Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jovana Vukoje 30.01. 2011.

+5
fizicar
KKP
lazarminator
Macijauskas
Junglezburn
9 posters

 :: Intervjui

Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od Junglezburn Ned 30 Jan 2011 - 9:08

Jovana Vukoje 30.01. 2011. 986871100_K6g5r-M

01. Danira Nakić ili Anđelija Arbutina i zašto? (pita sharga)
Iskrena da budem, obe igracice su vrhunce svojih karijera dostigle u vremenu kad sam ja tek pocinjala svoje kosarkaske korake. Zato, nisam sigurna da li mogu da napravim izbor zasnovan na objektivnim parametrima. Ali svejedno, opredelicu se za Daniru Nakic, zato sto sam mnogo vise slusala o njoj, nego o Andjeliji Arbutini. Ono sto mi se jako dopalo kod nje, jeste ta skromnost, da se ni u jednom trenutku svoje karijere nije promenila. Nije slava uticala na nju u negativnom kontekstu. Iako je tri puta zaredom bila proglasavana za najbolju kosarkasicu Evrope, i iako je nosila i titulu najlepse kosarkasice Evrope, i iako ju je krasila neverovatna inteligencija, ipak je ostala ista, pravi profesionalac na terenu, a isto tako i van njega. Kazu, pravi primer za mladje narastaje.To nam je letos licno selektor reprezentacije Veskovic pricao, tako da pretpostavljam da je informacija pouzdana.

02. Da li si upoznala Nemanju Rnića i šta misliš o njemu? (pita mlekadzija)
Hmmm, Nemanja Rnic. Smile Da, poznavala sam ga pre par godina, ali svi se ljudi menjaju kroz vreme, tako da danas sigurno nije isti kao sto je bio pre pet godina. A kako ga poslednjih godina uopste nisam videla, mogu reci slobodno da ga sada ne poznajem. Smile

03. Šta misliš o stihovima Đorđa Balaševića? (pita fizicar)
Od svih muzicara/umetnika na danasnjoj sceni, Djoleta Balasevica stavljam na ubedljivo prvo mesto, naravno, zbog njegovih stihova. Predivna poezija. Moj najdrazi pesnik je Miroslav Mika Antic, a veliku slicnost vidim izmedju stihova njih dvojice. Slican, pomalo decacki nacin opisivanja ljubavi i stvarnosti. Verovatno bas zbog toga i uzivam u Djoletovim pesmama.

04. Kako bi prokomentarisala izjavu Mute Nikolića da bi trenirao košarkašice samo kad ne bi imao 'leba da jede? Smile (pita fizicar)
Muska i zenska kosarka su dva razlicita sveta, koliko god da je to isti sport. Tako da, vecini trenera mnogo vise lezi muski temperament, i muski nacin igre (sto je i za ocekivati, s obzirom da je muska kosarka daleko atraktivnija, i privlaci mnogo vise publiciteta, a i novca), ali opet, postoje i treneri koji su se dokazali u zenskoj kosarci, i iako imaju ponude za musku kosarku, ostaju sa zesnkim timovima. Izjava gospodina Mute je nekako ocekivana, s obzirom da se covek vec dokazao i pokazao u muskoj kosarci koja je u nasoj zemlji na mnogo visem nivou nego zenska. Zato bi mu prelazak u zenski sport izgledao kao “prelazak s konja na magarca”. Sta da kazem, svako ima pravo na svoje misljenje.

05. Da li se slažeš samnom da se u januaru rađaju najpametnija deca? Smile (pita fizicar)
Apsolutno!!! Mislim da je to cak i naucno dokazano! Klima u januaru pozitivno utice i pospesuje broj “sivih celija”. Wink

06. Šta misliš da bi trebalo uraditi da ženska košarka postane popularnija? (pita fizicar)
Mislim da je marketing u XXI veku jako bitna stvar, tako da, moje mislijenje je da svaki klub ponaosob, a i KSS isto tako, moraju da uloze dodatna sredstva u popularizaciju zenske kosarke. A paralelno sa time, trebalo bi da se radi na promeni nacina igre. Da se isprate noviji trendovi , koji su vec zastupljeni u mnogim zemljama u Evropi i Americi, gde se akcenat stavlja na brzu, agresivnu, i atraktivnu igru, sa puno suteva, kontra-napada, i igre 1 na 1. Sve ovo naravno znaci da treba da se podigne i kvalitet samih strucnjaka, a isto tako i mnogih igraca.

07. Kakvu budućnost, odnosno kakav život za vreme i posle košarkaške karijere, može očekavati devojka koja se u Srbiji odluči za profesionalno bavljenje košarkom? (pita lazarminator)
To je toliko idividualna stvar, da mislim da ne mogu da dam odgovor. Samo znam da sve zavisi od toga koliko ko zeli od daljeg zivota, tj zivota posle kosarke. Ima mnogo primera u kojima se vrhunske kosarkasice, u “realnom” zivotu posle nisu snasle, da su pale na jako niske grane, a isto tako ima i primera gde je kosarka bila samo odskocna daska za dalji napredak i uspeh u zivotu. Dakle, sve je stvar volje i zelje, ali cinjenica je da kosarka, pogotovo profesionalna (svugde, pa i u Srbiji) pruza ogroman broj poznanstava i kontakata, koji sigurno mogu da pomognu u zivotu posle profesionalne karijere.

08. Možeš li nam pojasniti u kojoj meri osećaš da se košarkaška igra promenila pomeranjem linije za 3 poena? Kako ovo pravilo utiče na žensku košarku, odnosno koliko se sada menjaju neke taktičke postavke u okviru same igre? (pita lazarminator)
Linija za tri poena je pomerena samo za 50cm, nije to ogromna razlika. Jeste razlika, ali nije nesto sto drasticno menja igru i taktiku neke ekipe. Sad je sigurno teze imati preciznost na istom nivou kao i prethodnih sezona, pogotovo zato sto su devojke znatno slabije od muskaraca (problem je bio izvesti skok-sut i sa stare “trojke”), ali sve je stvar psihe, i mogucnosti adaptacije na novonastale uslove. Meni licno nije poremetilo sistem igre, cak mi je pospesio neke elemente, jer sad imam znatno vise prostora za prodor.

09. Obzirom da i najveći košarkaški zaljubljenici imaju problema da isprate dešavanja u ženskoj košarci, za one koji nisu imali puno prilika da gledaju tvoju igru, šta bi navela kao svoje glavne vrline a šta kao element na kome bi morala najviše da radiš? (pita Junglezburn)
Moji najveci kosarkaski atributi su brzina i agresivnost. Kako u napadu, tako i u odbrani. Uvek sam vise za brz kontra napad, ili tranziciju, nego za ceo napad od 24 sekunde. Naravno, ako taktika diktira cele napade, onda se celi napadi i igraju, ali ono sto najvise lezi mom temperamentu i karakteru je izuzetno brza kosarka. Sto se tice stvari na kojima bih trebala da radim, recimo da je to zaustavljanje na poludistanci i “skok-sut”, posto se u igri uvek opredelim za prodor do kraja, cak i ako je centar od 2m ispred mene.

10. Kako si zadovoljna tokom sezone u novom klubu, i koji su ti planovi u daljoj karijeri? (pita Junglezburn)
Veoma sam zadovoljna ovom sezonom. Naravno, kosarka uvek moze da se podigne na jos visi nivo, ali kad sve zbrojim, rezultate, treninge, medjuljudske odnose izmedju igraca i uprave (na terenu i van njega), mislim da nisam mogla bolju soluciju da izaberem od ove. Tim Lupa Promotion Novi Zagreb je zaista pokazao da ce vremenom doci na mesto lidera na tabeli IWBL lige, a ja verujem i FIBA Cup-a, u narednim sezonama, jer ima sve sto treba za to: sredstva, kadar, ambiciju. Sto se tice daljih planova, jos je rano da mislim o tome, fokusirana sam iskljucivo na dolazece utakmice, a izbor tima za narednu ostavljam svom menadzeru.

11. Ko je najbolji trener u dosadašnjoj karijeri koji te je trenirao? (pita Junglezburn)
Najbolji trener s kojim sam radila je Ernest Radjen. Nisam imala priliku da mi bude glavni kosarkaski trener, ali sam preko leta radila individualno sa njim, i zaista, znanje koje poseduje sto se tice kosarke, a isto tako i fizicke pripreme igraca, je vredno svakog postovanja. Radio je u muskoj kosarci u Paoku i Arisu, kao pomocni i individiualni trener, s kojima je i uzeo titule, a trenutno je pomocni trener u zenskoj ekipi Fenerbahcea, koja je trenutno jedina neporazena ekipa u Evroligi.

12. Možemo li očekivati neki novi književni naslov? (pita Junglezburn)
Sto se tice novog knjizevnog naslova, sumnjam da ce biti u skorije vreme, ne zato sto nema inspiracije za pisanje, nego zbog nedostatka vremena zbog treninga i klupskih obaveza. Zbirka postoji u rukopisu, ali za realizaciju cele price, pocevsi od recenzije, lekture, stampe, pa sve do promocije knjige, treba mnogo vise vremena nego sto ja imam trenutno. A s obzirom da je pisanje oduvek bilo hobi i velika ljubav, izdavanje druge zbirke ce jos malo da sacekati dok se prioriteti ne promene.

13. Da li imaš neki san koji želiš da ispuniš do kraja karijere, a do sada nisi imala prilike za to? Da igraš za neki klub, da osvojiš neki trofej...? (pita Junglezburn)
Sto se tice nekog posebnog kluba, ili trofeja, nemam nista odredjeno. Moj jedini cilj je da dodjem do onog trenutka kad shvatim da sam u jednoj utakmici uspela da iskoristim sve svoje mogucnosti, kosarkaske i fizicke. I da je to onaj vrh kome sam tezila sve ove godine. Jednostavno, cilj je maksimalno iskoristenje svih svojih potencijala. I tad se jedino postize mir sa samim sobom.

i za Novicu-ubicu: Smile
Hahaha, Filip! Otkud on na ovom forumu??? Smile
Secam se samo jednog Filipa sa Jahorine, tako da predpostavljam da je to on. Ali sve u svemu, ne mogu a da se iskreno ne nasmejem kad se setim tih deset dana... Nezaboravno! Smile
Veliki pozdrav za Filipa!
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Re: Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od Macijauskas Ned 30 Jan 2011 - 9:15

Super intervju! Bravo Jungle up
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Re: Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od Junglezburn Ned 30 Jan 2011 - 9:18

Bravo za Jovanu! Meni je bilo zadovoljstvo da čitam odgovore! A hvala i svima za pitanja.
Nego, jel se meni učinilo ili fizicar poznaje Jovanu?
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Re: Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od lazarminator Ned 30 Jan 2011 - 10:52

men se boga mi ovaj intervju sa Jovanom najvise dopao. Najvise od svih!
Devojka je pametna kao pcelica. Zaista sam odusevljen.
lazarminator
lazarminator
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 12.11.2010
Godina : 45
Lokacija : Beograd, Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Re: Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od Junglezburn Ned 30 Jan 2011 - 11:00

Pogledajte kako pogađa odlučujuću trojku:




A ovde se mogu videti još neki potezi, kontra 1 na 1, i odličan ulaz...:

Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Re: Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od KKP Ned 30 Jan 2011 - 11:10

Super što je odrađen intervju i sa jednom košarkašicom , svaka čast, a i intervju je odličan. up
KKP
KKP
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Knjazevac

Nazad na vrh Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Re: Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od Gost Ned 30 Jan 2011 - 11:20

Tokom citanja intervjua non stop sam iz nepoznatih razloga imao osmeh na licu Smile

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Re: Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od fizicar Ned 30 Jan 2011 - 12:18

Junglezburn ::Bravo za Jovanu! Meni je bilo zadovoljstvo da čitam odgovore! A hvala i svima za pitanja.
Nego, jel se meni učinilo ili fizicar poznaje Jovanu?

Ne poznajem je Smile
fizicar
fizicar
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Re: Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od 2bad4u Ned 30 Jan 2011 - 12:22

Svaka čast na intervjuu. Dok sam ga čitao, došlo mi je da se ženim. Smile
Stvarno devojka u tekstu odiše nekom pozitivnošću, prijatnošću, harizmom...
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Re: Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od fizicar Ned 30 Jan 2011 - 12:35

lazarminator ::men se boga mi ovaj intervju sa Jovanom najvise dopao. Najvise od svih!
Devojka je pametna kao pcelica. Zaista sam odusevljen.

To je zato sto je rodjena u januaru Very Happy
fizicar
fizicar
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Re: Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od Mihael Sre 2 Feb 2011 - 15:12

Slazem se, dobar intervju, stvarno sam ga sa uzivanjem procitao...

Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Re: Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od Gost Čet 3 Feb 2011 - 2:06

Baš pametna devojka!

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Re: Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od Zemljoradnik Čet 3 Feb 2011 - 5:15

Mihael ::Slazem se, dobar intervju, stvarno sam ga sa uzivanjem procitao...
I ne samo da si pročitao, nego si stavio i novi avatar. Very Happy

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Re: Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od dele15 Pet 16 Mar 2012 - 11:30

http://www.frbaschet.ro/all-star-game/feminin

ajmo fanovi neki vote, ovo-ono... Wink
dele15
dele15
brisač parketa
brisač parketa

Datum upisa : 09.03.2012
Godina : 38
Lokacija : Kalu-City :)

Nazad na vrh Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Re: Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od Macijauskas Pet 16 Mar 2012 - 11:33

Slobo reaguj, koji je ovaj?
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Re: Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od Macijauskas Uto 14 Avg 2012 - 4:46

Nebo je podeljeno ravnopravno.
Svakom iznad glave
jedan deo.
Kao padobran neki.
I u njemu naš život ceo.
I svako svoje nebo nosi,
svako ga ukrašava kako želi.
Da li će imati vetar u kosi,
ili će oluje sevati po dan celi.

Ali zašto druge zanima
da moje menjaju,
neće ih ono spasiti od pada.
Njegove niti samo moja leđa
vezuju,
njegove niti su samo moja nada.

Jeste li stvarno ludi da mislite
da ću vam ga dati,
i sve mu boje promeniti?
Vi ne znate, ne možete znati!

Među svim tim oblacima,
među pticama i sunčevim zracima,
Uvek imam kome da se vratim.
Uvek želim da se tamo vratim.

Jer tamo sedi jedan pogled anđela,
ušuškan, sakriven,
i samo mene vidi.
Samo mene čeka,
meni se raduje.
Ne dam svoje nebo, ne mogu da ga dam.
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Re: Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od Mihael Čet 28 Feb 2013 - 3:54

Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Jovana Vukoje 30.01. 2011. Empty Re: Jovana Vukoje 30.01. 2011.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 :: Intervjui

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu