Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NBA liga 2010/2011 - 3. deo

+35
Novica-Ubica
lazarminator
sarajlija
expert
wolfvaga
Dule Kecman
Tazz
slobokv83
superhik
Everton
Danny Trejo
Markos
Ray Allen
mlekadzija
Zemljoradnik
Gencha
familija
fizicar
bigZ
Bodi Bond
Junglezburn
Psycho
drexler
blagoje
markoo
Imperator
Koleman
Macijauskas
Anti-RTS
dane
Talicni Tom
Mark Madsen
Mihael
Nolle
ZuLuofVozdovac
39 posters

Strana 35 od 36 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36  Sledeći

Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Maja Čet 23 Jun 2011 - 13:11

Veseljko moj,sve najbolje ti zelim.

Maja
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 11.11.2010
Godina : 37

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Gencha Čet 23 Jun 2011 - 13:12

Svaka cast za Veselog, nadam se da ce postati hit lige sledece sezone.
P.S. Njegov klip mi do sada deluje najbolje.
Gencha
Gencha
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od blagoje Čet 23 Jun 2011 - 13:19

7. пик је Bismack Biyombo , Конгоанац из Фуенлабраде. То је човек којег до пре два месеца нису узимали ни под разно да ће бити у првој рунди ,а не овако високо. Иначе, изабрао га је Сакраменто, али иде у Шарлот (погледати претходну страну :трејд- Сакраменто- Шарлот- Милвоки). Лошија верзија Сержа Ибаке.

8.пик је Brandon Knight- иде у Детроит- изабран ниже него што је очекивано.

9.пик Kemba Walker- иде у Шарлот.


10. пик је Jimmer Fredette. Играће у Сакраменту иако је пик Милвокијев, због истог оног трејда о коме сам писао.
blagoje
blagoje
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 28.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od blagoje Čet 23 Jun 2011 - 15:03

Znam da ce Drexlera interesovati ovo: Cikago trejdovao 28.pika ,43. pika i novac da bi dobili prava na 23. pika, a to je Nikola Mirotic. 23. pik je prvobitno bio Hjustonov, ali su oni napravili trejd sa Minesotom u kome su poslali Breda Milera i tog pika u zamenu za Flina, 20.pika (Moteijunas) i buduci pik. I onda Kan salje tog pika u Cikago.
blagoje
blagoje
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 28.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Bodi Bond Čet 23 Jun 2011 - 15:59

Zanimljivo je da su Vizardsi sa 18. mesta pokupili još jedno krilo i to krilo kome se predviđala viša pozicija na draftu, Krisa Singltona. Pominje se da bi hteli da trejduju Rašarda Luisa, ali niko nije lud da prihvati njegov ugovor.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od ZuLuofVozdovac Čet 23 Jun 2011 - 17:35

Захвалио бих се Благоју, који се заиста синоћ потрудио да пренесе све информације до којих је долазио. Био сам улогован цело вече и пратио све написано.

У овом тренутку ћу само пренети информацију да је Кливленд узео Мачвана са 54. позиције, а о детаљима боље сутра да разговарамо. Лејкерсима упала кашика у мед на 41. пику....
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Zemljoradnik Čet 23 Jun 2011 - 20:17

Junglezburn ::Najjače pitanje:
Novinarka: ''Šta misliš da možeš da uradiš da pomogneš svom timu u NBA?''
Veseli: ''Da pobedi.''
Narednih 5 sekundi nije bilo pitanja, kao da su se zbunili...
Zato što njegov odgovor ne znači ništa. Pitanje je bilo kako može da pomogne, a ne u čemu može da pomogne.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Dule Kecman Čet 23 Jun 2011 - 20:39

Ne pratim NBA, pa ne znam koliko je Vesely dobio odlaskom u Vasington, ali eto bar je geografski najblize kuci.. Smile
Puno srece Jan i da pokidas sve tamo !

P.S. Jel Jordan i dalje vlasnik Wizards-a ?
Dule Kecman
Dule Kecman
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Anti-RTS Čet 23 Jun 2011 - 21:21

Anti-RTS
Anti-RTS
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 35
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Gost Čet 23 Jun 2011 - 21:30

Dule Kecman ::
P.S. Jel Jordan i dalje vlasnik Wizards-a ?

Bio je Generalni Menadzer na kratko 2003. Very Happy Predsednik je Sarlota..

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od markoo Čet 23 Jun 2011 - 21:42

Meni je vrh sto je Klivlend koji je sa 24 pozicije izabrao Macvana koji je bio 54.

Mačvan, koji sada ima samo 22 godine, treba da odluči kada i gde će
nastaviti svoju karijeru, a odabere li NBA - bar nekoliko "košarkaških
stručnjaka" će ostaviti bez teksta. Kada je Klivlend odlučio da 24. pika
druge runde drafta utroši na njega, pojedine svetski poznate agencije
su navele da je u pitanju "igrač o kome se malo zna, ali da su se
Kavalirsi ipak odlučili da se oprobaju ovakvim izborom".
markoo
markoo
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010
Lokacija : Beograd i okolina

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Dule Kecman Čet 23 Jun 2011 - 21:54

partizannnnn ::
Dule Kecman ::
P.S. Jel Jordan i dalje vlasnik Wizards-a ?

Bio je Generalni Menadzer na kratko 2003. Very Happy Predsednik je Sarlota..
Tada sam negde i prestao da pratim.. Draze mi je bilo spavanje Smile
Dule Kecman
Dule Kecman
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Ray Allen Čet 23 Jun 2011 - 22:36

Postoji mogucnost da K. Irving zaigra za Australiju na OI u Londonu.
T. Tompson ogromno iznenadjenje.
Posle R. Lopeza 2008. Finiks izabrao jos jednog brata blizanca. Markifa Morisa.
Strucni stab Sakramenta izuzetno nezadovoljan dovodjenjem Dz. Frideta.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Psycho Čet 23 Jun 2011 - 23:33

Ray Allen ::Strucni stab Sakramenta izuzetno nezadovoljan dovodjenjem Dz. Frideta.
shock Ja sad ne razumem...pa ko ga je birao, ako stručni štab nije konsultovan?
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od blagoje Čet 23 Jun 2011 - 23:48

To rade generalni menadzeri.

Ne sumnjam da ce ZUlu kad bude imao vremena da detaljno opise sve trejdove kji su se nocas desili ali meni je nekako najzinimljivije to sto su Sparsi za 15.pika Kawhi Leonard-a poslali u Indijanu Dzordza Hila.
blagoje
blagoje
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 28.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Maja Pet 24 Jun 2011 - 0:33

ZuLuofVozdovac ::Захвалио бих се Благоју, који се заиста синоћ потрудио да пренесе све информације до којих је долазио. Био сам улогован цело вече и пратио све написано.

+1
Da se i ja pridruzim,hvala Blagoje jos jednom. hvala

Maja
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 11.11.2010
Godina : 37

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Psycho Pet 24 Jun 2011 - 0:40

blagoje ::To rade generalni menadzeri.
Ma jasno da rade GM, nego htedoh reći...kako to radi ovaj kad nije konsultovao stručni štab...
Meni to liči na suludu praksu.
Donekle bih i razumeo kad bi postojao ne znam ti ja kakav finansijski/marketinški interes,pa da se i zanemari igrački kvalitet, al ja to u ovom slučaju ne prepoznajem.
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Koleman Pet 24 Jun 2011 - 1:06

Psycho ::
blagoje ::To rade generalni menadzeri.
Ma jasno da rade GM, nego htedoh reći...kako to radi ovaj kad nije konsultovao stručni štab...
Meni to liči na suludu praksu.
Donekle bih i razumeo kad bi postojao ne znam ti ja kakav finansijski/marketinški interes,pa da se i zanemari igrački kvalitet, al ja to u ovom slučaju ne prepoznajem.
Slazem se. Nebulozno!
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Junglezburn Pet 24 Jun 2011 - 3:19

Zemljoradnik ::Zato što njegov odgovor ne znači ništa. Pitanje je bilo kako može da pomogne, a ne u čemu može da pomogne.
Na stranu to što sam ja iskoristio priliku da malo pljucnem po NBA, i protumačim pauzu kao posledicu postavljanja pitanja prisutnih u sebi ''To win? Why? Who needs that?'', objasni mi malo bolje zašto odgovor ne znači ništa? Meni zvuči sasvim ispravno, zar ne možeš pomoći timu tako što ćeš doprineti da pobedi?
''What I can do to help? To win the game.''
''Šta mogu učiniti da pomognem timu? Mogu pomoći da pobedi.''
Ja sam ovako protumačio...
Ajde malo časovi engleskog! Smile
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Mihael Pet 24 Jun 2011 - 3:30

Posto sam u redovnom kur... sa vremenom u poslednje vreme, samo cu da kazem da mislim da je Veseli prosao odlicno na draftu i da je WAS sjajna ekipa za njega...

I sad samo da napomenem par gluposti koje me jako iritiraju. Prva je njegovo konstantno stavljanje na poziciju PF, a konstatacija koja me tera da umrem od smeha je ta da nema brzinu za cuvanje SF, o majko mila, pa da li ga je neko redovno skautirao. Ako ga stave na PF, moze da se oprosti od NBA karijere, pa gde oni misle da on cuva Rendolfa, Gasola, Stodemajera i ostale... Nadam se da ce u WAS imati sluha za njegovu poziciju i od pocetka ga gurati na SF, nadam se da ce im i Veseli malo objasniti neke stvari, poznajuci njega, zigurno ce tako biti..

Drugo, ne vidim zasto im je smesno sto je Jan ljubio devojku, svaka mu cast na tome, za razliku od ostalih klincica sa kajlama koji izigravaju neka govna, on je ono sto jeste, ne vidim da je nista lose uradio, bas lep gest od njega... O prozivkama " jeee sad sam bogat " i slicno ne treba ni trositi reci...

Rudi Fernandez je u Dalasu, zanima me ko ce tu biti uskracen minuta, Bruer, Stivenson ili on, Stojakovic je vec prakticno otpisan...
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Ray Allen Pet 24 Jun 2011 - 6:00

Na dovodjenju Frideta u Sakramento insistirali su vlasnici braca Maluf. Zelja GM i strucnog staba je bio K. Voker, ili pak da se izvrsi trejd kojim bi doveli iskusnog pleja tipa Parker ili Felton.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od drexler Pet 24 Jun 2011 - 7:27

zanimljive stvari su se sinoć dešavale... aj da prečešljamo sve.

-Majami: Noris Kol, ne pretjerano poznat plej, lično mislim da će se on teško izboriti za minutažu tamo, LeBron i Wade nemaju živaca trpiti sazrevanje rukija uz sebe.

-Orlando: DeAndre Liggins, tačno je da dolazi sa jakog Kentakija, ali to je pik 2. runde, a dolazi u ekipu koja ima ambiciju praviti šampionski roster, jasno je da nema prevelike šanse da uđe u rotaciju. Slično je i sa još manje poznatim krilnim centrom Džastinom Harperom sa Ričmonda. Orladno se neće najesti lebca od ovog drafta

-Nju Džersi: oni su svoj glavni pik dali još u februaru za Derona Vilijamsa Juti (Kanter), tako da im je za ovu godinu ostala boranija. Trejdovali su, mjenjali, kombinovali i na kraju dobili Maršona Bruksa. Bruks je bio 4 godine na Providensu i tamo je bio "bog i batina", nabio je brojke i stvarno se vodi kao dobar napadač. Obzirom da je u Netsima i dalje anarhija, tim je još u stvaranju, vrlo je moguće da će se ovaj mali izboriti za svoje mjesto, prije svega zato što mu je konkurencija Entoni Morou, bekčić koji živi od šuta, a vrlo često i umre od njega. Dakle, Bruksu dajem solidne šanse. Takođe, uzeli su Bojana Bogdanovića, ali on će minimum dvije godine igrati u Feneru tako da nema potrebe sad praviti
planove sa njim. Džordan Vilijams će vjerovatno završiti kao i prethodni draftovani PF sa Merilenda, "naš" Gist, dakle Evropa.

-Njujork: iz prve runde su uzeli Imana Šamperta sa Džrodžija Teka, i obzirom da je roster Niksa nakon dovođenja Karmelo avetinjski prazan, ovaj mali će dobiti šansu. Moje mišljenje je i da će je iskoristiti.
Prije 20-ak godina poznata holivudska zvijezda Vudi Harelson nas je uvjeravao da "bjelci mogu skočiti" a danas imamo Džoša Harelsona, opet bijelca sa Kentakija koji će to isto pokušati dokazati. Obzirom da igra na poziciji Amarea, jasno je kakve su mu šanse, ali ajde da vidimo... Ako i propadne u košarci, neka iskoristi priliku i u Gardenu upozna Spajka Lija, pa da pokuša napraviti karijeru u glumi kao slavni prezimenjak.
Najžalosnije je što su Niksi neposredno prije drafta otpustili Donija Volša, čovjeka koji im je prošle godine iz druge runde poklonio jednog Lendrija Fildsa... Volš bi i na ovom draftu sigurno nešto "ukrao".

-Vašington: o Janu Veselom je kod nas sve rečeno, ne bih da ponavljam, složio bih se sa Mihaelom da je jako bitno da struka Vizardsa ne upadne u zamku i počne ga gurati na PF, to bi bila katastrofa. Kris Singlton je solidan krilni centar, boriće se za minute sa Andrejom Blačom, nije nemoguće da uđe u rotaciju, pogotovo ako se Wizzarsi riješe Rašarda Luisa. Pik druge runde, Šelvin Mek je takođe jako dobar izbor, obzirom da se radi o atipičnom, borbenom all round igraču koji je dvije godine za redom bio dio "cindirela" priče Batler univerziteta. Mek svakako može naći svoje mjesto u rotaciji. Odličan draft za Vašington

-Filadelfija: iz prve runde su uzeli Nikolu Vučevića koji će sigurno dobiti šansu jer je Dag Holins nezadovoljan igrom u napadu Spensera Houza. Vučević bi mogao imati karijeru sličnu Krstićevoj. Iz druge runde su uzeli pleja Lavoja Alena. On je ljubimac domaće publike jer je pohađao univerzitet Templ koji je u Fili, mogao bi dobiti šansu, Dag Kolins tvrdi da nije očekivao da će pasti tako nisko na draftu (50. pik) i oduševljen je što su ga uzeli.

-Boston: Seltiksi su još jedna ekipa za koju mislim da nema neka velika očekivanja na ovom draftu. Oni su ove godine uzeli tandem sa univerziteta Perdju, Džahuan Džonson i Ituon Mur. Mur je iz druge runde i ne zamaram se njime, ali čudi me što su iz prve runde uzeli Džonsona koji je isti tip igrača kao Džef Grin... Mada, Deni Ejndž se ne zamara previše oko ovoga, on ionako ekipu pravi isključivo trejdovima i privlačenjem sl. agenata.

-Klivlend: ja zaista mislim da je Kajri Irving najbolji igrač na ovom draftu i s te strane se nema šta zamjeriti Kavsima. Ovaj 4. pik je vjerovatno lična želja Bajrona Skota, Tristan Tompson je odličan igrač, fizički savršen, pokriva pozicije 3 i 4 i oni su procjenili da im je on potrebniji nego Valančiunas na "petici". Poštujem. Što se tiče Milana Mačvana, većina nas će se složiti da Maki vjerovatno nikad u životu neće kročiti u grad Klivlend

-Čikago: uzeli su Nikolu Mirotića koji je projekat za budućnost, mislim da to nije loš potez, kroz par godina ako se nastavi razvijati dosadašnjim tempom Mirotić može postati odličan igrač, svakako NBA kalibar. Tu je još i Džimi Batler, dečko čiji život je "mala holivudska priča", ljubimac nacije, a obzirom da je požrtvovan, sjajan karakter i dobar defanzivac, ne sumnjam da će već u narednoj sezoni krasti minute Dengu.

-Detroit: ova franšiza je potpuno izgubljena, Dumars je pogubio sve konce, puni su mladih dobrih igrača, ali nigdje nekog kapaciteta za veći iskorak. Kolateralna šteta toga je odlični plej sa Kentakija Brendon Najt, pitanje je kako će se on snaći u toj anarhiji. Mislim da su Najta uzeli samo zato što im je bio najbolji dostupni igrač, a da nemaju pojma šta će s njim. Slično je i sa pikom druge runde, Kajlom Singlerom sa Djuka, možda ja pretjerujem, ali zaista ne vidim model po kome bi Detroit u naredne 3-4 godine mogao do play offa. Vernon Meklin sa Floride je po meni jako dobar centar, ali je figurom i stilom igre sličan Vilkoksu i Meksilu pa će biti jako teško za njega doći do minuta

-Milvoki: Baksi su noćas obilato trgovali. Ostali su bez 10. pika, Salmonsa i Magetija, a osvježili su spoljnu liniju sa Benom Udrihom, Stivenom Džeksonom i Šonom Livingstonom. Pitanje je kako će se ovi uklopiti sa Dženingsom koji vjerovatno misli da je gazda ove ekipe, mada ipak kontam da ovo nije kraj, da će oni još nešto mjenjati ovog ljeta. Imaju iz prve runde i Tobijasa Herisa, PF, 92 godište sa Tenesija koji će se botiti za minute sa Mba Muteom. U drugoj rundi su uzeli Džona Luera sa lokalnog univerziteta Viskonsin, čisto zbog navijača.

-Toronto: iskreno, ne znam zbog čega se digla tolika fama oko Tomasa Valančiunasa, ali ako je on zaista 2. najbolji centar ovog drafta, onda je 5. pik Reptorsa opravdan. Teško je sad bilo šta reći obzirom da je moguće da on ne dođe ove sezone, ali zanimljivo je čitati komentare navijača Toronta, "oh no, another European pussy" Very Happy .

-Indijana: oni su dali oba svoja pika San Antoniju za njihovog rezervnog pleja Džordža Hila. Pejseri misle da na ovom draftu nema za njih bitnog materijala i iskoristili su to da dobiju kvalitetnog provjerenog back up pleja koga će uklopiti uz Darena Kolisona. Pošteno.

-Atlanta: pika prve runde su dali u februaru Vašingtonu za Hajnriha, a u drugoj rundi su uzeli Kita Bensona. Ostvario je odlične brojke u NCAA, ali na nejakom Ouklend univerzitetu pa se to mora uzeti sa rezervom. Klasičan centar, odličan bloker, vjerovatno će uzeti minute panja blizanca Kolinsa i uz Zazu Pačuliu igrati centra kad je Al Horford na "četvorci". Solidan izbor.

-Šarlot: jasno nam je svima da veliki MJ želi prvo srušiti do temelja sadašnju ekipu, i na njenom pepelu izgraditi novu jaku, možda šampionsku. Ovaj dio sa rušenjem mu za sada ide jako dobro, riješio se svega što je valjalo u Bobketsima (Valas i Džekson) ali pitanje je kako će mu ići ovaj dio sa pravljenjem nove. Napravio je sebi 2 pika u Top 10 i uzeo Bizmaka Bijomba i Kembu Vokera. I jedan i drugi su "žilet" igrači, i veliki rizik. MOgu postati novi Monta Elis i Serž Ibaka, a mogu se izgubiti iz lige kroz par godina. Vrlo je hrabro početi graditi novu ekipu na momcima koji se zovu Bizmak i Kemba stink .

-Memfis: hit ovogodišnjeg plej ofa, Grizliji nisu puno poslovali sinoć. Imali su pik u drugoj rundi i njime drugu godinu za redom doveli pleja brucoša sa Kanzasa Džoša Selbija (prošle godine Ksavijer Henri). Henri je imao problema sa povredama, ali je sad zdrav i sa Selbijem će se boriti za ulogu prve zamjene Majku Konliju na poziciji pleja. Osim ako se trener Lajonel Holins ne odluči da na toj poziciji zadrži Grejvisa Vaskeza koji se sasvim solidno snašao na toj poziciji u play offu, ako bude tako, onda su oba Kanzas Džejhouka izduvala.

-Nju Orleans: Hornetsi ovaj put ništa nisu birali, razdjelili su svoje pikove za neka srećnije vremena. Njima je glavni problem šta sa Kris Polom, i uopšte šta sa sobom, ko zna gdje će ova franšiza završiti

-Dalas: Mavsi su svoja oba pika dali, šampionima treba dokazan igrač i u krdo je stigao Rudi Fernandez. Obzirom da su Peđa, Kardinal i Kid jednom nogom u penzionerskom domu, a ni Merion im nije daleko, Rudi je logično riješenje. Za razliku od većine foruma koji prezirete sve Špance plez , ja Rudija baš gotivim i nadam se da će iskoristiti šansu.

-Hjuston: Rokitsi su sinoć bili baš aktivni. Pod košem su izgubili iskusnog Breda Milera a dobili su Markusa Morisa (po meni bolji blizanac) i Donatasa Motijeunasa. Obzirom da su im tu još Patrik Paterson, Čak Hejs, Džordan Hil, Luis Skola, Hašim Tabit pa i Jao Ming, meni nije jasno ko koga tu jebe, šta oni ustvari planiraju. Nisam pametan. Iz druge runde su uzeli po meni odličnog Čendlera Parsonsa koji će biti kokurencija Čejsu Badindžeru, a usput su iz Minesote dobili i Džonija Flina koji će na treninzima smetati Loriju i Dragiću. Eto, Kevin MekHejl ima svega i svačega u rosteru, valjda će nešto iz toga izvući

-San Antonio: ja Gregu Popoviću i dalje bezrezervno vjerujem, i mislim da će on napraviti nešto od onoga što je dobio za Hila. To su atipični Kavi Leonard, odličan defanzivac i skakač sa pozicije 3 (doviđenja Džefersonu) i Davis Bertans, nova Popova nada iz Evrope, kažu možda i najbolji šuter na draftu. Ipak, on ostaje još u Olimpiji vjerovatno. Tu je i njihov originalni pik koji su utrošli na Korija Džozefa, koji bi trebao preuzeti Hilovu ulogu. Inače, to je još jedan Kanađanin na ovogodišnjem draftu. Sa kraja druge runde Pop je pokupio Adama Hangu, Mađara koji od jeseni počinje igrati ACB ligu. Kada pogledamo istoriju Popovih pikova od 50. pa nadalje, ipak valja obratiti pažnju na ovog malom, to može biti nova velika "krađa"

-Denver: kao što se i očekivalo, Karl u potpunosti povjerava ekipu Taju Losonu. Umjeto Feltona koji je u naponu snage, za back-upa mu dovode Andrea Milera koji ulazi u zadnji dio svoje karijere. Usput, na draftu kupe Keneta Farida, k. centra sa odličnim brojkama, jednog od najboljih igrača u NCAA ove sezone (ali na malo poznatom Morhed stejtu). Sigurno će već u prvoj sezoni pokupiti dosta minutaže Keniona Martina, po meni, radi se o odličnom skakaču, jako dobar izbor. Trejdom su u prvoj rundi dobili i Džordana Hamiltona, solidnog beka sa Teksasa koji bi mogao dobiti prostor već u ruki sezoni u zavisnosti od ishoda pregovora Nagetsa sa Smitom i Aflalom.

-Juta: oni su na ovom draftu bili prilično bitan faktor. Trener Korbin ipak nije vjerovao u Najta i 3. pik je utrošio na Enesa Kantera koji ima kapaciteta da bude među najboljim centrima lige. Iako ima dosta skeptičnih povodom Kantera, ja ipak vjerujem u ovog momka, nadam se da će napraviti karijeru kakvu mu većina predviđa. 12. pik su utrošili na Aleka Burksa koji je rođeni napadač i vjerovatno će već u prvoj sezoni uzeti bitnu ulogu u Juti, obzirom na napadačku ograničenost igrala kao što su C.J. Miles ili Roni Prajs. Vjerovatno se Džezeri nerviraju što im nije bio dostupan Džimer, ali ja mislim da im je Burks sigurnija varijanta.

-OKC: ništa bitno za njih na ovom draftu, mislim da su mogli birati bolje. Iz prve runde su uzeli Redžija Džeksona, plej sa Boston koledža koji će teško dobiti šansu pored Vestbruka i Mejnora

-Minesota: Dejvid Kan je napravio ono što je morao - uzeo je Derika Vilijamsa ali vjerovatno ni sam ne zna šta će s njim na kraju biti. Oslobodio je prostor za Rubija tako što je pustio Flina u Hjuston, a zauzvrat je doveo konkuranciju našima na centru u vidu Breda Milera. Iz druge runde je stigao plej sa UCLA Malkolm Li koji će se pokušati uvući u rotaciju sa Rubiom i Ridnauerom. Ukratko, sve ovo je prva faza ovogodišnjeg rebuildinga koji će se vjerovatno završiti jednim velikim trejdom.

-Portland: Blejzersi su sinoć rekonstruisali poziciju 1 dovođenjem Feltona za Milera i izborom Djukovog beka Nolana Smita u prvoj rundi. Po meni jako dobar posao. Iz druge runde su pokupili Džona Diblera sa Ohajo Stejta, bijeli bek šuter skromnih fizikalija, svakako lošiji od Luke Babita koga su izabrali prošle godine a nisu mu dali šansu. Sumnjam da će je dati i Dibleru. Kao kusur iz trejdova imaju još jedan pik druge runde koji im donosi Targuja Ngomba, Kongoanca iz katarske lige. Targuj - Ngombo - Kongo - Katar... košarka? NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 342805

-Sakramento: dali su 7. pik i Udriha, dobili 10. pik i Salmonsa. 10. pik utrošili na Džimera Frideta, a trener Vestfal pizdi na upravu. Biće zaista zanimljivo vidjeti kako će se Džimer uklopiti, pretpostavljam da će dobiti neku minutažu na poziciji 2 uz Markusa Torntona koji je eksplodirao u finišu sezone. Iz druge runde su uzeli nisko krilo Tajlera Hanikata sa UCLA koji će se za minutažu boriti sa Kaspijem (vrlo moguće da će dobiti šansu), i pleja Ajzeu Tomasa (ništa u rodu sa Bad Boyom), najnižeg igrača drafa (175cm) za koga ne vjerujem da će bilo šta napraviti. Meni ostaje utisak da su Kingsi mogli bolje proći...

-Golden Stejt: glavni izbor im je Klej Tompson koji je napravio odličnu karijeru na Vašington stejtu. Pouzdan bek šuter, školovan, nešto što bi moglo koristiti Marku Džeksonu u ambicijama da malo uspori napad Voriorsa. Pitanje je kakvi su dalji planovi GS-a sa Montom Elisom, hoće li tu biti promjena... Ipak, u svakom slučaju, Tompson će dobiti šansu, posebno ako GS ne zadrži Redžija Vilijamsa, do sada prvu opciju sa klupe u spoljnoj liniji. Iz druge runde su pokupili Džeremija Tajlera, nekada veliku srednjoškolsku zvijezdu u Americi, dečka koji je pošao Dženingsovim stopama i nije htio na koledž već je otišao u Evropu. Kasnije i u Aziju. Nije ni čudo što je pao u drugu rundu jer je izgubio dvije godine po košarkaškim bespućima. Ipak, obzirom koliko je Biedrinš bio mrtav prošle sezone, eto šanse Tajleru da rehabilituje svoju karijeru, vrlo lako može upasti u prvi plan ako pokaže bar dio svog talenta. U drugoj rundi su uzeli i Čarlsa Dženkinsa, momka koji je ostvario jako dobre brojke u NCAA karijeri ali na proječnom koledžu. Kombo bek, ako se ispostavi da može pogađati i na NBA nivou, svakako može biti neki back up Kariju.

-Klipers: svog prvog pika su dali Klivlendu za Moa Vilijamsa (sticajem okolnosti, taj pik je Kajri Irving, al jebiga, ko bi znao), tako da im je ostalo da biraju u drugoj rundi. Tu su uzeli Treja Tompkinsa, k. centra koji koji će možda dobiti neki minut na +/- 30 razlike kad izađe Grifin, i Tompkinsov saigrač sa univerziteta Džordžija Trevis Lesli koji je po meni sasvim prosječan igrač, i vjerovatno nikad neće ni primirisati. NBA ligi. Klipersi bi ovog ljeta mogli napraviti jedan kvalitetan trejd koji bi im konačno zaokružio ekipu, i da konačno napadnu taj play off.

-Lakers: žutaće hronično boli tuku za draftom, to je sirotinjska zabava a oni sebi igrača nabavljaju lakšim putem. Ovako se vodi da su iz druge runde uzeli čak 3 igrača, Endrju Gaudlok (crna verzija Frideta, dečku je fetiš da puca trojke sa 9 metara), Čukvudibere Maduabum (ne znam je l potrebno išta reći) i Ater Majok (australijski centar, mahač peškirom na Konektikatu). Imam osjećaj da su Kupčak i ekipa sjedili negdje uz pivo i valjali se od smjeha na ovaj draft. Jebote, oni se sprdaju s ligom.

-Finiks: Sansi su birali samo Markifa Morisa, jednog od blizanaca sa Kanzasa koji će ući u rotaciju sa Vorikom, Gortatom, Frejom i Lopezom pod košem. Ništa bitno. Finiks ionako planira totalni rebuilding kroz trejdove.



Ukratko, jedna sasvim prosječna generacija, ali biće zanimljivo pratiti ih kako se snalaze.
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od zex88 Pet 24 Jun 2011 - 8:07

[quote="drexler"]
Endrju Gaudlok (crna verzija Frideta, dečku je fetiš da puca trojke sa 9 metara),
Moj covek.. neo
Btw,odlicna analiza,kao da sam gledao ceo draft.. clapping


Poslednji izmenio zex88 dana Pet 24 Jun 2011 - 8:08, izmenjeno ukupno 1 puta
zex88
zex88
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 02.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od superhik Pet 24 Jun 2011 - 8:08

drex kao i uvek up

Ja bih samo za moje Kliperse rekao da su dosta izglupirali dovođenjem Moa, ipak je moglo da se pretpostavi ovako nešto.
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Ray Allen Pet 24 Jun 2011 - 8:43

Dzos Selbi je napravio katastrofalan potez sto prosle godine nije izasao na draft. Sigurno bi bio izabran u top 15.
Ajzea Tomas nasledio je Nejta Robinsona na Vasington univerzitetu. Nasledio je takodje i njegov broj. Slican tip igraca su Tomas i Robinson. Jedino sto Ajzea ne moze bas toliko da se odrazi. Verovatno znate i kako je Tomas dobio ime Ajzea. Njegov otac, veliki navijac Lejkersa kladio se krajem 80ih sa prijateljom da ce Lejkersi u finalu NBA pobediti Detroit. Posto su na njegovu zalost ipak Pistonsi na kraju slavili, tata Tomas je teska srca sinu ipak dao ime Ajzea. Opklada je opklada.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2010/2011 - 3. deo - Page 35 Empty Re: NBA liga 2010/2011 - 3. deo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 36 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu