Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

+37
mlekadzija
Hyperactive
Karadjordje
Fiti
nikola tesla
Danny Trejo
Anti-RTS
Geograf
serbianhoops
familija
Sensui
NenadBG
Everton
drexler
Talicni Tom
dane
Junglezburn
Koleman
Gencha
Novica-Ubica
Sergej
Mihael
Djole
Dule Kecman
slobokv83
Naissus
expert
Macijauskas
Zemljoradnik
Marko
Tazz
superhik
2bad4u
Ray Allen
Nolle
sexdrogabodiroga
Bodi Bond
41 posters

Strana 14 od 14 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od familija Uto 21 Feb 2012 - 0:57

Djole ::
familija ::@imperator
Da nisi malo zaboravan?!
http://www.adriaticbasket.com/stats.php?gameid=185&sez=09
Pogledaj ovu statiustiku, a onda nadji i pogledaj celu utakmicu i videces da nema NIKAKVE razlike izmedju ove dve utakmice....A ko se jos seca da je ovo bila uzasna uuuuutakmiuca, pamte se TROFEJjjjjjjjjjj i kos Kecvmana za sva vremena!!!

Si ti to pijan od ranog jutra? plez1 Very Happy

Ma druze, ubi me tastatura... Very Happy
Nekoliko slova je zaglavilo (u, j, h....),i dok ne kupim novu stalno ispravljam.... Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 342805

familija
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 16.03.2011
Godina : 53
Lokacija : LJig

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od Djole Uto 21 Feb 2012 - 0:59

Haha... pretpostavio sam da je to, ali nikad ne iskljucujem pijanstvo... Very Happy puno je alkoholicara ovde na forumu... Very Happy
Djole
Djole
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 29.10.2010
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od NenadBG Uto 21 Feb 2012 - 1:05

Vujošević pevao uvredljive pesme Završni turnir jubilarnog, 10. Kupa Radivoja Koraća u Nišu organizovan je na veoma visokom nivou. Uprkos brojnim strahovima i predviđanjima, u hali „Čair" nije bilo većih navijačkih nereda. Incident se desio tamo gde se najmanje očekivao, u svečanoj loži.

Naime, u završnici finalnog meča, kada je već bilo jasno da će Partizan savladati Crvenu zvezdu, bivši trener crno-belih Duško Vujošević počeo je da peva uvredljive navijačke pesme i gestikulacijama izazvao nervozu u loži.

Čelnici Košarkaškog saveza Srbije pokušali su da smire bivšeg trenera Partizana, ali to nije urodilo plodom. Vujošević po završetku meča nije hteo ni da prihvati čestitke čelnika srpske kuće košarke.
uvek je bio divan covek,pravi sportsmen i dzentlmen... Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 342805

NenadBG
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 06.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od Sergej Uto 21 Feb 2012 - 1:31

Ne znam ko je ovo pisao , ali ako je to najveci incident pored masovne tuce sa obe strane , paljenja baklji , bacanja medju obicne navijace ....

Sergej
Sergej
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od Nolle Uto 21 Feb 2012 - 1:37

Za mene lično ovo jeste incident, koje on pravo ima da to radi, ako ne može da se kontroliše, onda lepo među navijače i pevaj...

To da li je veći ili nije, nije sigurno, ali da je nešto ružno jeste, i ne vidim razlog da se to pravda, samo zato što je to Boga mu, jedan jedini Duško Vujošević.
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od Sergej Uto 21 Feb 2012 - 1:51

Mogu li dobiti izvor ko je ovo napisao.
Sergej
Sergej
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od Nolle Uto 21 Feb 2012 - 1:53

Mislim Press Wink
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od Sergej Uto 21 Feb 2012 - 2:10

Hvala Nolle nasao sam hvala
Sergej
Sergej
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od NenadBG Uto 21 Feb 2012 - 2:12

Sergej ::Ne znam ko je ovo pisao , ali ako je to najveci incident pored masovne tuce sa obe strane , paljenja baklji , bacanja medju obicne navijace ....

ovo se slazem.kao i sa noletom.znaci trebao je medju navijace ako ne moze da se pristojno ponasa.

NenadBG
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 06.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od Sergej Uto 21 Feb 2012 - 2:34

Iskreno nisam video taj detalj , ali ako je vec napisano , onda je sigurno tacno.Poznajem doticnog novinara i nemam sumnje da je napisao istinu.

Nije u redu da se ponasa na takav nacin.
Sergej
Sergej
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od Koleman Uto 21 Feb 2012 - 2:37

Neki ljudi moraju da budu svesni svog uticaja na masu. Dule Vujosevic je majstor demagogije i uspeo je da kupi navijace za sva vremena. Mora da bude svestan da svaki njegov potez ima veliku tezinu, kao i, na moju veliku zalost, Gurovicev na primer. Samo jos mnogo vise.
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od Sergej Uto 21 Feb 2012 - 2:45

Meni je najveci sok na finalu bio dolazak sa Gurovicem Very Happy
Sergej
Sergej
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od Bodi Bond Uto 21 Feb 2012 - 3:10

Ma to Đilas preko svojih novina hoće da nam diskredituje velikog trenera. Very Happy

Nažalost, trio Pauk-Čova-Dule je svojim ponašanjem u poslednjih 10 godina napravio situaciju da se uvek suđenje stavlja u prvi plan i kada treba i kada ne treba. Postao je legenda Juga posle pogrdnih prozivki na početku... Kako li su prestale odjednom te proziovke, tek tako - nema šanse. Sada kada lobira za Đurića niko en sme ništa da kaže...

Veliki je muljator taj Dule, a hteo je biti veliki trener.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od Koleman Uto 21 Feb 2012 - 5:33

Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od Geograf Uto 21 Feb 2012 - 5:50

Da li neko moze da mi napise nesto vise o Danilu Sotri, covek pise kolumne za zurnal?
Geograf
Geograf
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od superhik Uto 21 Feb 2012 - 19:47

@imperator
apsolutno se slažem sa tobom o viđenju utakmica i košarke na kupu.
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od superhik Uto 21 Feb 2012 - 22:19

Od 1992. sam pratio sve kupove u Nišu. Ovo je kup sa najmanje stranih skauta u istoriji. Verovatno i to nešto govori. Ranijih godina su se šetkali i poznati i nepoznati crnci, o trenerima i skautima iz regiona da ne govorim. Pre 3 godine sam sedeo pored Džonatana Dživonija. Ove godine nije akreditovan NIJEDAN stranac....
Nemanja Nedović! Jedan od retkih igrača za koje mislim da imaju pravi potencijal, da imaju "ono nešto" što je krasilo nekad naše igrače. Koliko je igrao na ovom kupu? Ne može me niko ubediti da u konkurenciji, Popovića, Čovića, Lazića, Vasića za njega nema mesta. Dokle on treba da greje klupu i šta je on to pogrešio? Nedisciplina, nezainteresovanost, šta god da je nije nikakvo opravdanje. Ja sve gledam kroz poređenje sa bivšim zvezdama i pada mi na pamet Saša Đorđević. Za one mlađe, Đorđević je proigrao vrhunski u 24-oj godini, pre toga je uglavnom kidao živce navijačima i trenerima. Šta bi bilo sa njim i sa našom košarkom da je neko pokušao da ga disciplinuje vezivanjem za klupu? Posle toga već svi znamo... Da li bi on dostigao ikada nivo igre koji je dostigao da je tretiran kao što sada treneri tretiraju najtalentovanije igrače, u ovom slučaju Nedovića? Fleš 2 u mojoj glavi. Recimo da Partizan trenutno u svojim redovima ima 20godišnjeg Dražena Petrovića. Vlada Jovanović bi mu dao maksimalno 2 minuta u finišu rešenih utakmica jer mladi Dražen igra užasno slabu odbranu. Dražen bi za par sezona završio u nekom osrednjem članu Evrokupa...
Košarka koju smo gledali na kupu je degradirajuća. Igrači su postali roboti sa ograničenim kretnjama kojima upravljaju treneri. Igra se zasniva na što čvršćoj odbrani, svi prave neke sisteme, sve je manje kreativnosti i razmišljanja u igri. Na celom kupu smo videli par finti, basketaških fora, i to u izvođenju Miljenovića i Kecmana.
Miroslav Raduljica - 2010 fmp - igrač neverovatnog potencijala, i šut i skok, igra licem, leđima, asistencije...
Miroslav Raduljica - 2012 kkp - igrač koji radi 3 šablonske kretnje u napadu i koji ne može da se sastavi sa loptom, igrač kome opasno preti utapanje u prosek a bio je daleko iznad njega.
Jugoslovenska košarkaška škola ranije nije pratila svetske trendove, ona ih je formirala. Nas su kopirali u želji da nam se približe. Postojao je američki, sssr i jugoslovenski sistem. Zašto smo počeli da pravimo od naših igrača ono što nije u njihovoj prirodi? Kada je uvedena linija za 3p u FIBA pravilima u Evropi su se pobunili da je to zbog jugoslovena jer naši igrači ne promašuju sa spoljnih pozicija. Koliko šutera imamo danas?
Slažem se i ja da je košarka mnogo napredovala, da igrači moraju biti maksimalno fizički spremni. I sad, pre 20 godina sam gledao svoj prvi kup u Nišu. Startni bek Partizana je bio Predrag Saša Danilović, ove godine je startni bek Dragan Milosavljević. Šta smo unapredili za 20 godina? Isto je na svim pozicijama, uporedite bilo koga, pa čak i Koprivicu i Makija.
Na ovom kupu sam samo u Nedoviću i Miljenoviću video "ono nešto" što želim da vidim u našim igračima. Definitivno je ogromna greška što Miljenović nije igrao u Partizanu ove sezone. Ne bismo ispali u borbi za top 16 u poslednjem kolu nego verovatno par kola ranije, velika šteta. A koja korist bi bila da smo imali takvog igrača koji ima sezonu na leđima sa 25-30 minuta vrhunske košarke koju ovaj dečko MOŽE da pruži u najjačoj konkurenciji.
Na svakoj poziciji u timu naši treneri prave "sakate" igrače, igrače koji se ističu jednom karakteristikom (kretnja, snaga, šut, nebitno...) pa ih sklapaju kao lego kockice.
Siguran sam danas u ono na šta sumnjam odavno. treneri su postali najveće zlo srpske košarke, i to isti oni treneri koju su nam doneli toliko radosti. Mora se nešto menjati u načinu razmišljanja pod hitno.
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od drexler Uto 21 Feb 2012 - 22:39

sve to jeste tužno, očito je da se rade sistemske greške kod naših trenera.

Danas gledajući Vlade i Kari prave greške sa Miljenovićem i Nedovićem, ali ne treba se zadržati na njima, uzmimo na primjer Duleta i Dudu koji su najveći autoriteti koji su zadnjih godina radili sa našim košarkašima, mislim da razmišljaju na isti način. Dule u zadnjih 5 godina uspjeha u EL uglavnom se oslanjao u spoljnoj liniji na crnca + 2 naša specijalca. Jer Tepić, Tripković, Rašić, Strahinja i Čedo su svaki na svoj način specijalci, tj. u mnogim košarkaškim elementima debelo ograničeni igrači.

O Dudi kome je tokom ovog ciklusa Paun postao omiljeni igrač ne treba ni govoriti.

Ne znam, ovo je sad već sistem, nešto što se gradi već duži niz godina, i neće se to lako promjeniti. Više generacija naših mladih trenera je školovano na taj način, vjerovatno ne znaju drugačije.

PS
Hiče, ja bih se ovde prije svega fokusirao na spoljne igrače, jer to sa centrima i nije toliki problem. Čak ni sa gorepomenutim Raduljicom, mislim da je on više sam sebi problem nego što mu sistem škodi.

Bekovi, plejmejkeri i niska krila su ovde glavni problem, oni najviše trpe u šablonizaciji.

Kako sve ovo promjeniti? Nema čarobnog štapića - samo rad i odricanja. Da, to mislim i na trenere. Jer i treneri mlađih kategorija u provinciji trebaju nekad učiniti žrtvovanje. Uzeću primjer mog Drvara, gdje je u kadetima dečko izratao 198cm sa 14g. i trener ga je odmah bacio na centra, jer je najviši u ekipi. Naravno, prepoznao je da je dečko talenat, da ima odličnu kontrolu lopte i dobar šut, ali jednostavno ga je gurnuo pod koš zbog tijela, da kupi skokove. Dečko je ostao tako godinu dana, nije mu se svidjelo i prebacio se na rukomet, danas je juniorski reprezentativac BiH, lijevi bek, seli se u Sloveniju uskoro.


A Kevin Durant je u osnovnoj školi imao blizu 2m, bio je viši od cijele petorke za 20-30cm, ali je igrao pleja.


Ne znam, kažem nema univerzalnog riješenja i mjenjanja situacije preko noći. Biće teško.
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od Ray Allen Uto 21 Feb 2012 - 23:26

drexler ::
A Kevin Durant je u osnovnoj školi imao blizu 2m, bio je viši od cijele petorke za 20-30cm, ali je igrao pleja.
Ante Tomic je do 14., 15. godine igrao beka.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od Koleman Sre 22 Feb 2012 - 3:58

Smesno zvuci ali jedini koji je pomenuo taj problem jeste Milan Gurovic:
Rad sa klincima mi se ne sviđa i moje mišljenje je da treneri žele da preko dece izgrade sebe, a ne da naprave igrače. Svakakvi treneri sada rade. I još nešto, nije knjiga sve. Treba ti i praksa za ovaj posao. Evo jedne istinite anegdote koja će slikovito da opiše ovo što sam rekao. Išao sam da se šišam. Sedoh u stolicu i pored mene seda dečko za koga znam da trenira košarku... Ima 15 godina i 198cm. Građen kao Apolon. Pitam ga šta igra, a on mi odgovara: "Trener me stavlja na četvorku. Tu me forsira". E, sada, da se razumemo. Ovaj momak može najviše da izraste još 4-5 centimetra. To je 203cm i... Šta će on na četvorci da radi za tri godine? Jedini koji je to sa tom visinom igrao bio je Dejan Milojević.

http://www.sportal.rs/news.php?news=64840
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od Naissus Čet 23 Feb 2012 - 2:40

Naissus
Naissus
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : A be Niš be

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od Bodi Bond Pon 27 Feb 2012 - 16:20

ČETVRTFINALE

16. februar
Partizan mt:s - Mega Vizura 98:69 link
Radnički Kragujevac - Vojvodina Srbijagas 77:75 link

17. februar
Crvena zvezda Diva - BKK Radnički 88:74 link
Hemofarm Štada - Radnički FMP 84:58 link


POLUFINALE

18. februar
Partizan mt:s - Radnički Kragujevac 96:75 link
Crvena zvezda Diva - Hemofarm Štada 71:65 link


FINALE

19. februar
Partizan mt:s - Crvena zvezda Diva 64:51 link

MVP turnira: Danilo Anđušić (Partizan mt:s)
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš - Page 14 Empty Re: Kup Radivoja Koraća 2011/2012 - Niš

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 14 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu