Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NBA liga 2011/2012 - 2. deo

+36
Sensui
2bad4u
Psycho
Mark Madsen
Fiti
TheGodfather
lazarminator
XXL
familija
Sarlo
skepticar
Macijauskas
superhik
Everton
bigZ
maxisb
expert
Gencha
Geograf
Bodi Bond
Imperator
Zemljoradnik
markoo
underdog
blagoje
Talicni Tom
drexler
ZuLuofVozdovac
Junglezburn
Ray Allen
Djole
Nolle
Koleman
slobokv83
Mihael
dane
40 posters

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od dane Sre 18 Jan 2012 - 16:14

Malo mi smeta kako komentator na meču Min-Det hvali Elingtona za zakucavanje "bez oklevanja", a da pritom ne pomene da mu je Peković napravio livadu. Ali hajde i ja sam previše pristrasan Very Happy
dane
dane
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 06.12.2010
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od Mihael Sre 18 Jan 2012 - 16:19

Dzek vratio NO u igru, smanjili su na 89-85 na minut do kraja i onda dozvole Memfisu 5 ofanzivnih skokova u jednom napadu NBA liga 2011/2012 - 2. deo 342805 .
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od slobokv83 Sre 18 Jan 2012 - 19:44

Mnogo interesantna utakmica i završnica naravno na meču Klipersa i Maveriksa. Na +2 za Kliperse Teri pogađa trojku 5 sekundi pre kraja za +1 (ostao sam kao duh). Onda Bilaps izvodi loptu do Vilijamsa, a Teri je izbija u aut i onda sudije po treći put za poslednjih 20 sekundi moraju da idu na review i daju loptu Klipersima. Sada izvode i vraća se lopta Bilapsu, on preko Kida daje trojku, al je čepio liniju za 3. Opet sudije po četvrti put u poslednjem minutu idu na review i priznaju trojku. Trojka je postignuta sekund pre kraja i tako Bilaps donosi pobedu, mada je prethodni napad imao skoro airball preko Kida (lopta okrznula obruč).
slobokv83
slobokv83
mvp
mvp

Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 40
Lokacija : Kraljevo

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od Koleman Čet 19 Jan 2012 - 0:21

Ovaj New York je beznadezan Sad
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od Nolle Čet 19 Jan 2012 - 0:23

Kole šta nije jasno, kada tandem šutira 25% iz igre Smile
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od Koleman Čet 19 Jan 2012 - 0:30

Nolle ::Kole šta nije jasno, kada tandem šutira 25% iz igre Smile
Pa na to i mislim. Stode je bez pleja kao riba na suvom. Covek je mentol a i onaj Chandler je precenjen igrac. Ima 105252 miliona a nikakva korist od njega. Tamo u Dallasu je bar tu odbranu igrao sada ne igra ni to, uklopio se u ekipu fino. To je najgora odbrana lige i to ubedljivo. Washington igra pojam odbranu za njih. Stode se sklanja od igraca celu karijeru, Anthonya boli bas djoka, ovi mladji isto lade dupe a sada i Chandler. Ja bih to sve raspustio.
Pekovic mora da popravi odbranu da bi igrao vise. On je za 20 minuta nabio 4 licne juce i imao 4 TO. Drago mi je da dobija minute ali stvarno ne uspeva da pokrije reket u odbrani, po mom misljenju zbog 3 defanzivne sekunde i njegove slabe pokretljivosti.
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od Nolle Čet 19 Jan 2012 - 0:36

Koleman ::
Pekovic mora da popravi odbranu da bi igrao vise. On je za 20 minuta nabio 4 licne juce i imao 4 TO. Drago mi je da dobija minute ali stvarno ne uspeva da pokrije reket u odbrani, po mom misljenju zbog 3 defanzivne sekunde i njegove slabe pokretljivosti.

Zbog ovakvih stvari je Miličić po NBA standardima dalekoooo ispred njega, koliko god to nekima smetalo. Miličić igra odbranu bre. Smile

To što je proćerdao talenat, i mogao da ima dabl dabl statistiku, jbg, i ovako igra dosta, starter je, i biće cele sezone, ima minute, uzima pare i baš ga boli... To naravno nije pravi stav, jer Peković se verovatno satire od treninga, ali je Miličić za njega po NBA standardima misaona imenica. Pokretniji, bolji u odbrani, pa i raznovrsiniji u napadu. U Evropi bi druga priča bila, obrnuta tj Wink
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od slobokv83 Čet 19 Jan 2012 - 0:54

Peković će već od sledeće biti starter Nole.

Što se tiče Njujorka, dobiše ih dva starca Neš i Grent uz pomoć Gortata. Eto njih trojica su dobila ceo jedan tim Njujorka i to u njihovoj kući.
slobokv83
slobokv83
mvp
mvp

Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 40
Lokacija : Kraljevo

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od Koleman Čet 19 Jan 2012 - 0:59

slobokv83 ::Peković će već od sledeće biti starter Nole.

Što se tiče Njujorka, dobiše ih dva starca Neš i Grent uz pomoć Gortata. Eto njih trojica su dobila ceo jedan tim Njujorka i to u njihovoj kući.
Ne mora to da znaci. Cudni su principi Aldemana...
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od Nolle Čet 19 Jan 2012 - 1:00

Ako smrša 15 kila, popravi motoriku, i arsenal u napadu donekle malo više obogati, onda hoće. Mada ako je DeJuan Blair startni centar jedne NBA ekipe, onda ima šanse i za Pekovića. Za mene je Peković klasa Evro centar, i ništa više od toga. Neki igrači jednostavno nisu za Evropu (npr evo Rubio najbolji primer), a neki igrači nisu za NBA. Nerealno je očekivati partije Pekovića u NBA na nivou koje je pružao u Evropi, gde postoji samo 4-5 klasičnih petica (Sofo, N'Dong, Krle, Burusis, Begić) Peković u Evropi lagano dominira, u NBA do nije baš slučaj, jer je mnogo veći broj 210+ - 120+ igrača, koji mogu da se kokaju sa njim u reketu i ne dozvole Peku da naprave poziciju ispod koša, o odbrani da ne govorim, iako je NBA odbrambeni cirkus, ne možeš ti baš stalno da ladiš onu stvar, Peković je za NBA isuviše spor igrač. Poredio sam sa Blairom, konstitucija slična (masa), a Blair ko gazela na terenu u odnosu na Peka, sa sve sjebanim kolenima.

Da se razumemo ja mislim da je Peković odličan igrač, ali ovo je neki njegov maksimum u NBA koji on zaslužuje. U play-offu on terena ne bi video ni u snu.
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od Djole Čet 19 Jan 2012 - 1:04

Ako Pekovic i Milicic ovako budu nastavili, Milicic bi polako mogao da kupi prnje... dzabe to starter, potencijal, kurci palci, ako nema ucinka... nece ga vecno Adelman trpeti...
Djole
Djole
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 29.10.2010
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od Ray Allen Čet 19 Jan 2012 - 1:11

Koleman ::
Pa na to i mislim. Stode je bez pleja kao riba na suvom. Covek je mentol a i onaj Chandler je precenjen igrac. Ima 105252 miliona a nikakva korist od njega. Tamo u Dallasu je bar tu odbranu igrao sada ne igra ni to, uklopio se u ekipu fino. To je najgora odbrana lige i to ubedljivo. Washington igra pojam odbranu za njih. Stode se sklanja od igraca celu karijeru, Anthonya boli bas djoka, ovi mladji isto lade dupe a sada i Chandler. Ja bih to sve raspustio.
Igrao je Cendler sjajnu odbranu na Dvajtu u ponedeljak. Lepo si rekao da Amariju nedostaje dobar plej. Isto tako nedostaje i Cendleru. Najbolje je igrao u Nju Orleansu i Dalasu gde je imao Pola i Kida.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od slobokv83 Čet 19 Jan 2012 - 1:15

ko hoće da se kladi da Peković počinje sledeću utakmicu?
slobokv83
slobokv83
mvp
mvp

Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 40
Lokacija : Kraljevo

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od Mihael Čet 19 Jan 2012 - 1:19

A da ste gledali mec, videli bi da mu 2 licne ni u snu ne bi sudili da je u pitanju igrac sa malo vise staza... Sa TO je ista stvar, sumnjivi faul u napadu, 3 sekunde u napadu koje su takodjer sumnjive i koje se Hauardu nikad nebi svirale. To je nesto za sta su mu potrebni minuti, da se on navikne na kriterijum i da se sudije naviknu na njega.

Izgledao je on juce jako dobro na terenu, vidim da i Adelman polako shvata njegov potencijal, a prica da ne moze da igra protiv jakih centara uopste ne lezi. Protiv SAC je igrao kada je trebao da natrpa Kazinsa sa licnim greskama, a Kazins se u 4/4 prakticno nije ni vracao u igru jer je znao ko ga ceka. Slicno je bilo i sinoc sa Monroom i Maksielom ( pretpostavljam da znate ko je Maksiel, ako ne znate, pogledajte kako igra i nacin na koji igra ).

Da ne pricamo o livadama koje je u 3-4 situacije napravio Dzonsonu, Elingtonu i Rubiju...

Problem sa takvim igracima je taj sto moraju da igraju u kontinuitetu iz vise razloga. Prvi je taj sto sudije moraju da se naviknu na njihov stil igre, posle toga im nece suditi sve i svasta, vec samo ono sto treba da se sudi. Drugi je taj sto on treba da igra u kontinuitetu, ipak je NBA liga drugacije takmicenje, kad bude igrao u kontinuitetu, ispravice se neke greske u odbrani i neke u napadu.

Ja sam juce imao utisak da covek moze da da 20 poena bez problema. U Evropi su na njemu stalno bila neka udvajanja, teren je manji, a u NBA centi bez obzira sto su jaki tesko mogu da zaustave Pekmena... Stvarno mislim da moze mnogo da dobije igrama u Minesoti. U ostalom, vidi se da to shvata Adelman, sad je Milicic totalno izgubio minutazu, a Pekmen je pokupio njegovu, cak malo i Toliverovu, zna se sta ce biti ako ovako nastavi...

Stvarno treba da se pogleda cela utakmca da se vidi koliko dobrog Pekovic donosi Minesoti, dovoljno je da se vidi koliko su pristigli Detroit u drugom poluvremenu kad je Pekmen vise igrao.

I da, da ne prcam da ce postati Lovov omiljeni saigrac zato sto samo gradi kos, a Lov kupi sve Smile .


I poruka za obojicu, pogledajte prvo neki njegov mec u Minesoti, ceo, a ne samo isecke, pa onda donosite zakljucke da ne moze da se nosi sa takvim centrima. Evo na poslednja 2 je snagom unistio Kazinsa, Monroa i Maksiela, da ne pricam o raznosenju Valasa koji vise nije ono sto je bio. A da ste videli gde ih je ugurao, sigurno bi drugacije pricali jer ni u Evropi nije bio toliko dominantan, ipak je u Evropi na centrima bilo dozvoljeno mnogo vise kontakta. Sta mislite zasto je Edi Kari bio cenjen centar ( dok nije poceo da pravi sranja van terena i dok se nije zapustio ), sta je on to imao, sut, pokretljivost?

A pogledajte sta jedan Gasole radi jakim centrima Okaforu i Kamanu, juce ih je urnisao igrom ledjima, nisu mu mogli nista, a niko ne moze da me ubedi da je Gasol u ledjnoj tehnici bolji od Pekmena.

Inace, mozda grobari to znaju, pogledajte Maricev ucinak kada je Partizan igrao sa Denverom, Maric je tad protiv Nenea imao 16 poena i 21 skok.
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od Koleman Čet 19 Jan 2012 - 1:27

Gledao sam 4 meca Minesote ove godine, u jednoj sam hvalio Pekmena jer je jedino tada imao minutazu. Ja ga nigde nisam napljuvao, samo kazem da je prespor za odbranu NBA. Gasol je najbolji centar Evrope ove decenije i sa njim nema poredjenja. Koliko god bio iritantan sa skicenjem i svime sto ide uz to njegov napadacki arsenal je kompletan. Sut, horog, poluhorog... I molim da se ne stavljam u isti kos sa nekim kada sam napisao razlicitu stvar. Mene jedino iritira minutaza Tolivera. Gledao sam mec kada je igrao 30 minuta. On je bio ubedljivo najgori igrac Minesote. Imao je valjda 6 skokova i 4 poena uz 1-7 iz igre a plus su ga drali u odbrani. Sve vreme sam se krstio i pitao sta radi ovaj Aldeman idiot.
Edit:
Gde sam ja rekao da ne moze da se nosi sa drugim centrima? Moje misljenje je da on ima mnogo veci problem sa bekovima na strani pomoci nego sa centrima. To mu je bio problem cak i u Evropi ali posto je tu dozvoljeno kampovanje u reketu+su bekovi mnogo sporiji nije bilo toliko primetno. A i nije bilo primetno jer je ucinak u napadu bio nemerljiv sa bilo cime u Evropi tada.
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od slobokv83 Čet 19 Jan 2012 - 1:31

ne znam i ja sam stekao utisak da Pekmen na terenu može da postigne 20 poena sa takvom lakoćom samo da mu ekipa malo više veruje, tako se lako snalazio u napadu da me je facsinirao.
slobokv83
slobokv83
mvp
mvp

Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 40
Lokacija : Kraljevo

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od Koleman Čet 19 Jan 2012 - 1:34

slobokv83 ::ne znam i ja sam stekao utisak da Pekmen na terenu može da postigne 20 poena sa takvom lakoćom samo da mu ekipa malo više veruje, tako se lako snalazio u napadu da me je facsinirao.
Ima i tu istine. Jednom prilikom se tako dobro zagradio, na metar od kosa. Rubio mu nije dodao loptu vec je bukvalno dosao do njega i sutirao preko ruke cuvara i promasio.
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od Mihael Čet 19 Jan 2012 - 1:50

Mihael ::

A pogledajte sta jedan Gasol radi jakim centrima Okaforu i Kamanu, juce ih je urnisao igrom ledjima, nisu mu mogli nista, a niko ne moze da me ubedi da je Gasol u ledjnoj tehnici bolji od Pekmena.


Kole, prvo ovo, juce je igrao Mark a ne Pau, nikad mi nece pasti na pamet da poredim Pau i Pekovica. Poredjenje je bilo Pekovic-Mark Gasol, a Mark je juce ledjima urnisao Kamana i Okafora, a sigurno je u tom segmentu losiji od Pekmena.

Koleman ::
i to zato sto ima sut. U NBA je to mnogo vazno za centre jer objektivno Pekovic na Bajnamu, Howardu, pa ni DeAndre Jordanu ne moze da dominira snagom. Verovatno ni na Dalembertu i takvim prosecima od centara. Zato braca Gasol, Nene, pa i Okafor umeju da pogode sa distance. To znaci da centar mora da izadje na njih, otvara se reket itd. itd. Pekovic je strasan igrac ali previse mu je jednolican napad. Video sam da je u Partizanu pogodio par suteva i to je sigurno ono na cemu on radi, posebno one fadeaway.

E sad ovo, lepo si rekao da ne moze da se nosi sa drugim centrima. Napisao si cak " Dalembertu i takvim prosecima od centara ".
E sad, ovako, Bajnam i Hauard su mozda jedini centri u NBA koje Pekmen lako nebi ugurao u kos, da si ga gledao prosle godine, video bi da je Hauarda par puta poprilicno lepo ugurao bez ikakvih problema. Posle toga je cak bio i intervju sa Dwajtom gde je rekao da su ga Milicic i Pekovic najvise namucili u sezoni, rekao je nesto na fazon Srpske zivotinje.
Dalamberu koji je jedan od najboljih defanzivaca medju centrima bi mogao svasta da uradi ako bi se tako postavila igra, DeAndre Dzordanu, MkGiju i ostalima bi mogao jos vise. To su centri koji su fizicki dominantni, skocni, ali nisu preterano jaci od igraca u Evropi. Veruj mi da ga je vise mucio Batist nego sto bi ga mucili Dzordan ili Dalamber.

A o tome da Nene i Okafor mogu da pogode bojle sa distance od Pekmena, i tu gresis. Okafor da ima tako dobar sut sa distance, imao bi vise od 10 poena po utakmici za 30 minuta. Neneova najveca prednost je eksplozivnost ( ajde cad da kazemo i americki quickness ) jer je najeksplozivniji centar u NBA i na tu svoju prednost daje najvise poena, ledjna tehnika i sut sa pludistance su veoma diskutabilni.

Kazem, da si poslednje 2 utakmice pogledao Minesotu, drugacije bi pricao, stvarno je izgledalo da sa lakocom gura Detroitove centre pod kos.


Poslednji izmenio Mihael dana Čet 19 Jan 2012 - 1:53, izmenjeno ukupno 1 puta
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od Ray Allen Čet 19 Jan 2012 - 1:52

Mihael :: pretpostavljam da znate ko je Maksiel, ako ne znate, pogledajte kako igra.
Maksvel je kao i Dani Fortson sa ozloglasenog univerziteta Sinsinati. Nekadasnji trener tog koledza je insistirao da igraci pored kosarkaskog treninga treniraju i boks. Odut i takav fajterski stil igre Fortsona i Maksvela.
Ove sezone vidjena je u NCAA velika tuca Sinsinatija i Ksavijera. Kosarkasi Sinsinatija izgubili su utakmicu ubedljivo, ali su se u tuci dobro pokazali. Ocigledno im boje ide boks od kosarke Very Happy
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od Koleman Čet 19 Jan 2012 - 2:12

Dobro, u pravu si. Ipak, i dalje stojim pri tome da Pekmen mora da ponudi vise od ovog napada da bi mogao da bude prvi centar ekipe. Snagom moze da parira ali tu se njegova prica zavrsava. Pre svega ODBRANA, ako dobije malo na brzini onda vec mozemo da pricamo. Na stranu to sto Milicica nikada necu prezaliti jer je debil mislim da i dalje moze vise da ponudi od Pekmena. Da talenat igra Milicic bi bio prvi centar Detroita ali posto je neradnik onda mozemo to da okacimo macku o rep i da kazemo da ce do kraja sezone Pekmen igrati vise od njega sigurno.
Ovakvu pokretljivost nema svaki igrac njegove konstitucije. Dodje mi da placem kada vidim ovako nesto:
https://www.youtube.com/watch?v=D0nvmfka3mE
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od Junglezburn Čet 19 Jan 2012 - 2:21



Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od dane Čet 19 Jan 2012 - 3:03

E moj Kole ja se uvek pojedem od muke kada vidim da onolika mrcina, promašuje zicere koje bi moja baba ubacila.

Mislio sam da čovek kreće nabolje početkom prošle sezone, imao je par vrlo dobrih partija, ali onda u drugom delu sezone nije ga bilo nigdje.

Miličić igra vrlo dobru odbranu, snažan je, dobar bloker (medju boljima u NBA) , pokretljiviji je dosta od Pekovića. Ali u napadu ga nema nigdje. Zato mu Peković polako ali sigurno krade minutažu. Takodje ponekad iskazuje određenu dozu kurcobolje na obe strane terena, a ponekad ga stvarno ne ide.

Sinoć je baš počeo energično, videlo se da ima želju ali jednostavno nije ga išlo. Onda je Adelman pravio neke glupe ( po meni ) rotacije, a posle je ušao Peković i odigrao utakmicu sezone.
Slažem se Pekmen treba da smrša, da dobije iole na pokretljivosti, prvenstveno zbog odbrane, treba mu kontinuitet igara i vremenom mu ( kao što reče Mihael) sudije neće svirati one gluposti koje sada sviraju. Tu pogotovo mislim na faulove prilikom blokova.



dane
dane
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 06.12.2010
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od ZuLuofVozdovac Čet 19 Jan 2012 - 4:09

slobokv83 ::Peković će već od sledeće biti starter Nole.

Мож бити ал не мора да значи. Пишу новинари, али закључке изводе само на основу тога што је Пековић почео друго полувреме. Видећемо.

Mihael :: U ostalom, vidi se da to shvata Adelman, sad je Milicic totalno izgubio minutazu, a Pekmen je pokupio njegovu, cak malo i Toliverovu, zna se sta ce biti ako ovako nastavi...

Да, ако настави добро да игра биће трејдован. (можда звучи мало иронично али стватно је то моје мишљење)

dane ::Slažem se Pekmen treba da smrša, da dobije iole na pokretljivosti, prvenstveno zbog odbrane, treba mu kontinuitet igara i vremenom mu ( kao što reče Mihael) sudije neće svirati one gluposti koje sada sviraju. Tu pogotovo mislim na faulove prilikom blokova.

Крстић је играо у тој НБА лиги девет година, стекао и име и репутацију па су му свирали све могуће глупости које човек може да замисли... Просто неки играчи никада не могу да стекну ауторитет.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od drexler Čet 19 Jan 2012 - 4:34

ljudi, ja se slažem da je Miličić trenutno bolji u odbrani od Pekovića, ali daj malo razmislite da li je u pitanju pokretljivost.

POKRETLJIVOST? Pa narode Pekmen leti po terenu, gotovo uvijek istrči kontru (iako je nikad ne završava), istrčava u odbrani i na 3p.

Miličić? Pa on je postao simbol za tromog medvjeda, dečko izgleda totalno nezainteresovano, ON TRENUTNO NEMA NIKAKVU PREDNOST NAD PEKOVIĆEM.

Stvarno, što kaže Mihael, ponekad mi se učini da ne gledate utakmice Minesote, jer kad ovo čitam stvarno imam dojam da pričate napamet. Peković po meni ne treba da smrša niti grama, ovo je taman. Pokretniji je od mnogih NBA centara. Njegov problem u odbrani je više taktičke prirode, nekad se skuca u blok, loše preuzima, neplanski se zaleće u igrača.

U tim stvarima je Miličić dosta bolji, jer već 9 godina trenira i igra sa tim ljudima, postao je iskusan. Pokretljivost? Nemojte me zajebavati. Miličić je kao ona cirkuska mečka iz Memedovićeve emisije "Sasvim prirodno", na terenu se čini da treba ta ga opališ bičem preko leđa da se pokrene.

Obzirom na mogućnosti i početni potencijal, Miličić je za mene tragedija od igrača.
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od ZuLuofVozdovac Čet 19 Jan 2012 - 4:37

Синоћ сам баш био иритиран игром неких играча. Пре свега мислим на Мегкија и Грифина. Мекги је замало окренуо утакмицу у Оклахомину користи промашивши 4 бацања у финишу али оно што мене увек запрепасти док га гледам је игра у одбрани. Уместо да се лепо постави и покуша телом да игра одбрану он се удаљава од играча чак и кад су у рекету да би могао лепо да се одрази и покуша да направи блокаду... Јер добре одбране се не блеже у статистици... И тако га трпају разноразни ментоли, на свакој утакмици бар два пута је ухвати у силазној путањи...

Грифин је испао још глупљи. Он чува Новицког и покушава да му лупи блокаду кад овај шутира са 6 метара... Па сине ти имаш у просеку 0.5 блокада по мечу, дакле успеш да лупиш блокаду на свакој другој утакмици... И залеће се, и залеће се, направио је два фаула при покушају шута за 3 поена... Дирк није могао да се састави, ко год му се приближи телом успева да га омете. Све кошеве које је успео да постигне, постигао их је преко Грифина тако што направи финту шута, овај одлети у трећи ред трибина, и онда небрањен постигне кош. Еванс је био за њега нерешива енигма... А Грифин 5 пенала и све при покушају да изблокира отворене шутеве разноразних играча.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

NBA liga 2011/2012 - 2. deo Empty Re: NBA liga 2011/2012 - 2. deo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu