Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U20 reprezentacija - leto 2012

+40
dane
vlada
Novica-Ubica
Samoborska84
XXL
Mihael
zex88
Presretac
Jaycee Carroll
sexdrogabodiroga
Sergej
familija
bookmaker
Kure
Danny Trejo
Talicni Tom
Gencha
ZuLuofVozdovac
wolfvaga
Anti-RTS
lokid
markoo
Nolle
Dule Kecman
Fiti
2bad4u
Zemljoradnik
Tazz
Geograf
Ray Allen
lazarminator
Junglezburn
mlekadzija
slobokv83
superhik
Djole
drexler
Macijauskas
Koleman
Bodi Bond
44 posters

Strana 11 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Macijauskas Sub 21 Jul 2012 - 6:46

Mene je Bogdanović iznervirao, neverovatno je kakav mu je bio pristup meču.
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od 2bad4u Sub 21 Jul 2012 - 7:12

Poder sramotne odbrane, pre svega u prvom poluvremenu, sramotan i pristup nekih igrača (Bogdanoviću treba lupati šamare na svakom treningu...). Bili smo totalno bez šuta, sreća u skok u napadu, inače bi nas prebili najstrašnije.

Bilo kako bilo, Džile je po meni precenjen trener, a najgore je što od mlađih nema boljih. Klinci moraju da igraju u svojim klubovima (i da imaju individualne treninge), ovo je besmisleno, koliko loše izgledamo, ili je to samo dans bio slučaj!?
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Anti-RTS Sub 21 Jul 2012 - 7:20

Mislim da jedan trener, kada preuzme neku generaciju, treba da je vodi od najmlađih kategorija pa do U20 šampionata, pre seniorske košarke. Ovaj Litvanac vodi ovu ekipu otkad je preuzeo tu generaciju.
Anti-RTS
Anti-RTS
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 35
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od 2bad4u Sub 21 Jul 2012 - 7:40

Tu se apsolutno slažem, to sam spominjao još pre godinu dve, da ne može jedan trener da bude vezan za samo juniore, kadete, ove one, nego za generaciju. Ali to je do saveza, i najgore je što se sa novim rukovodstvom saveza ne menja.
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Gencha Sub 21 Jul 2012 - 21:04

Bice na RTS-u prenos utakmice za 3. mesto u 6.
Gencha
Gencha
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Ninča Ned 22 Jul 2012 - 5:10

Daj da osvojimo tu bronzu 3place bar.
Ninča
Ninča
brisač parketa
brisač parketa

Datum upisa : 16.07.2012
Godina : 34
Lokacija : Aleksinac

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od markoo Ned 22 Jul 2012 - 5:43

Jbt...8 min nismo dali kos....Besevica pod hitno pustiti u svet!
markoo
markoo
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010
Lokacija : Beograd i okolina

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Jaycee Carroll Ned 22 Jul 2012 - 5:48

Besovic ide iz Partizana skoro sigurno,dok ovaj Marinkovic uopste me ne odusevljava.
Jaycee Carroll
Jaycee Carroll
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 02.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Djole Ned 22 Jul 2012 - 5:50

Besovic je jedan od gorih odbrambenih kosarkasa koje sam gledao u poslednje vreme... Edit: mozda i najgori...
Djole
Djole
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 29.10.2010
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Dule Kecman Ned 22 Jul 2012 - 6:32

Ali sto zna da napravi facu za fajt Very Happy

E Mitrovicu, junacino..
Dule Kecman
Dule Kecman
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Djole Ned 22 Jul 2012 - 6:59

Sta se desava sa nama... Sad
Djole
Djole
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 29.10.2010
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Gencha Ned 22 Jul 2012 - 7:00

Djole ::Sta se desava sa nama... Sad
Dzikic.
Gencha
Gencha
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Djole Ned 22 Jul 2012 - 7:01

Samo jedno pitanje... nisam bas upucen u nase juniorske centre, da li su mogli Milutinov ili Ristic da dobiju sansu umesto Besovica? On je po meni izgubljen slucaj...
Djole
Djole
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 29.10.2010
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Bodi Bond Ned 22 Jul 2012 - 7:03

Milutinov, Ristić i Šalić su sa U18 reprezentacijom.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Anti-RTS Ned 22 Jul 2012 - 7:04

Džikić je katastrofalno vodio ekipu, isto kao i juče.
Anti-RTS
Anti-RTS
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 35
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Dule Kecman Ned 22 Jul 2012 - 7:06

Ja sam ispratio samo ove 2 utakmice, doduse citao sam vase analize, i sada mi je skroz nejasno kako smo dosli do 1/2 finala bez poraza.. Mi smo ekipa bez suta spolja.. Sad
Na +1 Mitrovic umesto da doda loptu ceka da ga fauliraju.. Penali su nam veliki problem.
Dule Kecman
Dule Kecman
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Macijauskas Ned 22 Jul 2012 - 7:10

Izgleda da je ono što su mi govorili Litvanci tačno. Džikić blokira kada je najbitnije...

I ja nikad ne bih izabrao Cveleta da mi rešava meč.
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Koleman Ned 22 Jul 2012 - 7:19

Cini mi se da smo oba meca izgubili na neke ''decije bolesti'' . Oni faulovi posle skoka u napadu su smesni, dali smo im na taj nacin lagane poene i potpuni prikljucak. Ja to zaista ne mogu da razumem.
Kako svi kazu u ovim kategorijama su bitniji igraci nego rezultat. Igraci koji su u ova dva meca ostavila dobar utisak kod mene su Nastic, Mitrovic(najveci +) i Cvetkovic i mozda Gujanicic. Ostalo, jako, jako slabo. Cak iako su imali neke dobre role nisu mi pokazali da mogu da budu igraci za velika dela.

Nastic je, po mom misljenju, sjajan materijal i mislim da moze da izraste u opasnog igraca. Ima skok, ima finu tehniku i moze da pogodi poluhorog iz svih situacija. Odbrana mu je sasvim ok. Problem kod njega je defanzivni skok, uzasno gradi ali mislim da se to da nauciti. Sticem utisak da svaki put kada hvata loptu propisno se namuci da dodje do nje, ili hvata preko igraca, ili mora da ima vise kontakta sa njom pre nego sto je uzme u ruke ili je uopste ni ne uzme u ruke i to sve kao posledica loseg gradjenja.

Mitrovic, po mom misljenju suvo zlato. Voleo bih da ga vidim u Zvezdi ali se bojim da ce ga uzeti neki tim iz Evrope. Odlican u skoku, odlicno resava dole a i pokazao je u Hemofarmu medju seniorima da ume. Cvele mi je porastao u ocima. Vratio nas je protiv Litvanaca bukvalno sam i podsetio u saradnji sa Marinkovicem na njihove dane u Zvezdi. Odlicno je i razigravao igrace i odbrana mu je bas dobra. Dve zamerke su ponekad preterana agresivnost u odbrani i ume da zasili kada ga krene mada mislim da to ima veze sa godinama.
Gujanicic mi se isto dopao, ima od svega po malo. Nije bas tipican Cacanin ali igra zaista korektno mogao bi da ima nekih 10 minuta po mecu u jacem timu.

I pored losih partija vidim potencijalne odlicne igrace u Miljenovicu i Bogdanovicu, mozda Drenovcu ako popravi sut.
Najvece razocarenje za mene je Miljenovic. Naravno iz razloga sto ga mnogo gotivim ali on nije pokazao apsolutno nista zbog cega je napravio jednu lepu sliku kod mene. Ni osecaj za asistenciju, ni ulaz, niti kosarkasku inteligenciju koju sam ja video kod njega u mladjim danima. Jedino sto sam video od njega je siljenje, siljenje, siljenje i samo siljenje. Ispucavanje, zaletanje u odbranu itd. Uz to imao je bas dosta propusta u odbrani a suocavanje sa pikom mu je kao sa kineskim zidom. Mora da se sabere malo, cenim to sto preuzima odgovornost da slomi mec ali ne cini to na dobar nacin.

Bogdanovic je za mene velika enigma. Cinilo mi se, posebno protiv Litvanaca, da moze da resi svaki napad kako hoce a onda upadne u neku crnu minutu kada bih ga izbacio da sam trener i nikada vise ne ubacio. Neka igra ledjima pa sutevi iz okreta? Sta je sada to? Ne koristi dovoljno ulaz a fizicki moze da pojede vecinu cuvara=kos+faul. Kada je u elementu, ubedjen sam da je nas najbolji igrac. Steta sto je to povremeno.

Gledajuci oba meca rekao bih da smo izgubili na neiskustvo i to oba ali onda pogledam da je ovo U20 takmicenje i shvatam da se to mnogo kosi sa mojim prvim utiskom.
Da li je to do toga sto nasi ne igraju seniorsku kosarku? Opet nisam bas gledao ove Spance u njihovom prvenstvu, mozda gresim.
Osvrnuo bih se jos na Dzikica i poslednji time-out-Cvele uzmi loptu i radi sta hoces????

Izvinjavam se sto sam malo oduzio ali nisam pisao posle jucerasnjeg meca pa sam sacekao i danasnji da bih kompletirao neku sliku.
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Macijauskas Ned 22 Jul 2012 - 7:26

Mislim da tandem Miljenović-Cvetković ne može da funkcioniše. Mislim da se guše međusobno, još kad je i Bogdan u petorci. Duo Miljenović-Vasa mi mnogo bolje deluje.
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Anti-RTS Ned 22 Jul 2012 - 7:35

Macijauskas ::Izgleda da je ono što su mi govorili Litvanci tačno. Džikić blokira kada je najbitnije...

I ja nikad ne bih izabrao Cveleta da mi rešava meč.

Džikić je izbacio Marinkovića 5 minuta pred kraj utakmice i više ga nije vraćao, a Marinković je taj koji je držao sve konce u odbrani.

Cvele me je potpuno razočarao, mnogo siluje i mislim da nikada neće postati igrač. Miljenović se nije video na ove dve utakmice, mada u drugom poluvremenu je nonstop igrao pod faulom. Bogdanović ima neku blokadu, na prvom koraku može da izbaci bilo koga, ali onda zabaguje i potpuno se zbuni.

Mislim da Marinković može biti zver u defanzivi, verujem da će ga Dule iskoristiti pošto voli takve igrače.
Anti-RTS
Anti-RTS
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 35
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Macijauskas Ned 22 Jul 2012 - 7:47

Cvele verovatno neće postati vrhunski igrač i onaj koji pravi razliku. Ali će biti odličan igrač za reprezentaciju, kao rezervni plej, mnogo bolji od Markovića npr.
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Djole Ned 22 Jul 2012 - 7:50

Prva varijanta, druga varijanta, treca varijanta... u kakvoj mi drzavi zivimo majko moja... nema prenosa finala ipak, a mislio sam da ce biti...
Djole
Djole
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 29.10.2010
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Anti-RTS Ned 22 Jul 2012 - 7:52

Anti-RTS
Anti-RTS
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 35
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Djole Ned 22 Jul 2012 - 7:55

Nasao sam prenos na firstrowsports... hvala u svakom slucaju...
Djole
Djole
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 29.10.2010
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od 2bad4u Ned 22 Jul 2012 - 8:41

Cvele će stići do nivoa igre Vukašina Aleksića, ili u najboljem slučaju Miljana Pavkovića. Ne znam o kakvoj odbrani pričate, to što ponekad ukrade loptu, ili isčupa faul u napadu je malo za ono što ga probiju, što preko njega može da šutne ko kada poželi, ili što bilo ko sa njim može da igra low post napad... Tek je napad priča za sebe. Osim što je hendikepiran šutem, kojeg nema siluje najstrašnije (kao da je Lebron lično). Ima brzinu, i neki šut iz prodora sa poludistance. Pod koš ne može da stigne ni pod tačkom razno, a sa nekim iskusnijim igračem pred sobom može samo da izvuče poneki faul od odbrambenog igrača. Danas ie imao šut iz igre 27%, na čitavom šampionatu 37%. Osim toga više gleda koš nego saigrače.

Miljenović očajno odigrao danas i juče. Čovek ne može da odigra dobro kada ga toliko stisnu u odbrani. On pod hitno mora da se baci na hemiju, ako prirodno ne može da nabaci masu ili snagu. Na utakmicama, gde možda (pretpostavljam, jer nije moglo da se vidi) nije imao jak intenzitet odbrane nad sobom, je imao sasvim pristojne procente šuta. On i sa ova dva oačajna meča ima 49,2 šut iz igre.

Bogdanović, nonšalantna igra. Može da bude najbolji bek seniorske košarke već sada, ali ne, on se qrči po terenu, šepuri se... Mislim da je namerno počeo da šutira i slobodna bacanja, bez da savije kolena, samo da bi se suprotstavljao trenerima. U odbrani može da bude najbolji igrač, ali ga i tu bole 2ki. Doduše danas je i igrao odbranu OK, ali generalno...?"

Dangubić je po menu odličan košarkaš. Kada bi malo popravio šut, bio bi sjajan univerzalac. Osim toga ima i odličan karakter. Trudi se maksimalno, gine na terenu, bodri saigrače uvek... Sa svojih 203-4 i sjajnu fiziku, ima i odličnu tehniku, relativno nisko težište, dobar dribling, kretanje i bez lopte... Dopada mi se kao košarkaš.

Mitrović takođe među borbenijima kod nas. Odlično se snalazi pod košem, ali ima problem jer ne širi igru, već isključivo sve što postiće, postiže na niskom postu i igrom leđima. Kada bi popravio šut spolja, takođe bi bio sjajna moderna četvorka.

Nastić, se vratio posle povrede. Šteta što je pauzirao više od godinu dana, mislim da bi sa radom na Stendfordu u tih godinu dana izdominirao ovo prvenstvo. Zna da brani pik, zna generalno da igra odbranu, ali kao što je već neko rekao, slabo zagrađuje sopstveni koš i troši dosta energije da stigne do lopti koje se odbijaju od koša. U napadu je solidan, ali do 2 metra od koša, tu mahom rešava poluhorozima, koje može da završi sa obe ruke. Nisam video neke blokove za bekove, ili pravljenje mesta bekovima pa računam da i tu može da se popravi.

Gujanićić odličan u defanzivi, može da čuve skoro sve protivničke igrače. Ali je relativno slab u napadu. Svoje koševe je mahom dao posle ofanzivnih skokova. Za jednog Čačanina, relativno slabo šutira spolja.

Bešović je skroz, ali skroz mlitav. Mlitava mu je i narav. Mekan igrač do zla Boga. Jedino dobro od te mekanosti je relativno meka ruka, mekša od većine bekova u našoj košarci. Koordinacija sopstvenog tela jako loša, zbog visine, kretnje loše zbog visine, čak je idbrana loša zbog koordinacije i kretnje. Možda ali samo možda, jer očigledno kasnije sazreva, može da bude nešto od njega, ali nikako za velika dela.

Drenovac je rudar oslobođen bilo kakvog košarkaškog talenta. Igrač zadatka, koji može da peva ako stigne tamo gde je recimo Vesa Petrović, u košarkaškom smislu.

Marinković igrač dolične fizike, be imalo smisla za šut. Njega jadnog izblokiraju niži igrači pod košem, jer je smeten tremom. Slobodna bacanja šutira 18%, pa od toga sam i ja bolji. Odlično krpi rupe u odbrani. Dosta liči predispozicijama na Veselija.

Lambić, takođe igrač zadatka. Nije baš prikazao, osim poneke odbrane, neku igru, koa bi se mogla komentarisati.

Luković, nije ni igrao. Cenim da bi neko ko bi dao doprinos bolje pripomogao timu. Možda Igrutinović, koji je u pripremnim utakmicama imao neke solidne partije, ali to je na treneru...

Džikić. E to je priča za sebe. Po meni najveći krivac za ova dva poraza. Glupe izjave, da je dobro i polufinale, već sada prave gubitnike od igrača. Glavni je krivac za loše vođenje ovih utakmica, koje smo mogli da gledamo. U polufinalu SRAMOTNA odbrana. Primili smo preko 70% iz tranzicije i posle šuteva, kada su Litvanci sami kao duhovi stajali i šutirali. Danas odbrana bolja, ali ne mogu mu oprostiti odluku da Cvele završava poslednji napad. Možda i nije sve do Cveleta, koliko sam ga napljuvao, već i do Džileta, koji ga toliko gura...
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

U20 reprezentacija - leto 2012 - Page 11 Empty Re: U20 reprezentacija - leto 2012

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu