Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mirko Kovač 18.01.2011.

+7
fizicar
KKP
Nolle
2bad4u
Zemljoradnik
drexler
TheGodfather
11 posters

 :: Intervjui

Ići dole

Mirko Kovač 18.01.2011. Empty Mirko Kovač 18.01.2011.

Počalji od Gost Uto 18 Jan 2011 - 2:35

Mirko Kovač 18.01.2011. 68284_1435121009301_1571236630_30863061_8339633_n
1. Mi u Srbiji često sa nipodaštavanjem gledamo na manje poznate lige. Igraš na Kipru gde se dosta ulaže u košarku, dok u Srbiji timovi nemaju ni za golo preživaljavanje. Kako bi opisao odnos kvaliteta Divizije A na Kipru I srpske KLS, kao I odnos kvaliteta Divizije A I NLB Jadranske lige?

Mirko Kovač: Veliki pozdrav za sve !
Ima dosta pitanja,ali cu se potruditi da odgovorim najkonretnije moguce Smile
1. Ovo mi je prva sezona na Kiprui poprilicno sam zadovoljan kvalitetom lige,postoje zaista 4-5 kvalitetnih ekipa,sa jako velikim brojem stranaca(kao i svake god i ove igra dosta srpskih igraca). Domacu KLS ligu pratim koliko mogui kvalitet je sve gori i gori,iz sezone u sezonu,tako da je tesko da se uporedjuje Kiparska i KLS liga(ne racunajuci FMP). Sto se tice Jadranske liige,ona spada u red najacih liga u Evropi...mislim da bi se prve 3 ekipe iz Kiparske lige borile za sredinu tabele U jadranskoj mada je ove sezone ona dosta izjednacena tako da se ni ne zna ko je u vrhu a ko na sredini tabele.

2. Sa kojim timom u Srbiji bi mogao da se uporedi kvalitet Apoela u kome ti igraš I koliko navijača u proseku prati vaše mečeve(približno-okvirno)?

Mirko Kovač:Imamo najbolje navijace,ali onii organizovano dolaze na meceve tek u zavrsnici lige,u play offu. Mada smo se vec uverili ,protiv Karsijake,kakvu atmosferu prave.


3. Tvoj klub kažnjen je sa tri utakmice neigranja zbog velikih incidenata na utakmici sa turskom Karšijakom.
a) Da li si na tom meču imao prilike da popričaš sa Jovom Stanojevićem koji je u Karšijaki jedan od glavnih igrača?
b) Da li su medjunacionalni problemi na Kipru slični ili još veći nego na prostoru bivše Jugoslavije?

Mirko Kovač: Popricao sam malo sa Jovom.on je zaista fenomenalan igrac a i sjajna osoba.Ove sezone igra sjajno.Popricali smo kratko o utiscima o Turskoj,ekipi ,zivotu.
b) Netrepeljivost Kiprana i Turaka je ogromna,a to se najbolje videlo na nasoj utakmici sa Karsijakom. Ne moze da se poredi sa sadasnjim odnosom medju zemljama u nasem regionu.


4. Da li je Apoelu Keravnos glavni konkurent za titulu. U njihovoj prvoj petorci igraju Slavko Stefanović(ex Zvezda I Hemofarm) I Vontigo Kamings(ex Partizan I Hemofarm)

Mirko Kovač: Keravnos je jedan od najvecih kandidata sa titulu,kao sto si rekao dosta igraca imaju iz Srbije i odlicno igraju od pocetka sezone.Ovde je ogromna borba za 1 mesto,koje daje prednost domaceg terena..sto je ovde na Kipru ogromna prednost,jer se kod kuce,a uz podrsku navijaca u play offu jako tesko gube utakmice.


Fizičar te pita:
1.Da li ti je najgore iskustvo karijere vezano za Split
2. Da li da li podržavaš igranje srpskih timova u Jadranskoj ligi?
3.Ko je najbolji trener u dosadasnjoj karijeri koji te je trenirao?

Mirko Kovač:Fizicar-
1.Split je mogao da bude strasan incident,ali na srecu nije bio.mada nam je ttih par minuta dok se sve desavalo trajalo kao vecnost,posto su nas kao pravi mangupi napali sa ledja . Samo se pitam kako bi taj incident prosao da se desio u BG,Verovatno bi se cela zemlja i dan danas izvinjavala zbog toga. Ovako je sve proslo,kao da se nista nije ni desilo.,mada za to nisu krivi igraci,jer su igraci zeleli da pricaju mnogo vise o tome,ali su drugacije instrukcije bile iz kluba tada.
2.Pre sam za nasu jaku ligu nego za Jadransku. Ali je bitanje da li moze da se opet organizjuje liga,koja ce imati 6-7 jakih ekipa.
3. Imao sam srece da radim sa vrhunskim trenerima u dosadasnjoj karijeri.ispred svih je Pesic.zbog svojih trenerskih i ljudskih kvaliteta.


Everton te pita:
1. Šta misliš o Krletu(Nenadu Krstiću) , i da li ste u kontaktu?
2. Kako gledaš na njegov razvoj(šta je bilo presudno) pošto ste istovremeno krenuli da igrate za seniorsku ekipu Partizana?
3. Pošto si igrao i u Partizanu i u Zvezdi , da li mozeš da pojasniš razlike u funkcionisanju. Mnogo se priča o sistemu u Partizanu, odnosno o nedostatku sistema u Zvezdi. Šta to konkretno znači?

Mirko Kovač:Everton-
1. Sa Krletom nisam bas u kontaktu,osim kada se sretnemo negde.
2.Razvio se u jednog od najboljih centara Evrope.Dosta je radio na svom usavrsavanju dok je bio mladji,tako da sa sadasnjim iskustvom koje ima igrajuci u Americi,je izrastao u dominatnu peticu.
3. Sistem koji je nedostajao,ili jos uvek nedostaje Zvezdi je da zadrzi jednog,,vrhnskog trenera vise godina na klupi,koji ce moci da stvara igrace ,stvara kostur ekipe,i da i ako bude promena u igrackom kadru tokom tih godina,da se to ne odrazi na igru i rezultate ekipe. U tome je razlika izmedju Partizana i Zvezde


Lazarminator te pita:
1) Da li su te nekad pomešali sa velikim srpskim piscem Mirkom Kovacem koji je napisao scenario za čuveni film ‘’Okupacija u 26 slika’’.
2) Košarkaška javnost mnogo raspravlja o tome zašto tako malo uspešnih I talentovanih juniora u Srbiji uspešno pređe u seniorsku košarku. Zašto se to dešava? Da li je eventualni krivac za tako nesto los sistem i odnos prema mladim kosarkasima, treneri, klanovi ili nesto cetvrto?
3) Da li je povreda glavni krivac da ti kao mladić koji je u sezoni 05/06 bio statistički treći igrač lige, odmah iza Milojevica i Gurovića, ne ostvariš veće uspehe u karijeri?
4) Da li je Vujosevic, pojedinim igracima koje je trenirao, nekada znacajno uredjivao i privatan život? Pri tome ne mislim na pozoriste i beletristiku...

Mirko Kovač:Lazarminator -
1. Znam za pisca,mog imenjaka,ali me ne mesaju sa njim,,mnogo je stariji od mene Smile
2 Razloga je dosta,a te koje si naveo su samo neki od. Pre svega klubovi,vise vole( da ne kazem nesto drugo) da dovedu igraca sa strane nego da gurnu juniora iz sopstvenog pogona u vatru. Tesko je odg zasto je to tako,psoto se razlozi razlikuj od kluba do kluba,ili od coveka do coveka....ali po meni mladi igraci moraju da dobiju vecu sansu u 1 timu posle zavrsenog juniorskoog staza.
3.Nikada nisam bio igrac a ni covek,koji trazi alibije i opravdanja,,uvek sam bio tu i psole poraza i pobeda,i posle odlicnih utakmica i posle onih najgorih,posto sam na svakoj davao 100 % sebe. Sigurno je da su povrede uticale,,da odigram bolje,pogotovu povreda kada sam dosao u Zvezdu,na 5 dana pred pocetak lige,gde me je povredo momak koji je dosao na probu....Mozda sam mogao vise,mozda nisam,,ali sam u svakom trenutku uzivao igrajuci kosarku.
4. Svi znaju da je to radio. Radi se o odlicnom treneru,ali o njegovim ljudskim karaktaeristikama,ne bih sada Smile


KKP te pita:
Pošto si igrao za oba naša najveća kluba (Partizan i Zvezdu), za koga navijaš, ako nije tajna?

Mirko Kovač:Tesko pitanje Smile Zvuci kao fraza,ali sam za oba nasa kluba igrao 100 % mogucnosti,i davao svoj maximum za klub kako na terenu tako i van njega.


Mlekadžija te pita:
1. Da li si ikada u životu odigrao namešten meč ili meč za koji si posumnjao da je namešten?
2. Da li si ikada odigrao meč u kome ti je bilo jasno da tvoj klub ima naklonost sudija?

Mirko Kovač:1. NIkada nisam odigrao namesten mec,a da znam da je namesten sigurno ga ne bih odigrao. Ako i ima namestanja,onda se najcesce namesta sa sudijama,,tesko je bas namestiti 12 igraca.
2. Igrao sam na zalost utakmice gde sam imao naklonost sudija,,ne ja nego cela ekipa,isto tako igrao sam utakmice gde nije bilo snase da se pobedi,makar utakmica trajala 3 dana.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Mirko Kovač 18.01.2011. Empty Re: Mirko Kovač 18.01.2011.

Počalji od Gost Uto 18 Jan 2011 - 2:39

Ljudi nisam imao vremena da udešavam tekst, to jest da ispod svakog vašeg pitanja pišem Mirko Kovač dve tačke i slično...Mirko je stvarno ispao laf i odgovorio na sva pitanja...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Mirko Kovač 18.01.2011. Empty Re: Mirko Kovač 18.01.2011.

Počalji od TheGodfather Uto 18 Jan 2011 - 2:45

Svaka mu cast na iskrenosti Mirko Kovač 18.01.2011. 20445
a vec mi je dosadilo tebe da hvalim Very Happy
TheGodfather
TheGodfather
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 07.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mirko Kovač 18.01.2011. Empty Re: Mirko Kovač 18.01.2011.

Počalji od drexler Uto 18 Jan 2011 - 3:06

kapa dole, palac gore, Sharga. up
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Mirko Kovač 18.01.2011. Empty Re: Mirko Kovač 18.01.2011.

Počalji od Zemljoradnik Uto 18 Jan 2011 - 3:58

Lepo od Mirka.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Mirko Kovač 18.01.2011. Empty Re: Mirko Kovač 18.01.2011.

Počalji od 2bad4u Uto 18 Jan 2011 - 4:01

Svaka časti Šargi i Kovaču, odličan tekst!
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Mirko Kovač 18.01.2011. Empty Re: Mirko Kovač 18.01.2011.

Počalji od Nolle Uto 18 Jan 2011 - 4:04

Bravo sharga, moj "omiljeni" igrac Very Happy
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mirko Kovač 18.01.2011. Empty Re: Mirko Kovač 18.01.2011.

Počalji od KKP Uto 18 Jan 2011 - 4:12

Odličan intervju, samo nije mi odgovorio za koga navija Very Happy

sharga up

Ja sam uradio par ovakvih intervjua za forum partizan.net, dok sam tamo bio. Nalazio sam mnoge na fejsbuku (više ga ne koristim) i zakazivao intervjue, bio sa nekim u baš super odnosima, dolazio sam do mnogih informacija, a i trudio sam se i zanimalo me...
KKP
KKP
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Knjazevac

Nazad na vrh Ići dole

Mirko Kovač 18.01.2011. Empty Re: Mirko Kovač 18.01.2011.

Počalji od Gost Uto 18 Jan 2011 - 4:14

KKP pa mogao bi neki da napraviš...nemoj da te mrzi...kad stigneš, kad imaš malo vremena... uradi nešto

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Mirko Kovač 18.01.2011. Empty Re: Mirko Kovač 18.01.2011.

Počalji od KKP Uto 18 Jan 2011 - 4:17

Ne mrzi me, samo više ne koristim fejsbuk, tamo sam sve radio...
KKP
KKP
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Knjazevac

Nazad na vrh Ići dole

Mirko Kovač 18.01.2011. Empty Re: Mirko Kovač 18.01.2011.

Počalji od fizicar Uto 18 Jan 2011 - 4:30

Svaka cast sharga Smile
fizicar
fizicar
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Mirko Kovač 18.01.2011. Empty Re: Mirko Kovač 18.01.2011.

Počalji od mlekadzija Uto 18 Jan 2011 - 5:07

Хвала капитену на искреним одговорима и Шарги који нам је омогућио ово!
mlekadzija
mlekadzija
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 42
Lokacija : Врбас

Nazad na vrh Ići dole

Mirko Kovač 18.01.2011. Empty Re: Mirko Kovač 18.01.2011.

Počalji od Everton Uto 18 Jan 2011 - 5:18

svaka cast Mirku na iskrenosti , zelim mu srece i zdravlja u nastavku karijere....
Everton
Everton
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Mirko Kovač 18.01.2011. Empty Re: Mirko Kovač 18.01.2011.

Počalji od bigZ Uto 18 Jan 2011 - 6:27

Bravo Sharga..keep it up majstore
bigZ
bigZ
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 26.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mirko Kovač 18.01.2011. Empty Re: Mirko Kovač 18.01.2011.

Počalji od Gost Sre 19 Jan 2011 - 3:36

Svaka cast Mirku Kovacu,dobar je momak up
Sharga,samo nastavi ovako Smile

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Mirko Kovač 18.01.2011. Empty Re: Mirko Kovač 18.01.2011.

Počalji od Mihael Ned 23 Jan 2011 - 9:51

Dobar intervju...
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Mirko Kovač 18.01.2011. Empty Re: Mirko Kovač 18.01.2011.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 :: Intervjui

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu