Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Košarkaška liga Srbije 2010/2011

+35
familija
NenadBG
Mihael
dane
XXL
Sergej
Talicni Tom
ZuLuofVozdovac
lazarminator
Dule Kecman
bigZ
Џонтра
fizicar
Nolle
Koleman
Gencha
Manu
Junglezburn
mlekadzija
Imperator
Naissus
2bad4u
Markos
Djole
KKP
Everton
Marko
Macijauskas
Bodi Bond
Zoro
Ray Allen
superhik
expert
drexler
Zemljoradnik
39 posters

Strana 21 od 22 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Sledeći

Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Bodi Bond Sre 18 Maj 2011 - 8:21

Ekipa trenera Milovana Stepandića bi u eventualnom krugu pri istom broju pobeda i poraza sa FMP-om i Crvenom zvezdom bila najbolja, pošto ima međusobni skor i od tima iz predgrađa i od trofejnog kluba sa Malog Kalemegdana.

b92 sarcastic
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Nolle Sre 18 Maj 2011 - 8:22

ako Zvezda bude 4 ili 5 idu u NLB, ako bude 6, ne idu...
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Dule Kecman Sre 18 Maj 2011 - 8:26

Koji zajeb je uneo Metalac sa ovom pobedom.. Sada do poslednjeg kola ne znamo za koga da se spremamo u 1/2 Very Happy
Dule Kecman
Dule Kecman
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od familija Sre 18 Maj 2011 - 8:27

Ja sam ti na nekih 40-ak km od Valjeva...Prosle godine su pucali da udju, ali nisu uspeli..U Valjevu nema hala koja bi mogla da zadovolji potrebe Jadranske lige, pa su oni prosle godine planirali da zavrse zapocetu u Mionici (20km od Valjeva) i da tu igraju... E ove godine ne znam kakvi su planovi, ali mislim da bi braca DJukanovic koja finansiraju klub to sigurno obezbedili (mislim na ovih 150 hiljada evra) E sad posto ne mogu biti cetvrti, opet bi verovatno u odsustvu Makabija neko dobio pozivnicu, al ja mislim da ce to dobiti Crvena Zvezda... U stvari kad bolje razmislim, mozda to bude i Cibona....
Edit Ja sad napisah ..@nole Kako mislis da Zvezda ide kao peta? Mozes da mi objasnis?

familija
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 16.03.2011
Godina : 53
Lokacija : LJig

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Dule Kecman Sre 18 Maj 2011 - 8:31

Bodi Bond ::
Ekipa trenera Milovana Stepandića bi u eventualnom krugu pri istom broju pobeda i poraza sa FMP-om i Crvenom zvezdom bila najbolja, pošto ima međusobni skor i od tima iz predgrađa i od trofejnog kluba sa Malog Kalemegdana.

b92 sarcastic
Ja im dajem fore do 22h, da postave ovaj tvoj tekst malo pre okacen.. Very Happy
Dule Kecman
Dule Kecman
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Nolle Sre 18 Maj 2011 - 8:35

Mislim da NLB kao privatna liga može da odluči koja će ekipa iz Srbije dobiti taj WC, koga bi ti izabrao između Zvezde, Metalca i FMP-a. Pogotovo što se u Zvezdi nešto sprema ovo leto. Marketinški više im (Sidru) se isplati Zvezda Wink,a našoj košarci bi se najviše isplatio Metalac.
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Talicni Tom Sre 18 Maj 2011 - 8:45

Ako i na šta navučem da palamudim onda je to priča o reprezentaciji, ko treba ili ne treba da ide. I davno sam uvrtio u glavu neke ideje da šansu u 14 zaslužuju Nedović i Milutinović i branim je ko mutav. Isto tako mislim da za Ljubičiča nema mjesta i to nekako obrazlažem. U suštini bla bla.
I poslije odgledanog prvog poluvremena danas rekoh ma dokle više mladi igrači, kurci palci. I dok je Nedović opet pokazao ono što i cijele godine Milutinović ko da je bio na pisti. Maneken, a faca boli mene. Ono misliš školovan igrač, sve zna solidno, samo malo da pomjeri guzove i podbaci leđa i put ka zvjezdama. A on, istina, naučio dosta, samo nije igrač, pa ja i kad drva pomjeram radim to sa više elana i zanosa. Valjda razmišlja kako da se ne oznoji za večerašnji izlaz. I takvih je more, ne znam ni koliko sam se nagledao tih, koliko se za njih utakmica i treninga organizovalo, ozbiljnih ljudi radilo da oni šilje patku.
I dok su takvi i ne nauče da cijene šansu i priliku, dok ne shvate šta znači igrač, ne mašina koja zna, i koja ponekad ubaci naučeni program, ne treba ni da prismrde reprezentaciji.
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Marko Sre 18 Maj 2011 - 8:52

Nolle ::ako Zvezda bude 4 ili 5 idu u NLB, ako bude 6, ne idu...

Jedino ako Makabi odustane... i opet eventualno, jer ce Hrvati imati prednost... Ako Stepi tuce OKK FMP je cetvrti, a pobedom nad Radnickim FMP osigurava 3 mesto, bas kao sto neko rece !

Marko
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od familija Sre 18 Maj 2011 - 8:58

@nolle
Ajde da sabiramo
4 iz Slovenije (oni se vec uveliko spremaju i nikom nece prepustiti to mesto)
Krka, OLimpija, Helios i Zlatorog
3+1 iz Srbije (Cetvrti placa 150 hiljada evrica) tako je u propozicijama, mada su Lisac i kompanija isto sto i Bartolomeu i ekipa pa mogu da rade sta im se prohte, ali ni Covic nije za bacanje... Very Happy
1 Crna Gora -citaj Buducnost
1 prvak BIH - Igokea ilio Siroki
3 iz Hrvatske- to mi je i najveca zavrzlama, prve tri ekipe su Cedevita, Zadar i Zagreb, Cibona je cetvrta, sta bude ako Cibona bude prvak?!!
Ako ne bude sve je jasno...
Ovde imas 13 ekipa do sad i Makabi i to je to...
E ako Makabi nje igra, sta onda
Ja mislim da Cibona uskace.....jedina nada Zvezdi je udje Covic i naprave fuziju...

familija
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 16.03.2011
Godina : 53
Lokacija : LJig

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Nolle Sre 18 Maj 2011 - 8:58

Ja pričam o našoj WC koji dobija četvrta ekipa, to nema nikakve veze sa Makabijem i njihovom WC
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Bodi Bond Sre 18 Maj 2011 - 9:02

Pa Zadar je ispao iz lige. Oni ne bi trebali na Jadran naredne godine. Ovo samo da rešim dilemu oko Hrvata Smile

Ajde da sačekamo da se završi sve. Smile
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od familija Sre 18 Maj 2011 - 9:10

@bodi
Da totalno sam zaboravio...E onda Cibona ne brine i verovatno se to mesto otvara Zvezdi... Very Happy

familija
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 16.03.2011
Godina : 53
Lokacija : LJig

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Zemljoradnik Sre 18 Maj 2011 - 19:31

familija ::...pa su oni prosle godine planirali da zavrse zapocetu u Mionici (20km od Valjeva) i da tu igraju...
Sportska hala koja ispunjava uslove NLB u gradu koji ima cirka 1.500 stanovnika? shock

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od wolfvaga Sre 18 Maj 2011 - 23:05

To je prilicno blizu Valjeva. Mislim da ne bi bilo problema da se hala napuni, ako bi se igrao NLB. Valjevci generalno vole kosarku. Znam i par momaka odande koji je dobro igraju...
wolfvaga
wolfvaga
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Psycho Sub 21 Maj 2011 - 7:13

Izgleda će Metalac da zakopa Zvezdu.
Ljubičić trenutno 6p a indeks 29. 7 skokova, 11 as, 8 iznuđenih faulova
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Zemljoradnik Sub 21 Maj 2011 - 11:12

Sada ću ja da se pravim pametan i posle jedne odgledane utakmice da kažem da će Nikša Nikolić iz Mege postati igračina! Cool Toliko ozbiljnije deluje od Micića (jel zna neko koje je godište?). Stav i pristup igri su onakni kakvi treba da budu, nešto slično Cvetkoviću iz Zvezde, samo mi deluje još lucidnije i tehnički potkovanije. Jedina mana koju sam mu primetio (pod uslovom da stvarno nema više od 18 godina, a izgleda kao da ima 14) je brzina, odnosno kontrola lopte pri velikoj brzini.

A prednosti: ne gubi se prilikom udvajanja, prilikom promene odbrane; siguran je u sebe s loptom, ali ne ležeran; dobar pregled igre, osećaj za asistenciju; šut sa poludistance; hrabrost (istrčao je kontru, video da ga Nedović stiže i da se sprema na rampu, odmerio je situaciju i savršeno položio loptu uz faul Nedovića). Odbrana: koliko je mogao sa svojom slabašnom građom igrao je sasvim dobro, sve vreme u stavu i dobro prati gde su blokovi i kako da ih zaobiđe. Naravno, pored Nedovića i Bakića nije mogao mnogo, ali je pokazao pravi pristup. I situacija u kojoj me je oduševio. Subotić trči kontru, a mali ga stiže, potpuno zatvori uz aut liniju bez faula i zaustavi kontru. Nahvalih ga kao da mi je rod rođeni, ali dečko me je stvarno oduševio.

Micić mi deluje mnogo trapavo, nema dobru kontrolu lopte (doduše za svoje godine i visinu nije ni loš, ali sam očekivao više), nešto kao Avdalović junior. Dao je nekoliko potpuno glupavih pasova i sve u svemu igrao slabo. Probudio se u jednom trenutku u trećoj četvrtini, odradio dva lepa ulaza, dao odličan pas posle pika i to je otprilike sve od njega.

Generalno sam primetio da Megina deca imaju šlifa, samo nemaju snage i naravno iskustva. Matović je možda i najsnažniji igrač u ekipi, trudi se, zna gde treba da bude u svakom trenutku, ali mu danas nije išlo. Posle jedne polukontre krenuo je na strašno kucanje jednom rukom i popio još strašniju bananu (mislim) od Nikolića. Sve što je radio je bilo dobro, do same završnice. I generalno, to je najveći problem ovih klinaca, ali imali su od koga da nauče kako se polaže lopta u koš, Zeka to radi maestralno iz bilo koje pozicije. Luković se žestoko trudio, odlično se otvarao i dolazio do koša, ali nikako nije imao snage da završi, uvek bi tu bio neko 30 kila teži od njega i tu je kraj. Reljić i Bojić su igrali po malo i vidi se da se s njima dobro radilo, ali i njima pre svega nedostaje snaga.

Đekna odlično skače i lupa blokade, imao je i jednu strašnu akciju leđima, ali to je otprilike sve. Mada mi možda previše i prebrzo očekujemo od njega. Čantekin pravi razliku u ovakvoj utakmici, ima tu materijala. Jelovac drvo i to žalosna vrba... Zeka i dalje ima neverovatnu ruku, ali i dobar pas u kontrama (mada ume i da omaši). I da, Mega odlično otvara kontre, svaka čast Vukoičiću za to, ali im generalno igra nije baš organizovana. Doduše, deca su to...

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Bodi Bond Sub 21 Maj 2011 - 11:18

Nikša je '92 godište. Drug sa kojim sam gledao mečve Mege ove godine i ja smo isto kao i ti oduševljeni njime, ali građa mu je kao kod desetogodišnjaka.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Ray Allen Sub 21 Maj 2011 - 23:17

Niksa je 91. godiste. Pre 2 ili 3 godine dok je igrao za Zemun bio je blizu prelaska u Partizan.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Bodi Bond Ned 22 Maj 2011 - 0:10

Na sajtu eurobasketa piše da je '92 godište, ali sada videh kod Miška na sajtu da je '91. Hvala Isuse na ispravci.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od superhik Ned 22 Maj 2011 - 0:52

Još jedno sjajno košarkaško veče u Kragujevcu i pobeda Radničkog zlata vredna. Velika tenzija se osećala na klupi Radničkog, videlo se da su opterećeni značajem duela. I Muta je bio vidno nervozan, nije to uspevao da sakrije. Utakmica je ipak od početka ušla u ritam koji itekako odgovara kragujevčanima pa nismo bili u prilici da vidimo kako bi tu nervozu iskontrolisali u nekoj neizvesnoj završnici. Prvu četvrtinu obeležio je Stiven Marković, ako se ne varam pogodio je 19 poena i imao rejting 21 nakon 10 minuta. Nakon početna 2 promašaja sve ostalo mu je ušlo. On je do kraja utakmice stigao do 34-36, (nisam siguran) ali daleko od toga da je u nastavku bio najbolji pojedinac, bitan da ali je mnogo živaca potrošio svima u publici (skoro svima). Muta je bar 10 puta rekao "Ovaj će me dokusuriti!" Izdrao se Muta i mom kolegi spikeru kada je rekao publici da je Stiven postigao 25. poen "Šta ga pališ, vidiš da je kreten, sad on misli da može da tera do 50". Nakon toga spiker više nije pominjao poene igrača Smile
Igrač utakmice je bez ikakve konkurencije bio Marko Čakarević. Pokrivao je sve pozicije u timu, prenosio loptu, organizovao napade, u odbrani čuvao i svog i Lijevog igrača i skakao pod oba koša. Ovo mu je bila možda najzrelija partija od kad gledam Radnički uživo. 2 asistencije su mu trebale do tribl-dabl učinka a i to bi sigurno ostvario da ga Muta nije prerano izveo iz igre. Igrao je sa neverovatnom energijom koju je uspeo da prenese i na neke saigrače koji su malodušnije ušli u utakmicu.
Od ostalih u Radničkom ne bih nikog posebno izdvojio. Lee je razočarao, Peđa Marković u velikom padu forme ali je defanzivno bio na nivou, Dača ubacio trojku i napravio par krvničkih faulova, Gadefors ubo važnu trojku, Jereminov zakazao, Šulović popio par ljutih rampi ali ipak borbenošću zaradio pozitivnu ocenu, Stefan dobio zadnjih par minuta... Skidao se i Vukašin, nije ulazio u igru a nakon dužeg vremena zaigrao zadnjih par minuta Miljan Rakić.
Što se tiče FMP-a i u njihovom taboru pobedu je najviše želeo Marko, naš drugar sa foruma Smile Da su takvu energiju imali neki igrači a pogotovo trener, FMP bi pružio sigurno jači otpor. Na poluvremenu sam iskoristio priliku i imao zadovoljstvo da upoznam najkontraverznijeg člana ovog foruma. Što se tiče FMP-a, mislim da imaju dobru timsku igru ali veoma slabe pojedince. Nema tu više talenata kao pre, od ovih momaka samo Andreja Milutinović može napraviti karijeru (ako odmah pobegne iz Železnika). A kao razlog slabe igre sinoć izdvojio bih trenera koji nije dobro pripremio igrače za ono što ih čeka. Prvu grešku je napravio u startu kada je naseo na Mutin dobro poznati i 1000 puta viđeni eksperiment sa Markom Špicom(sve u znaku Marka sinoć). Špica je za prvih 6 minuta napravio 4 faula ali je završio posao za celu utakmicu. Sve faulove je napravio nad Jao Miletom, em ga je par puta dobro odalamio, em ga je izmorio i plus ga je dobro isprovocirao da je ovaj u narednom periodu bio totalno van koncetracije, napravio je 2 namerna faula u napadu (Raškov lakat), promašio 2 bacanja... I nakon toga se setio Aco da ga izvede iz igre i posle ga je, čini mi se, tamo predugo držao. Druga greška petrovića je onaj crnac Boumen. železnikova verzija Lija uz sve nedostatke koje ima nema šut, a Lee bar to ima. Ali to mu nije smetalo da se Boumen ponaša kao da je Novicki, svaku je šutnuo na koš, uz loš procenat. I da, činilo mi se da Petrović ne sme da ga izvede iz igre, a čime je zaslužio crnac minutažu ne znam. Jedino je crnac imao jedno opako dobro zakucavanje iza leđa kroz gužvu između par igrača, sve nas iznenadio tim potezom. Treća greška koju sam primetio kod Ace nema veze sa rezultatom. Već je Radnički osigurao pobedu, vodio je 20 razlike a on se tad našao pametan da vrati malog Čovićevog u igru iako je do tada veliki deo meča presedeo na klupi. Samo je dao priliku delu publike da ga još više ismeva i provocira, naslađujući se pobedom. Primetio sam da Filip, Radivojević i Ilić nisu nešto odskakali kvalitetom od ostatka ekipe ali zato sevaju nove tetovažice ispod dresova i po rukama, nogama... Marko molim te, pitaj Mileta Ilića koji broj patika nosi, ono je neverovatno, veće su od Fijata punta!
Utakmici je prisustvovao i Nebojša Čović, muški su ga izvređali navijači, zašto ga tako ljudi dočekuju širom Srbije nek se on zapita.
Što se tiče sudija, odsudili su jedan ziheraški meč, svaki kontakt je sviran, mnogo sviranja dovodi do većeg broja sitnih grešaka i veće tenzije. Nisam skoro video meč u kome se postiglo toliko poena uz dodatno bacanje.
Publika u Kragujevcu je odradila još jednom sjajan posao, definitivno su svojim navijanjem zaslužili da i sledeće sezone gledaju najbolju košarku i eto, imaće priliku da im gostuje i Makabi.
Na konferenciji za novinare Čakarević i Muta su se osvrnuli na priče koje su kružile da je namešten meč, pričalo se da će radnički pustiti FMP kako bi igrao protiv Partizana na 2 dobijene a navodno bi im Čović platio tih 150 000 za NLB. Gluposti naravno u koje nikad nisam verovao, ali su Muta i Čakar istakli da im je i zbog takvih priča drago što su pobedom demantovali te teorije zavere. O plejofu nisu govorili mnogo, još prošli put sam istakao da deluje kao da im je sezona završena i da su se već unapred predali i prepustili titulu Partizanu. Na pitanje Aci Petroviću da li se može desiti da Radnički i FMP igraju finale KSL on se tako nasmejao, šteta je kad ne postoji takmičarski duh pred polufinale plejofa.
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Marko Ned 22 Maj 2011 - 3:31

Da se nadovezem...

FMP jako slab, na strani, izgleda da smo definitivno prava domacica, nijednu pobedu na strani nismo ostvarili... Sto se meca tice, Stiven Markovic nas ubio kosevima a Spica izbacio Mileta totalno iz ritma...
Igra nepovezana, odbrana losa, ispostavilo se da je Bosko ocigledno za ovaj tip igraca bolji od Ace...
Sto se tice Milutinovica, to je igrac koji je mene tokom Superlige najvise razocarao... Onakva samozivost, vuca lopte od kosa do kosa, bez asistencije u kontri, slabim sutem i prodorom, a posle 2 godine iskustva u NLB ocekivao sam da bude nosilac igre... Vuk , sa kljakavom nogom, je 16 puta borbeniji , i korisniji za tim od ove umisljene zvezde...
Takodje, ocekuje nas ozbiljno renoviranje tima, za mnoge, pocevsi od Smiljanica i Stojadinovica, ovde ocigledno nema mesta, a ni Dimic, Ivelja i Zivanovica po svemu sudeci nisu kalibar za NLB... Pojacanja za Jadran ce biti, mnogi ce se iznenaditi imenima, ali o tome kad se sve realizuje...

Za kraj zahvalio bih se Stepiju, sto je borbrnom igrom uveo FMP u NLB...
Sto se tice navijaca u KG, navikli smo vec na uvrede i sl. ,mogla je da se zapali atmosfera sa prekidom, ali to klupa FMP ocigledno nije sposobna da izvede...

Drago mi sto smo ze upoznali, dobrodosli ste u Zeleznik, kad god vam je volja... pozdrav !

Marko
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Nolle Ned 22 Maj 2011 - 3:55

Marko sledeće godine FMP i Zvezda zajedničkim snagama Wink
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Psycho Uto 24 Maj 2011 - 0:31

Ljubičić: Odlično mi je u Valjevu

Metalac iz Valjeva se treću godinu za redom plasirao u Superligu. Valjevčanima je malo falilo za NLB vizu, ipak svi su zadovolji, a posebno najbolji igrač tima Marko Ljubičić koji je zadivio srpsku košarkašku javnost.

Marko Ljubičić je najkorisniji igrač (MVP) košarkaške Superlige Srbije prema zvaničnoj statistici, on ističe da je ceo tim zaslužan za njegove dobre partije.

Isplatio se rad, trud, ali nije fraza ako kažem da je za sve zaslužan ceo tim. Kada kolektiv dobro funkcioniše, onda pojedinac iskoči. Bitno je da je Metalac ostvario dobre rezultate, a što se mene lično tiče, svaka nagrada i priznanje su veliki podsticaj za dalju karijeru - komentariše Ljubičić titulu MVP Superlige, koju je poneo ispred igrača favorizovanih timova, rekao je Ljubičić za "Novosti".

U Superfundu je prošao sve rangove, od Beton lige do Prve B, a prelazak u Valjevo smatra punim pogodkom.

U Metalcu sam dobio veliki prostor i trudio se maksimalno da opravdam poverenje na utakmicama i treninzima. Ostvarili smo het trik i uspeli treći put uzastopno da izborimo plasman u Superligu, što nije mala stvar. Ostao je žal što nismo izvadili vizu za Jadran, malo je nedostajalo, verujem da će dogodine da se posreći. To Metalac i Valjevo zaslužuju, dodao je Ljubičić, a potom naglasio da je još uvek rano razmišljati o planovima za sledeću sezonu.

Vezan sam za Metalac, teško je da govorim sada o planovima, tek je završena sezona, ne žurim nigde, videćemo. Valjevo je fantastičan košarkaški centar, za primer svima. U gradu vlada košarkaška euforija, milina je igrati pred takvom publikom, koja ispuni dvoranu do poslednjeg mesta i napravi ambijent za nezaborav, zaključio je on.
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Anti-RTS Uto 24 Maj 2011 - 6:48

Šta je Radnički uspeo da ispusti down Mali Anđušić ih je razbio, evo ga produžetak, ne znam da li Radnički može da pobedi jer i Čakarević i Mijatović su izbačeni iz igre zbog 5 penala.
Anti-RTS
Anti-RTS
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 35
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od superhik Čet 26 Maj 2011 - 23:35

35 minuta u Kragujevcu smo gledali najdosadniju utakmicu svih vremena. Igrači Radničkog su bili apsulotno van meča, nisu mogli da se sastave sa loptom a i bez nje. Bez ijednog raspoloženog igrača, nijedna akcija nije prošla, za svaki poen su se mučili i dali ga ili sa slobodnjaka ili van 6.75 pred kraj napada. Potpuno su podlegli paklenoj atmosferi u dvorani i očigledno je bilo da su bili ispražnjeni i bez vere u sebe posle onakvog poraza u Vršcu. Svaka ekipa bi uspela da kazni takvu igru Radničkog i u tih 35 minuta napravi nedostižnu prednost. U stvari, svaka osim Hemofarma. Lukajićevom timu nešto ozbiljno fali (verovatno isto što i Mutinom polse nekoliko ispuštenih pobeda) a ne znam da objasnim šta je to. Oni su delovali sigurno 35 minuta ali nikako nisu uspeli da podignu prednost iznad 10 razlike i prelome meč. Previše su grešili, gubili lopte, promašivali.... Ipak ništa nije nagovešavalo da Radnički ima rešenje za poslednjih 5 minuta.
A od 36-og minuta pa do kraja gledali smo nešto što zadnjih desetak godina obeležava završnice našeg prvenstva i nešto što ne služi na čast nikome u ovom sportu. Zašto je sudija Mrdak osetio potrebu da preuzme utakmicu u svoje ruke nemam pojma? Da li je primetio da se niko u obe ekipe nije posebno isticao a MVP mora da se pomene pa je rešio da on bude igrač odluke? Njegovo ponašanje zadnjih 5 minuta je ovu utakmicu umalo odvelo u skandal i prekid. da se razumemo, on nije navijao za Radnički a nije ni za Hemofarm, jednostavno je čovek iz njemu poznatih razloga, rešio da bude u centru pažnje. Prvo je, dok je Radnički bio u hiljaditom pokušaju da napravi jednu organizovanu akciju i vrati se rezultatski u meč, svirnuo tehničku Šuloviću. Razlog za to sviranje je bio verbalni konflikt Šuleta i Struje nakon kog je centar Radničkog rekao Lukajiću da može da mu p... kurac. To jeste bilo za tehničku ali po mom mišljenju nije moralo da se svira jer je takvih ispada bilo previše na ovoj utakmici na obe strane. Automatski je izazvan gnev i navijača i uprae a najviše Mute koji je ušao u teren i jurio Mrdaka sa flašicom vode kojom se spremao da ga gađa. Šta mu je sve u tim minutima rekao ne moram da navodim. Urlao je iz sveg glasa ali to iskusni Mrdak sada nije čuo, gle čuda. Publika je podivljala, svašta je ubacivala na teren. Uprava Radničkog je takođe skočila, žalili su se na 5-0 za Radnički u faulovima u prvih 5 minuta poslednjeg perioda. Na kraju je Muta prišao zapisničkom stolu i tako sočno ispsovao delegata Dimitrijevića, i njemu je rekao da mogu svi iz saveza da mu p... kurac. Tom prilikom je gestikulirao i rukama kako bi to trebalo da izgleda i tad sam primetio koliko je Muta nerealan čovek i koliko precenjuje sebe jer po pokazanom svi crnci iz filmova koje nikad nisam gledao su mala deca za njega Smile
To je bio samo početak šou programa. Mrdak nastavlja da ispoljava svoju frustraciju (dal je čuo za Mladića, da li se setio nečega što ga muči...) prema Radničkom. Nekoliko veoma spornih odluka i sve ih je svirao on! Sve su bile na štetu Radničkog. Minut i 46 sekundi do kraja, 9 razlike za Hemofarm. Tada se u Mrdakovoj glavi desilo nešto svojstveno španskim serijama, preokret. Radnički izvodi jedan običan aut a Krstoviću za obično držanje sviraju NAMERNU ličnu!!! Tu nisam 100% siguran da je bio Mrdak ali 90% jesam. Radnički dobija 2 poena poklon i novi napad iz kog naravno pogađaju trojku. Nakon toga Anđušić promašuje 2 bacanja, Radnički se spetljao i i dalje se činilo da ne može doći do pobede. Sve do situacije u kojoj Mrdak svira jedan veoma sumnjiv faul u napadu Šutala. Radnički posle novog napada sa 2 bacanja 19 sekundi pre kaja stiže do -1. Pobegli su mi neki poeni u tom periodu, ne zamerite uglavnom su bili penali. Uglavnom, tajmaut je imao HF, struja je crtao nešto po tabli jedva sam čekao da vidim šta. Šutalo je izvodio aut i bacio je loptu nikome, u aut na suprotnoj strani terena. Struja nije reagovao pa sam na trenutak pomislio da je to crtao ceo tajmaut. Taj trenutak je rešio meč, odnosno to je bio jedan od košarkaških trenutaka koji su rešili meč. Nakon toga je fauliran Stiven, ubacio je oba bacanja, Radnički poveo 81-80. Pavković je imao 9 sekundi da organizuje napad, pokušao je soloprodorom ali je njegov floter ostao na prvom obruču. U dvorani delirijum i pobeda. Kod zapisničkog stola haos, na sudije i delegata su nagrnuli svi živi, i domaći i gosti. Mene je pogodio samo jedan upaljač a na terenu ih je bilo dovoljno da tim plinom stignem do Niša nazad iz KG mojim jugićem.
Šlag na torti, konferencija za štampu. Prvi na pozornicu izlazi Struja, ljut ko papričica. Igrača nije poveo sa sobom, nikom nije ni palo na pamet da pita zašto. Struja je u kratkom govoru rekao da neće reći ništa da će pustiti njegovu upravu da konačno progovori o stvarima zadnjih 8 godina, šta god to značilo. Baš da vidim da li će progovoriti neko iz HF nešto, i šta će to reći! Isticao je Struja više puta u tom kratkom neobraćanju da je on gospodin trener i da su uvrede u Kragujevcu sramota (za one na nacionalnoj osnovi je u pravu). Nastavio je da ističe kako je on gospodin "za razliku od onog koji maše rukama, smeta igračima, psuje i pljuje..." Napljuvao je Mutu za desetku, tačno smo stekli utisak koliko se vole, brecnuo se nekim novinarima i otišao!
Dok je Vukašin izdeklamovao nekoliko fraza kragujevački novinari su Muti prepričali šta je Struja pričao o njemu. Ovaj je odgovorio istom merom, ljubav je dakle obostrana. Za Mutu nije bilo pitanja, konferencija je ličila na razgovor između njega i prisutnih. Macijauskas je smislio način koji bi možda pomirio Mutu i Struju, da objave knjigu "kako izgubiti dobijenu utakmicu", taj zajednički poduhvat bi ih zbližio jer imaju dosta materijala.
Mnogo gorčine i jeda na obe strane. Siguran sam se to ne bi desilo da Mrdak nije odlučio da se pravi pametan. Verovatno bi Radnički izgubio meč ali sigurno ne bi bilo nemilih scena i bezbroj neregularnosti koje su stvorene. najgore su prošli igrač koji su se zakrvili bez potrebe, bilo je dosta čarki pred kraj, mada je to i logično za polufinale plejofa. Ali su te čarke proizvod nervoze koju je izazvao sudija, jer je 35 minuta ekipa Radničkog delovala kao da nemaju emocije.
Da pomenem i one koji bi trebali da nam budu predmet interesovanja. U RAdničkom je najsigurnij bio Stiven, da se ne ponavaljam, on je najefikasniji ali njegova igra ne doprinosi ostatku tima, veoma loše organizuje napade, totalno je nezainteresovan poslednjih mesec dana ali i dalje bez njegovih poena nema pobeda. Lee takođe isto tako u još većoj meri. Za njega Muta već javno priča da jedva čeka kraj sezone i da bu mi verovatno bilo drago da su sinoć izgubili. Čakarević, do sada najbolji igrač RAdničkog, sinoć indisponiran. Trudio se da ostane smiren ali su ga brzo izbacili iz takta sa 3 lične greške. On popunjava dosta rupa u timu i mnogo zavisi od saigrača, sinoć mu niko nije olakšao posao i Marko je bio daleko od forme koju je pokazao zadnjih mesec dana. I Muta se ogrešio o njega, seckao ga, za razliku od drugih nije mu davao šansu za 2 greške. Miletić je nakon dužeg vremena ostvario i solidan učinak u napadu a u odbrani je prednjačio. Ostali prosečno, eto i sada ne znam kako je tako neraspoložena ekipa došla do pobede. O Hemofarmu možda kasnije, ako imam inspiraciju Smile
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Košarkaška liga Srbije 2010/2011 - Page 21 Empty Re: Košarkaška liga Srbije 2010/2011

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 22 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu