Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Savez, organizacija domaćih takmičenja

+39
Ray Allen
slobokv83
Anti-RTS
Gale
Imperator
NenadBG
Danny Trejo
fizicar
dane
Koleman
Dule Kecman
Sensui
Nolle
expert
Macijauskas
Junglezburn
drexler
Grobi
Manu
KKP
air slavkan
Zoro
Naissus
Џонтра
Everton
blagoje
lazarminator
Sergej
Psycho
Tazz
superhik
2bad4u
Zemljoradnik
Talicni Tom
Gencha
Marko
ZuLuofVozdovac
TheGodfather
Bodi Bond
43 posters

Strana 3 od 13 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Psycho Čet 23 Dec 2010 - 3:00

Evo ovde statistike i detalja kakve je ekipe imao u te dve sezone dok je sedeo na klupi Milana (sezona i po) i kakve je rezultate napravio...čisto da ne nagađate:
http://web.legabasket.it/team/history.phtml?id=MIO
http://web.legabasket.it/team/tbd.phtml?club=MIO&type=d2&from=2005&to=2006
Solidne ekipe, solidni rezultati - ništa više, ništa manje.
Đorđević mi je inače u top 5 igrača ikad, da ne bude zabune koliko simpatija imam prema njemu, ali ne bih voleo trenutno da ga vidim na klupi Srbije.
Mnogo bih se više obradovao kad bi preuzeo vođenje KSS, za šta je čovek, kako i sam reče, bio zainteresovan.
Mislim da bi njegovi ugled, inteligencija i harizma najbolje rezultate dali upravo na tom mestu (pretpostavljam da je imao program čim se kandidovao, a ja mu verujem na ime Very Happy ).
Al naše novinare znalce više interesuje ko će biti selektor...ne vide dalje od svog nosa.
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od drexler Čet 23 Dec 2010 - 3:36

Manu,
mislim da stvarno ne treba da mješaš Gvardiolu i Đorđevića.

Gvardiola je više godina vodio Barselonu B, pratio je razvoj polovine današnjeg tima, a sa par iskusnijih je i igrao. Čovjek je i prije prvog tima bio konstantno u fudbalu, u Barseloni, kao zaposleni u klubu.

S druge strane, Saša je zadnjih 5 godine ne samo bez trenerskog angažmana, nego je i van košarke. Čovjek se bavi drugim stvarima, pokrenuo je neke poslove iz drugih sfera, i svarno mislim da bi bilo krajnje nesmotreno njega sad postaviti za selektora, ovako "iz vedra neba".

Evo, npr. mlade ili juniorske reprezentacije, tu može nešto pokušati, ako već misli da za razliku od ostalih trenera njegove generacije zanat ne peče po "košarkaškim provincijama". (Džikić, Saša Obradović, Luka Pavićević...)
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Junglezburn Čet 23 Dec 2010 - 5:02

Ako već poredite Saleta sa nekim fudbalskim ''trenerom'' neka to bude Maradona. Dakle down
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Manu Čet 23 Dec 2010 - 5:32

Jesam dao los primer(nisam znao da je Gvardiola trenirao Barselonu b), ali hteo sam da potenciram da godine koje ima Djordjevic nisu bitne i da trenersko iskustvo ne bi trebalo da bude prepreka za Saleta. Gvardiola nije iskusan trener, a moguce je da je najbolji na svetu. E sad, ima dosta smisla ovo sto je napisao drexler da je minus to sto je nekoliko godina van kosarke(mislim da je manje od 5) i da je mozda trebao prvo da se oproba sa nekom mladjom repr. selekcijom.
A ti Jungle ga bas bas pretera...
Manu
Manu
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 24.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Junglezburn Čet 23 Dec 2010 - 6:23

Jesam preterao, ali pre svega sam ih uporedio zbog fenomenalnih igračkih karijera, a za trenerski posao je potrebno da ti to bude upravo posao, okupacija, zanimanje, strast, a njih dvojica imaju strast prema sportu ali ne i prema trenerskom zanatu...
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Bodi Bond Čet 23 Dec 2010 - 8:05

Sale nije bio loš u Armaniju, ali...
Lično bih njega, Trifu i Džileta ukključio u rad reprezentacije, da vode mlađe kategorije, jbg tako se počinje. Da malo sarađuju sa Dudom. Naravno, Sašu Obradovića sam zaboravio. Bodiroga na mesti predsednika KSS-a i da se savez malo razdrma. Ako sa takvim imenima u savezu ne bi bilo sponzora prestao bih da pratim košarku i iselio se iz zemlje.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Macijauskas Čet 23 Dec 2010 - 8:29

Da se nadovezem na Bodija, ja bih tu ubacio i Matica, ipak je on dosta pokazao sa juniorskim ekipama.
I Bodi gde bi ti otisao? Very Happy
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Bodi Bond Čet 23 Dec 2010 - 8:37

Na Island, naravno. Very Happy
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Macijauskas Čet 23 Dec 2010 - 8:40

Nista drugo nisam ni mislio Very Happy Very Happy
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Psycho Pet 24 Dec 2010 - 2:51

Vidim da na forumu vlada mišljenje da je Bodiroga najbolji kandidat za mesto predsednika KSS. Ja sam svoje (drugačije) mišljenje već izneo, a sad ću da i iz malo neobičnijeg ugla objasnim zašto mislim da bi Đorđević bio bolji kandidat...
Ne znam, naravno, ko je kakva ličnost, ali ću da iznesem svoju percepciju na onoga što vidim Cool :

Sale je moderna, energična osoba. Zajebant je po prirodi (oduvek ga takvim znam) i prodoran...ima ga svuda, sa svima...od ambasadora Unicef-a do predsednika države sa kojim navija na utakmici. Elokventan je i harizmatičan. Ne boji se da podrži promene, nove, progresivne ideje. Mislim da izvođenje reformi za njega ne bi bilo nikakav problem.

Bodi je, sa druge strane, uzdržan i na distanci. Prema načinu kako se kreće (i kretao dok je bio igrač), kako se nosi...kako je oduvek rukom češljao kosu pre nego što šutne bacanje Very Happy , kako se oblači (nosi one džemperice na kopčanje i V izrez ko da je pošao sa drugarima, penzosima, na klupice u park da igraju šaha) rekao bih da je prilično konzervativan i inertan. Politička uverenja i sklonost DSS-u ukazuju na istu stvar.
Da ne bude zabune, ne mislim o Bodirogi ništa loše...naprotiv. Gledao sam ga prvi put pre dvadeset i neku godinu u sali osnovne škole u koju sam išao kada je sam u finalu pobedio ekipu moje škole. Od onda ga pratim i cenim kao košarkaša, a poštovanje je zbog svojih ljudskih kvaliteta zaslužio nešto kasnije. Samo sam na osnovu vizuelnog pokušao da dokučim kakvi su karakteri gorepomenuti.

Dakle...Saleta za predsednika KSS, a Bodija gurati u neka evropska/svetska košarkaška tela (ako bi već da bude funkcioner). Mislim da mu to bolje paše.
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od expert Pet 24 Dec 2010 - 3:08

Psycho u potpunosti se slazem, nesto slicno sam vec pisao o Bodigrogi kada su ga spominjali kao predsednika KSS, mislim da bi Sale bio mnogo bolje resenje.
expert
expert
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Psycho Pon 27 Dec 2010 - 21:26

Evo još jedne zabrinjavajuće vesti od vesele družine iz KSS
http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2010&mm=12&dd=27&nav_id=482242
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Zemljoradnik Pon 27 Dec 2010 - 22:25

Pa to baš i nije vest, to se znalo.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Nolle Pon 27 Dec 2010 - 22:31

Da li je neko bio sinoc u Pioniru ???
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Sensui Pon 27 Dec 2010 - 23:22

Nolle ::Da li je neko bio sinoc u Pioniru ???

Cisto sumnjam.Jesu Beogradjani lenji ali ne razumem kakvu posetu su organizatori ocekivali bez ikakvog marketinga uopste.
Sensui
Sensui
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 10.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Gost Uto 28 Dec 2010 - 0:16

Da imaju obraza,sami bi se povukli.Videcemo za par meseci.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Psycho Uto 28 Dec 2010 - 1:36

Zemljoradnik ::Pa to baš i nije vest, to se znalo.
Vrednost informacije je različita za različite ljude Smile
...ja nisam imao pojma o kom se iznosu radi
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Marko Čet 30 Dec 2010 - 6:31

Radnicki Basket savladao Metalac u kvalifikacijama za kup, tako da ce se odigrati mec Napredak- Radnicki, u kome pobednik igra u kupu. Medjutim, spekulise se da ce Napredak odustati, tako da ce po svemu sudeci FMP imati i ove godine 2 tima u kupu

Marko
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Gost Pet 31 Dec 2010 - 1:49

Prema informacijama koje ja imam Napredak čeka Kup sa velikim željama i ambicijama. Sumnjam da će biti odustajanja jer postoji i politička pozadina. Verovali ili ne, celo rukovodstvo Gradskog odbora DS-a ima partijsku obavezu da gleda utakmice Napretka jer je jedan od njihovih partijskih kolega postavljen za predsednika kluba. To je zaista groteskno, s obzirom da su i predsednik i njegove stranačke kolege potpuni stranci u košarci, a dobar deo njih je verovatno ove godine prvi put bio na nekoj košarkaškoj utakmici.

Elem, u takvoj situaciji, poslednje što očekujem je da Napredak odstane od Kupa.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Everton Čet 6 Jan 2011 - 22:15

Dejan Bodiroga najavio da će posle Božića razmisliti i brojnim ponudama koje ima, ali i da će se izajsniti o eventualnom angažmanu u Košarkaškom savezu Srbije.

U pričama po košarkaškim kuloarima Bodiroga se često pominje kao neko bi mogao da preuzme funkcija predsednika Košarkaškog saveza Srbije. Direktne ponude nema, ali veliki as najavljuje da će posle božićnih praznika i to biti tema o kojoj će razmišljati.

“Ta priča se dosta provlači po medijima, vidim da bi svi ljudi oko košarke i oni koji su dugo pod obručima, voleli da se prihvatim tog posla. Ne znam šta bih konkretnije rekao o takvoj ideji, koja dolazi sa strane, a nije direktna. Eto, obećavam da ću, kada prođu ovi novogodišnji i božićni praznici, sesti za sto, kao i uvek hladne glave, i dobro razmisliti kuda i šta dalje, pa i o toj toliko pominjanoj funkciji predsednika našeg košarkaškog Saveza. Odlučiću da li ću se u budućnosti košarkaški vezati za Srbiju ili inostranstvo”, kaže Dejan Bodiroga.

Proslavljeni košarkaš ne želi da razmišlja mnogo unapred, ali ga raduje činjenica da postoji dobra volja da se stvari promene.

“Ne mogu da govorim hipotetički, nikad nisam pričao unapred. Kaže, vidim kod mnogih iz košarkaškog sveta dobru volju da se neke stvari koje su prilično umrtvljene promene. U neku ruku mi je drago zbog toga, jer svi mi volimo kada je naša košarka na vrhu, na mestu koje zaslužuje, da bude trofejna i snažna, kakva je uvek bila. A da li bi u tom projektu učestvovao ja, ili neko od velikana iz moje generacije, uopšte nije bitno kada je ispred tako uzvišen cilj“, poručuje Bodiroga.


Everton
Everton
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Everton Pet 7 Jan 2011 - 2:02


Tomašević: "Radi se pogrešno"
BetaNekadašnji košarkaški reprezentativac Dejan Tomašević izjavio je za “Sport” da smatra da se u srpskoj košarci trenutno radi pogrešno.

Prema Tomaševićevim rečima, košarkaška budućnost Srbije je neizvesna, sa mladima se radi pogrešno.

Proslavljeni reprezentativac je priznao da nije siguran šta bi bilo sa njim da je na početku karijere imao trenere kakve ima većina današnjih dečaka koji žele ozbiljniju karijeru.

“Moj prvi trener Mile Protić, bio je „tata mata“ da deca prvo zavole ovaj sport, a tek mnogo kasnije misle o takmičenju i rezultatima. Kako je on znao da motiviše... Ne mogu da zaboravim tu gotovo očinsku ljubav prema svakom dečaku, bez obzira na talenat. Bojim se da toga više nema.”, rekao je Tomašević.

Tomašević je postao svestan kakva je situacija kada je tokom leta prihvatio ulogu tim menadžera juniorske reprezentacije.

“To su dobra deca, žao mi je što nisu osvojili medalju, nisu bili daleko. Međutim, oni su preopterećeni, ne mislim samo na pomenuti uzrast. Nehuman je broj mečeva koji odigraju na godišnjem nivou, a danas se, nažalost, brzo plati danak teškim povredama. Pa i ja sam živeo za trening, a tokom karijere najteža dijagnoza je bila distorzija zgloba. Logično, nisu oni krivi, već „stručni kadar“. Kada se ima takav pristup, onda nema vremena za ljubav prema sportu. Meni je to bio osnovni pokretački motiv, tek kasnije je došlo sve ono „ostalo“. Izgleda da se sada kreće malo drugačijim redosledom. Ne mogu da osuđujem, teška su vremena, ali...”, smatra Tomašević.

Tomašević smatra i da situacija nije ništa bolja ni kada je budućnost sporta u pitanju.

“Situacija je kritična, a zvona već uveliko zvone. Nama je cela košarkaška priča uglavnom vezana za uspehe Partizana. Čak ni Hemofarm nije više ono što je bio. Voleo bih da se varam... Kao što ne smemo da se zavaravamo renesansom seniorske selekcije. Šta će se desiti za nekoliko godina, kada je evidentno da nešto nije u redu u radu sa mladima. A tek situacija u nacionalnom Savezu, pa kvalitet domaće lige. Šta mi god mi padne na pamet, evidentno je da klizi „naniže“, samo je pitanje vremena kraha. Ne daj Bože, ali sve ukazuje na takvu tendenciju”, veruje on.

"Reprezentacija je svetinja"
Tomašević je rekao da nije od onih koji samo kritikuju i ništa ne rade i da je spreman da ‘zavrne rukave’.

“Svestan sam da ono „dobar košarkaš“ ne dobija automatski garanciju i za kvalitetnog funkcionera, ali ko se boji rada... Kada sam 2009. stavio tačku na aktivnu karijeru, razmišljao sam kako ću dalje kroz život. Čak sam upisao i Višu trenersku, da bih veoma brzo shvatio da to nije za mene. To ne znači da se „preporučujem“ za mesto u KSS, ali mi je krivo kada vidim neke stvari. Ne znam da li uopšte postoji izlaz iz krize finansija, organizacije, neadekvatnog rada sa onim koji bi trebalo da budu budućnost, sve manje registrovanih košarkaša. Sve to su samo neki u moru problema. Nema čarobnog rešenja, već tone rada, elana, entuzijazma. Srpska košarka i Savez zaslužuju mnogo bolje i više. Od katastrofalne sitaucije zaposlenih u KSS, do mogućnosti da neke selekcije ne učestvuju na velikim takmičenjima jer nema novca. To je nedopustivo! Najgore bi bilo da nastavimo da posmatramo, kukamo iz fotelja i - ništa ne preduzimamo”, rekao je.

Tomašević smatra da se prilično opušteno iščekuje naredna godina, izuzetno važna na reprezentativnom planu.

“Evropski šampionat u Litvaniji je ključno takmičenje za odlazak na OI 2012. Da podsetim “zaboravne”, košarkaša nije bilo na OI u Pekingu 2008, a ne smem ni da pomislim šta će biti ako nas, ne daj Bože, ne bude u Londonu na OI 2012. Sa druge strane, prolazi vreme, a ne znamo ni situaciju oko selektora. Sigurno da postoje razlozi zašto je Ivković zatražio tajm-aut da razmisli, kao što ni nedostatak sredstava nije isključiv motiv da se prihvati posla u klubu (Olimpijakos). Odnosi u KSS su poremećeni, ali rešenje mora da se nađe. Iskreno se nadam da će momci biti sjajni i na EŠ, kao uostalom i u Poljskoj 2009, a pogotovo da im se “oduzeto” na SP u Turskoj vrati kroz još bolji rezultat”, rekao je.

Iako se naigrao u velikim klubovima, Tomašević tvrdi da u njegovom slučaju nije fraza kada se kaže “reprezentacija je svetinja”.

“Kada me pitaju šta mi je najupečatljivije u karijeri, uopšte nemam dilemu – plavi, i to EP 1995 u Atini. Put do zlata bez poraza, pa onaj doček u Beogradu... Sve kolege sportisti su nas samo kasnije kopirali, a i mi košarkaši pravili reprize. Neću nikada moći da zaboravim ta dva-tri meseca koje sam provodio na reprezentativnim pripremama. Ostala su prijateljstva i druženja za ceo život. Nijedan klupski trofej ne može sa tim da se poredi”.

"Nisu mi oprostili prelazak u Partizan"
Tomašević je na početku karijere osvojio dve titule prvaka sa Crvenom zvezdom, posle čega je 1995. prešao u Partizan.

“Bio je to jedan od najznačajnih koraka u karijeri. Partizan je bio i ostao ozbiljan klub. Iz tog vremena mi je ostao žal što smo osvojili samo dve domaće titule i Kup, plus učešće na fajnal foru tadašnjeg Kupa šampiona. Možda je sve to bila posledica sankcija, nesređene situacije u Jugoslaviji (druga polovina devedesetih), mladosti. Nedostajalo nam je iskustvo. Ali, u Partizanu sam sazreo, stekao puno prijatelja, dan danas održavamo kontakt. Oni ne zaboravljaju svoje igrače”, rekao je.

Navijači Crvene zvezde Tomaševiću nikada nisu oprostili prelazak u Partizan.

“Tada su se bolje čuvale tajne, sve je završeno oko Nove godine, a ja sam do kraja sezone odigrao svim srcem za Zvezdu i nije bilo gesta kojim sam pokazao da se uskoro rastajemo. Pokazaće se da je to bio moj potez karijere. Žao mi je što ‘crveno-beli’ imaju drugačiji tretman prema bivšim prvotimcima. Kada su pre nekoliko godina pravili film na temu klupske istorije, nisu me ni pomenuli, iako sam u crveno-belom dresu osvojio tri nacionalne titule. Nisam se naljutio, ali, između ostalog, i to je razlika između ‘večitih’”, rekao je Tomašević.

Na kraju, Tomašević je prokomentarisao prelazak Milana Mačvana, njegovog mogućeg naslednika u reprezentaciji, u Makabi.

“Mnogo mi se sviđa Milan Mačvan. Nije bitno što igra na “mojoj” poziciji, oduševljava me njegova borbenost. Da me ne shvate pogrešno u Hemofarmu, prava je stvar što karijeru nastavlja u Makabiju. Imaće šansu u jednoj velikoj ekipi da pokaže sav raskoš talenta. Tokom “polusezone”, bez prave konkurencije je bio najbolji igrač u zemlji”, zaključio je Tomašević.
Everton
Everton
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Gost Pet 7 Jan 2011 - 7:03

Posebno bih apostrofirao ovaj deo:

“Situacija je kritična, a zvona već uveliko zvone. Nama je cela košarkaška priča uglavnom vezana za uspehe Partizana. Čak ni Hemofarm nije više ono što je bio. Voleo bih da se varam... Kao što ne smemo da se zavaravamo renesansom seniorske selekcije. Šta će se desiti za nekoliko godina, kada je evidentno da nešto nije u redu u radu sa mladima. A tek situacija u nacionalnom Savezu, pa kvalitet domaće lige. Šta mi god mi padne na pamet, evidentno je da klizi „naniže“, samo je pitanje vremena kraha. Ne daj Bože, ali sve ukazuje na takvu tendenciju”, veruje on.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od ZuLuofVozdovac Čet 13 Jan 2011 - 1:14

Treba li nam još jedna košarkaška liga?

Načelnim pristanakom najboljih grčkih, turskih i izraelskih košarkaških klubova ideja o formiranju nove lige dobija sasvim drugu dimenziju! Priča o integraciji klubova Mediteranskih zemalja u jednu ligu nije nešto što se danas prvi put čuje, jer je istu pre nekoliko godina počeo Jorgos Vasilakopulos, donedavno prvi čovek FIBA. Ona sada dobija pojedine "obrise" koji garantuju da će se bar nastaviti.

- Želimo da igramo u kvalitetnoj ligi i sa jasnim TV pravima - izjavio je Krstos Stavropulos, generalni direktor Olimpijakosa posle sastanka predstavnika grčkih klubova na kome je jedna od glavnih tema bila Mediteranska liga, prenose Novosti.

Grci idu toliko daleko da razmišljaju da napuste domaće takmičenje. Tim menadžer Panatinaikosa Manos Papadopulos nije demantovao nezvanične informacije, uz komentar da svaki vlasnik kluba želi najbolje za svoj tim. Predsednik Arisa, Janis Damjanides je izjavio da će njegov klub doneti zvaničnu odluku tek pošto se izjasni ”velika dvojka” (PAO, Olimpijakos).

- Želimo da igramo u najboljoj mogućoj ligi, jer je grčki šampionat svake sezone sve gori - dodao je Damjanidis.

Uz timove iz pomenutih zemalja, Bugarska i Kipar su, takođe, potvrdili želju da učestvuju u Mediteranskoj ligi, koja je rezervisala i jedno mesto za tim iz Srbije. Postoje dve opcije, da to to bude šampion iz prethodne godine ili – Partizan.

- Čuo sam sa raznih strana da nas pominju u Mediteranskoj ligi, trenutno nam to nije predmet interesovanja, niti smo sa bilo kim imali kontakte. Ako bude konkretnije, videćemo šta ćemo raditi. Ne možemo da pričamo unapred - kaže sportski direktor crno-belih Dragan Todorić.

Osim ekipa iz spomenutih zemalja priča se da bi i predstavnik Katara moga da se nađe u takmičenju!? E, tu nastaje prvi problem. Njihovi novci su dobrodošli, ali se postavlja pitanje gde bi igrali protiv Izraelaca sa kojima nemaju nikakve diplomatske odnose. Konačno, liga bi imala 12 ekipa, gde bi Grčka i Turska dale tri tima, Izrael dva, a Srbija, Kipar, Bugarska i Katar po jedan.

sportal.rs
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od 2bad4u Čet 13 Jan 2011 - 1:33

Zaključak: Grčka i Turska košarka su tri puta bolje od naše, Izraelska duplo bolja, a mi smo tu u ravni sa Bugarima, Kipranima i Katarom...
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Gost Čet 13 Jan 2011 - 12:56

Kapičić: Država puca u košarku
http://novosti.rs/vesti/sport.72.html:314953-Kapicic-Drzava-puca-u-kosarku
- Veoma smo nezadovoljni izdvajanjem za košarku, koja apsolutno zaslužuje mnogo više - razočaran je predsednik KSS Dragan Kapičić. - Kriterijumi za raspodelu su izuzetno loši. U konkurenciji sa drugim sportovima, imajući u vidu rezultate i značaj na globalnom planu, košarka zaslužuje da živi mirno i stabilno. Postaviće se pitanje odgovornosti društva, koje nije omogućilo našem sportu da normalno funkcioniše, a 90 odsto toga u vezi s novcem.

Raspodela je u nadležnosti Sportskog saveza Srbije, na čijem je čelu Aleksandar Šoštar. Košarkaški savez ne želi da ulazi u klinč sa odbojkom i tenisom, “ljubimcima” državnog budžeta, ali smatra da je žestoko oštećen u razrezivanju kolača.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Savez, organizacija domaćih takmičenja - Page 3 Empty Re: Savez, organizacija domaćih takmičenja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 13 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu