Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jungle konfiguracija preporuke

3 posters

 :: Ostale teme :: Razno

Ići dole

Jungle konfiguracija preporuke Empty Jungle konfiguracija preporuke

Počalji od Junglezburn Ned 9 Sep 2012 - 2:58

Treba mi pomoć oko sklapanja konfiguracije za desktop računar.
Treba mi za osnovni rad + rad u Photoshop-u, AutoCad-u, Pro|Engineer-u, malo Rhinocerus-a. Igrice ne igram.

Da počnemo.

Kućište:
BitFenix Midi Tower Shinobi (black), 2 godine garancije, Gigatron - 5.150 dinara.
Da li neko ima bolji predlog za kućište u ovom cenovnom rangu, tačnije ispod ovog ranga, preko ne bih išao?
Prioriteti su mi cena, izgled i tišina.
Pored testova koje sam čitao i gledao za njega, najviše me je privukao izgled, lep je brate mili, ne izgleda jeftino niti kao igračka, a video sam ga u Gigatronu pre neki dan i... pipnuo. Nije loš na dodir.
U opticaju još:
BitFenix Outlaw, Black - 4.500 dinara
LC Power Pro 974B Iron Blue, Black - 4.544 dinara
Cooler Mastera bez.

Napajanje:
Seasonic SS-500ET 500W, 12mm hladnjak, Active PFC, 3 godine garancije, EMMI - 7.170 dinara.
Da li neko ima bolji predlog za napajanje u ovom cenovnom rangu, tačnije ispod ovog ranga, preko ne bih išao?
Prioriteti su mi cena, tišina i pouzdanost.
Pored testova koje sam čitao i gledao za njega, najviše me je privuklo to što mi ga je ortak preporučio, a ja mom ortaku verujem.
Moj prvobitni plan je bio da ne bacim više od 50 evra na napajanje, a onda sam se nekako vezao za ovo... Najbolje bi bilo da mi nađete ovo za manje para! Very Happy
U opticaju još:
Seasonic SS-400ET (5.500 dinara u WinuWinu, naravno, nema na stanju Very Happy ), ako može da završi posao razmislio bih i o njemu.
Cooler Mastera bez.

Hard disk:
Western Digital Scorpio Black 250GB, 7k, 16MB, SATA2 WD2500BEKT, 2.5'', Average seek time: 12 ms, 5 godina garancije, EMMI - 6.600 dinara.
Da li neko ima bolji predlog za HDD u ovom cenovnom rangu, tačnije +/-10%?
Prioriteti su mi cena, brzina i tišina.
Obzirom da su tvrdi diskovi poskupeli za oko 100% nemam nameru sada da pazarim velike kapacitete. Dakle bio bih sasvim zadovoljan sa 250GB a eventualno kada se cene vrate u normalu lako bih se nadogradio. Ako imate sveukupno bolji predlog, odnosno plan za HDD recite, vrlo rado bih prihvatio neku alternativu jer zaista nema smisla da bacam ovoliko para na nešto što treba ili će biti duplo jeftinije.

RAM memorija:
2 x 4GB DDR3 Exceleram RedCulvert PC1600, CL9, E30141A, 5 godina garancije, ATOM 4.230 dinara.
Da li neko ima bolji predlog za RAM u ovom cenovnom rangu, tačnije +/-15%?
Prioriteti su mi otprilike ovi: Cena, Memory Speed: 1600MHz, Operating Voltage: 1.50V, Timings: CL9.
Ovde već počinjem da pucam ćorke, slabo se razumem a ložim se na RAM. Što više to bolje, argh!

Procesor:
AMD FX-6100, 3.3 GHz, 8MB, 32nm, AM3+, 64-bit, 95W, L2 keš: 3x 2048 KB, L3 keš: 8192 KB, 3 godine garancije, EMMI 12.300 dinara.
Da li neko ima bolji predlog za procesor u ovom cenovnom rangu, tačnije +/-10%? Može i više ako je to što predložite izrazito bolje.
Ovde već ne znam ni šta su mi prioriteti osim cene. Da me dugo i efikasno služi?
Intel, AMD sve mi jedno, samo da je best buy za ove pare. Very Happy

Matična ploča:
Blage veze nemam.
Dajte bilo kakav predlog u sklopu sa procesorom. Imam želju da ne pređe 8.000 dinara +5/-100%, dok ispod te cene možete da idete koliko hoćete.
Poželjno je (valjda?) jedino da ima 4 slota za RAM. Nikakav overklok me ne zanima. Samo da radi i da se ne buni.

Monitor:
BenQ G2220HD, 22''
Ovo trenutno imam i ne planiram da menjam.

Grafička karta:
ATI Radeon HD 5670 2GB DDR2-SDRAM
Ovo trenutno imam i ne planiram da menjam.

Ovo su neka moja razmišljanja koja ukupno koštaju oko 44.000 dinara, prilično skromno, više mi ne treba, i ne bih mnogo da odstupam od te cifre. Nek je tiho, brzo i da dugo traje.
Predložite nešto uz bar osnovno obrazloženje, mnogo bi mi značilo i bio bih vam zahvalan... I gde sad Zulu ode, videh da se on kao nešto razume! Very Happy

Možete se priključiti raspravi na PCAXE forum od posta #49.
Ili na Benchmark forum.
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Jungle konfiguracija preporuke Empty Re: Jungle konfiguracija preporuke

Počalji od Junglezburn Ned 9 Sep 2012 - 3:13

Da dodam da ozbiljno razmišljam o SSD-u od 128GB, i o nešto jeftinijem a dobrom 965 Phenom II procesoru.


Poslednji izmenio Junglezburn dana Ned 9 Sep 2012 - 4:12, izmenjeno ukupno 1 puta
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Jungle konfiguracija preporuke Empty Re: Jungle konfiguracija preporuke

Počalji od 2bad4u Ned 9 Sep 2012 - 3:47

SSD bi trebao najozbiljnije da razmotriš, neki Kingstone HyperX Pošto već imaš 5670 uzmeš i AMD APU recimo tipa A8-3850 sa MB tipa ASRock A75 Pro4, i koristiš diskretni crosfire...

Ne znam zašto si eliminisao CM sa napajanja? Uglavnom su u nekom best by režimu...
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Jungle konfiguracija preporuke Empty Re: Jungle konfiguracija preporuke

Počalji od Junglezburn Ned 9 Sep 2012 - 4:09

U kul je ovaj popust!

CM sam eliminisao jer su šminkeri, jer lepe nalepnice na tuđe i sad ja treba da gledam sertifikacioni broj da vidim ko je zapravo proizvođač i koje su mu preformanse. Upoznao sam generalnog zastupnika CM za Srbiju i lik mi ide na ku*ac pa može se reći i da iz principa ne bih uzeo, ali ako me ubediš da je mi je to mnogo bolja opcija možda i razmislim...
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Jungle konfiguracija preporuke Empty Re: Jungle konfiguracija preporuke

Počalji od Junglezburn Ned 9 Sep 2012 - 4:11

I šta ti znači best by režim? Ili si mislio best buy? Ali to onda nije režim... Smile
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Jungle konfiguracija preporuke Empty Re: Jungle konfiguracija preporuke

Počalji od 2bad4u Ned 9 Sep 2012 - 5:14

Režim neprofesionalnih uređaja... Bar umem tako da ih nazovem, a CM je u okviru napajanja koja snagom ne prelaze 750W negde best buy, mada i ume da se pobije u gornjoj klasi sa nekim Enermaxom, Zalmanom ili ThermalTakeom...
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Jungle konfiguracija preporuke Empty Re: Jungle konfiguracija preporuke

Počalji od Junglezburn Ned 9 Sep 2012 - 5:45

''Corsair i Seasonic su najkvalitetnije sto mozes da nadjes kod nas, s tim sto mislim da Corsair cak i prepakiva neke Seasonic modele (a mnogi to isto rade sa Seasonic-om). Corsair vec godinama nema nigde kod nas da se nabavi, tako da ja bih birao Seasonic. LC Power i Cooler Master batali, oni su definitivno krs. Eventualno mozes da pogledas i neki Chiftec, oni su isto prilicno dobri.''

Drugar je potvrdio moje mišljenje za CM, a Enermax kojeg svi hvale i Zalman nema kod nas...
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Jungle konfiguracija preporuke Empty Re: Jungle konfiguracija preporuke

Počalji od Mihael Čet 28 Feb 2013 - 3:58

Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Jungle konfiguracija preporuke Empty Re: Jungle konfiguracija preporuke

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 :: Ostale teme :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu