Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evrokup

+37
maxisb
slobokv83
bigZ
Djole
ZuLuofVozdovac
dane
Danny Trejo
Dule Kecman
Talicni Tom
Koleman
air slavkan
Macijauskas
Sensui
KKP
lazarminator
Naissus
Maja
Sergej
Everton
sexdrogabodiroga
Tazz
Gencha
Psycho
2bad4u
Markos
Imperator
TheGodfather
Junglezburn
Nolle
superhik
klavijatura
mlekadzija
expert
drexler
Bodi Bond
Ray Allen
Zemljoradnik
41 posters

Strana 2 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od mlekadzija Uto 23 Nov 2010 - 8:14

http://live.euroleague.net/gamesjs.aspx?ig=uleb_20&st=20&dp=CUTPCF167AE32Q27N5MX84C47&z=0

проклети паок шутира 10-35 из игре и има 15 изгубљених лопти за 25 минута. ма сјајни су!
mlekadzija
mlekadzija
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 42
Lokacija : Врбас

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Gost Uto 23 Nov 2010 - 8:23

http://live.euroleague.net/gamesjs.aspx?ig=uleb_26&st=20&dp=CUTPCF167ADF2Q27N5MD44653&z=0

Getingen - Bešiktašž

ja porodjoh dvojku sa hendikepom na Hemofarm ali će mi Bešiktaš jebati mater...inače mlekadžijo odustadoh od Paoka u poslednjem trenutku u kladioni...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Junglezburn Uto 23 Nov 2010 - 8:40

Stefi izuva u Grčkoj, 11p 8sk 6as, indeks 22 pred sam kraj meča... thumbsup
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od mlekadzija Uto 23 Nov 2010 - 8:45

али легендарна екипа из солуна шутира 17/53 из игре и има 17 ТО samoubistvo hekler
mlekadzija
mlekadzija
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 42
Lokacija : Врбас

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Gost Uto 23 Nov 2010 - 9:19

kako je Grana Kanarija izula Budućnost u Podgorici 66-90 BRUKA!

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Gost Uto 23 Nov 2010 - 9:21

mlekadzija ::али легендарна екипа из солуна шутира 17/53 из игре и има 17 ТО samoubistvo hekler
sad sam tek video da je onaj kreten Roul Maršal šutirao 1/9 iz igre...nisam imao pojma da igra u PAOK-u.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Gost Uto 23 Nov 2010 - 10:31

Ovaj Evrokup je nemoguće pogoditi. Sad gledam rezultate i tu za razliku od Evrolige gde bar znaš da se pretežno igra tvrdo i uglavnom na manje poena, u Evrokupu od nedelje do nedelje timovi potpuno drugačije igraju... TO takmičenje je krunski dokaz da evropska košarka ovakva kakva jeste bolje i da nema klupska takmičenja. Par timova se naprima da igra, ostale baš briga, onda oni koji su dobro krenuli finansijski propadnu i na kraju takmičenje osvoji neka šabanska ekipa... A i Evroliga nije mnogo bolja...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Imperator Uto 23 Nov 2010 - 11:30

sharga ::Ovaj Evrokup je nemoguće pogoditi...TO takmičenje je krunski dokaz da evropska košarka ovakva kakva jeste bolje i da nema klupska takmičenja. Par timova se naprima da igra, ostale baš briga, onda oni koji su dobro krenuli finansijski propadnu i na kraju takmičenje osvoji neka šabanska ekipa... A i Evroliga nije mnogo bolja...

Ne preteruj...Evroliga je za tri klase bolje takmicenje od Evrokupa.
Imperator
Imperator
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd - Vracar

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Markos Uto 23 Nov 2010 - 11:36

Partizan bi osvojio ovaj Evro kup lagano sve utakmice bi dobijao po 20 razlike,realno Smile
Markos
Markos
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : Lefkosia-Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Gost Uto 23 Nov 2010 - 12:03

Imperator ::
sharga ::Ovaj Evrokup je nemoguće pogoditi...TO takmičenje je krunski dokaz da evropska košarka ovakva kakva jeste bolje i da nema klupska takmičenja. Par timova se naprima da igra, ostale baš briga, onda oni koji su dobro krenuli finansijski propadnu i na kraju takmičenje osvoji neka šabanska ekipa... A i Evroliga nije mnogo bolja...

Ne preteruj...Evroliga je za tri klase bolje takmicenje od Evrokupa.
Ne preterujem. Pogledaj samo broj gledalaca na mečevima, pogledaj finansijske uslove učestvovanja timova i biće ti kristalno jasno o čemu govorim. To su opšte poznate stvari. Evroliga je naravno najjače takmičenje u Evropi ali generalno ne liči ni na šta. Autentične pojave su samo Partizan, Makabi i Žalgiris, a i bogatih timova ima realno vrlo malo: PAO, OLY, BArsa, REal i već nabrojani Makabi. Ceo ambijent koji prati Evroligu je sa stanovišta marketinga potpuna propast, a mogu ti još reći da bi američki srednjoškolci za seminarski rad napravili bolje takmičenje.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Imperator Uto 23 Nov 2010 - 12:11

Ako je to tvoje misljenje da je Evroliga "nije mnogo bolja" od Evrokupa onda nemamo o cemu da diskutujemo brale.
Imperator
Imperator
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd - Vracar

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od 2bad4u Uto 23 Nov 2010 - 12:26

Ko je za to da bijemo Shargu? punish
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Gost Uto 23 Nov 2010 - 22:37

ej momci otvorite oči i pogledajte na šta liče sva evropska takmičenja...
@Imperator: Čuo si valjda nekad sintagmu: ''Nije mnogo bolja'' i znaš da ona ima prenosno značenje...

@2bad4u: Ti si već dokazao da ništa ne razumeš.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od drexler Uto 23 Nov 2010 - 23:17

Šarga, škripi mnogo stvari u Evroligi, ako gledaš organizaciju to stoji. Što se tiče kvaliteta, to je stvar ukusa i možda se tebi ne sviđa način igre, ali jasno je da je skoro svaki EL tim po kvalitetu miljama iznad EC.

Ja kontam da bi Prokom koji je trenutno dno EL bio možda i glavni favorit Evrokupa. S druge strane, u Evrokupu ja ne vidim ekipu koja bi i primirisala Top 16 fazi. Možda UNIKS, ali samo možda...

90% najboljih igrača u Evropi igra Evroligu. Sjećam se prošle godine Dariusa Vašingtona i Kleja Takera koji su dominirali u Evrokupu, ove godine u Evroligi su blagi očaj
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od 2bad4u Uto 23 Nov 2010 - 23:34

Sharga brate, čitajući tvoje postove, stiče se utisak da si opterećen Amerikom, američkim, amerikanstvom... Istina je da je razlika između NBA i Evrolige sve manja i manja, isto tako razlike u reprezentativnim kategorijama su sve manje i manje...
Što je najgore, i EL, kreće pravcem NBA, pa se favorizuje novac nad košarkaškim vrednostima, i neće me iznenaditi da za par desetina godina vidimo da Partizan kupi neki imućnik i preseli ga fizički u London recimo...
Da postoji idealno takmičenje, ne postoji. Ali mi ovde, bolje od Evrolige nemamo. Što se Evrokupa tiče, tu se delimično slažem da je loš, ali se isto tako nadam da će biti bolje, kako bude prebolevao dečije bolesti.
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Gost Uto 23 Nov 2010 - 23:46

@2bad4u: Nisam opterećen Amerikom, samo mi je muka od amaterizma koji gledamo ovolike godine. Ta Evroliga ne pruža nikakve mogućnosti klubovima da zarade novac, a uvodi neke fašističke metode ko može, a ko ne može da igra. Ja sam samo za čiste račune. AKo je takmičenje čisto sportskog karaktera onda je stari Kup šampiona bio jedina prava stvar. Ako pričamo o biznisu, onda daj da pravimo biznis. Propišu se uslovi kakav klub, sa kolikom dvoranom i brojem gledalaca, budžetom i sličnom može da igra... Ovako Evroliga, a neuporedivo gore Evrokup, predstavljaju neku vrstu poligona za iživljavanje par klubova koji sami u mnogim segmentima ne zadovoljavaju kriterijume pravog profesionalizma. Vama koji ste navijači Partizana to bi trebalo još više da smeta, jer posle dodeljivanja licence Prokomu jasno je da je jedini kriterijum za dobijanje finansijsko podmazivanje borda Evrolige i ništa više.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Gost Uto 23 Nov 2010 - 23:55



Priznat kos Getingena 2 sekunde po isteku vremena,skandalozno...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od 2bad4u Uto 23 Nov 2010 - 23:59

Ne gledam kroz prizmu navijača Partizana, ali je evidentno da učešćem u Evroligi, taj isti Partizan, a i igrači u njemu napreduju mnogo više nego u 10 naših liga.
Vidim te kao nekoga ko se doznaje u ekonomiju biznis, ali mi nije jasno kojim bi ti to modalitetom omogućio efikasniju zaradu u EL. Niti je ovo fudbal, koji je medijski ispraćeniji a i narodski popularniji , ma koliko se to nama dopadalo ili ne. Niti mislim da EL "firma" nekog extremnog profita, koji ne želi da deli sa učesnicima...
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Gost Sre 24 Nov 2010 - 0:03

@partizannnnn> Evo još jednog od dokaza ovoga o čemu govorim. U NBA sudije pregledaju snimke za neke totalne gluposti i sumnjive lopte koje nemaju skoro nikakav značaj, dok u Evroligi neko može da ošteti Nemce protiv Reala, Bešiktaš na ovako sramann način i slično... Ili setite se pregledanja snimka na meču Partizan - Barselona na koje sudije nisu imali pravo... To je u pravom profesionalnom takmičenju nemoguće.

@2bad4U> Ja sam zbog tih sasvim logičnih pitanja koje postavljaš i rekao da bi američki srednjoškolci, a mislio sam na one koji su profilisani ka menadžmentu, marketingu i PR-u, napravili bolju ligu i to u okviru izrade seminarskog rada.
Lepo kažeš da se ne stvara profit a za to je neko odgovoran. Ne želim da širim temu ali Evropa inače pati od tog problema da su joj PR i marketing i kroz firme i kroz državnu propagandu i inače nekih 80 godina iza američkog.
Moje viđenje Evrolige je takvo da je par klubova i zemalja našlo način da zaštiti svoje uske interese, i da tu niko nije razmišljao o stvaranju pravog profesionalnog i profitabilnog takmičenja. To je donekle i odgovor kako se naša košarka našla u ćorsokaku. Sve se svelo na borbu za resurs Evrolige jer i najveći dunsteri kroz takmičenje u Evroligi stiču iskustvo i čvrstinu koji im daju takmičarsku prednost u nacionalnm takmičenjima.
Znači, da rezimiram: sportski ciljevi su branjeni monopolizacijom resursa kakvo je takmičenje evropskih šampiona a onda je sve to uvijeno u oblandu podizanja nivoa profesionalizma.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od 2bad4u Sre 24 Nov 2010 - 0:25

tu se u potpunosti slažem, i ne vidim ko se normalan, kome je sportski motiv u svemu tome najbitniji, ne bi složio. Ali to je i dalje ne vidim kao potpuno realno.
Mislim da je liga šampiona (ili kako se već zove) u fudbalu bila reper za stvaranje "firme" EL. A ne vidim da je i tamo uticaj suđenja i ulogženog novca ostao nebitan kada su dve ekipe različitog ranga na terenu.

Blagosloven neka je dan, kada će se eliminisati u potpunosti uticaj sudija i organizacije na sportsku priredbu, bilo kog tipa.
Mislim da je i u bezgrešnoj NBA događaj od pre nekoliko godina, u finalu konferencije (ako se ne varam) između Sacramenta i Lakersa ostavio pečat i dao potvrdu da su ljudi daleko od poštenja.
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Gost Sre 24 Nov 2010 - 0:44

Nema idealnog takmičenja, pa ni NBA nije to... mada imam utisak da je tamo aspekt sudjenja sve bolji i bolji zbog upotrebe tehnologije.

Želeo sam da ukažem na to da mi ovde sa divljenjem gledamo na tu Evroligu jer nam mnogo znače pobede Partizana nad klubovima iz inostranstva, a u tom oduševljenju ne vidimo bedu istog tog takmičenja... naravno, niko normalan ne bi napustio Evroligu i ne pričam ja o tome, ali pošto pišemo na forumu osećam potrebu da kažem da ništa od alata koje pruža marketing, Evroliga nije koristila da bi došla da nekog poslovnog uspeha koji bi onda imao konsekvnce na razvoj košarke kao biznisa.

NBA na Evropu gleda posprdno i podrugljivo i to sa punim pravom. Trenutno ne postoji nijedan tim u Evropi koji bi mogao da konkuriše za učešće u NBA, što je stvarno porazno, ako se uzme u obzir koliko se kvalitet samih igrača izjednačio. Sa druge strane, Evropa, još od ukidanja Kupa šampiona, ne uspeva da iznedri takmičenje koje ima pravu posećenost, zainteresovanost medija, pa ni ulaganje sponzora.

A da ne govorimo koliko je važno takmičenje bilo Kup radivoja Koraća u odnosu na sada potpuno beznačajni, jadni i bedni Evrokup.

Evroliga sada najavljuje neke promene za 2012. ali ja ne verujem da ti ljudi koji su napravili kataklizmu u evropskoj košarci mogu da iznedre nešto bolje od ovoga. Više verujem da će Rusi napraviti nešto ako budu rešili da ih prepišaju....

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Psycho Sre 24 Nov 2010 - 0:57

Još jedna velika bruka sudija u Evro kupovima - Nemci su ladno dali koš posle isteka vremena.
Pri tome sam primetio razliku semafora i sata koji stoji u dnu ekrana, ali je ona ~ 1sec, a vreme koje je proteklo od nule na satu je prilično duže.

Al sam ga primetio... vid
http://sport.blic.rs/Kosarka/Evropska-kosarka/188472/Naredni-rival-Hemofarma-pobedjuje-i-posle-sirene


Poslednji izmenio Psycho dana Pet 26 Nov 2010 - 1:56, izmenjeno ukupno 1 puta
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Gencha Sre 24 Nov 2010 - 3:13

Slazem se delom sa Shargom.Ovde se na forumu cesto precenjuje Evroliga, ali realnost je takva da svake godine, najbolji igraci iz Evrope odlaze u NBA, a evropski timovi su primorani da skupljaju "otpatke" iz NBA.Takodje finansiranje i dodeljivanje licenci je potpuni cirkus.
Gencha
Gencha
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od drexler Sre 24 Nov 2010 - 3:18

Evroliga se ne precjenjuje kada se kaže da je elitni skup evropskih košarkaških ekipa i da sve što vredi u evropskoj košarci igra Evroligu.

S druge strane, Evroliga se precjenjuje kada ljudi kojima je NBA dosadan kažu da u EL igraju školovani i taktički potkovani igrači a da je NBA čista divljaština i košarka zasnovana isključivo na fizikalijama. To je taj "tegijevski" pogled na košarku...
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Zemljoradnik Sre 24 Nov 2010 - 3:45

Baš zbog ovakvih komentara sam se potrudio da pogledam par NBA utakmica u poslednje dve nedelje. I nisam video ništa novo: upravo divljaština. Trčkaraju po terenu kao babe, šutiraju kako ko dohvati loptu, a onda dođe poslednja četvrtina i svaka lopta se daje zvezdama u ekipi koje rešavaju 1 na 1. Da se ne lažemo, ti momci su uglavnom odlični tehničari i šuteri i ko zna šta još, ali to i dalje nije košarka - timski sport, to je kao kad igramo basket u parkiću i uvek dodajemo loptu onome koji je za klasu bolji od ostalih i čekamo da on da koš. Ne vidim ništa zanimljivo u tome.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Evrokup - Page 2 Empty Re: Evrokup

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu