Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Boško Đokić

+3
drexler
Zemljoradnik
Bodi Bond
7 posters

 :: Novinari

Ići dole

Boško Đokić Empty Boško Đokić

Počalji od Bodi Bond Pon 22 Avg 2011 - 1:12

Pošto i ovaj čovek ima šta da kaže da otvorimo i za njega temu.

Evo i njegove nove kolumne
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Boško Đokić Empty Re: Boško Đokić

Počalji od Zemljoradnik Pon 22 Avg 2011 - 2:04

Dobi i Bole svoju temu. Smile
Za razliku od Tegijevog i Šarenčevog, njegov ugao mi je zanimljiv, mada se ne slažem baš uvek s njim.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Boško Đokić Empty Re: Boško Đokić

Počalji od drexler Pon 22 Avg 2011 - 2:14

OK piše Boško... Mada, ovo je tek drugo izdanje njegove kolumne koju čitam, pa se i dalje glupo osjećam jer ne kontam "who tha fuck iz Njofra"? OK, valjda neki njegov imaginarni ortak, ili pravi, ebem li ga, uglavnom, dodatak kolumni radi nekog šmeka, ali valjalo bi znati ima li tu neke realne pozadine?
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Boško Đokić Empty Re: Boško Đokić

Počalji od Zemljoradnik Pon 22 Avg 2011 - 2:22

Njofra mu je lajtmotiv još iz vremena kad je pisao za Sportal. Verovatno alter ego koji ima pravo da se izražava malo slobodnije od njega.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Boško Đokić Empty Re: Boško Đokić

Počalji od Talicni Tom Ned 28 Avg 2011 - 9:05

Miran i dug let, orlovi

Autor: Boško Đokić

Što je bilo daleko - sad je blizu: seniorska košarkaška reprezentacija Srbije otputovala je u Litvaniju na prvenstvo Evrope. O kvalitetu (masa NBA igrača, posle 1995. godine sigurno najjači basket skup) i značaju takmičenja (finalisti direktno idu u London, a plasman do šestog mesta obezbeđuje kvalifikacije za Olimpijske igre) gotovo sve je rečeno.

Oglasite se na www.danas.rs

Telegrafski - tu je prvi, vidni favorit Španija, zatim ide barem devet kvalitetom istih, a još četrnaest reprezentacija je, manje-više, šarena ikebana, zeleniš, folklor na ovom sportsko-turističkom sajmu... Bezmalo dva meseca priprema su iza momaka Dušana Ivkovića, koji je još jednom potvrdio staro vojničko pravilo: u borbi se oslanjati na proverene kadrove, tako da se naš sastav od prošlogodišnjeg, koji je u Turskoj osvojio četvrto mesto na svetu, razlikuje samo u jednom: umesto povređenog Novice Veličkovića uskočio je (iz trećeg pokušaja) Boban Marjanović. Prekobrojni su, uslovno rečeno, Tripković i Milosavljević, što je, barem za mene, bilo malo iznenađenje (ili nije?)...

Biće još vremena za kolumne, pošto je ovo prvo evropsko takmičenje sa 24 tima, a u trajanju od 19 dana, samo da se osvrnem na grupu B, gde reprezentacija Srbije već u sredu igra, cenim, „najvažniji“ meč, protiv selekcije Italije. Prvo, trijumf u prvoj utakmici uvek daje dobar psihološki, startni zalet (treba do 18. avgusta izaći na teren 11 puta). Drugo, sledeći protivnici su Letonija i Izrael, koji se „moraju“ savladati ako se želi biti među tri prvoplasirana tima u grupi, koja vode u drugi krug. Naime, nalazim da je selekcija Izraela svojevrsni lakmus: koga ona (osim Letonije, koja će biti bareno povrće oko sočne šnicle) savlada - taj se oprašta od borbe za visok plasman, može da pristupi pakovanju stvari... Treće, ukoliko se uđe sa tri pobede u duele sa Nemačkom i Francuskom (koje će već igrati međusobno), to je osetna prednost u bodovima, skautingu (ne Njofrinom i NN-a, nego stručnog štaba), pozitivnoj energiji. A, mora se voditi računa da se u sledeći krug uđe i sa nešto bodova, pošto Španija, Litvanija i (recimo) Turska - nisu nimalo naivni takmaci za prva četiri mesta koja vode u željeno četvrtfinale...

Imam potrebu da koju reč više kažem o našem prvom takmacu. Naime, selekcija Italije već nekoliko godina ne liči na sebe, nema je na basket mapi, a opravdano se pomišlja da je zbog nje, pored ostalog, krucijalno evropsko takmičenje prošireno sa 16 na 24 ekipe. Ovaj poklon, uz odličnu logistiku, mlad sastav i sjajnog trenera - oni će pokušati adekvatno da iskoriste. „Zvezde“ tima svakako su trojica NBA igrača - Belineli, Galinari i Barnjani. Činjenica da oni igraju na pozicijama dva, tri i pet, meni govori da će eventualna slabost našeg protivnika biti tamo gde smo mi (sa Teodosićem i Markovićem, ako zatreba i Rašićem i Tepićem) najjači, na pleju pa i četvorci (sa genijalnim Savanovićem, Mačvanom i Bjelicom po potrebi). Ipak, udarni adut Italijana svakako da je kouč Simone Pjaniđani, koji je sa Sijenom i proteklih sezona demonstrirao savremeni model igre: bez sporog igrača u timu, agresija u odbrani po čitavom terenu, mogućnost preuzimanja defanzivnih zadataka, munjevit prelazak u kontru, izbalansiran pozicioni napad, bez slabih šutera u sastavu. Sigurno će njegov tim pokušati sa demonstracijom istog modela košarke... Ali, svakako da iskustvo i kvalitet selektora Ivkovića, na prvom mestu, i svih 12 naših momaka - naginje na tas Srbije, tako da ne brinem ni za taj meč. Jednostavno, želim „dobro more“ orlovima, što pre svega znači - bez povreda, uz prisustvo neophodne fortune...

Elem, žao mi je, pre svega zbog mog (bivšeg?) drugara, što ću nešto manje pažnje, razumljivo, posvetiti „liku i delu“ Crvene zvezde Beograd, nadam se da se niko neće duriti kao dete kad se ukaki. Prvo, da li ste i vi primetili (ili, možda, niste?) da se kod svih, lagano ali sistematski, gubi ono „Beograd“ i da ostaje samo naziv kluba Crvena zvezda? Drugo, jako je lepo što su ini mediji skoknuli na Zlatibor, na informisanje i proslavu rođendana, to je osnovni red... Treće, sad ozbiljno, nisam siguran da, u potrazi za pojačanjima, prevagu čine Golubović, Ričardson (...), ali znam da to jesu Igor Rakočević i da bi bio Ratko Varda, da ga izvesna svota novca (ili nešto „treće“?) nije odvela u Olimpiju. Treba malo pripaziti na „tokove odliva informacija“, da možda i Rakočević sa Zlatibora ne završi u Ljubljani, na primer...

Na kraju, ali ne i po važnosti, malo o radu u Savezu: dela se puno, ali kao da vlada neka pometnja, blagi haoščić: naime, neki pravilnici su usvojeni, neki nisu, sa nekima ćemo videti... Ideja: ako je moguće, ostavite A srpsko muško takmičenje sa 14 timova u dužem periodu, a razmislite o hitnom produženju trajanja utakmica na 48 minuta... Situacija je krajnje napeta, zato ne pominjem mog prijatelja Valtera (koji brani Košarku letnjom varijantom „bazen-brufen“), retko i Njofru, koji je na moju primedbu da mi daje sve manje materijala za kolumnu, lakonski odgovorio: Komšo, budale ne slušaju savete, a pametnima ne trebaju...
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Boško Đokić Empty Re: Boško Đokić

Počalji od fizicar Ned 28 Avg 2011 - 9:26

Iskreno meni je Djokic stur. On pise o svemu sem o kosarci. Nije da uopste ne prica o kosarci, ali on je kosarkaski trener. Mogao se dotaci taktike. Kako bi on igrao protiv Italije i slicno...
fizicar
fizicar
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Boško Đokić Empty Re: Boško Đokić

Počalji od Zemljoradnik Ned 28 Avg 2011 - 20:17

U pravu si, to nedostaje.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Boško Đokić Empty Re: Boško Đokić

Počalji od Zemljoradnik Uto 6 Sep 2011 - 8:18

Teo i Toni
Mada ne znam kakve veze ima tekst sa Teom i Tonijem...

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Boško Đokić Empty Re: Boško Đokić

Počalji od fizicar Uto 6 Sep 2011 - 11:10

Po meni Đokić im najgore tekstove. Tegeltija ima bar neke informacije iz prve ruke on nema ništa.
fizicar
fizicar
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Boško Đokić Empty Re: Boško Đokić

Počalji od Zemljoradnik Uto 6 Sep 2011 - 20:59

On i ne treba da ima informacije, nego komentare informacija, nije on novinar. Ali ovaj konkretan tekst ne služi ničemu.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Boško Đokić Empty Re: Boško Đokić

Počalji od fizicar Uto 6 Sep 2011 - 21:13

Zemljoradnik ::On i ne treba da ima informacije, nego komentare informacija, nije on novinar. Ali ovaj konkretan tekst ne služi ničemu.

Hteo sam reći da njegove kolumne ne služe apsolutno ničemu. Mislim da bi se i Njofra složio sa mnom...
fizicar
fizicar
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Boško Đokić Empty Re: Boško Đokić

Počalji od Zemljoradnik Pon 10 Okt 2011 - 22:32


Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Boško Đokić Empty Re: Boško Đokić

Počalji od Zemljoradnik Ned 16 Okt 2011 - 20:42


Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Boško Đokić Empty Re: Boško Đokić

Počalji od Psycho Ned 16 Okt 2011 - 21:21

...jer je za krompir i pasulj važno da budu mladi (zbog dužine kuvanja), a košarkaši - valjaju ili ne valjaju...
rofl up
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

Boško Đokić Empty Re: Boško Đokić

Počalji od Mihael Čet 28 Feb 2013 - 3:52

Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Boško Đokić Empty Re: Boško Đokić

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 :: Novinari

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu