Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nikola Koprivica 23.1.2011.

5 posters

 :: Intervjui

Ići dole

Nikola Koprivica 23.1.2011. Empty Nikola Koprivica 23.1.2011.

Počalji od Gost Ned 23 Jan 2011 - 8:06

Nikola Koprivica 23.1.2011. 75387_170651082955809_100000327566734_449654_1217752_n

1. Da li bi voleo da se dokažeš u nekom našem velikom klubu?
Nikola Koprivica: Kao sto znate moje cela porodica je u znaku Crvene Zvezde tako da sam i ja odrastao gledajuci Zvezdine utakmice i naravno da mi je jos decacki san bio da jednom zaigram u Crvenoj Zvezdi! Nadam se da ce mi se ta zelja ispuniti jednog dana jer nema vece satisfakcije nego da nosis dres tima za koji navijas od malih nogu.

2. Da li je bilo šansi da dođeš u Zvezdu ove godine?(Talični Tom )
Nikola Koprivica: Bilo je nekih prica i kontakta pocetkom leta i u toku sezone dok sam nastupao za Superfund ali ocigledno nista se nije desilo na tom planu bar ovde sezone.


3. Nismo imali mnogo prilike da te gledamo uživo ali ostavio si utisak polivalentnog igrača koji može da igra na više pozicija? Kako ti vidiš sebe i možeš li svoj tip igre da uporediš sa nekim poznatijim košarkašem?
Nikola Koprivica: Posto sam visok 2 metra treneri me u igri koriste na dosta razlicitih pozicija. Trenutno igram na pozicijama 2,3 i 4 a kroz sve mladje selekcije sam igrao i 1 tako da nemam problema sa menjanjem pozicija u toku igre. U Americi dosta ljudi me je poredilo sa Manu Djinobilijem zbog toga sto sam levoruk i jako neugodan za cuvanje. Takodje posedujem jako dobar sut i dobar pregled igre sto je mnoge podsetilo na argentinskog reprezentativca.


3. Da li si se pre odlaska u NCAA konsultovao sa nekim pri izboru fakulteta(koledža) i koliko si zadovoljan košarkaškim znanjem koje si tamo stekao?(Talični Tom )
Nikola Koprivica: Definitivno su na moju odluku za odlazak u Ameriku i odabir koledza veliki uticaj imali moj menadzer Miodrag Raznjatovic i Pedja Materic. Da nije bilo njihovih saveta moguce da bih zavrsio na nekom drugom slabijem univerzitetu. Ovako mislim da sam napravio pravi izbor, igrao sam u jednoj od najjacih konferencija u citavoj americi i saradjivao sam najboljim trenerima. Definitivno mislim da je moj odlazak u Ameriku bio pravi potez.


4. Koliko je na tvoju igru u Washington State-u uticala povreda kolena?(Talični Tom)
Nikola Koprivica: Pa sigurno je uticala na moju karijeru jer je usporila i donekle odlozila moj napredak. Kao primer moje prve godine pre povrede ljudi su mi prognozirali da cu biti draftovan kada zavrsim koledz ali zbog te povrede ja sam prakticno izgubio godinu ipo kosarke. Najvaznije sada je da je to koleno zdravo i da nemam nikakvih problema sa njim.


5. Da li si završio faks pošto si tamo bio pune 4 godine(da li planiraš da nostrifikuješ diplomu u Srbiji). Koju oblast si studirao?( Dreksler )
Nikola Koprivica: Da, zavrsio sam fakultet sto je i bio moj cilj pre odlaska za Ameriku posto sam zeleo da se skolujem uporedo sa kosarkom. Zavrsio sam 2 smera, prvi i glavni je bio Internacionalni Biznis a drugi je bio Preduzetnistvo. Trenutno ne vidim sebe da radim nista drugo osim kosarke ali sigurno kasnije kad zavrsim sa kosarkom cu pokusati da iskoristim svoju diplomu i znanje koje sam stekao u protekle 4 godine.


6. Da li je tačno da je program na koledžu lakši za sportiste i da im profesori gledaju kroz prste?( Dreksler )
Nikola Koprivica: Toga definitivno ima ali na nekim manjim privatnim koledzima ali na velikom koledzu kao sto je Washington State nije bilo prevelike pomoci. Sav posao koji su normalni djaci morali da urade i ja sam, jedina pomoc je bila to sto bi mi odlozili ispit ili neki projekat za nekoliko dana, ukoliko nisam bio tu zbog obaveza u timu ukoliko smo na putu. Na kraju sam sve morao da odradim ako zelim da polozim ispit. Generalno ja nisam imao problema oko ucenja jer sam zeleo da imam dobre ocene tako da sam sve svoje cetiri godine bio u 5 najboljih ocenjenih studenata sportista u celoj konferenciji.


7. Imam jednog prijatelja koji je studirao i igrao NCAA (ali II divizija) koji priča "bajke" o odnosu djevojaka prema sportistima u kampusu Embarassed , pa me interesuje može li Nikola potvrditi takve priče(pita te Dreksler sa foruma)
Nikola Koprivica: Sigurno da si poznatiji i da te ljudi prepoznaju na ulici. Naravno da se desi da i neke devojke pridju i zatraze autogram ali daleko od toga da su se desavale stvari kao na filmu, bar ja nisam imao takvog iskustva.


8. Kakve su šanse Iraklisa da opstane u Grčkoj A1 ligi? Sa kojim srpskim klubom bi mogao da uporediš snagu Iraklisa?
Nikola Koprivica: Snaga Iraklisa je sigurno na nivou Jadranske lige ako ne i vise, trenutno kao i svuda grcka kuburi sa novce pa se dosta igraca promeni u toku godine. Mislim da ako ostanemo u sastavu u kome smo trenutno ne bi trebali da strepimo za opstanak.


9. Tvoja prognoza za šampiona Grče ove godine...PAO ili OLY?
Nikola Koprivica: Ovo je jako tesko pitanje, kao sto i svi vi znate PAO je dominirao zadnjih nekoliko godina na celu sa nasim velikim trenerom Zeljkom Obradovicem ali ove godine OLY je napravio jako dobar potez kada je odlucio da dovede naseg selktora Dudu Ivkovica i jos nekoliko odlicnih igraca. Mislim da ce ove godine biti najneizvesnije finale do sada i nijanse ce odluciti. Bice interesantno gledati duel dva mozda i najbolja strucnjaka u Evropi!


10. Imaš li neke ciljeve kojima težiš u karijeri i koliko misliš da je to realno? Reprezentacija?(pita te KKP sa foruma)
Nikola Koprivica: Definitivno moj najveci cilj je A reprezentacija, mislim da za svakog sportistu krunu karijere pretstavlja igra za A nacionalni tim. Ja sam do sada prosao sve mladje selekcije, u nekima bio kapiten i osvojio sam 3 zlatne medalje. A posto sam bio 4 godine u Americi malo dalje od ociju javnosti na meni je sada da se dokazem. Mislim da sam svoj kvalitet pokazao u srpskoj ligi nastupajuci za Superfund u prvom delu sezone gde sam bio najbolji strelac lige a sada zelim da se dokazem u inostranstvu i zasluzim poziv selektora.


11. Gdje je tvoj brat Jovan i da li misliš da je mogao da postigne više u karijeri?(pita te KKP sa foruma)
Nikola Koprivica: Zbog teske finansijske siituacije u celom svetu i Jovan trenutno ceka neku primamljivu ponudu. Bilo je nekih ponuda ali nedovoljno dobrih. Definitivno je mogao postici vise do sada ali posle povrede kolena ljudi u Crvenoj Zvezdi su mu okrenuli ledja u najtezem trenutku za nekog sportistu. Nije bilo lako vratiti se u igracku formu kad je napustio Zvezdu ali imao je dosta dobrih godina u Grckoji i Ukrajini. Kao primer prosle godine na polusezoni je bio najbolji igrac na poziciji 3 u celoj ligi. Njemu je tek 28 godina tako da pred sobom on ima jos dosta kosarke. Njegov kvalitet je evidentan i ceka pravu ponudu.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nikola Koprivica 23.1.2011. Empty Re: Nikola Koprivica 23.1.2011.

Počalji od KKP Ned 23 Jan 2011 - 9:55

Ovo zadnje pitanje nisam ja postavio Smile
KKP
KKP
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Knjazevac

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Koprivica 23.1.2011. Empty Re: Nikola Koprivica 23.1.2011.

Počalji od Talicni Tom Ned 23 Jan 2011 - 10:17

Da to sam ja postavio.
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Koprivica 23.1.2011. Empty Re: Nikola Koprivica 23.1.2011.

Počalji od Gost Ned 23 Jan 2011 - 10:59

sorry ljudi ako sam permutovao negde šta je čije pitanje..kombinovao sam sa svojim pitanjima a radio sam dosta brzo jer sam neke poslove radio uporedo...glavno je da smo dobili odgovore koji su zaista iskreni i detaljni...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nikola Koprivica 23.1.2011. Empty Re: Nikola Koprivica 23.1.2011.

Počalji od mlekadzija Ned 23 Jan 2011 - 11:04

Хвала Николи што је изашао у сусрет, а ти Шарга ајде још који па да ти још мало нахранимо сујету са браво краљу, то легендо и сл Smile Very Happy
mlekadzija
mlekadzija
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 42
Lokacija : Врбас

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Koprivica 23.1.2011. Empty Re: Nikola Koprivica 23.1.2011.

Počalji od KKP Ned 23 Jan 2011 - 11:05

sharga car up Super intervju sa Nikolom!
KKP
KKP
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Knjazevac

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Koprivica 23.1.2011. Empty Re: Nikola Koprivica 23.1.2011.

Počalji od Gost Ned 23 Jan 2011 - 11:07

ej braćo...stvarno gode pohvale, ali mi je malo i neprijatno...to vam iskreno kažem...ja zaista uživam kada uradim nešto za našu komunu Smile očekujem da ćete ubuduće komentarisati same intervjue, to jest ono što je u njima izrečeno a manje činjenicu da sam to uradio ja.... Smile

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nikola Koprivica 23.1.2011. Empty Re: Nikola Koprivica 23.1.2011.

Počalji od mlekadzija Ned 23 Jan 2011 - 11:15

Брате, ја сам се шалио, не зајебавај Smile
mlekadzija
mlekadzija
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 42
Lokacija : Врбас

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Koprivica 23.1.2011. Empty Re: Nikola Koprivica 23.1.2011.

Počalji od Nolle Ned 23 Jan 2011 - 22:49

sve u svemu posle ovog, nadam se da cu moci da ga vidim u crveno belom dresu...

A ovo za ribe na koledzu, i mislio sam da je tako, da nije bas ko na filmovima, gde gacice same padaju quote
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Koprivica 23.1.2011. Empty Re: Nikola Koprivica 23.1.2011.

Počalji od Mihael Čet 28 Feb 2013 - 3:56

Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Koprivica 23.1.2011. Empty Re: Nikola Koprivica 23.1.2011.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 :: Intervjui

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu