Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Savez, organizacija domaćih takmičenja

+39
Ray Allen
slobokv83
Anti-RTS
Gale
Imperator
NenadBG
Danny Trejo
fizicar
dane
Koleman
Dule Kecman
Sensui
Nolle
expert
Macijauskas
Junglezburn
drexler
Grobi
Manu
KKP
air slavkan
Zoro
Naissus
Џонтра
Everton
blagoje
lazarminator
Sergej
Psycho
Tazz
superhik
2bad4u
Zemljoradnik
Talicni Tom
Gencha
Marko
ZuLuofVozdovac
TheGodfather
Bodi Bond
43 posters

Strana 1 od 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Bodi Bond Pon 1 Nov 2010 - 10:45

Prvi čovek FMP-a Nebojša Čović ponudio je na sastanku Udruženja prvoligaša novi koncept organizacije srpske lige, pištu 'Novosti'.

Sastanak je održan u ponedeljak, a Čovićev koncept je zasnovan na uspešnim evropskim primerima.

Suština predložene formule je formiranje KLS kao privrednog subjekta, koja bi bila registrovana kao društvo sa ograničenom odgovornošću.

Kada se pravni termin dovede na košarkaški termin, to znači da odlučujuću reč više ne bi imao direktor, već sistem zasnovan na skupštinskom odlučivanju. Predloženo je da osnivački ulog u iznosu od 1.000 evra uplati 18 klubova, dok bi Košarkaški savez Srbije uložio u početni kapital 4.500 evra, čime bi „kupio“ 20 odsto glasačkih prava. Klubovi bi imali po jedan glas, a KSS tri.

Ukoliko klub ispadne iz lige, na njegovo mesto dolazi drugi tako što bivšem članu isplaćuje osnivački ulog od 1.000 evra. U šemi nove KLS nalaze se skupština, direktorijum ili upravni odbor, direktor i dva njegova zamenika. Jedan deo predloženog programa formiranja profesionalne lige dobro je poznat i odnosi se na večitu želju da srpska liga postane punopravna članica evropske ligaške asocijacije (ULEB). Time bi domaća liga postala legitimna alternativa dosad neprikosnovenoj Jadranskoj ligi, koja je „otela“ naše najbolje klubove zovom prohodnosti u evropska takmičenja.

Sastanku je prisustvovao i predsednik KSS Dragan Kapičić, koji se založio za usvajanje Čovićevog koncepta, ali su glavni reflektori bili upereni ka predstavnicima večitih rivala. Generalni menadžer Crvene zvezde Mirko Pavlović izjasnio se za glasanje o predlogu, dok je sportski direktor Partizana Dragan Todorić tražio „tajm-aut“. Na kraju je dogovoreno da se klubovi do četvrtka izjasne o novoj organizacionoj šemi KLS, podložnoj izmenama u slučaju da osnivači ulože određene primedbe.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od TheGodfather Pon 1 Nov 2010 - 10:48

Po meni ovo nije lose resenje. Naravno ne bi se on toga setio da su oni u NLB ligi... 😠
TheGodfather
TheGodfather
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 07.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od ZuLuofVozdovac Pon 1 Nov 2010 - 11:06

Суштинско је питање проласка у Европу. Ако се прича заврши на Партизановом месу у Еврилоги и једном месту у УЛЕБ купу, а управо је то нудио Бартомеу после разговора са Капичићем прошле године мислим да то није довољно јер јадранска ипак има и 2 места у квалификацијама за ЕЛ. Свакако велика подршка изласку из јадранске лиге, али морамо некако да се домогнемо бар једног од та 2 места ју квалификацијама! Ипак су она добијена преко Партизанове грбаче.

П.С. иако сам потпуно свестан чињенице да ми тренутно немамо клубове који могу да изађу у Европу и равноправно се носе са конкуренцијом (фмп и звеза у банани, хемофарм ће смањивати улагање) ипак треба мислити о будућности. Дакле једино питање је проходност у европу.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od ZuLuofVozdovac Pon 1 Nov 2010 - 11:10

TheGodfather ::Po meni ovo nije lose resenje. Naravno ne bi se on toga setio da su oni u NLB ligi... 😠

Предлаже он то у континуитету већ 2 сезоне, од кад је настао проблем са поделом Босниних акција са ФМП-ом и Хемофарм-ом. Па докле ће више словенци и хрвати да нам делегирају судије (сетите се како је покраден Партизан против Цедевите прошле године или против Широког препрошле). Да узимају кинту од спонзора, и још на крају узму пола милиона Нимбруку да им дају да учествују у такмичењу и наравно већи део стрпају у џеп, а мањи поделе клубовима за путне трошкове.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od TheGodfather Pet 5 Nov 2010 - 10:31

Partizan odbio Čovića zbog sudija?

Devet klubova podržalo je predlog predsednika FMP Nebojše Čovića o novom modelu Košarkaške lige Srbije, tri su glasala protiv, a šest se nije izjasnilo. Među tri tima koja nisu podržala Čovićev koncept nalazi se i Partizan, čiji glas nosi posebnu težinu, pišu Večernje novosti. Crno-beli su naveli da nije bilo problema statutarne prirode u radu Udruženja klubova, ponavljajući da neće napustiti NLB ligu sve dok daje prohodnost ka Evroligi i Evrokupu.

- Udruženje klubova više ne postoji. Dakle, potrebno je napraviti novi koncept. Ponuđeni je potpuno kompatibilan sa NLB ligom i ULEB, izrađen je po principu španske ACB lige i ne dira prohodnost ka evropskim takmičenjima. U velikoj meri se preklapa sa NLB ligom, koja je preuzela koncept koji sam napravio još 2000. i napravila odličnu firmu - rekao je Nebojša Čović za Večernje novosti.

Partizan ima primedbu da KSS ima 20 odsto udela u ligi, što je suprotno ambicijama da KLS dobije članstvo u ULEB i prohodnost ka Evroligi i Evrokupu. Crno-beli se pribojavaju i mogućnosti trgovine glasovima u sistemu „jedan klub - jedan glas".

- U konceptu stoji udeo KSS zato što tako nalaže statut. Nije nikakav problem da promenimo statut i da 18 klubova dobije sto odsto udela. Svaki klub ima jedan glas, nema prodaje udela bez potpune saglasnosti.

Partizan takođe smatra da je delegiranje sudija primaran zadatak direktora lige.

- Problem je u tome što je neko navikao da sudije kontroliše jedan čovek, kojeg će neko držati pod kontrolom. Time dobijamo veoma ugroženu regularnost naše košarke. Neka predlože kakav bi koncept trebalo da bude, ali ne mogu se problemi rešavati preko neregistrovanog udruženja i u svemu tome predlagati da na mesto direktora dođe dosadašnji pomoćnik Tasić, koji i brine o toj dokumentaciji. Ne vidim nijednu suštinsku primedbu. Neuspeh koncepta znači povratak na staro, pa da ponovo imamo virtuelnu košarku. U zabludi su oni koji misle da je ovo rampa Čoviću. Ovo je rampa srpskoj košarci, a ja samo nisam navikao da radim u brlogu - zaključio je Čović.
TheGodfather
TheGodfather
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 07.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Gost Pet 5 Nov 2010 - 13:06

Da li neko moze da mi objasni poentu ove Coviceve inicijative?
Zbog cega je to dobro za srpsku kosarku?On gospodin,ceo zivot je proveo menjajuci politicke partije,govori da je nasa kosarka brlog.On to govori!

Uvuko nas je u jadransku ligu,navodno nezadovoljan regularnoscu nase.Partizan jedini nije igrao prve godine na Jadranu.Uslovili su
Partizan tada neigranjem Evrolige,i prebacivanjem u nizi rang takmicenja.Tada su Divac i Danilovic podneli ostavke,pa se Sasa vratio naredne godine.Partizan je usao u jadransku ligu,i u njoj poceo da dominira.Ta dominacija nije toliko bitna,koliko je bitno podizanje celog kluba,i podizanje kvaliteta igara Partizana u Evroligi.Pa ne mozemo da sastavimo dva srpska kluba koji ce da nas prezentuju kvalitetno u Evropi,a covic bi da pravi profesionalnu ligu Srbije.Ja sam u pocetku bio protiv jadranske lige,ali cinjenica je da ta liga moze samo da nam donese korist.Ta liga je jedino losa sa strane upravljacke strukture,i tu treba da se izborimo za veca prava.
I kod ove ideje covic gleda usko klupski interes,a nikako interes nase kosarke.Pa kada ce igraci vise napredovati,igrajuci protiv Ergonoma,Napretka,Sloge(ne zelim da nipodastavam ove klubove),ili igrajuci protiv Olimpije,Zadra,Cibone,Buducnosti....Velike utakmice,radjaju velike igrace.A mi smo sada jako mala zemlja,da bi imali sami jaku ligu koja bi igracima omogucavala puno jakih utakmica.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Marko Pet 5 Nov 2010 - 14:19

To uopste nije tako, kao sto hazarder interpretira. Pre svega ne trazi se napustanje Jadranske lige, vec joj se pravi alternativa, koja bi registrovanjem kod ULEBa mogla da otvori jos koje mesto za Evrokupove. Takodje izvukla bi nas iz situacije da nemamo izbora te da nas Sidro ucenjuje.

Nazalost, zapelo je oko drugog necega, naime gospodin Biorac je utvrdio da je prosle godine od preko 40 'akreditovanih' sudija, na svakom mecu sudilo njih 5, dobro nam poznatih (Neskovic, Vojinovic, Belosevic, Jovcic,...) , te da su inkasirali ogromnu svotu novca, a sto im je omogucio Tihomir Bubalo, smenjeni komesar lige... Sada se trazi da delegiranje sudija ne vrsi jedan covek, na koga ce zna se vec ko da ima uticaj. Smeta i sistem jedan za jedan jel na taj nacin mesetarenje gubi na znacaju... Imatu jos dosta toga, nastavak sutra Smile

Marko
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Gencha Pet 5 Nov 2010 - 23:17

Koja veca evropska klubska takmicenja potpadaju pod ULEB, a koja pod FIBU?
Gencha
Gencha
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Bodi Bond Sub 6 Nov 2010 - 0:24

Evroliga i Evrokup su ULEB-ovi, a Evročelendž organizuje FIBA.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Gencha Sub 6 Nov 2010 - 1:05

Bodi Bond ::Evroliga i Evrokup su ULEB-ovi, a Evročelendž organizuje FIBA.
Vise me zanimaju nacionalne/regionalne lige?
Gencha
Gencha
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Talicni Tom Sub 6 Nov 2010 - 6:33

O ovom Čovićevom prijedlogu ne znam šta da mislim. Nisam pametan. Lako se svi mogu okriviti da pokušavaju da ulove u mutnom. Čović da ponovo obezbjedi značajniju poziciju u našoj košarci, manji klubovi da utiču više nego što realno imaju autoriteta i znanja, Partizan da gleda klubapki i slično.
Težeg slučaja za rješavanje odavno nisma vidio. I što onda napisah ovaj mejl.
Prosto, pitanje je toliko važno da nijedan subjekt ili pojedinac koji živi od i za košarku ne bi smio da prećuti ovo pitanje i ne da svoj sud, a ja sam kao košarkaški forumaš koji kao dajem neka mišljenja i stavove po nekim pitanjima ne dam sebi za pravo da prešutim ovo sve a onda dam sebi za pravo da komentarišem kada ideja propadne ili zaživi kako sam bio za ili protiv. Evo unaprijed sebe uskraćujem tog prava, niti toliko znam niti sam dovoljno upoznat sa materijom organizacije lige i klubova, nego samo želim da preovlada glas pametnih i razumnih, ideologa vizionara koji će dobro posrnuli brod uvesti u luku spasa.
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Zemljoradnik Sub 6 Nov 2010 - 7:52

Ja bih prvo voleo da vidim predlog u celosti, pa onda da ga komentarišem. Ali ako dobro razumem šta je ideja, sviđa mi se.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od 2bad4u Sub 6 Nov 2010 - 10:55

Mi svakako nisamo videli predlog u celosti, nego samo neke delove.
Da l' je Čovićeva ideja čisto spasavanje Srpske košarke (a činjenica je da je ista u velikim problemima), ili pak neki lični cilj, pitanje je. Da l' je jedan od najvećih "grobara" Srpeske košarke, ili pak mesija koji talente izvlači na površinu i od istih pravi igrače, je još jedno pitanje za polemiku.

Međutim koji god da su interesi Čovića, ili ih nema, Srpskoj košarci je potrebno temeljno preuređenje. Počev od klupskih takmičenja (profesionalizacija lige), pa sve do reforme KSS (takođe temeljne).

Dobro je što je došlo do javne rasprave, među klubovima o tom problemu, i nadam se da će iznaći najbolje rešenje.
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Zemljoradnik Ned 7 Nov 2010 - 2:14

Kako god da izgleda Čović predlog, siguran sam da je dobronameran, a evo i zašto: on se sigurno zalaže za svoje interese, to svako radi, ali u ovakvom poslu njegovi interesi se poklapaju sa interesima naše košarke - jaka, stabilna liga sa prohodnošću u evropska takmičenja. Bez toga ni on nema šanse da dobro proda igrače (ako računamo da je to njegov jedini interes, mada mislim da nije, zanima njega i košarka). E sad, to što neko želi najbolje ne znači da ume to i da postigne, odnosno ne znači da je njegov predlog stvarno dobar. Ali kao što rekoh, dok ga ne vidim ne bih ga komentarisao.

Samo primećujem da Partizan uvek nešto koči. Oni su jedini rezultatski uspepšni u kontinuitetu, a i pored toga su na staklenim finansijskim nogama, tako se verovatno plaše promena i uvek su za status quo. Vidim da većina vas po automatizmu podržava sve što Partizanova uprava radi... Razmislite još malo o tome.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od superhik Ned 7 Nov 2010 - 4:48

Teško je komentarisati nešto što nam nije do kraja prezentirano (bar ja nisam nigde video kako bi to trebalo da izgleda) nego slušamo o tome različite interperetacije suprotstavljenih strana.
Prvo, Čović definitivno ne misli o interesu srpske košarke već o ličnom (klupskom) interesu. U njegovoj sadašnjoj situaciji ta 2 interesa se poklapaju, kada se nisu poklapali sećate se kako je bilo. Još jedna stvar o Čoviću:
U velikoj meri se preklapa sa NLB ligom, koja je preuzela koncept koji sam napravio još 2000. i napravila odličnu firmu - rekao je Nebojša Čović za Večernje novosti.
Ovo nema veze sa istinom. NLB liga je preuzela koncept YUBA lige koja je nastala neposredno pred raspad SFRJ. Potpisnici te YUBA lige koja je trebala da se igra bz obzira na ishod političkih događaja u tadašnjoj državi bili su prvi ljudi tadašnjih članova lige. Ideju su i kreirali tada Lorbek i Lisac uz svesrdnu pomoć čelnika Partizana, zvezde, Splita i Cibone. Nego to je druga priča... Zaboravili su nekako ljudi šta se dešavalo kad je Čović bio predsednik KSJ i kakva je tada liga bila. Na kraju je taj Čović i sam stradao od ljudi koji su ga promovisali ali iz političkih razloga (sramno i nezakonito). Samo bih pomenuo da je tada Dačić bio prvi čovek Partizana, Mrkonjić u Radničkom CIP, Milo u Budućnosti, Đinđić obezbeđivao zvezdi neispadanje u niži rang, sudije nikad u gorem položaju.... Sve u svemu moje mišljenje je da to treba da ostane prošlost i ne treba težiti takvom odnosu stvari. Odvojih se od teme jer me povuče kad Čović nešto predloži, izvinjavam se a posebno se izvinjavam što sam i politiku malo umešao ali takva je stvarnost.
E sad malo o mom Partizanu. Apsolutno se slažem sa zemljoradnikom da uvek Partizan nešto koči. Oni se sada tako komotno ponašaju i za sve im je opravdanje to što prvi nisu hteli u jadransku ligu pa sad imaju pravo da hoće u nju. Lično bih voleo srpsku ligu i po cenu Partizanovog slabljenja pa čak i neigranja Evrolige ako treba par sezona. Mislim da je to nemoguće jer Parizan sada radi isključivo u svom interesu a interes srpske klupske košarke ih ne dodiruje. Sumnjam da će pristati na slabljenje svojih struktura i da će pristati da njihov glas bude vredan kao i glas Borca iz Čačka ali isto mislim da je i dobro što se opet pokrenula ova tema. Nada umire poslednja i ko zna, možda "dobronamernici" naše košarke nađu nekad zajednički interes koji bi značio igranje lige Srbije.
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Tazz Pon 15 Nov 2010 - 22:50

http://www.politika.rs/rubrike/sportski-dan/Komesar-kamen-spoticanja-srpske-kosarkaske-lige.sr.html
Pišu tekst samo da bi napisali, a niko da lepo kaže o čemu se radi, kao da je svima cilj da se međusobno prepucavaju. Drugi nisu ni važni..... :/
Tazz
Tazz
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 22.10.2010
Lokacija : Нови Сад

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Psycho Pon 15 Nov 2010 - 23:38

Sve je ovo posledica činjenice da nemamo savez koji vode odgovorne osobe, već klupski komesari.
Prosto mi je neverovatno da ova agonija traje i traje, a niko da preduzme nešto.
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od 2bad4u Uto 16 Nov 2010 - 1:12

Tegi je spominjao i NLB2 ligu, koja će imati istočni i zapadni blok. Ta opcija mi se više dopada, jer će i u njoj biti obezbeđeni uslovi gostovanja, plaćene sudije...
Jedini problem (mada verujem, da će se tu već bolje odraditi) je pitanje vlasničke strukture, same lige...
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Sergej Uto 16 Nov 2010 - 1:14

Mrznja izmedju klubova tacnije par ljudi je prevelika. Tako da je trenutno nemoguce videti za istim stolom Covica i Danilovica.

Mada kako su sejali,sad nek zanju.
Sergej
Sergej
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od TheGodfather Pon 29 Nov 2010 - 13:04

Todorić:”Moramo da izaberemo, profesionalna liga ili NLB”



Udruženja ligaša konačno uspeo da obezbedi kvorum za rad, ali stvar nije pomerilo daleko od početka. Todorić tvrdi da moramo da se odlučimo izmeđi profesionalne lige i NLB, kako bi dobili prohdonost u Evropu.
Savez, organizacija domaćih takmičenja Todoric-211475120100228152700Puna dva sata su raspravljala trinaestorica predtsavnika srpskih klubova, ali idalje je na snazi pat-pozicija. Novo viđenje je u petak, a očekuje sa da do tada klubovi dostave nove predloge za funkcionisanje KLS.
Bio je to sastanak bez dnevnog reda, jer Udruženje ligaša nije imalo kandidata za direktora, nisu se složili oko izmena statuta, niti oko koncepta nove lige, koji je predložio Nebojša Čović.
Sportski direktor Partizana Dragan Todorić predložio je povratak na početak, odnosno utvrđivanje kriterijuma za izbor direktora, što je podržao i predstavnik Radničkog. Zvezda smatra da se na ovaj način ide obrnutim putem, a ni FMP-u i Borcu ne sviđa se ostanak na statusu kvo.
Savez, organizacija domaćih takmičenja Covic01-124969020101111151445“Nećemo podržati rešenje koje je i dovelo do ovog stanja. Udruženje od 2007. ne može da se uskladi sa Statutom KSS, postoji veliki problem u njegovoj registraciji. Ligu više ne može da vodi jedan čovek, osim ako nije Raša Šaper, koji više nije sa nama”, kaže Čović.
Todorić je tražio da se glasanjem izjasne o njegovom predlogu i rekao da je dobio dokument iz ULEBA u kojem stoji da do prohodnosti u evrokupove možemo samo ako napustimo NLB ligu.
“Ne možemo da čekamo mart i Superligu, pa da se hvatamo za gušu. Dok igramo u Jadranskoj ligi, priče o našoj profesionalnoj ligi su za decu. Dobio sam dokument iz ULEB, koji potvrđuje da možemo da dobijemo prohodnost ka evropskim takmičenjima samo ako izađemo iz NLB lige. Ali, prvo moramo da pregovaramo o našem statusu. To je ključna tema za moj klub”, rekao je Todorić.
Čović smatra da to nije prepreka koja se ne može prevazići i zatražio do klubova da izađu sa zajedničkim predlogom.
“Ako napravimo profesionalnu ligu, tek onda odlučujemo da li ćemo aplicirati za članstvo u ULEB. Ovo je samo prvi korak, drugi je stvar našeg dogovora. Možda iz tog trougla može da nastane i koncept Prve B NLB lige, koja bi obuhvatila više srpskih klubova. U duhu rešavanja ove dileme, predlažem da se klubovi konsultuju i da, ako je moguće, izađemo sa zajedničkim predlogom. Ovako će doći do preglasavanja, a posle toga nastupiće velike muke“, konstatovao je Čović.
Nova runda je u petak...
TheGodfather
TheGodfather
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 07.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od lazarminator Pon 29 Nov 2010 - 16:12

TheGodfather ::
Todorić:”Moramo da izaberemo, profesionalna liga ili NLB”
Sportski direktor Partizana Dragan Todorić predložio je povratak na početak, odnosno utvrđivanje kriterijuma za izbor direktora, što je podržao i predstavnik Radničkog.

rofl ... da li je moguce da u Radnickom postoji jos neko sem Mute i igraca...

Koliko sam razumeo, dilema je: ili da napustimo Jadran osnujemo profesionalnu ligu, pa udjemo u ULEB i idemo tako u Evropu, ili da ostane kako je sad, sa eventualno drugom NLB ligom.

Kako je Tosa predstavio, iz ULEBA su mu rekli da ne mozemo u Evropu preko nase lige ako ostanemo na Jadranu. To valjda znaci da ce se nasa liga igrati za kikiriki sve dok smo na Jadranu. Pa to smo i znali.

Ne znam, meni je tupavo sad napustati Jadran. Ako nismo vec posle svih ovih godina kada je zaista bilo razloga, onda sada... dzaba dzaba... mi uvek brale kasnimo sa odlukama, a i kad ih donesemo obicno su pogresne
lazarminator
lazarminator
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 12.11.2010
Godina : 45
Lokacija : Beograd, Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Zemljoradnik Pon 29 Nov 2010 - 20:31

S tim što osnivanje profesionalne lige nema nikakve veze sa NLB-om. Niko ne može da ti zabrani da osnuješ profesionalnu ligu, niti će ULEB da ima išta protiv, samo može da kaže da se iz te lige ne može u njihova takmičenja dok je NLB aktuelna. E sad, tu informaciju je od ULEB-a dobio samo Toša, niko drugi, mada u suštini i ima smisla - zašto bi ULEB dozvolio našim klubovima prolaz iz dve lige?

Nisam siguran šta mislim o stavovima drugih klubova u ovoj raspravci, ali sam siguran da mi se Partizanov ne sviđa.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od blagoje Uto 30 Nov 2010 - 1:27

Друже, а јел` ти се није свиђао ни онај став из 2004. да не треба да се игра Јадранска лига ? Зашто тада Човић и компанија нису подржали тај став него су "побегли" на Јадран од "партизанових судија" .

Иначе, немој погрешно да ме разумеш. Ја бих први да имамо професионалну лигу са проходношћу у Улеб такмичења( рецимо ,једно место у Евролиги и једно или два у Еврокупу) и са солидним клубовима ван Београда које ће подржати локална самоуправа. Нисам сигуран колико је то реално.
Сматрам да управу Партизана можемо оптужити за много ствари ( за рецимо лош одрађени прелазни рок, мењање странаца, финансијске малверзације у сврху преживљавања клуба) али поводом случаја- Јадранска-наша лига не можемо.
blagoje
blagoje
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 28.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Zemljoradnik Uto 30 Nov 2010 - 2:24

Ja baš mislim da možemo, zato što su uvek sve kočili, između ostalog taj prelazak u Jadransku ligu, kao i prelazak naše lige pod okrilje ULEB-a kada je ovaj nastao. Ali nebitno, nisam o tome pričao, pričao sam o ovom sad stavu koji je svađalački - pre svega Partizan (da ne kažem Dule) je uvek kukao kako ništa ne valja, a sada žele status quo. To mi smeta, a ne što neće da prihvate baš Čovićev predlog, pošto o njemu nemam dovoljno informacija, tako da ni ne znam da li je dobar.

I mislim da mnogi ovde ne znaju - ja sam navijač (ili ono što se zove "simpatizer" Smile ) Partizana, ali to ne znači da ću podržati svaki potez uprave.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od blagoje Uto 30 Nov 2010 - 4:13

ОК, разумемо се. Стварно има мало информација о предлогу, много ствари није дефинисано или бар нису доспеле у јавност. А самим тим ни званичних ставова клубова нема.

blagoje
blagoje
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 28.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu