Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011.

4 posters

 :: Intervjui

Ići dole

DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011. Empty DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011.

Počalji od Gost Sub 5 Feb 2011 - 11:07

DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011. DejanBorovnjak

Ovaj intervju dovršavamo par sati nakon poraza tvog tima od PAOKA(PAOK - ARIS 79:74). Radi se o gradskom derbiju gde je verovatno bilo viška emocija i žustrine. Znamo da je Arisova publika decenijama unazad važila za najbolju košarkašku publiku u Evropi a i navijači PAOKA su itekako žustri i vatreni. Prenesi nam utiske...
Dejan Borovnjak: Aris je veliki klub sa tradicijom i navijackom armijom koja je poznata sirom Evrope.Atmosfera na utakmicama je sjajna,pogotovo kada je u pitanju mec sa PAOK-om.Pobedili smo ih 15ak razlike u prvom delu prvenstva u nasoj hali i mogu reci da su Grci zaista ludi za sportom,na prvom mestu fudbalom,a posle i kosarkom.Sto se tice revans utakmice,izgubili smo u poslednjem minutu nasim greskama,ali i neverovatnim sudijskim odlukama.Utakmica se igrala bez publike,jer je PAOK kaznjen zbog ranijih ispada svojih navijaca,ali je bilo dosta provokacija i pritisak vrsen sve vreme na razne nacine.Naveo bih samo kao primer velikog rivaliteta ova dva kluba situaciju kada su nasi navijaci dan pre utakmice dosli na trening da nas podrze i kazu koliko bi im znacila pobeda protiv ljutog rivala.

EVERTON TE PITA:
1. Da li je istina da si u mladjim selekcijama igrao dvojku, da si neočekivano izrastao mnogo, što je dalje uticalo mnogo na tvoje privikavanje na seniorsku košarku?

Dejan Borovnjak: Dok sam bio u mladjim selekcijama imao sam trenere koji nisu voleli od malena da nas opredeljuju za odredjene pozicije iz dva razloga.Prvo,nisu imali uvid u to ko ce koliko izrasti i kako ce se fizicki razviti kroz nekoliko godina (danas ima dosta primera da su momci koji su kao mladji igrali centra sada bekovi ili krila) i drugo,zeleli su da nas nauce da pokrivamo sve
pozicije,da znamo i da prevedemo loptu,i da sutnemo spolja,kao i da igramo unutra. Takodje dosta se pridavalo znacaju igri 1 na 1 bez previse akcija.Tako sam i ja,mogu reci igrao sta sam stigao,a vremenom sam postao igrac koji moze da pokriva pozicije krilnog centra i centra.

PSYCHO TE PITA:
1. Da li možeš da nam kroz svoju prizmu pojasniš razlog nepisanog pravila da KK Partizan svake godine u svom sastavu ima nekoliko vrlo mladih i talentovanih igrača čije se mogućnosti uopšte ne iskoriste ili se koriste vrlo malo? Svi oni po isteku ugovora odlaze bez afirmacije i, svedoci smo i u tvom primeru, mnogi je kasnije stiču po različitim evropskim klubovima i takmičenjima?

Dejan Borovnjak: Svaka ekipa se trudi da iz svojih mladjih selekcija izbaci sto vise dobrih igraca i napravi od njih zvezde.Jednostavno,ne mogu svi oni zablistati u maticnom klubu,jer se sansa ukazuje samo pojedinim,odabranim igracima koji dobijaju sansu pre drugih i koriste je,a dosta mladih igraca koji je ne dobiju u pravo vreme,ili stagnira ili krece novim putem i trazi klub gde ce imati pravu sansu da se dokaze,kao sto sam ja uradio.Jako je tesko istovremeno imati i rezultate i razigravati po nekoliko mladih igraca.Svi oni koji su tu,u prvom timu su dobri i talentovani,samo je pitanje kada ce to pokazati...


2. Da li misliš da si u neku ruku u Partizanu igrački stagnirao i da si mogao više napredovati u nekom drugom klubu u Srbiji?
Dejan Borovnjak: Mislim da nisam stagnirao u Partizanu.Kao mlad igrac imao sam dosta jake i kvalitetne treninge uz Duska Vujosevica i istovremeno sam igrao Prvu b ligu gde sam imao veliku minutazu i imao priliku za razigravanje,sto je najbitnije za mlade igrace.Samim tim,mislim da sam dosta napredovao tih godina.

3. Kakve su ti dalje ambicije što se tiče karijere? Želim ti sve najbolje
Dejan Borovnjak: Zelim da se dokazem u evropskoj kosarci,da igram u klubovima koji se bore za trofeje,koji imaju pobednicki mentalitet i da podignem nivo svoje igre na reprezentativni.Hvala ti puno!


FIZIČAR:
Imam pitanja u vezi sa ispadanjem Vojvodine iz NLB lige.
1. Imam neki utisak da bi Vojvodina pre nekoliko godina ostala u NLB da nije doveden Vlade Djurović, već da je ostao trener Milić ako se ne varam? Da li se slažeš ili ne?

Dejan Borovnjak: Tesko je odgovoriti na "sta bi bilo kad bi bilo",pre svega jer smo tada imali dosta poraza u zadnjim minutima,pa i sekundama utakmica i trener na to ne moze puno da utice,vise je tu stvar na igracima,kao i faktor srece.Mislim da su i Milan Minic i Vlade Djurovic doprineli dosta nasoj igri te godine,ali jednostavno se desilo dosta stvari u pogresno vreme i nismo uspeli da izbegnemo ispadanje iz NLB lige.

2. Šta je po tebi nedostajalo Vojvodini po tvom mišljenju da te godine izebgne ispadanje?
Dejan Borovnjak: Samo cu se nadovezati na proslo pitanje i reci da je za jednu ekipu nezgodno kada promene tri trenera u jednoj sezoni,nekoliko stranaca i kada situacija u klubu nije bas materijalno sjajna.To su samo neki od razloga ispadanja,a na kraju se ispostavilo da je bilo pitanje jedne pobede...

3. U kojim elementima još mozeš da napreduješ i da li sebe vidiš ponovo u Partizanu?
Dejan Borovnjak: Trudim se da nivo svoje igre podignem na sto visi nivo,kao i da usavrsim stvari koje su mi potrebne za brzu kosarku,koja je sve aktuelnija.Pre svega mislim na atletske sposobnosti,na fizicko jacanje,koje ide dobrim putem,ali i na usavrsavanje elemenata iz igre kao sto su sut sa poludistance i raznolikost u igri na niskom postu. Što se tice dela pitanja vezano za Partizan,moja je zelja da se kroz nekoliko godina vratim u klub u kojem sam proveo 10 godina,ali kao sto znas,ne pitam se samo ja. Smile

MACIJAUSKAS:
1.Da li TI je nekad jednostavno došlo da prekineš sa košarkom u mladjim kategorijama, pošto znamo da košarka traži dosta odricanja?
Dejan Borovnjak: U pravu si kada kazes da kosarka trazi dosta odricanja,ali nisam nikada razmisljao da napustim kosarku od kad sam poceo da treniram sa 10 godina.Kao klinca su me motivisali uspesi nase seniorske reprezentacije i posto sam bio clan pionirske,kadetske i juniorske reprezentacije,imao sam veliku zelju da nastavim dalje.

2. Posto i sam igra tu poziciju, da li smatra da u Srbiji mnogo vece sanse imas ako kao mlad imas visinu, tj. da se mnogo više radi i obraća pažnja na centre u mladjim kategorijama, nego na bekove, kojih inače imamo sve manje?
Dejan Borovnjak: Mislim da ako imas visinu kao klinac,da te lakse zapaze,obrate vecu paznju na tebe i ulazu u tebe dosta,ali isto tako se obraca paznja i na bekove,samo sto je tu prirodno,konkurencija mnogo veca.Rekao bih da centri imaju tu blagu pocetnu prednost,ali da se to vremenom izjednaci i da se podjednako radi i sa centrima i sa bekovima.

3.Kako ti lično najviše voliš da braniš Pick'n'roll, tj. po tvom mišljenju koji je najbolji način: preuzimanje, iskakanje...
Dejan Borovnjak: Pick'n'roll igra je danas mnogo zastupljena i samim tim je jako bitna i odbrana od njega.Timovi brane pick u odnosu na protivnicki tim,ali i u odnosu na mogucnosti svojih centara.Licno,volim agresivniju odbranu,tipa iskakanje,udvajanje ali i preuzimanje.Posto ove sezone dosta vremena provodim na poziciji centra,svojom brzinom mogu da ispratim ove vrste odbrane,dok visi,tezi i sporiji centri cesce upraznjavaju odbranu gde cekaju bekove u reketu i ne izlaze mnogo van njega.


DREKSLER TE PITA:
1. Da li se sjećaš Knina i da li možda odaziš tamo povremeno?
Dejan Borovnjak: Iako sam rodjen u Kninu,nisam tamo proveo veci deo svog detinjstva,pa se samim tim i ne secam mnogih stvari.Tamo mi i dan danas zive baba i deda,ali nisam odlazio u Knin od kad sam ga napustio '92. godine.

2. Čini mi se da ti i mlađi brat igra košarku, pa nas ukratko uputi u to kakav je...
Dejan Borovnjak: Mladji brat Sasa je '89. godiste i igrao je za FMP,Partizan i Atlas dok je bio kadet i junior.Posto se nije dokazao ovde,a dolazile su godine kada je igra bila najvaznija,otisao je u Ameriku da zavrsi srednju skolu,koledz i istovremeno igra basket.Dosta se dobro pokazao u jednoj srednjoj skoli u Severnoj Karolini gde je imao proseke od 26 poena i 12 skokova i bio proglasavan za najboljeg igraca Severne Karoline,ali i mnogih turnira.To ga je preporucilo za renomirani koledz Penn state,gde je u prvoj godini imao skromne ucinke.Dosta je fizicki napredovao u Americi i od njega ocekujem dobre rezultate u sezonama koje slede.


KKP TE PITA:
1.Igraš jako dobro u Arisu, pre toga si bio odličan i u Voši i Ritasu, da li ti je žao što nisi uspeo da se dokažeš u Partizanu i da li bi se vratio kada bi dobio poziv?
Dejan Borovnjak: Sigurno da postoji zal za dokazivanjem u dresu Partizana,ali sam isto tako bio svestan da sam preduzeo odredjeni rizik odlaskom i mislim da sam dobro iskoristio sezone u Vojvodini,Rytasu,kao i sada u Arisu.Kada bih dobio poziv,svakako da bih se vratio da pokusam da ostvarim ono sto nisam.

2. Koje su ti ambicije za nastavak karijere i imaš li neki cilj?
Dejan Borovnjak: Kao sto sam odgovorio ranije,cilj mi je da igram vrhunsku kosarku u Evropi i da nivo svoje igre podignem na reprezentativni.Iako sam bio u mladjim reprezentativnim selekcijama,osvojio dve medalje sa Univerzitetskom reprezentacijom (srebro 2007. na Tajlandu i zlato 2009. u Beogradu),zelja mi je da se okitim zlatnom medaljom i sa seniorskim nacionalnim timom kroz nekoliko godina.

3. Koga od poznatih evropskih i NBA igrača bi uporedio sa sobom (približno)?
Dejan Borovnjak: Mislim da ne mogu da se poredim sa nekim od vrhunskih igraca,pogotovo igraca iz NBA lige,jer jos nisam dostigao taj nivo,ali mogu da kazem da mi je idol od kad sam poceo da se bavim kosarkom bio Dejan Tomasevic i da bih voleo da napravim karijeru kao sto je on,priblizno! Smile On je jedan od centara koji igra "glavom",a posto imamo slicne predispozicije,pokusacu da ga "iskopiram" u buducnosti. Smile


ZEMLJORADNIK TE PITA:
1. Šta se dogodilo u Litvaniji, zašto je otišao? Kakav je imao odnos sa upravom Ritasa i kako su se oni ophodili prema njemu?
Dejan Borovnjak: Sa upravom Rytasa sam imao korektan,profesionalan odnos,a napustio sam klub posle prve faze Eurolige kada nismo uspeli da udjemo u top16,da ostvarimo primarni cilj te sezone.Ljudi iz kluba,koji nema preveliki budzet,su pre svega hteli da sansu daju mladim litvanskim igracima koji bi igrali domacu ligu i tako se kalili i to je bio jedan od glavnih razloga mog odlaska.Tada smo otisli Bojan Popovic i ja,a na kraju sezone i trener Kurtinaitis.

2. Da li je u Litvaniji košarka stvarno toliko popularna kao što izgleda?
Dejan Borovnjak: Litvanija jeste zemlja kosarke kao sto se i predstavlja.To je sport broj 1 i svi ljudi prate,navijaju i podrzavaju omiljene im klubove.U vrhu su vec godinama Zalgiris i Lietuvos Rytas i kada igraju medjusobno,to je pravi mali praznik u gradu u kojem se igra.Iako dosta truda ulazu u svoju reprezentaciju,i dalje imaju neku vrstu "kompleksa" od nas,za sta su pre svega zasluzni zlatni momci iz Atine '95. godine. Smile



Poslednji izmenio sharga dana Ned 6 Feb 2011 - 1:06, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011. Empty Re: DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011.

Počalji od KKP Sub 5 Feb 2011 - 11:33

Odličan intervju. Dejan je baš optimista, puno očekuje od sebe u budućnosti. Ne znam koliko je to realno, kako on priča, ali ja mu želim da ostvari svoje ciljeve i snove i želim mu sve najbolje.
KKP
KKP
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Knjazevac

Nazad na vrh Ići dole

DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011. Empty Re: DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011.

Počalji od ZuLuofVozdovac Uto 15 Feb 2011 - 17:28

Бицепс на овој слици је стварно респктабилан, види се да је радио, као што и сам каже у тексту. Боровњак је за Џаваија Дејан Томашевић
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011. Empty Re: DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011.

Počalji od Mihael Uto 15 Feb 2011 - 22:49

Pa meni nebi smetalo da on zameni Dzavaija za sledecu sezonu, bar je nas igrac, a i vidi se da je dosta radio na sebi...
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011. Empty Re: DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011.

Počalji od KKP Pet 18 Feb 2011 - 5:20

Dejan je ipak više krilni centar, mada i ja bi voleo da ga vidim u Partizanu, bar kao back-up-a...
KKP
KKP
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Knjazevac

Nazad na vrh Ići dole

DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011. Empty Re: DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011.

Počalji od Gost Pet 18 Feb 2011 - 7:52

KKP...Ne zaboravi da je Dejan Tomašević bio skoro pa krilo u Crvenoj Zvezdi. Bio je dobar šuter sa poludistance i to mu je bilo glavno oružje. Tek dolaskom u Partizan..i to ne odmah Tomašević je postao dominantna petica.

Tako nešto pokušava i Dejan Borovnjak i mislim da je to prava stvar. Plašim se samo da ljudi iz uprave Partizana nemaju finansijski interes da ga vrate, a o tome da je bez pravog osnova izgubljeno poverenje u domaće igrače, na uštrb stranaca, ne vredi trošiti reči.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011. Empty Re: DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011.

Počalji od fizicar Pet 18 Feb 2011 - 8:26

sharga ::KKP...Ne zaboravi da je Dejan Tomašević bio skoro pa krilo u Crvenoj Zvezdi. Bio je dobar šuter sa poludistance i to mu je bilo glavno oružje. Tek dolaskom u Partizan..i to ne odmah Tomašević je postao dominantna petica.

Tako nešto pokušava i Dejan Borovnjak i mislim da je to prava stvar. Plašim se samo da ljudi iz uprave Partizana nemaju finansijski interes da ga vrate, a o tome da je bez pravog osnova izgubljeno poverenje u domaće igrače, na uštrb stranaca, ne vredi trošiti reči.

Izvini sharga, ali Tomasevic je tokom cele karijere igrao cetvorku, a samo po potrebi peticu.
fizicar
fizicar
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011. Empty Re: DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011.

Počalji od Gost Pet 18 Feb 2011 - 11:01

Ja sam pre nekoliko dana ponovo gledao snimke iz Panatinaikosa, a i da nisam svi znamo da se Tomašević nominalno vodio kao četvorka a zapravo je igrao peticu jer mu je dominantna bila igra ledjima pod samim košem. Možemo bez zagrade reći da je igrao peticu...kao što Uvalin za Marša bez problema kaže da igra peticu u Zvezdi. Prema današnjim merilima, Tomašević tek nikako nije bio četvorka, jer nema nijednu neophodnu karakteristiku...dobar šut spolja, igra licem ka košu, da ne govorimo o mogućnosti driblinga ili ulaza....

Naravno, u paru sa Divcem, Tomašević bi bio četvorka, ali to je zapravo bila igra sa dve petice, kao što danas igraju Turci u reprezentaciji.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011. Empty Re: DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011.

Počalji od Mihael Pet 18 Feb 2011 - 11:11

sharga ::Ja sam pre nekoliko dana ponovo gledao snimke iz Panatinaikosa, a i da nisam svi znamo da se Tomašević nominalno vodio kao četvorka a zapravo je igrao peticu jer mu je dominantna bila igra ledjima pod samim košem. Možemo bez zagrade reći da je igrao peticu...kao što Uvalin za Marša bez problema kaže da igra peticu u Zvezdi. Prema današnjim merilima, Tomašević tek nikako nije bio četvorka, jer nema nijednu neophodnu karakteristiku...dobar šut spolja, igra licem ka košu, da ne govorimo o mogućnosti driblinga ili ulaza....

Naravno, u paru sa Divcem, Tomašević bi bio četvorka, ali to je zapravo bila igra sa dve petice, kao što danas igraju Turci u reprezentaciji.

+1
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011. Empty Re: DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011.

Počalji od Mihael Čet 28 Feb 2013 - 3:55

Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011. Empty Re: DEJAN BOROVNJAK 5.2.2011.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 :: Intervjui

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu