Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evrokup

+37
maxisb
slobokv83
bigZ
Djole
ZuLuofVozdovac
dane
Danny Trejo
Dule Kecman
Talicni Tom
Koleman
air slavkan
Macijauskas
Sensui
KKP
lazarminator
Naissus
Maja
Sergej
Everton
sexdrogabodiroga
Tazz
Gencha
Psycho
2bad4u
Markos
Imperator
TheGodfather
Junglezburn
Nolle
superhik
klavijatura
mlekadzija
expert
drexler
Bodi Bond
Ray Allen
Zemljoradnik
41 posters

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Maja Uto 22 Feb 2011 - 1:53

Naissus,hvala puno. hvala

Maja
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 11.11.2010
Godina : 37

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Zemljoradnik Sre 30 Mar 2011 - 22:22

Gledam statistiku Benetona od sinoć i vidim da je Marković imao 10 asistencija. Ajde reko' da bacim pogled na statistiku celog Evrokupa, kad ne lezi vraže, Marković drugi asistent tog takmičenja:

Najbolji asistenti

Drejper je ubedljivo prvi, Pavković peti, Marinović 12...

Edit: Sad vidim još nešto interesantno - Mustafa Abdul Hamid ima najbolji procenat šuta za 3, skoro 55%!

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Ray Allen Ned 17 Apr 2011 - 8:01

Ispratio sam danas mec izmedju Cedevite i Benetona, ali bolje da nisam. Davno nisam odgledao slabiji mec. Na kraju je manje losija Cedevita slavila i osvojila trece mesto. Nas Markovic kriminalno los. Ne moze ni otvoren sut da pogodi, a provodi najvise vremena na terenu. Zaista ne znam sta treneri vide u tom igracu?
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Macijauskas Ned 17 Apr 2011 - 8:03

Sve suprotno od onoga sto vide u Teodosicu? Smile
Odbranu, fizikalije Smile
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Ray Allen Ned 17 Apr 2011 - 8:17

Odbrana? Bogami u revans mecu 1|4 protiv Getingena se ni u tom segmentu nije proslavio. Cuvao je tada Amerikanca Andersona koji je za poluvreme postigao 20 poena.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od ZuLuofVozdovac Ned 17 Apr 2011 - 11:15

Који је куртон овај тренер који води у финалу 15 разлике и не дозволи свим играчима са клупе (Славко Вранеш) да макар два минута проведу у игри и могу једнога дана да кажу: освојио сам Еврокуп... Формално, и овако му се пише да је шампион, али није то то. Тако је и Дарко био шампион НБА лиге...
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Zemljoradnik Pon 18 Apr 2011 - 1:59

Ja sam gledao oba polufinala, koliko su mi strimovi dozvoljavali, ali nikako da stignem da nešto napišem... Pre svega slaba košarka u obe utakmice. Uniks je nekako rutinski napravio razliku protiv Cedevite koja nije mogla u okean da ubaci (kao što rekoše komentatori). U drugom poluvremenu su krenuli nešto sigurnije, povremeno i pogađali, imam utisak da je Aco digao ruke od bilo kakve taktike (ako je prethodno i postavio) i rekao igračima "igrajte kako hoćete". Zaigrali su slobodnije i približili se Rusima, ali ipak je to bilo previše slobodno - mnogo nerezonskih šuteva, improvizacije gde joj nije mesto i povrh svega početničkih grešaka, glupo izgubljenih lopti i ispadanja u odbrani. Uniks je odigrao relativno loše, ali više nego dovoljno.

U drugoj utakmici se videlo da Beneton igra pod pritiskom. Kahasol je igrao prosečno u napadu, ali jako dobro u odbrani, Marković i Buleri uopšte nisu imali ideju šta da rade. Više na sreću nego na rad su uspeli da izvuku samo -7 na poluvremenu. Repeša je pokušao da spusti igru pod koš u drugom poluvremenu, što prodorima, što preko centara, ali nije išlo. Skiner je bio jako loš, Motijeunas takođe (brzo je ušao probleme sa ličnim greškama). Za mene potpuno nepoznati Pol Dejvis im je pravio decu. Beneton je uspevao po nekoliko minuta da igra fantastičnu odbranu, ali napad jednostavno nisu imali.

Marković jeste postigao 13 poena, ali to je bilo sve što je uradio. Napade organizuje metar u protivničkom delu terena, potpuno statično. Kada se akcija postavi i on da prvi pas, posle toga je dobar, ima dobre kretnje, lepo se postavlja i ako dobije ponovo loptu ume da uputi odličnu asistenciju (ovaj put mu se nisu pisale, jer su njegovi igrači sve promašivali). U odbrani je bio solidan, ali može to i bolje. Šut i dalje karastrofalan. Jedino što mu se nikako ne može zameriti je borbenost, tri puta je odleteo u reklame po loptu.

Već sam postavljao ovde statistiku, Stefan je prvi asistent Evrokupa ove sezone, a komentatori tokom prenosa rekoše da je to najbolji prosek u istoriji takmičenja. Dakle, ne može se suditi na osnovu jedne ili dve utakmice. Zapravo, on je po statistici (pa i po utisku) bio drugi najbolji igrač ekipe na utakmici, samo što je cela ekipa odigrala užasno.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Talicni Tom Pon 18 Apr 2011 - 3:53

Zemljoradnik ::
Marković jeste postigao 13 poena, ali to je bilo sve što je uradio. Napade organizuje metar u protivničkom delu terena, potpuno statično. Kada se akcija postavi i on da prvi pas, posle toga je dobar, ima dobre kretnje, lepo se postavlja i ako dobije ponovo loptu ume da uputi odličnu asistenciju (ovaj put mu se nisu pisale, jer su njegovi igrači sve promašivali). U odbrani je bio solidan, ali može to i bolje. Šut i dalje karastrofalan. Jedino što mu se nikako ne može zameriti je borbenost, tri puta je odleteo u reklame po loptu.

Ovo mene ubija u pojam. Igra pleja,a i malo dijete zna da ništa nepredvidivo neće da napravi. Još se okrene leđima i baš nema nikakve opasnosti ni za prodor ni za neko ozbiljno dodavanje. Ko ga tome nauči. Plej MORA da bar odaje utisak da je opasan po koš, tj. da ima više potencijalnih rješenja. On u svojoj igri ima dva defanzivna pasa na igrače koji izlaze iz bloka i to je to. Užas.
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Ray Allen Pon 18 Apr 2011 - 4:01

Markovica sam ove sezone nekoliko puta gledao u Evrokupu. Protiv Getingena je statisticki odigrao najbolju utakmicu u sezoni. Zabelezio je cak 10 asistencija, ali vecinu od tih dodavanja u poene su pretvorili Smit i Djentile sutevima iz teskih pozicija. Protiv Kahasola je odigrao sasvim solidno, a protiv Cedevite jezivo lose. Cedevita nije ekipa koja je poznata po jakoj odbrani, ali ni protiv takvog tima Stefan nije uspeo uspesno da organizuje napad i poveze redove svoje ekipe. Doduse treba biti iskren i reci da je velika vecina kosarkasa Benetona razocarala. Podbacio je D. Moteijunas. Zaista ne znam sta NBA skauti vide u tom mladom Litvancu. Ipak i pored svega Beneton je na toj utakmici imao sut za pobedu, ali je Markovic pogodio samo tablu. Racunajuci Evrokup i Italijansko prvenstvo Markovic je pogodio 28 trojki, ali iz 122 pokusaja. U Palakanestru je nastupio na 25 meceva, a na samo 3 je bio dvocifren. Prosecno na terenu provodi skoro 30 minuta. Znam da cesto statistika nije merilo kvaliteta jednog igraca, ali Markovic ne igra ni za Real, ni za Barselonu, ni za Kahu, ni za Oly, ni za Pao, ni za Sijenu, vec za prosecni Beneton. Ima veliku minutazu koju mora mnogo bolje da iskoristi.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od ZuLuofVozdovac Pon 18 Apr 2011 - 6:18

Zemljoradnik ::Marković jeste postigao 13 poena, ali to je bilo sve što je uradio. Napade organizuje metar u protivničkom delu terena, potpuno statično. Kada se akcija postavi i on da prvi pas, posle toga je dobar, ima dobre kretnje, lepo se postavlja i ako dobije ponovo loptu ume da uputi odličnu asistenciju (ovaj put mu se nisu pisale, jer su njegovi igrači sve promašivali). U odbrani je bio solidan, ali može to i bolje. Šut i dalje karastrofalan. Jedino što mu se nikako ne može zameriti je borbenost, tri puta je odleteo u reklame po loptu.

Ray Allen ::Markovica sam ove sezone nekoliko puta gledao u Evrokupu. Protiv Getingena je statisticki odigrao najbolju utakmicu u sezoni. Zabelezio je cak 10 asistencija, ali vecinu od tih dodavanja u poene su pretvorili Smit i Djentile sutevima iz teskih pozicija. Racunajuci Evrokup i Italijansko prvenstvo Markovic je pogodio 28 trojki, ali iz 122 pokusaja. U Palakanestru je nastupio na 25 meceva, a na samo 3 je bio dvocifren. Prosecno na terenu provodi skoro 30 minuta.

Српски Rajon Rondo.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Psycho Uto 14 Jun 2011 - 23:16

Radničkom rano za evrokup

Upravni odbor i Predsedništvo kragujevačkog Košarkaškog kluba Radnički procenili su da je, u ovom trenutku, za ovaj šumadijski klub, iz više razloga rano da se uključi u Evrokup, što je prilika koja se ukazala posle odustajanja vršačkog Hemofarma.

– Zauzeli smo stav da bi naredna sezona trebalo da bude sezona stabiliѕacije kluba u pravom smislu te reči. Planirali smo da u narednoj sezoni plasmanom u NLB ligi obezbedimo učešće na međunarodnoj sceni, da budemo u vrhu domaće lige i pokušamo da osvojimo i jedan trofej, na primer, Kup Srbije – objašnjava Ivan Grujin, predsednik Radničkog odluke sa današnje sednice, održane u Beogradu.

Grujin saopštava zaključak rukovodstva Radničkog da bi u ovopm trenutku bilo vrlo teško da Kragujevčani na četiri fronta ostvaruju zadovoljavajuće rezultate i da biu izlet u Evropu bio preveliki zalogaj:

- Takođe, ne želimo da nam neko prigovori da se plasmanom nismo izborili za nastup u Evrokupu i da nam je to neko poklonio. Naš cilj je da za sezonu 2012/13 rezultatima zakoračimo u Evropu i na vrh srpske košarke – ističe Grujin.

Predsednik Radničkog kaže da je ova odluka doneta jednoglasno i da su u radu skupa, koji je odlučivao, pored njega, učestvovali direktor Mladen Ivković, počasni predsednik Mlađan Dinkić, članovi Upravnog odbora Vladan Atanasijević i Dejan Vidojević, kao i gradonačelnik Veroljub Stevanović.

A da Radnički, bez obzira što je, u ovom trenutku, odustao od Evrokupa ne odustaje od visokih ambicija za naerdnu sezonu, govori i podatak da će Kragujevčani, kako ej najavljeno, narednog ponedeljka potpisati sponzorski ugovor sa Inteza bankom i Inteza lizingom.
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Zemljoradnik Sre 15 Jun 2011 - 2:48

Meni ovo baš nema mnogo smisla, ali šta ja znam...

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Psycho Sre 15 Jun 2011 - 2:50

Stiskaju se svi sa lovom.
Niko nema za bacanje.
Očigledno da ne vide dovoljan sportski interes.
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Ray Allen Sre 15 Jun 2011 - 2:59

Eurokup ne donosi nikakvu novcanu dobit. Nasi timovi su u velikim finansijskim problemima tako da odluka Hemofarma, a koliko vidim i Radnickog o odustajanju ne predstavlja iznenadjenje.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od dane Uto 4 Okt 2011 - 9:17

http://www.kosarka.rs/main.asp?dir=news&admyn=1&newsid=6971

Malo je reći da mi je drago što se ovo desilo devil
dane
dane
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 06.12.2010
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od drexler Uto 11 Okt 2011 - 2:57

obavljen žreb za prvu fazu!

http://www.eurocupbasketball.com/

meni je pomalo žalosno što mi nemamo klub u ovom takmičenju. Ako Zvezda već planira ovako velika ulaganja, a + ima fond od oko 20 igrača, nikako mi nije jasno zašto nisu htjeli igrati ovo.

Inače, prvi favoriti bi trebali biti Valensija, Ritas i Himki, a iza njih grupa od 5-6 solidnih klubova koji bi mogli iznenaditi (Gran Kanarija, Beneton, Spartak...)


Najveće iznenađenje je ispadanje Bešiktaša, a evo i prigodan video koji pokazuje kako igra najskuplji evropski košarkaš.



Meni je mnogo jak utisak atmosfera u Belgiji. Potpuno je nepojmljivo koliko se u ovoj zemlji voli košarka. Šarlroa, Ostende i Deksija u Evropi igraju pred punim tribinama, u karnevalskoj atmosferi, očito narodu prija ovaj sport, bez obzira što ga vjerovatno niko od njih ne trenira niti igra na ulici.
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Djole Uto 15 Nov 2011 - 9:41

Gledao sam utakmice Buducnost - Turow, Asvel - Valencia i malo utakmice Riga - PAOK...

Najzanimljivija je bila naravno Asvel - Valencia... tokom celog meca je Asvel imao neku minimalnu prednost... odlepljivao se maksimalno na +11, ali je Valensija stalno uspevala da smanji rezultat do -2... nikako nije mogla da povede, ali su imali sanse za pobedu... dok na scenu nije stupio Toni Parker i prekratio muke svima u hali... dao 2 trojke za redom, 1 prodor i 1 sut sa distance, par asistencija u zadnjih 2 minuta i resio mec... dao je 33 poena, 5as, 5sk, 8 iznudjenih faulova... ako se ne varam indeks 37 na kraju, nisam siguran... Roni Turijaf veliko razocarenje, dao je neke poene, u odbrani ga nije bilo nigde, Serhiy Liscuk ga je unakazio pik en rolom... Stefan Markovic nije bio los, dao je par poena, a momenat utakmice mi je bilo kad je Roni Turijafu zveknuo bananu sa ledja, onako mucki... zanimljiva utakmica za gledanje, naravno prvenstveno zbog carolija Toni Parkera...

Edit: ispravka: 34 poena Parkera, 40 indeks... evo statistike: Asvel - Valencia statistics

Buducnost - Turow, ne vredi komentarisati nesto posebno... divlja kosarka, po meni poluprofesionalna, mnogo promasenih zicera, otvorenih suteva, izgubljenih lopti... na kraju je Buducnost u praznoj Moraci deklasirala Turow 25 razlike, ni sam ne znam kako... Vucevic je imao ucinak, ali nije odigrao na nivou... Mali Ivanovic nije mogao vola da ubode, ali u odbrani pokazuje odredjeni potencijal... jedini vredan pomena na utakmici po meni je bio Jermaine Anderson, koji je razigravao i pogadjao kad je trebalo... sve u svemu dosadna utakmica...

Riga - PAOK... ocekivao sam mnogo vise od PAOK-a, s obzirom da imaju Markusa Gori-a, Dikudisa, J.R. Gidensa, ali na kraju je Riga trijumfovala zasluzeno... i tu je bilo neizvesno do zadnjih 4 minuta i onda se kontrama Riga odlepila... nisam gledao celu utakmicu, pa necu komentarisati nesto opsirnije...

Sve u svemu, Eurokup tone sve dublje i dublje... kvalitet lige je ocajan i mislim da bi jedna prosecna EL ekipa dogurala bar do finala...
Djole
Djole
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 29.10.2010
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Bodi Bond Uto 15 Nov 2011 - 19:22

Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od ZuLuofVozdovac Uto 15 Nov 2011 - 19:51


2 утиска

Вуле Авдаловић - доктор кошарке, неуништив је, мада не волим кад плеј има дупло више скокова него асистенција.
Никола Драговић - није био у тиму. Који је разлог овога, ако није у ротацији због велике конкуренције одмах га довести у Звезду.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Bodi Bond Uto 15 Nov 2011 - 20:23

Ne znam da li je neka povreda u pitanju ili prosto Zdovc ne računa na njega. I dok je bio u timu igrao je po 2-3 minuta.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Nolle Uto 15 Nov 2011 - 22:23

Dragović je igrač kome treba veliki klub u malom mestu, tipa Kantu, da godinu dana nema gde da izađe i da se potpuno posveti košarci. Dečko toliko toga može, a ništa da pokaže, nažalost.
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Zemljoradnik Uto 22 Nov 2011 - 7:55

Gledao sam malo Ritas - Azovmaš, Džikić odvalio Aca Petrovića 30 razlike. Ali gledajući ovu ekipu Ritasa shvatio sam da je stvarno previše očekivati od njih da se kvalifikuju za Evroligu, a ovde se pisalo kao da je to Džikićev kiks. Sve su to prosečni igrači:
http://www.eurocupbasketball.com/ulebcup/competition/teams/showteam?clubcode=LIE

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od drexler Uto 22 Nov 2011 - 8:02

Zemljoradnik ::Gledao sam malo Ritas - Azovmaš, Džikić odvalio Aca Petrovića 30 razlike. Ali gledajući ovu ekipu Ritasa shvatio sam da je stvarno previše očekivati od njih da se kvalifikuju za Evroligu, a ovde se pisalo kao da je to Džikićev kiks. Sve su to prosečni igrači:
http://www.eurocupbasketball.com/ulebcup/competition/teams/showteam?clubcode=LIE

Đole ne bih se složio... Lietuvos je sa sličnim sastavom ulazio u Top 16. Jomantas, Katelinas i Seibutis su povremeni litvanski reprezentativci, Valančiunas je dokazao klasu na EP, Roberts provjeren EL centar, Rajs takođe Amer sa dobrim CV-em, Rašić Njuli i Samardžiski standardni članovi sasvim solidnih reprezentacija. Obzirom da su bili domaćini kval. turnira, mislim da je kiks što nisu prošli.
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od ZuLuofVozdovac Uto 22 Nov 2011 - 10:18

Гледао сам све мечеве квалификационе групе која је одржана у Литванији, и мислим да су Лијетувоос и Галатасарај квалитетом значајно одскакали од осталих ривала. Можда је Галата за нијансу јача, али Лијетувос је баш због више домаћих играча који дуго играју заједно и имају искуство у Евролиги требао да се квалификује. Кад додамо на то још и домаћи терен, ја се слажем да њихово испадање може да се посматра као кикс.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 6 Empty Re: Evrokup

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu