Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Marko Čakarević

+2
Talicni Tom
Bodi Bond
6 posters

 :: Intervjui

Ići dole

Marko Čakarević Empty Marko Čakarević

Počalji od Bodi Bond Čet 16 Jun 2011 - 3:31

Marko Čakarević Part-radnick-super-008


1. Šta je falilo da Radnički ove godine uđe u finale?
- Pre svega mislim da da smo se pred početak sezone skupili ranije i da smo imali barem nekih mesec dana zajedničkog rada cela sezona bi nam bila po meni uspešnija a samim tim sigurno bi to uticalo i da pružimo bolje igre u završnici šampionata. Takođe verujem da nam je nedostajalo i malo sreće, a naravno i iskustva koje za razliku od nas Hemofarm imao, kako kroz finala lige skoro svake godine tako i učešća u evropskim takmičenjima.

2. Sada kada su ti inostrani saigrači otišli, možeš li da nam kažeš kakva je bila saradnja sa njima (na treningu i na utakmicama) i šta misliš o igrama Markovića i Lija? Da li su zaista bili toliko bezvoljni kao što su često izgledali na terenu?
- Saradnja sa njima je bila sjajna, njih dvojica su zaista odlični momci. I svaku utakmicu su igrali maksimalno i ja na terenu nikad nisam osetio da se oni ne trude ili ne žele da pobede.

3. Kako izgleda saradnja sa Mutom, na utakmicama imamo prilike da vidimo kako je vrlo strog prema igračima, da li je tako i na treningu?
- Ja sam sa Mutom prvi put sarađivao u juniorskoj reprezentaciji i njegov način rada me je oduševio tako da sam bio veoma srećan kada sam saznao da će doći u Radnički i da ću imati priliku i da u klubu radim sa njim. Dosta mi je pomogao u mom napretku i pod njegovim vođstvom sam postao mnogo bolji igrač tako da sam mu ja izuzetno zahvalan na svemu što je učinio za mene.

4. Deluješ kao igrač koji podjednako uspešno može da igra na nekoliko pozicija u napadu, kao i da brani protivničke igrače različitog profila. Koja ti uloga u timu (napad/odbrana) najviše odgovara?
- Relativno mi je svejedno koju poziciju igram i osećam se podjednako komotno šta god igrao, a što se odbrane tiče najmanje volim da igram protiv igrača koji imaju veliki raspon ruku, a pritom su veoma pokretni jer su oni daleko najteži za čuvanje.

5. Nama posmatračima deluje da su ti odbrana i fizičke predispozicije najjači aduti u igri, a najveći problem šut spolja. Da li i ti deliš to mišljenje i šta bi voleo da popraviš u svojoj igri?

- Verujem da imam još dosta prostora da napredujem u svakom smislu i fizički i tehnički tako da nemam nešto što bih više voleo da popravim u odnosu na nešto drugo, nego generalno treba da radim na svemu.

6. Da li više voliš brzu tranziciju ili kontrolisane, spore napade? Gde misliš da se bolje snalaziš?
- Generalno mi je svejedno, al kako se približava kraj utakmice i kako sam umorniji sporija igra mi daleko više odgovara. Smile

7. Šta misliš da je razlog velikog broja ličnih grešaka koje praviš?
- Igram dosta čvrsto u odbrani i tako sam naučio još od juniorskih dana u Žitko basketu kod Dragana Jakovljevića koji forsira agresivnu odbranu na čoveka preko celog terena i onda ako sudije ne dozvole takvu igru često se nađem u problemu.

8. Bili ste opasna "pucačka" ekipa. Da li je na treninzima (ili pre/posle njih) bilo takmičenja u šutiranju i ko je pobeđivao?
- Dosta nam je zavisilo od šuta i kada nam on krene te utakmice bi smo sigurno dobijali. A takmičenja je bilo stalno i mogao bih da kažem da je Dača(Mijatović) nekako bio najuspešniji, ponajviše zbog toga što ima specifičan način brojanja. Smile

9. Danas kada dominira fizička i mentalna snaga, koliko talenat igra ulogu po tvom mišljenju?
- Talenat igra naravno veliku ulogu, ali da bi taj talenat došao do izražaja mora dosta da se radi.

10. Imaš li igračke uzore (ako imaš koji su)?
- Kobi Brajant je igrač čiju košarku ubedljivo najviše volim.

11. Koja su po tebi tri najbolja igrača na poziciji 3 u Evropi?
- Pa ne znam baš na poziciji 3, ali tri igrača koje najviše cenim su Dijamantidis, Sato i Ejdson.

12. Sa kim voliš da igraš i s kim se najbolje razumeš u igri?
- Najviše volim da igram sa Dačom Mijatovićem, sa njim se najviše razumem i najbolje dogovorim.

13. Koliko profesionalni košarkaš ima vremena za privatni život i kako ti i tvoji saigrači provodite vreme van kluba?
- Naravno da ima i da se nađe slobodnog vremena, a ja svoje volim da provodim igrajući Soni plejstejšn.

14. Da li očekuješ poziv za reprezentaciju i šta misliš kakve su ti šanse da uđeš u uži izbor?
- Pa očekujem da ću dobiti poziv za univerzitetsku reprezentaciju, a što se A selekcije tiče naravno da bih voleo kada bi se našao na spisku, ali mislim da je malo teže da se to sada dogodi, možda u nekim godinama koji slede ako budem nastavio da napredujem.

15. Za koji klub bi voleo da nastupaš u nekoj bližoj budućnosti?
- Za LA Lejkerse. Smile Šalim se naravno. Nemam sad neki klub da imam preteranu želju da bi voleo u njemu da igram, ali bih npr voleo kad bih dostigao neki nivo koji bi bio dovoljan da igram za neki klub koji nastupa u Evroligi.

16. Košarkaška liga Srbije sa najboljim srpskim timovima ili NLB?
- Sigurno da bi bilo bolje kada bi najbolje ekipe u Srbiji igrale samo srpsku ligu, ali je to sada teško ostvarljivo, a i NLB liga je daleko bolje organizovana od Košarkaške lige Srbije i sa većim uticajem u Evropi.

Pozdrav svim forumašima!
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Marko Čakarević Empty Re: Marko Čakarević

Počalji od Talicni Tom Čet 16 Jun 2011 - 4:17

Lijepo za pročitati mada sam imao utisak da će biti više pitanja.
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Marko Čakarević Empty Re: Marko Čakarević

Počalji od Markos Čet 16 Jun 2011 - 6:28

Diamantidis ne igra na "trojci" plez
Markos
Markos
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : Lefkosia-Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Marko Čakarević Empty Re: Marko Čakarević

Počalji od bigZ Čet 16 Jun 2011 - 8:46

Sranje intervju. Pitanja OK, odgovori klise. Nista mi simpaticniji nije posle ovih odgovora,
bigZ
bigZ
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 26.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Marko Čakarević Empty Re: Marko Čakarević

Počalji od Koleman Sub 18 Jun 2011 - 2:21

Markos ::Diamantidis ne igra na "trojci" plez
Pa ne znam baš na poziciji 3, ali tri igrača koje najviše cenim su Dijamantidis, Sato i Ejdson.
Nisi lepo procitao. Simpatican intervju, nista vise od toga.
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Marko Čakarević Empty Re: Marko Čakarević

Počalji od Mihael Čet 28 Feb 2013 - 3:55

Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Marko Čakarević Empty Re: Marko Čakarević

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 :: Intervjui

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu