Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostale evropske lige

+35
Hyperactive
superhik
Sergej
Sensui
Karadjordje
bigZ
Anti-RTS
Tazz
markoo
Naissus
Talicni Tom
Zemljoradnik
Gencha
Junglezburn
Kure
ZuLuofVozdovac
slobokv83
Psycho
2bad4u
NenadBG
lazarminator
Novica-Ubica
Djole
familija
dane
blagoje
Ray Allen
lakovic.
drexler
Mihael
Koleman
Bodi Bond
Nolle
Dule Kecman
Macijauskas
39 posters

Strana 8 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od zex88 Pon 18 Jun 2012 - 1:17

Nole jel to pravis ekipu za EL? Smile
zex88
zex88
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 02.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Nolle Pon 18 Jun 2012 - 1:26

Ne pravim ja nista, Kari pravi ekipu. Smile
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Sergej Pon 18 Jun 2012 - 1:58

Micov ima odlicne ponude iz Italije, spominje se i Sijena. Posle dobre sezone, ubosce ugovor karijere.
Sergej
Sergej
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Nolle Pon 18 Jun 2012 - 2:02

Ne znam kolike su onda šanse da se Thomas vrati tamo, ako jure i Micova.
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Macijauskas Pon 18 Jun 2012 - 2:07

Siena ima bitnija pitanja da resi. Odlazak Pjandjanija, vrlo moguce i Boa..
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Fiti Pon 18 Jun 2012 - 2:09

Macijauskas ::Siena ima bitnija pitanja da resi. Odlazak Pjandjanija, vrlo moguce i Boa..

Pominje se da Bo ide u Tursku,a danas citam da ce Pjanidjani verovatno u Fener
Fiti
Fiti
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Bodi Bond Pon 18 Jun 2012 - 6:02

Tomas neće moći u Italiju jer ima suspenziju još godinu dana, ako se ne varam.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Sergej Sre 20 Jun 2012 - 8:18

Budzeti ruskih ekipa u VTB ligi naredne sezone.

Da se zaledis kakve cifre.

http://www.europeanprospects.com/pics/VTBBudgets.jpg

Lako je CSKA da krcka 44m eura Very Happy
Sergej
Sergej
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Mihael Sre 20 Jun 2012 - 10:50

Uf jbt, koji budzeti, haos...
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od lazarminator Sub 23 Jun 2012 - 1:51

lazarminator
lazarminator
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 12.11.2010
Godina : 45
Lokacija : Beograd, Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od bookmaker Sre 11 Jul 2012 - 1:23

Nisam nasao temu Endesa lige , pa evo ovdje koga zanima , a nije na zvanicnom sajtu te lige pogledao...

Tabela svih klubova u vezi "pijace" tj nove akvizicije , igraci pod ugovorom , spekulacije...

http://www.acb.com/mercado.php
bookmaker
bookmaker
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.11.2011
Godina : 46
Lokacija : Herceg-Novi

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od 2bad4u Sre 11 Jul 2012 - 2:23

Zanimljivo da je debeli Džavai zanimljiv i na meti svih vodećih timova ACB lige. Ostale evropske lige - Page 8 342805
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od drexler Sre 11 Jul 2012 - 3:28

MVP španske lige, Endi Panko iz Lagun Ara u PAO.
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Koleman Sre 11 Jul 2012 - 3:31

Roberts otisao u Bajern.
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Nolle Pon 17 Sep 2012 - 21:36

Debi Nemanje Nedovića u dresu Lietuvos Rytasa

Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od drexler Pon 17 Sep 2012 - 21:43

Nolle ::Debi Nemanje Nedovića u dresu Lietuvos Rytasa


ovo mi je jedna od najvećih nada vezanih za našu košarku. I dalje tvrdim da može postati elitni igrač. Žali Bože naše trenerske škole koja ovakve igrače tretira kao divljake
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Nolle Pon 17 Sep 2012 - 21:52

Džile nam je jedina nada. Smile
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Koleman Pon 17 Sep 2012 - 21:59

11 poena, 3 asistencije i 4 ukradene lopte.
Edit:
Pešić me je previše razočarao sa njim. Nedović je suvo zlato. Previše je ono bio krš tim da Nemanja ne bi igrao 30 minuta, a on na svu muku nije igrao ni 10.
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Nolle Uto 18 Sep 2012 - 3:18

Promocija Marka Kešelja. #8

Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Zemljoradnik Uto 18 Sep 2012 - 9:52

Gledao sam u subotu pripremni meč Alba Berlin - Bajern Minhen, pa evo nekih utisaka (sa malim zakašnjenjem)...

Za one koji ne žele da čitaju ovoliki tekst, evo apstrakta:
Dvorana poput Bg arene, samo praktičnija - penzionisali dres Vendela Aleksisa - prisutan Kari Pešić - slaba utakmica, ali ok za ovu fazu priprema - Avdalović dobar u odbrani, u napadu bacao belu tehniku - Nađfeji i Radosavljević nisu igrali, Roberts prosečan - Đedović klasa iznad svih - neće se Alba lepo provesti u Evroligi - Obradović nervozan - publika opuštena, ali navijaju i poznaju košarku

O2 World arena u kojoj Alba igra je fantastično zdanje. Ima 17.000 mesta, dakle slično kao beogradska Kombank arena, ali osećaj u njoj je sasvim drugačiji - publika je znatno bliže terenu, čak bliže nego u Pioniru, ali tribine nisu onako suludo strme. Nema ni onog glupog drugog prstena kao u beogradskoj areni (odnosno ima, ali to su neka specijalna mesta i ima ih malo). Dvorana odaje utisak da nije veća od Pionira (mada je jako udobna), začudio sam se kada sam pročitao da prima 17.000 ljudi.

Koliko su Nemci generalno precizni i organizovani, toliko su Berlinci opušteni i nezainteresovani, ali kad baš treba nešto organizovati, proradi im nemačka crta. U O2 areni radi, po mojoj slobodnoj proceni, duplo manje ljudi nego u beogradskoj (mislim na obezbeđenje događaja, hostese i sl), ali sve funkcioniše duplo bolje. I ne deluje mi kao da je u enterijer utrošeno više novca nego kod nas, ali je novac ovde utrošen na pravi način.

Dobro, dosta lamentiranja nad balkanskim karakterom, sad malo o košarci. Pre utakmice je "penzionisan" dres Vendela Aleksisa, Amerikanca koji je igrao za Albu 6 godina, od '96. Iskreno, nemam pojma ko je lik, ali sam zaključio da ga je u Albu doveo Pešić, da je igrao sa Sašom Obradovićem i Markom Pešićem... Cela porodica Pešić je bila tu, tata Svetislav kao počasni gost, sin Marko kao sportski direktor gostujućeg tima i zet Jan Jagla kao igrač gostujućeg tima. Interesantno mi je da je Aleksis poimence pomenuo samo Pešića i Obradovića i obojica su dobili ovacije. Ovacije su dobili i neki gostujući košarkaši, Aleksandar Nađfeji (koga je zvanični spiker prestavio kao Sašu), koji je mislim ranije igrao za Albu, i reprezentativci Nemačke Demond Grin i Jan Jagla.

Za one koji ne znaju, Albu od ove sezone ponovo vodi Saša Obradović, a igraju Avdalović, Đedović, Sven Šulce, Hajko Šafarcik, Jasin Idbihi, Dion Tompson, Dešon Vud i Albert Morales. Bajern vodi Bauerman, a igraju Nađfeji, Grin, Jagla, Jotam Halperin, Lorens Roberts, Štefan Haman, Robin Benzing, Džered Homen i mlada nada nemačke košarke, 213cm visoki devetnaestogodišnji centar Bogdan Radosavljević.

Utakmica je bila prava pripremna, sa mnogo grešaka, gubljenja u napadu i lošim procentima šuta. Sve to je rezultiralo konačnim rezultatom 65-57 za domaće. Alba će ove sezone ponovo igrati u Evroligi, ali plašim se da se neće proslaviti. Njihova šansa leži pre svega u tome što će imati slabu grupu sa Prokomom, Šalonom, Unikahom, Sijenom i Makabijem. Spoljna linija im se sastoji od 4 igrača - Avdalović, Đedović, Vud i Šafarcik. Na ovoj utakmici Šafarcik nije igrao, pretpostavljam zbog neke povrede, a preostala trojica su odigrala po 30 minuta (jer su povremeno i sva trojica bila na terenu, kad je Đedović igrao trojku). Dva minuta na dvojci je dobio i Sebastian Fülle, neki njihov klinac, ali pitanje je koliko će dobijati priliku u "pravim" utakmicama. Pod košem imaju veterana Šulcea i povremenog reprezentativca Ibdihija, koji su se potpuno raspali na ovoj utakmici, kao i mešovitu američko-špansko-portorikansku ekipu Tompson-Zek Morli-Mirales-Nejtan Pivi. Prvi je izuzetan napadač, i fizički i tehnički dominira, a ni u odbrani nije loš (igra sve od 3 do 5), drugi je 3/4, vrlo snalažljiv, igra pomalo basketaški, poslednja dvojica su 4/5, vrlo borbeni, ali ne posebno kvalitetni.

Bajern je ekipa pravljena da već ove sezone napadne titulu i mesto u Evroligi. Ko ne zna priču, fudbalski klub je odlučio da imitira Real i Barsu i da stvori jaku košarkašku sekciju. Doveli su bivšeg selektora Nemačke i dali mu suludo veliki budžet za nemačku drugu ligu kroz koju se on prošetao sa vrlo iskusnim timom. Ove sezone su se dodatno pojačali. Ekipa je dobro spremljena i verujem da će napraviti dobar rezultat u Nemačkoj, imam utisak da nisu igrali punom snagom. Nažalost, ne mogu baš mnogo da kažem o pojedincima jer sam pažnju skoncentrisao pre svega na Albu, ali ono što većinu najviše zanima mogu - Nađfeji nije igrao (mada se zagrevao), Radosavljević je igrao poslednjih 8 sekundi, Roberts je i dalje mašina za skakanje i pogađa trojke kad ostane sam, ali što se svega ostalog tiče, deluje mi užasno sporo. Koristan je, ali ne donosi prevagu, ni blizu. Benzing (da ne počinjemo ponovo raspravu, pravilno se čita "Bencinh", ali ko bi me onda razumeo o kome se radi), veliki nemački talenat, sada ima 23 godine i igra isto kao pre 3 godine, praktično da nije napredovao. Odlične fizičke predispozicije, solidna tehnika za tu visinu i ništa... Jagla pogubljen, Homen će se vrlo brzo potući s nekim i ponovo dobiti šut-kartu, a Halperin mi deluje kao jedini igrač koji koliko-toliko odskače znanjem i mogućnostima.

Do pred sam kraj utakmice ni jedan tim nije napravio razliku veću od 8 poena i to pre svega, čini mi se, pravovremenim reakcijama trenera. Ni jedan ni drugi nisu dozvoljavali serije. Bauerman je svoj posao radio gospodski, kad ima nešto da kaže pozove igrača sebi ili traži tajm-aut, dok je Obradović non-stop urlao na svoje igrače. Ok, možda sam malo preterao, nije baš urlao, ali često je vikao, ispravljajući kretnje i postavku igre, a to je radio sa ne baš prijatnim izrazom lica.

Prvih 12-13 minuta utakmice je obeležio Avdalović sa tri ukradene lopte i dve asistencije, ali i time što je jednu od te tri ukradene uspeo da odbije od svoje noge u aut dok je trčao u kontru. Do kraja utakmice je igrao dosta dobru odbranu, imao nekoliko jako lepih asistencija (posle kojih se radovao kao malo dete, čini mi se da je njemu bilo najviše stalo da pobedi), dva lepa ulaza do koša... Kao i 4 promašena otvorena šuta + jedan lagani flouter, gomilu loše organizovanih napada i rekao bih, antipatije publike. Posle njegovih promašaja su se čuli najglasniji uzdasi razočaranja, pošto je mahom pogađao spoljnu stranu obruča. Da li je loša organizacija napada do njega ili do neugranosti ekipe, tek igrač koji bez pika ne može da uradi ništa, a posle pika obično ne zna šta će teško da bi pomogao reprezentacija koja je i bez njega igrala tako (apropo Dudine izjave da su kontaktirali, ali da se povredio). Možda je upravo ta povreda razlog loše forme, videćemo...

Jedini preostali igrač o kome vredi pisati je Đedović i to zaslužuje ceo tekst samo za sebe. Čovek je klasa, u svakom segmentu odskače od saigrača i protivnika - svaki njegov pokret ima smisla, svaka kretnja je na pravu stranu, protiv svakoga može da odigra 1-na-1, pogađa, brani, skače, asistira... Dok bi bilo koji bek ili krilo na njegovom mestu mislio šta će dalje kad dobije loptu, on bi već bio s loptom ispod koša. Uopšte ne razumem zašto je on završio u košarkaškoj rupi kao što je Alba, dečko bi mogao da bude nosilac u Barsi. Da frizure odlučuju ne bi igrao ni u Crnokosi, ali kad su košarkaško znanje i talenat u pitanju, mislim da je već sad među 5 najboljih bekova/krila u Evropi. I on je jedini na koga se Obradović izdrao kada ga je slao na klupu, ali moram da priznam nisam video zašto, tako da ne znam da li je opravdano...

Sve u svemu, na tri nedelje do početka nemačkog prvenstva, nije se ni mogla očekivati bolja predstava. Ako Alba želi da iskoristi činjenicu da imaju slabu grupu u EL, bolje bi im bilo da zasuču rukave, a posebno ako žele da izbegnu tešku blamažu protiv Dalasa koji im gostuje 6. oktobra (mada mislim da im blamaža ne gine, kako god okrenu, kad imaju samo dvojicu igrača - Đedovića i Tompsona - koji mogu igrati ozbiljnu košarku). Nažalost, tada više neću biti u Berlinu, a i da hoću, karte su odavno rasprodate.

Što se publike tiče, to je nešto između američkog i evropskog navijanja. Imaju organizovanu navijačku grupu koja započinje pesme (a dvorana prati), ima zastave i transparente (na jednom je pisalo "mi smo oduvek u prvoj ligi"), ali većina sedi, jede kobaje i pije pivo. Što ne znači da ne prate utakmicu, vrlo su aktivni. Ali svi su opušteni, nema namrštenih faca (kao uostalom i u celom gradu). Pored mene su sedela dva Bavarca i glasno navijala za Bajern, niko ih nije ni pogledao. Iza mene su sedela dva Amera koji su pitali momke do sebe jel Bajern nemački klub i dobili su kulturan odgovor da jeste, sa juga Nemačke. A najbolja scena je bila kad je jedna mršava devojka ljutito prišla dvojici ogromnih Bavaraca koji su sa pivom u rukama stajali naslonjeni na ogradu i zaklanjali joj pogled, i "lepo" im objasnila da ne treba tu da stoje. Oni su onako pripiti počeli nešto da joj odgovaraju, ali sve vreme odlazeći na svoja mesta. Smile

Utisak mi je da Nemci ulažu para koliko mogu, za to publici daju maksimalnu zabavu (po ceni od 8-15 evra za najjeftinije i 55-65 evra za najskuplje karte, u zavisnosti od zanimljivosti meča) uz savršenu organizaciju, tako da imaju siguran poslovni model. Ne jure rezultate po svaku cenu, ali mislim lako je njima, nemaju propalu ekonomiju pa da moraju ljudima da mažu oči uspesima u sportu...


Poslednji izmenio Zemljoradnik dana Uto 18 Sep 2012 - 21:12, izmenjeno ukupno 1 puta

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Koleman Uto 18 Sep 2012 - 10:21

Hvala Z. Uzivanje je citati ovo iz kreveta dok iz druge sobe dopire "...stopa pdv-a". To mi upada u usi tacno kada citam poslednji pasus.
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Junglezburn Uto 18 Sep 2012 - 10:42

Zemljoradnik :: Koristan je, ali donosi prevagu, ni blizu.
Samo ovu rečenicu da pojasniš pa da svane prvi blog na mvp-u.
Hvala za tekst.
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Sergej Uto 18 Sep 2012 - 10:59

Bas lep izvestaj Smile

Wendell Alexis - Ziva legenda Albe s kraja 90-tih i pocetkom 2000 ... Kako je to bila mocna ekipa Arigbabu Teoman Alibegovic Harnish Redl ... Wink
Sergej
Sergej
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od NenadBG Uto 18 Sep 2012 - 11:47

alexis je bio odlican igrac,dugo je igrao,a negde krajem 80-ih je igrao i u realu,odlicno igrao,tada mi se bas svidjao.u albu je dosao kao veteran, i dugo se zadrzao...

NenadBG
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 06.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od expert Uto 18 Sep 2012 - 11:59

Ja sam uvek mislio da si ti mladji forumas, a ti se secas Aleksisa iz Reala osamdesetih Smile
expert
expert
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Ostale evropske lige - Page 8 Empty Re: Ostale evropske lige

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu