Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nemanja Bjelica

5 posters

 :: Intervjui

Ići dole

Nemanja Bjelica Empty Nemanja Bjelica

Počalji od Koleman Ned 27 Feb 2011 - 2:56

Ovo je jedan intervju koji smo odradili drug(Milan Lazić) i moja malenkost(Kosta Vasić). Meni se čini da je dobar, neposredno posle drafta u Minesotu. Možda saznate neke stvari koje niste znali. Uživajte!



Ekskluzivni intervju sa Nemanjom Bjelicom
NBA Serbia intervju #3



Kao jako mlad igrač, anoniman otišli ste u Austriju kako Vam je palo odvajanje od porodice i da li ste sanjali da ćete igrati u reprezentaciji posle samo 2 godine?

Bio sam očajan ali zahvaljujući podršci moje porodice i Bokija Tanjevića uspeo sam.. Mnogo sam im zahvalan na tome.

Koji su dometi reprezentacije na SP posle sjajnog uspeha na EP?

Bez lažne skromnosti, maštao sam da se jednog dana nađem u reprezentaciji. Uvek sam razmišljao kako bih voleo jednog dana da igram za svoju zemlju, a onda mi se ta želja i ostvarila. Očekujemo više, upoznati smo, igrali smo zajedno.. Predviđam uspeh na ovom svetskom prvenstvu.

Šta biste izdvojili kao najbolju karakteristiku Dude, Pesica i Trife?

Trifunović je vrlo dobar trener, Pesiću mnogo dugujem i nadam se da to uspeo da mu vratim odigranim utakmicama. Duda Ivković je neverovatan stručnjak, a i pedagog, zna da te posavetuje šta je dobro i šta loše i van terena.

Da li od malena navija te za Zvezdu i da li je igranje za nju na neki nacin ispunjenje decackog sna?

Naravno, oduvek sam sanjao da zaigram za Crvenu Zvezdu.

Da li ćete odmah u NBA ili prvo koju godinu u Evropu?

Videćemo u narednom periodu, još ništa nije sigurno. Svestan sam da treba mnogo da radim kako bih igrao u NBA-u, takođe tako svestan sam i svojih kvaliteta i mana.

Da li partite NBA? Za koji tim navijate?

Kao mali sam ustajao vrlo rano samo da bih pratio utakmice Sacramento Kingsa. NBA je moj san ali otom-potom...

Šta mislite o ekipi Minesota Timbervulvsa i kolike su sanse da ostanete tamo?

Minesota je ozbiljana ekipa koja bi mogla u budućnosti da se bori za nešto više. Šanse da ostanem u ekipi Minesote su možda malo manje nego one da ću otići, ali ništa se to još ne zna i sve su to samo nagađanja medija za sada.

Kako je izgledao vas razvojni put? Gde ste trenirali pre juniorskih dana?

Počeo sam tako što su me sa 7 godina roditelji odveli u školu kosarke "Dvadeseti oktobar" gde sam počeo prvi put da treniram.

S kim se privatno druzite od bivsih i sadasnjih saigraca?

Trenutno sam u kotaktu sa Protićem, Raduljicom, Kešeljem, čujem se sa Markovićem, Mačvanom, Krstićem, Veličkovićem, Teodosićem...

Viđamo Vas na raznim pozicijama, koju biste mogli da okarakterisete kao najomiljeniju i šta biste još mogli da usavršite u vašoj igri?

Tačno je da često menjam pozicije, jer još uvek nisam siguran šta mi najviše odgovara, ali recimo da se najbolje osećam igrajući kao krilo. Trebao bih naravno da još poradim na šutu iz driblinga i još nekim sitnicama.


Šta mislite o novim pravilima u Evropi(pomeranje trojke i postavljanje pravugaonog reketa) i samim tim priblizavanju NBA Evropi?

Mislim da je to sasvim opravdanano. Evropska košarka se razvija. Verujem da bih se u što kraćem roku navikao. Verujem da je tako i za ostale igrače.


Da li Vam laska konstantno hvaljenje Bogdana Tanjevica, koji ne retko prica da mu je najveca greska u karijeri sto nije oslobodio mesto za stranog igraca, tj. Vas?

Naravno, svakome bi prijalo da prima pohvale od tako velikog stručnjaka. Boki je moj dobar prijatelj i uvek je tu kad mi nešto zatreba. Zahvalan sam mu na tome.

Kako ste se našli u Zvezdi? Kako se "neko" setio Vas? Širem auditorijumu niste bili bas poznati.

Sa 17 godina potražio sam šansu u inostranstvu, niko nije znao za mene osim trenera i ljudi koji prate mlađe selekcije. Idila je zakucana trapavom odlukom Partizana da raspusti 1988. godište kao neperspektivno. Bio sam očajan. Ostala su samo dvojica, kasnije su i oni otišli iz Partizana, a mi smo morali da potražimo sreću u nekom drugom klubu. Baš sam se zabedačio, ali mi je ćale rekao: “Ne brini sine, idemo dalje”. Tako sam otisao u Superfund... Kada sam se vratio, celo leto sam radio s Brankom Karalejićem i mnogo sam fizički napredovao. Bio sam na probi u Fenerbahčeu, ali sam zbog broja stranaca mogao da igram samo Evroligu, što je u tom trenutku bilo nerealno. Potom je usledeo poziv Pesica..

Da li mislite da ste spremni da zaigrate u NBA-u?

Mislim da treba jos mnogo da radim i svestan sam te činjenice.


Zahvaljujemo se Nemanja na izdvojenom vremenu kako bi odgovorili na ova pitanja, zelimo Vam sve najbolje u nastavku karijere i naravno da nasa reprezentacija ostavi sto bolji utisak u Turskoj i da "dogura" sto dalje.

Hvala Vam, želim i ja vama blistavu budućnost.


Intervju pripremili: Milan Lazić i Kosta Vasić. Zahvaljujemo se i Milanu Majstovoviću na ukazanoj podršci i pomoći prilikom sklapanja intervjua.
:nba serbia:
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nemanja Bjelica Empty Re: Nemanja Bjelica

Počalji od drexler Ned 27 Feb 2011 - 6:16

uprkos teškim vremenima u Laboralu, mislim da će ovaj mali proigrati. Ne treba gubiti nadu, nije mali broj vrhunskih igrača koji su prvu sezonu kod Ivanovića jedva preživjeli, a kasnije eksplodirali... Samo napred, imenjače thumbsup
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Nemanja Bjelica Empty Re: Nemanja Bjelica

Počalji od Nolle Sre 2 Mar 2011 - 23:36

kao što drex kaže, mnogi su u prvoj sezoni kod Ivanovića grejali klupu, mahali peškirima, ima potpisan višegodišnji za njega radi vreme, Zvezdašima najviše smeta to što je kod nas igrao po 35 minuta, a sada tamo ladi ... Ali očekujem od njega da sledeće sezone bude na nivou u petorci sa Marselinjom, Emeteriom, Teletovićem i Baraćem

Meni je bila čast i privilegija što sam jednog takvog igrača gledao u crveno belom dresu, nikada neću zaboraviti ona hladnokrvna bacanja, one poteze koje se ne uče, i ono "nešto" što je on ima u svojoj igri !!!
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nemanja Bjelica Empty Re: Nemanja Bjelica

Počalji od Talicni Tom Čet 3 Mar 2011 - 6:43

Mene je bez obzira na sve prilično razočarao. Razumijem sve to za Ivanovića i životnu formu San Emeteria, ali Kaha je ove godine imala puno uspona i padova i vjerovao sam da će u nekoj takvoj prelomnoj fazi i on naći priliku za sebe. Jedina konstanta kod njega ove godine su bespotrebne lične, mislim da u prosjeku za 10 minuta napravi 3 komada.
A i meni takođe imponuje što je nosio Zvezdin dres i što je pošteno odradio posao kod nas.
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nemanja Bjelica Empty Re: Nemanja Bjelica

Počalji od Nolle Čet 3 Mar 2011 - 10:09

meni je žao što trio Tadija - Kešelj - Bjelica nije uspeo da oseti slast nekog trofeja Sad, kakvi su to bili momci, Kešelja su svi pljuvali, ali njemu je svaka loša utakmica loše padala, psihički je padao, znao je vrlo dobro šta misle o njemu, itd...
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nemanja Bjelica Empty Re: Nemanja Bjelica

Počalji od Mihael Čet 28 Feb 2013 - 3:55

Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Nemanja Bjelica Empty Re: Nemanja Bjelica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 :: Intervjui

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu