Partizan, ni za reprezentaciju. Hteo sam da kažem da je interes Partizana u tome da sada shvati zašto je važna revitalizacija domaćeg takmičenja. Ostao je bez osnove, bez igračke baze.

Ja duboko verujem da Evroliga obezbedila Partizanu učešće i bez NLB lige. Ako bi za narednu godinu ponudili da srpska liga daje makar kvalifikanta za Evroligu, to bi bilo dovoljno. Partizan veruje valjda u sebe toliko da može da prodje kvalifikacije.

Ne treba sada osuđivati ni Miška Ražnatovića. Pa i on je potpuno u pravu. Ima u agenciji petorku ekstra kvalitetne generacije '91. i gleda kako jedan po jedan propada. Nema nikakvog sistema, izgubili su se svi, pa i Partizan, jer generalno nemamo nikakv pravac u košarci. Nadam se zaista da će novo rukovodstvo i Divac učiniti nešto po tom pitanju jer je ovo prelomna godina. Treba shvatiti da više nema vremena za padove i uspone. Ovo je civilizacija koja guta a ljudi i događaji padaju u zaborav preko noći. Nije ovo situacija koja se može porediti sa sedamdesetim, osamdesetim ili devedesetim godinama.

Inače, hvala svima vama koji imate visoko mišljenje o meni. Verujte da mi to ne hrani sujetu, kao što neki pametnjakovići misle... Mene pohvale obavezuju na veće zalaganje.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Talicni Tom Sre 23 Mar 2011 - 8:29

E sad se već ne slažemo. I Cvetković u Partizanu. Pa ne može kolega. Very Happy
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od wolfvaga Sre 23 Mar 2011 - 8:42

Ima jedna stvar koju ja podvlacim u rezultatima Partizana (a bez obzira na kvalitet koji je relativna kategorija u poredjenju sa rezultatima, jer igra se za pobedu ne za umetnost, ma kako to meni bilo mrsko da priznam kao zivotni princip), to je IME Partizana (namerno napisano velikim slovima, a bez vredjanja bilo koga). KKP sada moze vec samo na osnovu toga da igra EL. Dakle, da mu se i desi totalni raspad sistema i ostane sa "klincima" u nekoj od sledecih sezona, Partizan bi opet igrao EL i pobedjivao u tom takmicenju.

Jedina stvar koja se meni ne svidja u protekloj raspravi je relativizovanje nekih bivsih Partizanovih igraca. Momci su mesta u rosterima najvecih evropskih ekipa krvavo zasluzili i reci da oni nemaju kvalitet van Partizana bilo bi (kosarkaski) suludo. Postoji nesto sto se zove "ukus",a o njemu ne valja raspravljati (a upravo zbog njega Novica ne igra u Realu, iako ima realan kvalitet), ili uvodjenje u sistem (Milenko ima bolje minute i sezonu nego proslu, samo je pitanje hoce li izdrzati da "ispliva" kod Zoca, koji u rosteru, ruku na srce, ipak ima igrace koji su u PAO vec deceniju).

A o NLB i i 2. NLB imam slicno misljenje kao Bodi. U Srbiji se ne moze napraviti liga tog kvaliteta sa vise od 7-8 timova i to je jednostavno tako. E sad, uvek mozemo raspravljati o organizaciji i ciljevima NLB, te kako se mi tu, kao lider u regionu, uklapamo...
wolfvaga
wolfvaga
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Gost Sre 23 Mar 2011 - 8:46

Nažalost Zvezda je postala groblje talentovanih igrača. Nije mi lako kad sam morao nešto ovako da napišem i da poželim da najbolji Zvezdini igrači igraju u Partizanu.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Koleman Sre 23 Mar 2011 - 8:50

Ja lično mislim da Bjelica i Mačvan ne bi postali bolji igrači da su bili u Partizanu. Dok za Tadiju, Aleksandrova, Kešelja i još dosta igrača ne bih mogao to da kažem Sad
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Mihael Sre 23 Mar 2011 - 10:07

Za Macvana jos mogu i da se slozim ali za Bjelicu bas i ne mogu, videlo se koliko mu je znacila sezona sa Pesicem, u Partizanu bi dobio jednu cvrstinu, u odbrani pogotovo, ovako ce na minute morati da ceka sledecu...

Inace, sad sam procitao 4 strane rasprave, nemam nameru da ulazim u nju, samo cu da napisem da je svako imao po neki dobar argument, bilo je i nekih malo labavijih, a sa Wukovim se slazem 100%...
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Psycho Sre 23 Mar 2011 - 12:11

@Zulu
"Убеђен сам да тај Џерелс није толико лош играч колико је лоше играо ове сезоне у Евролиги. Да ли му не одговара систем или шта већ не знам али он је имао око 20 поена просек у НЦАА а то је ненормално тешко имајући у виду колико се поена тамо постиже по мечу."
Nije on loš igrač, ali je nivo njegove motivacije po dolasku u KKP bio veoma nizak. Otvoren šut nije mogao da pogodi ni pod razno. Procenti su mu bili katastrofalni. (Ostale aspekte ne pominjem, jer su relativni i mogu da zavise od ekipe.) To veze nije imalo sa KKP već sa njim samim.
"Разлика између ранијих година и ове види се и по томе што се ранијих година увек добијали барем једно тешко гостовање, Уникахи, Панатеу, ове године сте били миљама далеко од тога."
3 poena razlike u Sieni sigurno nije miljama daleko. Efes je pobeđen, ali to se pretpostavljam ne broji.
"Нпр. екипа Армани Џинса је дупло боља од Партизана"
Vrlo, vrlo proizvoljno...Ni Siena nije duplo bolja od KKP, o AJ da ne govorimo.
O 1-7 i dva gusta poraza sa timovima iz top8 sam govorio na temu "timovi sa kojima Partizan uopšte ne može da igra" a ne na temu konkurentnosti...Još jednom ponavljam...KKP nije za top8, ali nije ni za đubre gde ga smeštaš...top16 sa skorom 1-5 je sasvim realno.
"има десетак екипа у Евролиги против којих ове године Партизан нема шта да тражи (..., Каха,...)"
Šta tačno znači "nema šta da traži"?

Ponavljam još jednom - paušalno i sa neskrivenim antipatijama daješ procene KKP iznoseći pritom i netačne stvari (zato te i citiram), a postavljaš se kao da su apsolutna istina.
Ni meni se tim i igra KKP ove sezone ne dopadaju.
Navijam za KKP, ali ne mislim kao neki da smo u Pioniru mogli u top8...i ovo nam je puna kapa.
Smatram da je sve što je KKP postigao ove sezone sasvim realno i adekvatno.
E basta
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Bodi Bond Sre 23 Mar 2011 - 16:20

Pored Makabija, izgleda da je i Efes zainteresovan za NLB ligu.
Pominje se da će Vujošević preuzeti Efes na kraju sezone.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Sergej Sre 23 Mar 2011 - 23:56

Dzerels je pre svega los covek. Mesto mu je u Bronksu na ulicnom basketu ...
Sergej
Sergej
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Psycho Čet 14 Apr 2011 - 22:48

Maccabi invited to join VTB United League

Maccabi Electra Tel Aviv, the Israeli runners-up that already got an invitation to the Adriatic league for the next season received another invitation this time from the VTB league.
According to rumors in Israel, Maccabi received an invitation from the VTB league to join the league next season, source from Maccabi responded saying "Maccabi considers both offers (Adriatic and VTB league) very seriously."
The Israeli team and its officials have expressed more than once they're not happy with the Israeli league for several reasons, among them the Final 4 system which replaced the playoffs and because of which Maccabi lost two championships in the last three years after dominating the league. Another reason is that the foreigners restrictions which now allow 6 foreign players (with 2 Israelis on the floor at any time) might be changed to 5 or even 4 foreigners which could really hurt Maccabi's efforts in the Euroleague.
Also Maccabi is not happy with the level of competition in the Israeli league as was reminded by coach David Blatt in the beginning of the playoffs series against Caja Laboral where he said it took Maccabi time to get used to the high level of Euroleague competition compared to the Israeli league. Both VTB and Adriatic league could solve this problem as in those competitions Maccabi can find Euroleague teams like CSKA, Khimki Zalgiris and Rytas in VTB and Olimpija Ljubljana, Partizan and Cibona in the Adriatic league.
VTB United League will be expanding next season in any case. However, the priority of league's management is to bring more high profile teams. Maccabi would boost the popularity of the league due its status in Europe.
There are 12 teams from 8 countries competing in VTB league this season: CSKA Moscow, Khimki, Unics (Russia), Zalgiris, Lietuvos Rytas (Lithuania), Asseco Prokom (Poland), Azovmash, Dnipro (Ukraine), Honka (Finland), Minsk-2006 (Belarus), VEF Riga (Latvia), Kalev (Estonia).
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Nolle Čet 14 Apr 2011 - 23:31

Sergej ::Dzerels je pre svega los covek. Mesto mu je u Bronksu na ulicnom basketu ...

jel istina da ne komunicira baš previše sa ostatkom ekipe ???

Ajde kraj je sezone pa da ga opravdam malo

Kurtis je veoma kvalitetan igrač, igrač koji je scorer na mestu keca, ima širok napadački repertoar, ali on da bi bio bolji u defanzivi, mora da ima jednog beka koji ima defanzivne zadatke tipa Miletić, Kecman i Pera pre 2-3 godine, Bakić, itd... Igrača koji kidiše u odbrani i krpi njegove greške tih 25 minuta po meču. Ovako do izražaja dolazi njegova preterana NBA kurcobolja jer ima u glavi taj superstar stav. Nije deo sistema, već voli da iskače iz njega, vole to i Gist i Vesely, voleo je i Bo, ali oni u defanzivi rade vsoj deo, nije ni Bo nije bio nešto preterano dobar igrač, ali brze noge, nisko težište i odličan size za pleja su mu omogućavali mnogo toga. Uz to Bo je došao kao igrač iz Turske,a Jerrells kao igrač koji je oteran iz NBA ekipe na početku sezone, znači preživeo je i onaj final cut. Za mene je individualno bolji Jerrells, ali za ekipu kakva je KKP ratnička, borbena, koja igra na motiv/napaljenost, itd... Individulalac kao Jerrells ne može da preživi,a on je uz Cook-a najkvalitetniij plej koji se ikad pojavio u nekom našem klubu. Galeb je ima to srce, ono nešto što kupuje navijače, ali kao igrač je po meni mnogo ograničeniji nego Jerrells. Možda će svi skočiti na mene sada zbog ovog, ali ovo je naravno neko moje mišljenje. Napadački arsenal je na strani Jerrellsa, a u postavci odbrane kada bi nekako pokušavao da se sakrije Jerrells to bi izgledalo mnogo bolje, samo Božić i Kec nisu više u godinama da pokrivaj nečija ispadanja i greške,a velika šteta je stvarno, da se on malo rasteretio u odbrani,a ne očekivalo od njega da bude na lopti i igra agresivnu odbranu, što verovatno može, ali ga boli paja, vi biste od njega u napadu imali prosek od 20p i 5as, nešto slično ove sezone rade Chicago i Oklahoma, sa DRose-om i Westbrook-om, koji uz sebe imaju pomoćne bekove koji su defanzivci i pokrivaju dosta toga, zato i imaju tako dobar napadački učinak i zato igraju mnogo lakše. Takvim igračima mora da se da lopta da on iskreira, iskoči iz sistema, u konstalaciji ekipe Partizana to nije bilo moguće, još imate novog trenera, koji u prvoj sezoni nije mogao da eksperimentiše, već je radio čitavu sezonu ziceraški, trebaće mu još najmanje jedna sezona (Vladi) da dobije na samopouzdanju, možda i da se žrtvuje neka sezona u EL, da bi se ponovo krenulo u stvaranje nekih klinaca, mada će to sad ići veoma teško, prevashodno zbog navijača koji očekuju redovan F4, ali sa Milosavljevićem, Lučićem, Katićem, Bešovićem, Mitrovićem, Đekićem, Pešikovićem i još nekim povratnicima i maksimalno 2 stranca ovo bi bila solidna ekipa. Malo ste izgubili ove sezone kompas u želji za rezultatom, Toša to neće ponovo dozvoliti, verovatno su delali i pod pritiskom navijača.
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Sergej Čet 14 Apr 2011 - 23:41

Popravio se u poslednja 2 meseca. U pocetku je izigravo NBA zvezdu poput Lebrona .....


Mada jako lose utice na Jawaia non stop vise po klubovima.
Sergej
Sergej
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Nolle Čet 14 Apr 2011 - 23:44

isto kao kod nas Nedović, Laza, Marsh i Myles... Smile

Inače isto ponašanje je ispoljavao Braca, izolovao se, samo trenirao, i igrao utakmice, bolela ga paja za ostatak ekipe

inače mislim da se slažeš za sportski deo koji sam napisao oko Kurtisa Wink nisam mnogo pljuvao plez
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Sergej Čet 14 Apr 2011 - 23:49

Slazem se Wink

CJ ima mnogo bolji napadacki potencijal od Boa , ali BO ima srce kao sto si lepo napisao Smile Eh BO:)
Sergej
Sergej
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od superhik Uto 19 Apr 2011 - 22:57

U finalu NLB ponovo Partizan i ponovo protiv jedne evroligaške ekipe, ovaj put Olimpije. Od kako je NLB liga postala primarna u odnosu na nacionalne šampionate prvak je Partizan. Sutrašnji duel je prvi u zadnjih 5 godina u kome Partizan neće biti favorit u finalu. Protivnik je Olimpija, pogledajte komentare sa početnih strana ove teme, podsetiće vas koliko je ovaj tim napravio turbulencija u sezoni. Od opšteg rasula, zabrane dovođenja igrača, preko sjajne EL sezone, odličnim strancima, do novog pada sistema, odlazaka stranaca... Ipak, tokom sezone ova ekipa Olimpije je dobila glavu i rep i mislim da je favorit u finalu. Na nekim ključnim pozicijama imaju više iskustva i kvaliteta od Partizana. Trener Zdovc je već dugo u poslu i vreme mu je da počne da osvaja bitne trofeje. U duelu Ilijevski - Jerrels kvotu na prvog bih stavio 1.20 - Sve dobro što Kurtis uradi u finalu se može svesti pod iznenađenje!To tvrdim na osnovu minulog rada našeg crnca. Kecman-Ožbolt, na osnovu trenutne forme tu smo na 50-50 ali bih ipak uvek birao Kecmana. Gregori-Veseli, svu fizičku dominaciju našeg čeha ovaj crnac kompenzuje iskustvom. Ipak, ako Veseli uspe da pravilno usmeri adrenalin bićemo u prednosti. Gist-Jagodnik, slična situacija kao na pleju. Gist ne može da nađe svoju igru iz prvog dela sezone a Jagodnik je onaj tip igrača koji zna kad su njegovom timu potrebne najbolje partije. Ako se tome dode i "blagonaklonost" prema crno-belima koju godinama apsorbuje ovaj vremešni slovenac plašim se da smo najebali ko ž... Katić vs Šermandini, ako uzmemo iskustvo iz ove sezone Partizanu nikako nisu odgovarali ovako dugački, mršavi i pokretni centri. I tu bih dao malu prednost slovencima. Što se klupe tiče (mada znam da ovo nije prva petorka slovenaca ali mislim da je najopasnija po nas) i tu zmajčeki imaju višak iskustva. Udrih, Omerhodžić, Alojzis, Boisa - sasvim dovoljno da rotacijom prave mnogo veliku pometnju našima. Ovi duele koje sam dao 1 na 1 su samo jedan vid razmišljanja, znam da će tu biti mnogo kombinacija. Ako dođemo u situaciju kao juče, da tempo diktira protivnik a ne mi, nemamo šta da tražimo jer je Olimpija mnogo bolja ekipa od Budućnosti. Naš spas može biti neka zamka trenera koja bi nametnula neki stil igre koji nam odgovara ili eventualno da nas ide šut kao u poslednjoj utakmici protiv Hemofarma. Cele sezone očekujemo da eksplodira neki naš stranac, to se dešavalo vrlo retko, ako se desi sutra odlično ali da spavamo na to uvo ne možemo. Pesimista sam i rado ću ishvaliti sve igrače Partizana ako me demantuju sutra Smile
Da se vratim na početak, od osnivanja NLB lige samo su 2 puta titulu uzimali timovi koji nisu iz Srbije. U prvoj sezoni je to bila Olimpija a u drugoj Zadar! Razlog tome je što do tada nisu ni igrali svi reprezentativni srpski predstavnici. Nakon toga kreće naša dominacija, Reflex, Hemofarm, Fmp pa Dinastija! Razlog više da svi sutra budemo uz Partizan, neka se tradicija nastavi! napred partizan
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Danny Trejo Uto 19 Apr 2011 - 23:17

Mislim da ce Jerells sutra odigrati nesto slicno kao u finalu Kupa Srbije i postici 20 poena.Partizan barem po meni moze da sutra prikaze mnogo bolju partiju od ove jucerasnje i da to ne bude iznenadjenje.Mi smo juce dobili izgubljeno i mislim da nam je to dalo dodatnu snagu.Olimpija od Evrolige nije odigrala utakmicu sa neizvesnom zavrsnicom,ako to bude morala (a morace da uvede utakmicu u te vode ako zeli da pobedi, jer Partizan sasvim sigurno ne moze da razbije)psihologija i iskustvo u takvim mecevima(Kecman,Bozic,Veseli) ce uciniti svoje.Jagodnik je namazan i sportski drzak ali godinama gubi od ovih igraca.Koga si tuko u mladosti,tuci ces ga uvek.Vlado Ilijevski ima isti problem....Sutra ce se videti velicina Partizana.Ne ocekujem lose sudjenje kao juce,planovi o istupanju iz lige su vruci,ne treba to Slovencima,ovo bi posle onoga juce jos vise iznerviralo Partizanove celnike.
Danny Trejo
Danny Trejo
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 30.01.2011
Lokacija : Zemun

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Sergej Sub 23 Apr 2011 - 1:13

Izgleda da je sve dogovoreno sa Makabijem za sledecu sezonu. Inace organizacija F4 je bila izuzetna. Poslovicno dobri Slovenci su opet objasnili neke stvari iz organizacije i marketinga.

Jedino im je plan pokvarila grupa od 1000 Grobara koji su bez karata usli u najskuplji deo Stozica iza nase klupe Very Happy
Sergej
Sergej
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NLB 2010/2011 - Page 23 Empty Re: NLB 2010/2011

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 24 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu