Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Edin Avdić

+18
slobokv83
Psycho
superhik
Macijauskas
Djole
Koleman
lazarminator
dane
expert
Novica-Ubica
blagoje
Mihael
fizicar
mlekadzija
wolfvaga
drexler
Tazz
Bodi Bond
22 posters

 :: Novinari

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od Bodi Bond Čet 15 Sep 2011 - 0:04

LITVANIJA 85% - 15% MAKEDONIJA

Bilo je lijepo dok je trajalo. Makedonija je dobila narodnog heroja ali mislim da je priči ovdje kraj. Da bi dobili utakmicu u Žalgiris areni pred 20 hiljada domaćih navijača Lester Ristovski i drugovi moraju da odigraju SAVRŠENU utakmicu.

To znači da Bo ubaci 30+ poena, da Ilijevski pogodi tri trojke, da Antić ima 15 poena i barem 12 skokova, da Samardžiski ima 10 skokova, da Gečevski ubaci 8 poena sa slomljenom rukom, da Stojanovski i Čekovski pogode barem tri šuta, da Makedonija ima od 5 do 8 izgubljenih lopti na cijeloj tekmi i da spuste Litvaniju na nekih 65 poena. Nevjerovatno, zar ne?

Zelena šuma je do sada imala jednu utakmicu "Pogađamo iz kupatila" protiv Srbije. Vrijeme je za drugu. Šarunas bi ionako iz Pick N Rolla razigrao frižider, a kamoli živog čovjeka.

I šta sada reći za njegovu kolumnu?

Naravno da su svi mislili da će Litvanija lako da prođe, ali ovako potcenjivački pisati je zaista bezobrazno i ne čina ga dobrim novinarom.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od Koleman Čet 15 Sep 2011 - 0:15

Najgore od svega je sto su oni ostvarili dosta toga od ponudjenog xD
65 poena litvanija
Samardziski 10 skokova
8 gresaka
stojanovski 5/5
Ilievski je dao 2 trojke, ok nije upravu. Gecevski i Pero podbacili(9 skokova respekt).
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od superhik Čet 15 Sep 2011 - 0:16

Moje mišljenje je da se on samo upecao u zamku "biti duhovit po svaku cenu". Primetio je da ga ljudi lakše pamte po duhovitim doskočicama nego po košarkaškom znanju i onda počeo da se trudi da piše duhovite a ne stručne komentare. On nije iskusan što se tiče ovih kolumni (koliko ja znam, možda i grešim) i verujem da će vremenom pronaći ravnotežu, talenta ima u oba smera, i košaci i humoru.
I Šareni je u svojoj kolumni rekao nešto u smislu da su šanse Makedonije da pobede Litvaniju kao njegove protiv Džordana 1 na 1. Šareni se već u Srbiji dokazao kao stručnjak a Edin pokušava da proširi teritoriju a jedini put za to je da bude napadan i karakterističan.
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od Bodi Bond Čet 15 Sep 2011 - 0:21

Naravno da ima talenta i znanja, to niko ne spori. I nije problem samo ova kolumna, kao što rekoh to što je on napisao su svi smatrali za realno. Problem je što on to konstantno radi, potcenjuje u toku prenosa, a i u kolumnama. Nije mu prvi put.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od fizicar Čet 15 Sep 2011 - 0:39

Ali populariše košarku. Na fb-u sam kod nekih devojaka koje čak slabo prate sport video Edinovu kolumnu. Čitaju ga. To je suština. Svako ko je pročitao njegov prethodni članak upamtio je ko je Lamonika. Ja Tegijev tekst imam katkad problem da pročitam do kraja, Boško Đokić ima svoje mišljenje, ali se s njim ne slaže baš uvek, a Šareni kao da ne daje svoje mišljenje već opšte viđenje.
fizicar
fizicar
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od mlekadzija Čet 15 Sep 2011 - 0:46

superhik ::Moje mišljenje je da se on samo upecao u zamku "biti duhovit po svaku cenu". Primetio je da ga ljudi lakše pamte po duhovitim doskočicama nego po košarkaškom znanju i onda počeo da se trudi da piše duhovite a ne stručne komentare. On nije iskusan što se tiče ovih kolumni (koliko ja znam, možda i grešim) i verujem da će vremenom pronaći ravnotežu, talenta ima u oba smera, i košaci i humoru.
I Šareni je u svojoj kolumni rekao nešto u smislu da su šanse Makedonije da pobede Litvaniju kao njegove protiv Džordana 1 na 1. Šareni se već u Srbiji dokazao kao stručnjak a Edin pokušava da proširi teritoriju a jedini put za to je da bude napadan i karakterističan.

Ово болдовано ме подсећа на извесног Панајотовића, новинара нишке тв БелАми plez
mlekadzija
mlekadzija
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 42
Lokacija : Врбас

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od Mihael Čet 15 Sep 2011 - 0:52

Meni se svidja ova raznolikost...
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od superhik Čet 15 Sep 2011 - 0:56

mlekadzija ::
Ово болдовано ме подсећа на извесног Панајотовића, новинара нишке тв БелАми plez

Koliko ja znam taj niti je novinar niti je duhovit. plez1
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od Psycho Čet 15 Sep 2011 - 1:02

superhik ::
mlekadzija ::
Ово болдовано ме подсећа на извесног Панајотовића, новинара нишке тв БелАми plez

Koliko ja znam taj niti je novinar niti je duhovit. plez1
rofl ne bih se složio
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od mlekadzija Čet 15 Sep 2011 - 1:15

superhik ::
mlekadzija ::
Ово болдовано ме подсећа на извесног Панајотовића, новинара нишке тв БелАми plez

Koliko ja znam taj niti je novinar niti je duhovit. plez1

А ни нема кошаркашког знања Very Happy tease
mlekadzija
mlekadzija
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 42
Lokacija : Врбас

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od superhik Čet 15 Sep 2011 - 19:47

Početak prenosa protiv Rusije, Šareni "objašnjava" da se "na srpskom, ponavljam na srpskom" kaže Kirilenko a ne Kiriljenko. Ne znam da li sam pogodio temu na kojoj pišem Smile
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od slobokv83 Čet 15 Sep 2011 - 19:49

onda je Kejman Kaman, jer nije bitno kako se kaže na engleskom niti nemačkom, mi na srpskom to izgovaramo kao Kaman Very Happy
slobokv83
slobokv83
mvp
mvp

Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 40
Lokacija : Kraljevo

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od PingPong Čet 15 Sep 2011 - 23:24

Cula sma ja kada je to rekao Sarenac, ali mi se cini da je rekao da po srpskom ide LJ (kako sam ja razumela, jer ne znam sta nemamo, sta utice.. o.O). I bas cu da pitam profesorku jednom, da razjasnim, ali po tome onda ispada da ce moje ime po engleskim pravilima da se cita EndriDzen o.O ili kako vec, a Francuzi bi me pukli nazalima da cu do kraja zivota pricati ovako nazalno sa zacepljenim nosem. Nigde veze sa zivotom. Nem' pojma vise. Dodje mi da batalim, i idem da spasem sledece narastaje od silne grand muzike kojom se zatupljuju deca jos u zabavistu, umesto da slusaju decje pesmice. Ako je L onda je L pa da i da se ceo svet okrene naopako. Ja znam da u ruskom ima nesto sa akcentom vokala O, pa da li je U ili O (neka me neko ispravi ko zna ruski, ja ovo pokupila usput, ali nisam sigurna), a u fr. ima recmo OU i U, pa se ovo prvo prenosi kao nase U i cita se kao nase U, a ovo drugo se prenosi kao I jer se izgovara kao zatvoreno U, gde je jezik u prednjem delu usne duplje, kao pri izgovoru glasa I, a usne imaju polozaj kao za izgovor glasa OU. Ali to su vec nijanse nekih glasova. Ako je R, onda je R.. Ovo uopste nije dobro za moje srce..
PingPong
PingPong
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 24.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od superhik Čet 15 Sep 2011 - 23:29

Poenta je bila da ga je isprovocirala Avdićeva kolumna da tako nešto kaže. Javlja se još jedan rivalitet u košarkaškom novinarstvu Smile A meni je Pinže Ponže apsolutno nebitno kako novinari izgovaraju imena stranih igrača, eventualno podilkanim kada Denda celu utakmicu najperspektivnijeg (možda i najizvikanijeg) srpskog mladog igrača zove Mićić.
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od PingPong Čet 15 Sep 2011 - 23:43

Mene nervira to rivalstvo, nebitno gde. Meni je ipak bitno Wink jer godinama unazad iz ne znam kog razloga, meni ime unakazuju. A ono srpsko da ne moze vise od toga. Sam Italijan je shvatio kako da izgovori sve glasove i video je razliku izmedju 8 i 9 slova. Ok, ne pamte imena. Ne pamtim ni ja. Uzmi nekog prevodioca, prevede, napise na papir, nosi sa sobom i gotovo. Tako se priprema novinar. Osim ako je sa pinka. Bitna su pitanja, krupan kadar i u njemu smeh sa sve propratnim zvukom istog uz pratece vokale smeha gostiju i publike sa aplauzom. Volim ja duhovite ljude, ali kad zavlace duhovitost svuda a znanje pustaju niz vodu.. Ne, ne.. Mi sve sto slusamo na toj TV su novinari. A malo ko pored znanja o kosarci, politici, obrazovanju, ... (cime god se bavili u svojim emisijama..) malo bace oko i na izrazavanje, ispravnost, malo se raspitaju ako ne znaju (njihov posao i nije prevodjenje, ali raspitas se. ). Te, koliko shvatih, Sarenac se raspitao, a ovaj nije?
PingPong
PingPong
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 24.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od fizicar Ned 18 Sep 2011 - 0:41

fizicar
fizicar
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od drexler Ned 18 Sep 2011 - 5:59

par crtica iz ove kolumne...

-drago mi je da je Edin pomenuo Ruse u pozitivnom kontekstu. Ovde na forumu preovlađuje mišljenje da su Rusi raspadnuta ekipa, i da ih je usralo što su imali laku stranu žreba i osakaćene Srbe u četvrtfinalu. Meni se baš svidjela igra Rusa koja nije atraktivna, ali ja sam nekako u svemu tome vidio "glavu i rep", ali nekako nisam htio spominjati da ne ispadnem smješan jer preovlađuje drugačije mišljenje Smile

-ja ne bih baš tako lako podcjenjivao igru u odbrani Španije, nisam vidio toliko rupa kao Avdić.

-kup Lilijane Ronketi. Eto pojma koji nisam čuo bar 10 godina Smile . Igraju li cure to još?

-Yelena Noah. Kao osvjedočeni fan Čikago Bulsa naravno da sam upoznat sa svim vezano za njih, pa tako i sa Jecom. Bila mi je čak i friend na FB dok nije ugasila profil. Šteta, jer je imala par shock kiss kiss crazy fotki koje bih podjelio s vama. Ovako, ostaju ove pristojne sa neta

Edin Avdić - Page 2 26649907o_aix

Edin Avdić - Page 2 Tumblr_lkahsrV3Kk1qc3bk6o1_500

Edin Avdić - Page 2 Yelena_et_yannick1
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od blagoje Sub 17 Mar 2012 - 9:03

Нови podcast Едина Авдића. Било је крајње време.

http://www.tvarenasport.com/podcast/podcast-13-03-2012.mp3
blagoje
blagoje
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 28.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od drexler Uto 3 Apr 2012 - 23:55

http://www.tvarenasport.com/podcast/podcast-03-04-2012.mp3

evo ga još jedan. Interesantno je kako je Edin u jednom dijelu popizdio na evropske "NBA hejtere" Very Happy . Nije loš potkast, ima svega, NCAA, Evroliga, NBA...
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od Bodi Bond Sre 4 Apr 2012 - 13:46

Sve više me nervira Avdić. Kenja o evropskim trenerima i njihovim kritikama, a onda se on smeje Brajantu. Uz to se iskenjao za sve pare o četvrtoj utakmici Makabija i Paoa.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od Macijauskas Sre 4 Apr 2012 - 19:39

Šta ti je ljubomora Very Happy
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od slobokv83 Sre 4 Apr 2012 - 20:07

Macijauskas ::Šta ti je ljubomora Very Happy

rofl

tako je i meni instruktor vožnje govorio, kada vidim nekog divljaka koji seče pešake, pretiče gde ne treba..."jeste, ali on ima vozačku, a ti ne" Very Happy
slobokv83
slobokv83
mvp
mvp

Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 40
Lokacija : Kraljevo

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od Talicni Tom Čet 5 Apr 2012 - 4:33

Bodi u stilu Čaka Norisa, pobij sve i vrati se sam Very Happy
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od drexler Čet 14 Jun 2012 - 4:44

http://www.tvarenasport.com/podcast/podcast-12-06-2012.mp3

jedan od lošijih Edinovih nastupa. Puno rupa u NBA dijelu
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od ZuLuofVozdovac Čet 14 Jun 2012 - 13:02

Добро, осврнуо се на неке ствари које се тичу суђења на које данас пиздимо а управо то је дало Булсима ветар у леђа за освајање неких титула нарочито тамо '97 и '98. Био је објективан у сваком случају.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Edin Avdić - Page 2 Empty Re: Edin Avdić

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 :: Novinari

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu