Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slobodan Šarenac

+34
blagoje
slobokv83
vlada
ZuLuofVozdovac
Anti-RTS
PingPong
Marko
Ray Allen
Imperator
srb
Psycho
Naissus
Zemljoradnik
wolfvaga
Geograf
Everton
Nolle
bigZ
fizicar
superhik
Danny Trejo
Talicni Tom
Dule Kecman
Mihael
2bad4u
Junglezburn
Gencha
KKP
Macijauskas
drexler
Tazz
mlekadzija
Maja
Bodi Bond
38 posters

 :: Novinari

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od KKP Ned 20 Feb 2011 - 23:44

Dule Kecman ::Mozda ce hteti i da se registruje, to bi bilo zanimljivo.. Smile

Hahaha, to bi bilo mnogo zanimljivo. Smile

Inače, nije loša ideja oko intervjua s njim...
KKP
KKP
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Knjazevac

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Maja Pon 21 Feb 2011 - 1:50

Bodi,odlicna deja sa intervjuem. super

Maja
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 11.11.2010
Godina : 37

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Danny Trejo Pon 21 Feb 2011 - 2:21

Ajde probaj da ga nahvatas ,pa da sakupimo pitanja.
Danny Trejo
Danny Trejo
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 30.01.2011
Lokacija : Zemun

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Bodi Bond Pon 21 Feb 2011 - 6:27

Možete postavljati pitanja za Šarenog.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Talicni Tom Pon 21 Feb 2011 - 6:36

Pitanja:
1. Koliko godina je trenirao košarku i gdje? Da li njegovo znanje košarke potiče iz tog perioda ili se još negdje teoretski usavršavao?
2. Ima li idola ili nekoga koga je slijedio u poslu sportskog novinara?
3. Šta smatra svojim najboljim komentarom, npr. meni se sviđa onaj "Vins Karter Radmanović" poslije uhvaćenog alej-apa ili recimo ovaj lapsus Raduljica-Koštunica?
4. Ko mu je bio omiljeni košarkaš u djetinjstvu, a koga danas cijeni?
5. Da ima svoj tim i da igra NLB ligu, koga bi volio da ima kao trenera i ko bi mu bio u timu - bar petorka?
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Tazz Pon 21 Feb 2011 - 7:18

Da li možemo očekivati veću propraćenost košarkaške reprezentacije na RTS-u, tokom priprema i samog evropskog prvenstva u Litvaniji ove godine? Da li će spremati neke emisije pred početak utakmice, kao što je to bio slučaj sa fudbalkim svetskim prvenstvom? Koliki on uticaj ima na sve to, odnosno koliko to od njega zavisi?
Puno pozdrava za gospodina Šarenca, želim mu sve najbolje i da nastavi sa dobrim radom.
Tazz
Tazz
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 22.10.2010
Lokacija : Нови Сад

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Gost Pon 21 Feb 2011 - 7:20

Mnogo me kopka za kog navija.Ako moze da ti odgovori iskreno?

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Macijauskas Pon 21 Feb 2011 - 7:34

Sta misli o tome da Rts malo prenosi kosarku i kako on gleda na to?
Kako otprilike izgleda njegova uobicajna priprema za mec?
Da li prati Nba?
Njegova procena ko ce osvojiti Evroligu ove sezone uz obrazlozenje..
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Mihael Pon 21 Feb 2011 - 7:49

Koja je najzanimljivija utakmica koju je prenosio?
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Gencha Pon 21 Feb 2011 - 8:08

Koja su 3 najveca problema srpske kosarke i kako bi ih on resio?
Gencha
Gencha
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Dule Kecman Pon 21 Feb 2011 - 8:18

Prati li svoju "konkurenciju" na arenisport i sportklubu ?

Dule Kecman
Dule Kecman
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od drexler Pon 21 Feb 2011 - 8:24

1. Meni interesuje planira li sportska redakcija RTS-a pojačanje u sekciji "košarka", i ako je odgovor potvrdan, kome mogu da dostavim svoj CV Wink ?
2. interesuje me njegovo stručno mišljenja o komentarisanju utakmica u paru. Za ili protiv? Pri čemu ne mislim na stručnog konsultanta (Džikić, Sedlaček) već na komentatora koji u prenosu učestvuje jednako kao on... Ukoliko je za, ima li nekog sa domaće scene s kim bi mogao raditi? (Denda, Avdić, Vujčin, Kovačić, Kostić...)
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od 2bad4u Pon 21 Feb 2011 - 8:25

Kako ocenjuje prenose hokeja, kojekakvog fudbala, vreme je za bebe, 24h svadbe, serije tipa selo gori a baba se češlja i koječega na nacionalnoj frekvenciji, koji plaćaju i poneki normalni ljudi, a da recimo nema prenosa NLB lige, pa ni praćenje Hemofarma u Eurokupu...?


Poslednji izmenio 2bad4u dana Pon 21 Feb 2011 - 8:27, izmenjeno ukupno 1 puta
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Macijauskas Pon 21 Feb 2011 - 8:26

drexler ::1. Meni interesuje planira li sportska redakcija RTS-a pojačanje u sekciji "košarka", i ako je odgovor potvrdan, kome mogu da dostavim svoj CV Wink ?
2. interesuje me njegovo stručno mišljenja o komentarisanju utakmica u paru. Za ili protiv? Pri čemu ne mislim na stručnog konsultanta (Džikić, Sedlaček) već na komentatora koji u prenosu učestvuje jednako kao on... Ukoliko je za, ima li nekog sa domaće scene s kim bi mogao raditi? (Denda, Avdić, Vujčin, Kovačić, Kostić...)
Ako bude imalo iskren odgovorice ti da l' me zezas? Very Happy Very Happy
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Talicni Tom Pon 21 Feb 2011 - 8:30

Drex, predlažem da priložiš svojr postove. Vidim i danas si gasio vatre po kosarka.rs. plez
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Gencha Pon 21 Feb 2011 - 8:45

2bad4u :: Kako ocenjuje prenose hokeja, kojekakvog fudbala, vreme je za bebe, 24h svadbe, serije tipa selo gori a baba se češlja i koječega na nacionalnoj frekvenciji, koji plaćaju i poneki normalni ljudi, a da recimo nema prenosa NLB lige, pa ni praćenje Hemofarma u Eurokupu...?
Dobro pitanje, ali tesko da ce odgovoriti iskreno s obzirom da radi na toj televiziji.
Gencha
Gencha
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Talicni Tom Pon 21 Feb 2011 - 8:49

Gencha ::
2bad4u :: Kako ocenjuje prenose hokeja, kojekakvog fudbala, vreme je za bebe, 24h svadbe, serije tipa selo gori a baba se češlja i koječega na nacionalnoj frekvenciji, koji plaćaju i poneki normalni ljudi, a da recimo nema prenosa NLB lige, pa ni praćenje Hemofarma u Eurokupu...?
Dobro pitanje, ali tesko da ce odgovoriti iskreno s obzirom da radi na toj televiziji.

Možda i hoće ako bude dostupno samo za članove.
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od bigZ Pon 21 Feb 2011 - 9:04

Pitanje
1. Zasto na nacionalnoj televiziji godinama ne postoji niti jedna emisija koja se bavi kosarkom iako je to nas najtrofejniji sport?
2. Da li postoji inicijativa za tako nesto, i ako ne zbog cega?
bigZ
bigZ
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 26.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Danny Trejo Pon 21 Feb 2011 - 10:55

1.)Koliko se po njegovom misljenju promenio nacin njegovog prenosenja utakmica u odnosu na pocetke sa 3k?
2.)Da li mu je neko to sugerisao od starijih kolega?
Danny Trejo
Danny Trejo
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 30.01.2011
Lokacija : Zemun

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Bodi Bond Pon 21 Feb 2011 - 11:29

Malo ću da složim ova vaša pitanja i da ubacim ja neko i mislim da ćete intervju dobiti već koliko sutra... Nije problem kontaktirati Šarenca, rado će izaći u susret svaki put...
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Bodi Bond Uto 22 Feb 2011 - 4:50

Mogu vam reći da se Šarenac nije štedeo odgovarajući na oko 40 pitanja. Poslao je odgovore, ali kao što rekoh ima oko 40 pitanja i nemam vremena to sada da sredim. Okačiću večeras.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Nolle Uto 22 Feb 2011 - 4:55

1. Da li planira neku svoju emisiju na RTS usko vezanu za košarku
2. Po njegovom mišljenju koje 4 ekipe će igrati F4 EL
3. Đilas ili Bodioga i zbog čega
4. Za koga navija Smile

EDIT

kakav danak neiskustvu, nisam video, nadam se da mu je neko postavio ovo moje prvo pitanje, to me najviše zanima...
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od superhik Uto 22 Feb 2011 - 7:05

Molba za Šarenca, daj neka nam sredi da postavimo par pitanja Dendi swear
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Macijauskas Uto 22 Feb 2011 - 7:38

superhik ::Molba za Šarenca, daj neka nam sredi da postavimo par pitanja Dendi swear
Hik budi kolegijalan Very Happy Very Happy Very Happy
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Bodi Bond Uto 22 Feb 2011 - 11:10

Slobodane, prvo želim da ti se zahvalim u ime cele ekipe sa foruma zemljakosarke zbog toga što si nam izašao u susret . Odmah sam prešao na ti i nadam se da to neće biti povod da ispoljiš svu svoju 'bahatost', kako bi to rekli u nekim medijima. Smile

Bez želje da u ovom "intervjuu" zalazimo u tvoju privatnost postaviću ti samo jedno pitanje koje se dotiče te sfere tvog života. Šta je razlog tvog dugog trajanja na televiziji:
- ljubav prema košarci,
- trud uzrokovan željom da ostaneš upamćen ili
- trud prouzrokovan željom da preuzmeš košarkaški primat u svojoj kući?
Smile
Šarenac: Mislim da je ovo poslednje presudno Smile još ako moje kćerke budu na majku (daj bože), onda ću po bilo kakvom košarkaškom znanju biti na poslednjem mestu u kući. Šalu na stranu, uvek je bila tu želja da bar na neki način ostanem u svetu košarke, zatim ljubav prema ovom poslu, koji mislim da niko od nas posle određenog vremena ne ceni dovoljno. A razlog dugog trajanja na tv-u je zato što se verovatno nekome još uvek dopada kako radim. Odavno sam rekao da kada se pojavi veći broj ljudi koji ne ceni moj rad da će biti vreme za povlačenje. Mislim da se ono jako bliži, i uvek govorim da su sportu na televizijama potrebni mladi novi ljudi koji će od nas matorih imati više snage, htenja i elana za ovaj posao, koji zaista melje ljude.

Da se vratimo na ozbiljnije teme. Mali broj ljudi, bar nas mlađih, zna tvoj košarkaški put. Gde si počeo da treniraš košarku i kako je okončana tvoja karijera?
Šarenac: Rođen sam u Beogradu, gde sam i počeo da igram košarku, i to u KK Partizanski put na Karaburmi, jedan mali lokalni klub, međutim u to vreme u mlađim kategorijama nam nije bilo bitno gde smo igrali jer je to bila jedinstvena liga, gde smo igrali i protiv Partizana, Zvezda, Radničkog, OKK Beograda i drugih. Kasnije sam prešao u KK Ušće na Novom Beogradu (to je ona ekipa gde je trener bio Boža Maljković, ali nažalost ne i meni) i stigao do Prve Srpske lige. Nemam nameru da davim sa nostalgijom za tim starim vremenima, ali to je bio treći rang takmičenja u tadašnjoj Jugoslaviji, za koji smatram, da se ne naljute ovi momci koji igraju danas, da je bio kvalitetniji i bolji od ove današnje naše prve lige. Igrao sam po Srbiji, jer je to bio prvi nivo republičkog ranga, i to protiv tadašnjih ekipa, od kojih vi mnoge znate danas kao prvoligaške sastave.
Trenirao sam i igrao nekih 15-tak godina, a onda sam uporedo sa tim počeo i da radim na Trećem Kanalu i tako sam na kraju zarad medija ostavio košarku, koju su moje generacije shvatale kao hobi, a ne nešto od čega bi se sutra jako dobro moglo živeti. Mnogi kažu da su bili talenti i da ih je mrzeo trener ili da su se nesrećno povredili, ali ja ne. Bio sam lenj, a i očigledno loš talenat, jer da sam bio dobar, danas bih igrao, makar u Rumuniji, a ne bio na tv Smile. Bio sam loš košarkaš, a još sam gori komentator!

Da li tvoje košarkaško znanje datira samo iz tog igračkog perioda ili si se kasnije teorijski usavršavao?
Šarenac: Nisam se usavršavao mada sam pri onom novonastalom, kako ga zovem košarkaškom koledžu B. Stanković, predao dokumenta za prvu godinu, ali ništa od toga. Ranije sam odlazio na treninge raznih ekipa, dok sam imao više vremena, pa sam na taj način sakupljao neke stvari koje nisu svi u mogućnosti da čuju i vide. Sve to zbog kontakata i poznanstava koje sam imao, a danas ni treneri ne vole da im se novinari-komentatori motaju po dvorani.

Da li si se i na koga ugledao kada si počinjao da se baviš komentatorskim poslom? Da li si imao nekog idola?
Šarenac: Voleo sam da slušam strane, uglavnom Američke komentatore, mada nikoga nisam posebno cenio. Možda legendarnog Marva Alberta, a sa ovih prostora voleo sam da slušam Borisa Mutića (Tv Zagreb, kasnije HRT), kojeg sam jednom prilikom imao čast da upoznam, i koji me je iznenadio pričom da zna za mene, jer mu je i u to davno “ratno” vreme neko skrenuo pažnju da ima “jedan mali u Beogradu, koji odlično poznaje košarku”! Takav komplimetn za mene je u to vreme bio veliki kao kuća. Slično me je iznenadio Joke Vranković, selektor Hrvatske, na SP u Turskoj, kada mi je rekao da mu se dopada kako ja radim ovaj posao i da može dosta toga od mene da čuje. Samo sam rekao kolegi: ko u mom prisustvu Jokea bude nazvao novim nadimkom Džouk (hrvatske kolege mu dale nadimak da je šala od pokušaja da bude trener) imaće gadnog posla sa mnom Smile.

Neki članovi našeg foruma pamte tvoje početke na 3K. Misliš li da se tvoj način komentarisanja utakmica promenio u odnosu na te početke? Ukoliko jeste, da li su te promene uzrokovane savetima starijih kolega ili to ide sa godinama?
Šarenac: Uh…drago mi je da ima onih koji se sećaju tih mojih početaka, a verovato i gomile gluposti na tim NBA prenosima na 3K. Taj period mi se stvarno dopadao i ima za mene veliku važnost i predstavlja lepu uspomenu. Naravno da sam promenio način komentarisanja. Ne samo zbog saveta starijih kolega ili prijatelja i poznanika već to ide i sa godinama. Ranije sam u prenosu, kako ja to kažem, išao u “sitna crevca” i objašnjavao sve i svašta, mnogo toga iz dela struke, onoliko koliko sam znao. Mnogo ljudi mi je rekolo da je sve to super, ali da moram da shvatim da me pored par hiljada ljudi ostali slabo razumeju, i da bi trebalo da prenos prilagodim većini gledalaca. Nemam nameru da se dodvoravam nikome, ali sam zaista malo morao da smanjim sa strukom i pridjem bliže i običnom narodu koji nije toliki zaludjenik za košarku.

Da li bi neku utakmicu koju si prenosio mogao da apostrofiraš kao najdražu?
Šarenac: Izdvojio bih utakmice sa EP 2001 i SP 2002, a posebno, mnogi će se iznenaditi, utakmicu Argentina-SAD. Mislim da je Argentina igrala najlepšu i najbolju košarku na tom takmičenju, plej Pepe Sančez me je svojom igrom kupio za života, a i bilo mi je drago da neko tako razbija Dream team na njihovom terenu. Daleko do toga da ne volim SAD ili NBA, već je u tom momentu bilo lepo biti deo istorije gde Amerika gubi posle čini mi se 85 uzastopnih pobeda od kada za njihov tim igraju NBA profesionalci.

Imaš li nekog favorita među svojim, već sada legendarnim, komentarima (Vins Karter Radmanović, Ipak liči na Al Paćina, Raduljica-Koštunica)? Samo nemoj kao estradne umetnice da im je svaka pesma kao dete, pa ne mogu da izaberu. Smile
Šarenac: Ovo sa Koštunicom je nekako najvežije pa neka to bude moj odabir, mada ni dan danas ne mogu da objasnim kako sam se i zašto setio Koštunice, osim što je zbog slova slično prezime Raduljici. Većina ljudi je ukapirala da sam izvalio glupost, ali video sam medju komentarima na netu da ima i onih koji su mislili da sam to namerno uradio. Želim im da dugo i srećno žive, ali smatram da ne bih bio normalan ako mi posle 20 godina rada treba da me ljudi pamte po lapsusima. Inače moja najgora budalaština je kada sam u Kupu Koraća u Zagrebu na Zrinjevac-Beobanka najavio produžetak, iako se igraju dva meča gde se sabira rezultat….najgore je bilo što sam ja to pravilno objašnjavao tokom meča, ali sam onda posle slobodnih bacanja Zorana Stevanovića ipak najavio produžetke!!!! Čestitao sam kolegi koji me je sutra dočekao u Beogradu rečenicom- otkud ti? Pa zar nisu u Zagrebu gde čekaš produžetak?

Kako izgleda tvoja priprema za prenos utakmice?
Šarenac: Pripreme traju svakodnevno, putem interneta, novina i ličnih kontakata. Pred samu utakmicu, na oko dva dana pred meč, krećem sa “apdejtovanjem podataka” ukoliko sam nešto propustio.
Video sam da je neko na forumu napisao da se danas pripremam samo na dan pred meč iz Sporta ili Žurnala, ali na žalost to ipak nije istina. Radi se o dostupnosti informacija koje smo ranije skupljali, a koje danas putem neta stižu do svih novinara ili gledalaca. Sve ono što vidite u novinama dan dva pre utakmice, budite sigurni da sam ja već par dana pre toga uredno pregledao, pročitao i odštampao za prenos. Medjutim i tu postoji “štos”. Od svih informacija koje spremim ne kažem tokom prenosa ni 50%, jer ne treba preterivati, mada je teško naći pravu meru za sve.

Pratiš li konkurenciju na Areni i Sportklubu?
Šarenac: Koliko sam u mogućnosti. Arenu nemam, a gledam košarku gde god ima na tv. U onim ranim radovima cenio sam Iliju Kovačića, danas poštujem kako radi i koliko zna ovaj momak koji je sa OBN došao na Arenu, Edin Avdić. Ostale ne bih pominjao. Neki su mi i prijatelji, o drugima baš nemam neko izgrađeno mišljenje. Svako od nas koji se bavimo ovim poslom ima svojih mana, ali ne bih o njima ovom prilikom, zašto da ukazujem konkurenciji na greške Smile.

Kakvo je tvoje mišljenje o komentarisanju utakmica u paru? Za ili protiv? Pri tome ne mislim na stručnog konsultanta (Džikić, Jakovljević, Sedlaček...) već na dva ravnopravna komentatora. Ukoliko si za takvu opciju, sa kim bi voleo da radiš (Avdić, Radojević, Kovačić, Denda, Kostić...)?
Šarenac: Mislim da je ipak bolja kombinacija sa stručnim konsultantom, jer ni jedan od pomenutih komentatora, pa ni ja, ne zna košarku koliko stručnjaci koji ste na početku naveli.
Ako bih birao između kolega, Kostića poštujem, ali bih iz ovog društva radio sa Edinom Avdićem. Radio sam samo dve utakmice sa još jednim komentatorom, i to je bio Dejan Golalić (tada na 3K), koji pored NFL-a takođe odlično poznaje košarku i pravi je “američki đak”! Žao mi je što je otišao u Ameriku, jer bih voleo da sarađujem sa njim.

Ko je najbolji stručni konsultant sa kojim si radio prenos?
Šarenac: Meni je najbolje bilo da radim sa Marinom Sedlačekom i Nikolom Lončarem. Ne možete da verujete šta njih dvojica sve znaju o košarci. Sedlačeka bih stavio na prvo mesto.

Da li i koliko pratiš NBA i NCAA?
Šarenac: Naravno i to sa velikim interesovanjem. Ne kao ranije, ali koliko imam mogućnosti. Ranije ste mogli da me probudite u pola noći i da mi samo pokažete na primer siluetu nekog košarkaša iz NBA i ja bih vam odgovorio o kome se radi. Danas, bogu hvala na kablovskoj i ESPN America, gledam NCAA u velikoj meri. To se ne propušta u mojoj kući kao ni NBA plej of, ni NBA All Star vikend, ali ni jedna utakmica NFL-a.

NBA nekad' i sad!? Da li misliš da se igra generalno dosta promenila, da je sve manje umetnika i da sve više do izražaja dolaze fizičke predispozicije igrača?
Šarenac: Može tako da se kaže, ali ima tu dosta stvari. Globalizacija NBA, brzina i način života, težnja ka što većoj zaradi i slično doveli su do toga da se možda čak i veštački stvaraju zvezde koje bi nosile tu ligu u svakom smislu, nego što ti igrači stvarno to i zaslužuju. Ima odličnih asova, ali sve se menja, pa i NBA koja se uvek trudi da udovolji publici i potrošačima.

Kakvo je tvoje mišljenje o plejadi mladih plejmejkera u NBA ligi koji imaju velikih problema sa šutom (Rouz, Pol, Rondo, Vestbruk...)?
Šarenac: Samo dokaz da se i kod njih kao i kod nas više ne radi na finesama i detaljima koji su se nekada dovodili do perfekcije. Mada ako pogledamo ostale kvalitete navedenih igrača, šta će im šut uopšte Smile. Međutim, ako pogledate Durenta, po meni danas najboljeg igrača u NBA, on je na tom mestu jer odlično šutira i kompletan je igrač.

Tvoja idealna NBA petorka svih vremena i idealna petorka trenutno aktivnih igrača?
Šarenac: Na ovakvo pitanje uopšte nisam objektivan.
Medžik, Džordan, Bird, Olajdžuvon i Džabar.
Kobi, LeBron, Durent, Grifin i Džaval MekGi.

Koliko vremena posvećuješ praćenju košarke u Evropi (Evroliga, ACB, ostale lige...)?
Šarenac: Neke utakmice odgledam preko tv i interneta, većinom uglavnom iz izveštaja, ali Evroligu gledam skoro sve što se nađe na Sport klubu ili netu jer to takmičenje komentarišem pa onda se trudim da mi ništa ne promakne.

Prema tvom mišljenju, ko je glavni favorit u Evroligi ove sezone? Da li ima ekipa, trenera i igrača koji su te prijatno ili neprijatno iznenadili?
Šarenac: Mislim da je Barsa i dalje glavni favorit, mada se meni lično dopada kako ove godine igra Makabi. Partizan me iznenadio svojim plasmanom u TOP 16. Jednostavno nisam mislio na početku sezone da će stići dotle. Iznenadila me i Olimpija sa nekoliko odličnih partija, a od igrača moram da pomenem Čaka Ejdsona iz Makabija. Košarkaš po mom ukusu. Ali ne zaboravljam ni Miloša Teodosića, kao ni drugu mladost Raše Nesterovića, kojeg sam kao klinca video u Partizanu na nekom treningu i bio zapanjen kako neko sa tada 15 god. može biti toliko visok.

S' obzirom da je u vreme tvog odrastanja praćenje utakmica bilo dosta teže nego danas pretpostavljam da su tvoji košarkaški idoli sa ovih prostora. Koga si cenio kao klinac, a ko je košarkaške legende danas ceniš (dosta njih verovatno i privatno znaš)?
Šarenac: Goran Grbović mi je bio nekako najomiljeniji. Protiv nekih od legendi koje vi znate sam igrao u mlađim kategorijama (Danilović, Đorđević, Nebojša Ilić i ostali), a interesantno da nisam suviše cenio Dražena Petrovića, uvek mi se više dopadalo kako igra Toni Kukoč. Mada mislim da je najbolji igrač svih vremena (čast Kići, Praji, Moki, Mirzi, Ćosiću i ostalima) ipak Dejan Bodiroga. Broj nagrada i trofeja i godine trajanja te način na koji je igrao i rešavao utakmice, po meni ga stavljaju na prvo mesto.

Da li pratiš NLB ligu?
Šarenac: Naravno. Kao i svaku drugu košarkašku ligu, samo još više zbog toga što je sa ovih prostora, zbog naših klubova naravno. Nisam nikada komentarisao neku utakmicu NLB lige!

Da imaš svoj klub u NLB ligi kome bi poverio trenersku palicu i ko bi igrao u tom klubu, bar prva petorka (igrači i treneri koji su trenutno u NLB-u)?
Šarenac: Džikić bi bio moj izbor za trenera, a od košarkaša da napravim kombinaciju od naših, ali bez stranaca. Cvetković i Nikolić iz Zvezde, Kecman i Lučić iz Partizana, Pavković i Savović iz Hemofarma i Aleksić i Čakarević iz Radničkog. Eto osmorka. Dovoljno je!

Kada su trenutna dešavanja u savezu i reprezentaciji u pitanju dosta si rekao u svojoj poslednjoj kolumni. Da razgovor vezan za reprezentaciju počnemo od prethodna dva velika uspeha. Koliko misliš da su plasmani u Poljskoj i Turskoj realni? Da li su proizvod sreće, umeća trenera i igrača, oslabljenosti ostalih selekcija ili svega po malo?
Šarenac: U pravu ste, svega ima po malo, ali Duda je tu “debelo umešao svoje prste”, naravno pozitivno, jer on je ogroman autoritet koji smo morali da zadržimo što duže na poziciji na kojoj je bio. Mada ne treba rano donositi zaključke o njegovoj ostavci, jer će u zavisnosti ko bude bio predsednik Saveza, biti dosta pritisaka na Dudu da se vrati. Uspesi u Poljskoj i Turskoj su ogromni, i to ćemo tek shvatiti za koju godinu, kada se sa setom budemo sećali. Mislim da nam je u Turskoj onemogućeno da odemo u finale koje smo zaslužili.

Da li u reprezentaciji iz Turske ima igrača koji mogu dostići nivo Kiće, Moke, Praje, Divca, Đorđevića, Danilovića, Bodiroge... i ostalih naših velikana?
Šarenac: Na žalost samo jedno ime! Miloš Teodosić! Volim i poštujem i znanje Krleta, letačke sposobnosti Kešelja, “kohones” koje ima Savanović, ogromno srce Novice, kao i sve ostale momke, ali Teo je nešto posebno.

Postoji li adekvatna zamena za Dušana Ivkovića i koliko daleko možemo u Litvaniji bez njega na klupi?
Šarenac: Samo Svetislav Pešić. Tu se više ne radi mnogo ni o znanju već i o autoritetu prema igračima, novinarima i svima ostalima. Duda je ipak po mom mišljenju broj 1 i moramo pokušati da ga vratimo, mada i on ulazi u zaista ozbiljne godine, gde će posle napora u Olimpijakosu, rad sa reprezentacijom u toku leta predstavljati novi veliki problem. U Litvaniji mislim da možemo među prvih 5.

Koja su 3 najveća problema srpske košarke i kako bi ih ti rešio?
Šarenac: Nesloga klubova, nedostatak novca i pogrešan rad trenera sa mladim igračima.
A rešenja nemam, da imam bio bih svemoćan Smile.

S' obzirom na to da si na neki način učesnik na svim velikim takmičenjima već dugi niz godina možeš li nam reći kakav je odnos organizatora prema novinarima iz Srbije? Da li je vama novinarima na neki način bilo lakše u vreme kada je Jugoslavija dominirala Evropskom, pa i svetskom košarkom, u periodu od 1995-2002 ili nema nekih značajnih promena?
Šarenac: Po meni nema nekih većih promena. Odnos je bio sasvim zadovoljavajući i on je kao i prema većini kolega bez obzira iz koje zemlje dolazi, i zavisi isključivo od organizatora. Medjusobno poštovanje sa stranim kolegama imam već godinama i ostaju dobri kontakti pre svega.

Da se dotaknemo malo i klubske košarke. Kako ti vidiš klubove u Srbiji 2015. godine?
Šarenac: Teško pitanje. Bojim se da idemo prema amaterizmu. Kod nas ima igrača koji godišnje zarade i do 150.000 ili 200.000 evra, a mislim da ne vrede toliko novca.
Daj bože da grešim, ali 2015 ne znam ni da li ćemo imati našu prvu ligu. NLB i ostale lige koje se spremaju dodatno će opteretiti našu košarku.

Moramo da se osvrnemo i na svima nama na forumu bolnu tačku, a tvog poslodavca, RTS. Misliš li da RTS premalo pažnje posvećuje košarci?
Šarenac: Ne bih to gledao samo kroz RTS, ali mislim da Srbija od zemalja u okruženju, a boga mi i šire ima najbolju košarkašku tv ponudu!!! Ne verujem da bilo gde u Evropi možete da gledate i domaču ligu, i regionalnu i NBA i NCAA, i špansku i grčku, i Evroligu i Evrokup. Ako ne verujete proverite.
Ipak sve se to svodi gotovo samo na prenose.
RTS trenutno radi KLS, Evroligu i Evrokup. Bili smo u pregovorima i za NBA, ali zbog nekih stvari nismo bili ozbiljni u tome. Verovatno mislite na neku emisiju o košarci (ali to je već sledeće pitanje).

Zbog čega već godinama na RTS-u ne postoji emisija o košarci? Da li postoji inicijativa za tako nešto? Ako ne postoji, zbog čega ne postoji?
Šarenac: Ja sam radio nekoliko takvih stvari….Košarka Bum Bam, Basket Plus, Zakucavanje…. Priznajem da sam se umorio od takvih stvari, ali imamo neke mlađe kolege koje sada uče posao i nadam se da u saradnji sa njima možemo ponovo pokrenuti stvar. Teško je jer se mnogo toga polaže danas na rejtinge i slično, a nećete verovati kako sport i košarka loše stoje u tom pogledu. Nemam zaista odgovor koji će vas zadovoljiti. Ne postoje kapaciteti i novac koji bi učinili da jedan takav tv magazin zaista liči na nešto i ima sve što treba.
Jedino “brat Vladan” (SOS-ko) traje i dalje sa svojim emisijama. Ne znam odakle mu više snage. Ali o kvalitetu toga sa televizisjkog gledišta bi se dalo dugo razgovarati.

Kolika je tvoja moć na RTS-u kada su te stvari u pitanju?
Šarenac: Ne bih to nazvao moć, ali neki mali uticaj je moguće da imam, i velika je verovatnoća da sam i ja kriv za nepostojanje emisije o košarci na RTS-u.

Da li je RTS u nekom trenutku od osnivanja NLB lige bio u igri za prenos iste?
Šarenac: Skoro svaki put, ali se uvek nešto nepredviđeno desilo. Ni ja ne mogu da dođem do odgovora, ali mislim da je to samo iz vernosti prema našoj košarci, jer ako bi smo digli ruke i od ovih prenosa KLS i krenuli sa NLB skroz pokopali ovu našu liga, kakva god da je. Interesantno da jedne godine niko sa ovih prostora nije hteo da kupi tv prava za NLB pa je ona završila na Košavi!!! Sada se pojavila Arena, ali neće ni to dugo. To je jedan ozbiljan projekat sa tom tv stanicom, ali pare se polako troše, a slaba je zarada od prodaje paketa na kablovskoj televiziji. Postoje neki pokušaji da se Arena “uvali- proda” PTT-u!

Da li su u planu neki specijali za EP u Litvaniji, kao što je to bio slučaj sa SP u fudbalu prošle godine?
Šarenac: Biće sigurno, videćemo u kom obliku i obimu. Dosta se toga promeni u poslednji čas, najviše zbog programa. Svi misle da su njihove emisije najbolje i najgledanije i mi se onda borimo da negde postavimo te specijale. Ni za SP u fudbalu nije bio onakav plan, trebalo je da imamo još voditelja, veći studio, da idemo sve vreme na drugom programu, skoro čitav dan, ali videli ste na kraju kakva je bila i koliko je trajala emsija.

Planira li sportska redakcija RTS-a proširenje košarkaške sekcije i kome zainteresovani da proslede svoj CV? (pitao drexler, nisam ja majke mi Very Happy)
Šarenac: Ne znam koliko je to realno, mislim da nas u sportskoj ima i previše. Uglavnom su posle fakulteta i nekih kurseva, ličnim poznanstvima, novinari i novi mladi ljudi dolazili, ne samo u sportsku, već i u opstale segmente RTS-a.

Kao komentator si postigao gotovo sve što jedan komentator može da poželi. Da li imaš neku neostvarenu želju vezanu za svoj posao?
Šarenac: Samo finale NBA i All Star, ali sa lica mesta. Do sada sam to radio iz studija, ali mislim da se ne razlikuje baš mnogo od svih događaja na kojima sam do sada bio, tako da ta želja nije baš toliko velika. Voleo bih naše da komentarišem u finalu Olimpijskih igara.

Pored košarke, da li uspevaš da pratiš još neke sportove?
Šarenac: Najviše NFL…i naravno fudbal.

Kako komentarišeš prazne terene za basket? Može li kod nas biti dobre košarke u budućnosti sa pustim terenima za basket?
Šarenac: Nisam siguran da su pusti. Ispred moje zgrade ima jedan u školskom dvorištu i kada je lepo vreme uvek neko igra basket. Najveći štos je bio kada su dva momka igrala 1 na 1 oko 5 sati ujutro! Probudili su me svojom loptom, pogledam njih dvojica “košarkaški obučeni” (ne rekreativci već neki momci koji garantovano negde treniraju) i praše 1 na 1 kao da je podne ili lagano veče.

Da li 'zemlja košarke' može da izgubi svoj identitet ukoliko stvari nastave da se razvijaju u smeru kojim su sada krenule? Naime, košarke nema na TV-u ili je ima vrlo malo. Tenis i rijaliti programi preuzimaju primat.
Šarenac: Svašta je moguće. Ali ne mislim da košarke ima malo, možda emisija, ali prenosa na našim televizijama ima u izobilju.

Na kraju, želim još jednom da ti se zahvalim na ovom razgovoru. Kako tebi tako i Talicnom Tomu, Tazzu, hazarderu, Macijauskasu, Mihaelu, Genchi, Duletu Kecmanu, drexleru, bigZu i Danny Treju koji su uglavnom postavili sva ova pitanja.
Šarenac: Hvala vam svima za sve ovo, i nadam se da vas nisam udavio dužinom nekih odgovora.

Iskoristiću priliku da te pozovem da nam se pridružiš na forumu, ukoliko imaš volje i vremena!?
Šarenac: Hvala na pozivu. Možemo komunicirati na ovaj način, ako nije problem.

U ime svih forumaša, želim ti sve najbolje u daljem radu i u privatnom životu.
Šarenac: Hvala vam najlepše. Da ste živi i zdravi i da ostanete “košarkaški ovisnici” još dugo godina.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Slobodan Šarenac - Page 2 Empty Re: Slobodan Šarenac

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 :: Novinari

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu