Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Darko Čohadarević 23.1.2011.

4 posters

 :: Intervjui

Ići dole

Darko Čohadarević 23.1.2011. Empty Darko Čohadarević 23.1.2011.

Počalji od Gost Ned 23 Jan 2011 - 6:58



1. Koji su tvoji planovi u daljoj karijeri, možemo li te očekivati u nekom domaćem klubu u NLB ligi?

Darko Čohadarević: Planiram da se vratim u AEK uskoro i tamo zavrsim sezonu. A sto se tice NLB-a mozda...mozda superliga za nekog kada se zavrsi sezona u AEK-u u aprilu...mozda sledece godine zaigram za nekoga ako klub(koji igra Jadransku ligu u najgoru ruku) ispuni uslove moje i mog trenera Gorana Stefanovica.


2. Imaš iskustvo igranja dve prilično različite škole košarke, američku i evropsku, koje su bitnije razlike na koje si tom prilikom naišao, i koji stil tebi više odgovara?

Darko Čohadarević: Meni vise odgovara americki stil igre iz jednostavnog razloga sto pozicija igraca nije toliko ogranicena kao u evropi i zato sto se igra brža i atraktivna kosarka sa mnogo više napada. Jos jedan od faktora koji prevagava na stranu američke kosarke na mojoj skali "lepseg stila kosarke" je sloboda igre i umanjeni uticaj trenera na igrace sto daje slobodu kod igre 1 na 1 i otvara mogucnost razvoja igraca i njegovog punog potencijala. Taj umanjeni uticaj trenera je u americkoj kosarci vidan i kada se govori o stilu same igre jednog tima. Treneri u Evropi kontrolisu tempo igre kroz mnogobrojne i duge napade, sto u americkoj kosarci nije slucaj.


3. Za koji klub bi najviše voleo da zaigraš?

Darko Čohadarević: Voleo bih da zaigram za jedan od velikih evropskih klubova kao sto je Real Madrid ili Caja Laboral. Nikada nisam mastao o nekom odredjenom evropskom klubu gde bih voleo da zaigram ali par velikih klubova kao ova dva koje sam naveo su mi oduvek bili na umu dok sam prolazio kroz kosarkaski razvoj.


4. Za koji srpski klub navijaš?

Darko Čohadarević: Kada sam bio mladji navijao sam za Partizan ali sada kada ulazim u profesionalne vode polako pocinjem da gubim tu neku strast prema tom klubu iz jednostavnog razloga sto sam sada stariji i psihicki i kosarkaski zreliji. Sada razumem neke stvari sto se tice sistema kosarkaskog tima i organizacije tog tima, tako da na Partizan vise ne gledam kao nesto sveto i na velikoj visini.


5. Prema klipovima sa youtube-a deluješ kao vrlo kompletan igrač jer imaš i šut i ledjnu tehniku i snagu i brzinu. Šta bi naveo kao svoj glavni adut, a šta kao slabost na kojoj najviše moraš da radiš?

Darko Čohadarević: Moja igracka kompletnost je direktna posledica americkog college sistema i individualnog rada sa trenerom Goranom Stefanovicem. Verujem da imam par "glavnih" aduta. Igra ledjima, odbrana i pas su jedni od njih. Ali mozda najvazniji od svih je to sto sam timski igrac i sto mi je timski uspeh vazniji od individualnog. To je bio veoma vazan faktor moje kosarkaske edukacije i smatram da je to jedini ispravan put do kosarkaskog uspeha.


6. Koliko je činjenica da si se relativno kasno počeo baviti košarkom uticala na tvoju karijeru?

Darko Čohadarević: Kao sto su vec svi culi "nikad nije kasno." Ja sam poceo da treniram sa 16 godina i dostizanje kosarkaskog vrha sa tako kasnim pocetkom zvuci skoro pa nedostizno. Ovo mi je prva godina u Evropi a samo vreme će pokazati da li je to dostižno ili nedostižno u mom slučaju. Sa druge strane, kada bih ponovo birao da počnem kasno ili pak mnogo rano, opet bih izabrao da počnem kasno. Kod dece koja počnu sa ozbiljnim bavljenjem kosarke vrlo rano dolazi do zasicenja. Psihickog i fizickog. U Americi se kosarka u srednjoj skoli shvata polu-ozbiljno a tek kada se dostigne nivo college-a takticki, tehnicki i fizicki deo razvoja kočarkača se dižu na viši nivo i kroz college se pravi selekcija onih koji mogu dalje da nastave sa bavljenjem kosarkom kao poslom. Ja mislim da je to ispravan put. Kosarka je igra i zato sam ja protiv "profesionalnog" treniranja dece od recimo 12 godina. To je za mene apsurd. Tako da moj "kasni" pocetak i nije negativno uticao na moju karijeru. Cak sta vise ja smatram da je pozitivno uticala zbog toga sto sam ja danas sa 24 godine "gladan" kosarke i daljeg kosarkaskog razvoja kao sto sam bio i sa 16 kada sam poceo.

7. Šta te je navelo da počneš da treniraš košarku, obzirom je poznato da si u osnovnoj školi trenirao fudbal?

Darko Čohadarević: Kosarku sam poceo da treniram veoma slucajno. U fudbalu sam bio golman, i verujem da sam nastavio sa time da bih imao uspesnu karijeru uzimajuci u obzir svoje fizicke predispozicije. Porastao sa 10 cm za veoma kratak vremenski period i jedan prijatelj mi je predlozio da pocnem da treniram kosarku. Odveo me je na trening u KK Radivoj Korac kod trenera Dejana Samohina i zbog tog trenera sam zavoleo kosarku u bukvalno jednom danu. Posle par godina sam shvatio da je u Srbiji skoro nemoguce steci visoko obrazovanje i baviti se ozbiljnom kosarkom i zbog toga sam se odlucio na odlazak u Ameriku gde je bavljenje ozbiljnom kosarkom uslovljeno obrazovanjem.

EDIT:
Evo odgovora Darka Čohadarevića na pitanje o Radničkom. Darko je pristao da nam kaže detalje tog dogadjaja da bi se razvejale sve sumnje u vezi sa njegovim nedolaskom u Radnički...
Darko Čohadarević: Ja sam u Radnicki otisao jer me je moja agencija Entersport poslala tamo da treniram sa njima i da vidimo da li cu se svideti treneru Nikolicu i zadovoljiti njihove potrebe sto se tice moje uloge u timu za ovu sezonu. Posle dve nedelje treniranja ja sam pricao otvoreno sa trenerom Nikolicem i rekao mu da mi je stigla ponuda iz Poljske i pitao ga sta on misli da treba da uradim. Ne znajuci budzet niti jos neke detalje oko organizacije tima za ovu sezonu (posto je bio tek avgust) u tom trenutku, on mi je predlozio da odem u Poljsku. Ja mislim da sam ispunio ocekivanja trenera Nikolica za te dve nedelje treniranja, ali da je on bio iskren sa mnom i predlozio mi Poljsku kao bolju opciju u tom trenutku. Ja veoma postujem njegov savet i odluku.


Poslednji put izmenio sharga dana Ned 23 Jan 2011 - 12:46, izmenio ukupno 3 puta

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Darko Čohadarević 23.1.2011. Empty Re: Darko Čohadarević 23.1.2011.

Počalji od drexler Ned 23 Jan 2011 - 7:09

Evo mogu se pohvaliti da poznajem gorepomenutog trenera Gorana Stefanovića čija je majka iz Bajine Bašte i gotovo svakog ljeta je ovde. Više puta smo igrali zajedno 3 na 3 po lokalnim betonskim terenima.
Nisam znao da je i Darku trener, inače je prilično cijenjen u tim krugovima, btw, lični je trener (i prijatelj) Raše Nesterovića, a prošle sezone je radio u Iranu.

Čohadarević stvarno odlično izgleda na ovim klipovima, nisam znao da se njemu postavljaju pitanja inače bih imao jedno vrlo interesantno, a tiče se njegove probe ljetos u Kragujevcu, gdje nije bilo sve čisto... Wink
ali ajde, neki drugi put
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Darko Čohadarević 23.1.2011. Empty Re: Darko Čohadarević 23.1.2011.

Počalji od Gost Ned 23 Jan 2011 - 7:11

Pa postavi ga Drex, poslaću mu pa ću dopuniti intervju

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Darko Čohadarević 23.1.2011. Empty Re: Darko Čohadarević 23.1.2011.

Počalji od Mihael Ned 23 Jan 2011 - 9:56

Cudan mi je odgovor na 4 pitanje, ali nema veze...
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Darko Čohadarević 23.1.2011. Empty Re: Darko Čohadarević 23.1.2011.

Počalji od Bodi Bond Ned 23 Jan 2011 - 10:15

Vidim da je neko, verovatno sharga, obrisao neke komentare, opravdano.

Ne bih da otvaram diskusiju na temu Partizana, ali...
Problem kod izvesnog dela navijača/simpatizera Partizana je taj što sve vezano za Partizan gledaju kroz rezultat na terenu, pa na osnovu toga idealizuju sve u Partizanu, a realnost je dosta drugačija.
Sve ono što su svojevremeno radili Vesić i ekipa radi se i u Partizanu i us vim drugim klubovima, s' tom razlikom što Partizan na čelu kluba ima ljude koji znaju "malo" o košarci, pa iz toga proizilaze i dobri rezultati.
Ista priča se odnosi i na Vujoševića. Zbog rezultata na terenu i par citata stvara se slika da je on idealan čovek, a zbog čega ga niko ne voli niko ne postavlja pitanje...
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Darko Čohadarević 23.1.2011. Empty Re: Darko Čohadarević 23.1.2011.

Počalji od Gost Ned 23 Jan 2011 - 11:03

Nisam brisao nijedan komentar, čak nisam ni video kakvi su bili... Darko je možda mislio na to da više ne idealizuje Partizan jer nije navijač nego profesionalac. Možda je imao i neka neprijatna iskustva ali to se iz ovoga ne vidi... A stoji i ovo što je Bodi rekao... Mnogo ljudi je otišlo iz Partizana nezadovoljno a čija je krivica verovatno nikada nećemo saznati. Treba samo reći da se u košarci ipak okreće veliki novac kroz prodaju igrača, tako da ljudi koji se njome bave na profesionalnom nivou isključivo gledaju svoje poslovne interese.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Darko Čohadarević 23.1.2011. Empty Re: Darko Čohadarević 23.1.2011.

Počalji od drexler Ned 23 Jan 2011 - 12:01

što bi rekli Molder i Skali, "istina je tu negdje, između..." whistle
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Darko Čohadarević 23.1.2011. Empty Re: Darko Čohadarević 23.1.2011.

Počalji od Gost Ned 23 Jan 2011 - 12:03

Mogu samo da kažem svaka čast Muti jer je postupio kao lafčina. Nije hteo da zavlači dečka jer nije znao hoće li uopšte biti kinte. A svi znamo da Radnički pred prvenstvo nije znao šta će i kako će....

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Darko Čohadarević 23.1.2011. Empty Re: Darko Čohadarević 23.1.2011.

Počalji od Zemljoradnik Pon 24 Jan 2011 - 4:04

Dobro smo vaspitali ovaj forum, sam briše uvredljive poruke. Wink

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Darko Čohadarević 23.1.2011. Empty Re: Darko Čohadarević 23.1.2011.

Počalji od Mihael Čet 28 Feb 2013 - 3:56

Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Darko Čohadarević 23.1.2011. Empty Re: Darko Čohadarević 23.1.2011.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 :: Intervjui

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu