Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zanimljivosti iz sveta košarke

+43
Anti-RTS
slobokv83
maxisb
mlekadzija
Gencha
Djole
PingPong
Ray Allen
familija
Sensui
Mihael
Tazz
dane
XXL
Koleman
Danny Trejo
air slavkan
fizicar
bigZ
Nolle
Dule Kecman
Macijauskas
Grobi
blagoje
superhik
Naissus
Everton
Markos
2bad4u
wolfvaga
Talicni Tom
ZuLuofVozdovac
KKP
expert
Bodi Bond
drexler
Zolja
Zemljoradnik
Zoro
Psycho
Imperator
lazarminator
Junglezburn
47 posters

 :: Ostale teme :: Razno

Strana 3 od 19 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Sledeći

Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od drexler Uto 11 Jan 2011 - 7:55

nije samo gradnja velike i moderne hale dovoljna...
evo šta muči komšije http://www.hrsport.net/kolumne/410519/juris/lijepa-bez-duse
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Grobi Sub 15 Jan 2011 - 11:41

@Zulu
U pravu si, kapacitet hale u Indjiji ce biti oko 2500-3000 mesta...
Grobi
Grobi
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od KKP Sre 26 Jan 2011 - 2:31

http://www.kosarka.rs/main.asp?dir=video&vid=202

Za 5 minuta gađao trojke 81-78!
Mladi Šveđanin Markus Erikson (17 godina), igrač španske Manrese, onako iz zezanja je posle treninga ubacio 78 trojki iz 81 pokušaja, sve u pantalonama i dukserici.

https://www.youtube.com/watch?v=sCP3vHF6Sos&feature=player_embedded

shock
KKP
KKP
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Knjazevac

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od drexler Uto 1 Feb 2011 - 8:53

drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Macijauskas Sre 9 Feb 2011 - 23:16

Utakmica za pamćenje odigrana je u Litvaniji u kojoj je Rolandas Dovidaitis u toku 40 minuta uspeo da šutne 124 puta van linije za 3 poena i promašio tačno 100 puta. Reč je o amaterskoj ekipi koja se takmiči u ligi Kaunasa (KKML), a dogovor igrača pre početka utakmice bio je da Dovidaitis u toku meča šutne što više puta za 3 poena.

Dovidaitis je pre početka meča najavio da će šutnuti bar 70 trojki na utakmici, jer je primetio da su u prethodnim utakmicama njihovi protivnici ostavljali puno slobodnog prostora njegovoj ekipi za šuteve van linije 6,75.

Na kraju meča pobedio je Dovidaitisev klub Top Sport-Arx Baltica ekipu Eltel-Network rezultatom 103:70, a pomenuti igrač završio je meč sa minus 30 indeksnih poena. Domaća ekipa je pobedila najviše zahvaljujući 108 uhvaćenih lopti pod oba koša. Rolandas Dovidaitis na kraju meča je i pored očajnog indeksnog skora imao 73 poena, a počeo je utakmicu sa 19 vezanih promašaja za 3 poena, da bi kasnije tokom utakmice uspeo da veže 8 uspešnih šuteva.

Dovidaitis je postigao ono što je želeo postao je državni rekorder po broju upućenih šuteva za 3 poena na jednoj utakmici.
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od drexler Čet 10 Feb 2011 - 0:22

odličan za fantasy Very Happy
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Naissus Čet 10 Feb 2011 - 5:28


mora da je neki nas covek, cim je podigao 3 prsta Smile
Naissus
Naissus
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : A be Niš be

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Dule Kecman Čet 10 Feb 2011 - 5:32

Navijač Sakramento Kingsa Bobi Jovanov, momak poreklom sa naših prostora, pogodio je sa pola terena u 'Arko Areni' i osvojio najnoviji KIA džip.
U prestonici Kalifornije gostovao je Dalas, a Jovanov je na meč došao u Stojakovićevom dresu iz vremena kada je harao NBA ligom sa Kingsima.
Svaka mu cast.. Inace ovaj sut i nije toliko tezak ako se primeni ovakav tip izbacaja kakav je on upravo izveo.. U pitanju je samo sreca. Da li ce ti se posreciti ili ne..
Na poluvremenu finala nlb-a u areni pre 2 godine, bila je ovakva igra, samo sto je izabran najgori moguci kandidat, lik nije mogao ni do linije za slobodna bacanja da dobaci..
Dule Kecman
Dule Kecman
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Naissus Čet 10 Feb 2011 - 5:38

Pazi stvarno Very Happy Kapa dole za decka!
Naissus
Naissus
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : A be Niš be

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od KKP Čet 10 Feb 2011 - 6:14

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2011&mm=02&dd=10&nav_id=491989

Veoma zanimljivo za gledanje, spektakularno, fina ideja...
KKP
KKP
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Knjazevac

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Gost Čet 10 Feb 2011 - 8:45

KKP ::http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2011&mm=02&dd=10&nav_id=491989

Veoma zanimljivo za gledanje, spektakularno, fina ideja...

Zadnji kos u klipu mi je vratio jedna jako losa secanja Sad

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Nolle Sub 12 Feb 2011 - 1:02

https://www.youtube.com/watch?v=3hOst_NExGI&feature=related

ko hoce da odgleda Once Brothers, evo link, ima 6 delova, ja sam sada krenuo !!!
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od drexler Sre 23 Feb 2011 - 1:24

što se tiče odnosa Magic-Bryant, ništa ja tu ne bih dirao. Ne volim da poredim igrače iz različitih epoha, priča obično ode na drugu stranu i izgubi se smisao. Romantične priče tipa "Magic kao rookie centar u finalu" znam napamet Wink , ja sam po tom pitanju "amerikofil", što se tiče NBA i NFL lige, ogrezao sam u trivijama, nepotrebnim podacima i holivudskim pričama tipa Magic ☕

Ima još jedna zanimljivija, o čuvenom NCAA finalu iz 1979 kada su igrali Medžikov Mičigen Stejt i Birdova Indijana Stejt, u najgledanijoj košarkaškoj utakmici svih vrema... ali da ne davim Wink


Zadržao bih se na onome što je započeo Supehik, sezona 97/98 i okršaji Partizana i Cibone. Nevjerovatno je kako su meni teško pali ti porazi. Partizan i Cibona su tada bili sinonimi za srpaku i hrvatsku košarku, i to je bilo više od košarkaškog meča. Nesretni Muta, nagao kakav jeste uletio je u mašinu, rastrčao ekipu i skroz upao u ritam Ace Petrovića. Bilo koji drugi trener bi stao na loptu i pokušao sporijom igrom, ali ne i Muta... Ubili su nas u te dvije tekme, ja sam bio još klinac, nezreo, i naravno da me je to još jače peklo zbog svježih sjećanja na "Oluju" i te stvari.

A treba biti realan, i reći da je Cibona tada imala paklenu ekipu. Aco je standarno selektirao ekipu, našao tri igrača kojima je dao sve ovlasti u igri i slobodu. To su tada bili Damir Mulaomerović (strašan igrač, kasnije zvijezda Efesa i Željkovog PAO-a), Kenet Čaki Etkins (kasnije NBA plej, Lejkersi i Pistonsi) i Gordan Giriček (kasnije prvi strelac EL sa CSKA i NBA igrač). Pod košem prva zvijezda je bio Jevgeni Kisurin, ruski reptezentativac i prva rezerva Mihajlova na SP u Atini 98, a tu su još bili Naglić i Alihodžić. Nikad mi porazi nisu tako teško pali kao tad. Cijede nas čitavu utakmicu 15-ak razlike, mi taman priđemo, a oni daju loptu onom Marceliću (nešto kao sad Miletić za Radnički) i on sa 7m preko ruke... i tako 3-4 puta po meču Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 342805
Odvratna vremena, možete zamisliti kako mi je drago kad smo ih zadnjih godina počeli drati Smile .
Inače, nakon toga je došao Kime, dobio dvije zadnje utakmice u grupi (Timsistem sa Majersom, Fućkom i Vilkinsom u Pioniru i AEK u Atini) o zauzeli smo 4. mjesto i prošli 1/8 finala, a onda Oly, CSKA, pa F4...
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od superhik Sre 23 Feb 2011 - 3:09

Dan posle Božića te 1998. godine Partizan je u Pioniru dočekao Cibonu. Sećanja na sve ružno su bila još sveža, bila je to prva utakmica srpsko-hrvatskih klubova u novonastalim državama. Sezonu pre toga je Partizan već odmerio snage sa hrvatskim predstavnikom, Splitom. Te utakmice su se grale na neutralnom terenu i obe je Partizan izgubio Sad Mladi Nikola Vujčić nagovestio je svoju blistavu karijeru a Partizan su razbili i neki prosečni igrači - Kalamiza, Tvrdić....
Moja premijera uživo u Pioiru je bila ta utakmica protiv Cibone, nikad ranije nisam pratio Partizan u Beogradu. Sasvim slučajno sam i došao na nju, bez karte, sa 10 maraka u džepu i bratovim kumom koji me doveo. U to vreme je taj kum radio u policiji i bez ikakvih problema me je uveo preko nekog kolege, bez plaćanja karte, sreći mojoj nema kraja. Mere obezbeđenja su bile ogromne ali to sam shvatio tek kada sam kasnije dolazio na utakmice jer mi je tad sve bilo novo. U Pioniru se tada nije navijalo kao danas, nisu se pevale pesme celu utakmicu, aktuelno je bilo impulsivno navijanje, na osećaj. Sećam se kad je Aco Petrović namerno izašao pre svih igrača na teren da pokupi sve zvižduke i uvrede, da smanji pritisak sa igrača. To mu je verovatno najuspešniji trenerski trik u karijeri. "Zove te Dražen!" - orilo se sa tribina, salve uvreda, stvarno se osećala neverovatna loša energija koju smo sa tribina slali. Sve je to Aco Trica primio sa osmehom.
Pre utakmice su svi kod nas govorili da je to meč kao i svaki drugi a svi smo znali da nije. I pripremali su se kao za svaki drugi što je očigledno bila greška. Komšije ga nisu shvatile kao svaki drugi, posebno su bili motivisani za taj meč. Sastav Cibone je bio impresivan, bez slabog mesta u timu. Drexler je otprilike opisao tok utakmice, nismo imali igru za tako motivisanog protivnika. Upečatljiv momenat je kada je pokojni Haris pljunuo Acu Petrovića, na teren je upadalo sve i svašta, ne znam kako nije prekinut meč jer smo tada mnogo više nego sada bili pod budnim okom dobronamerne Evrope.
Plakalo mi se na kraju, evo ni sad mi nije smešno kad se setim, definitivno najteži poraz u karijeri Smile Na svu sreću, sveža je bila Saletova trica iz Barselone koja nam je služila kao argument u raspravama sa protivnicima. Sutradan u novinama Aco Petrović je izjavio da bi više voleo da je izgubio od Partizana a da sa timom ode na F4. Lagao je 100%, mi smo otišli na F4 ali ne znam, ja bih taj F4 menjao za tu pobedu Embarassed Tek sledeće sezone u Kupu Koraća smo prvi put savladali hrvatski Zagreb u oba meča. Mladi Sesar nam je pravio dar mar ali smo ih lagano dobili oba puta.
Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 E86gaw
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Gost Sre 23 Feb 2011 - 5:45

Ja sam bio na toj utakmici,zaista tezak poraz.
Dreks posto vidim da navodis kako je Kime dosao u Partizan i pobedio dve utakmice,meni je tu nesto nejasno u secanju....ako moze malo podsecanje.Ja mislim da je Kime preuzeo tim posle Mutinog skora 0/7,i pobedio neverovatnih sedam utakmica u nizu.Ako gresim neka me neko ispravi,meni se tako nesto urezalo u secanje.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od drexler Sre 23 Feb 2011 - 6:02

Partizan je u prvoj fazi (6 ekipa u grupi), zauzeo 4. mjesto (ne sjećam se skora) i došlo je do ukrštanja sa prve 3 ekipe iz druge grupe (AEK, Cibona i Timsistem). U toj novoformiranoj grupi Muta je izgubio prve 4 utakmice (dva puta od Cibone i jednom od AEK-a i Timsistema) i onda je otišao da Kime je preuzeo ekipu, dobio pomenute dvije utamice (Timsistem i AEK) i Partizan je u toj zajedničkoj grupi sačuvao 4. mjesto i plasirao se u 1/8 finala gdje ga je čekao prvoplasirane iz druge grupe - Olimpijakos. Odatle sve znaš, dvije utakmice, Oly, dvije CSKA, + dvije iz grupe, to je 6 dobijenih tekmi Bogojevića, više nije mogao...
Ovo pišem iz glave, davno je bilo, ne znam gdje se mogu naći podaci da ovo provjerimo, ali prilično sam siguran, ako neko nađe raspored i kostur te sezone neka kači, i ja bih volio da vidim ako negdje griješim
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od superhik Sre 23 Feb 2011 - 8:45

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 2m32qzl
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od drexler Sre 23 Feb 2011 - 9:04

superhik ::

up to je to
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od bigZ Sre 23 Feb 2011 - 9:28

Meni je mozda tezi poraz od tog protiv cibone bio onaj protiv Splita u Solunu. Secam se da sam prenos slusao na radiju (dal nije bilo prenosa na TV-u ili je bio fazon restrikcije, bem liga). Pazi radio prenos kosarke, vrhunac bolesti. Vodili smo celu utakmicu i izgubili u zadnjem minutu sa par koseva razlike.

Bio sam u Pioniru protiv Cibone te godine. Bilo je gadno ali secam se izjave Ace Petrovica posle grupe kako je Partizan ni kriv ni duzan spletom srecnih okolnosti prosao dalje. To mi je bio melem na ranu.

bigZ
bigZ
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 26.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od bigZ Sre 23 Feb 2011 - 9:36

Secate se Saletovih koraka u Pioniru protiv nas?
Ortak mi tvrdi da su to jedini koraci koje je napravio u seniorskoj karijeri (podatak koji je dobio od Saleta licno). Ovo je za mene fascinantan podatak ako je tacan. Dal neko moze da potvrdi ovo?
bigZ
bigZ
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 26.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od fizicar Sre 23 Feb 2011 - 10:08

Ja sam bio ubedjen da cemo te sezone na final fouru biti ili prvi ili treci. Kada smo usli s Kimetom u seriju nekako je sve zavisilo od Berica. Kada bi Berica krenulo islo bi ceo tim i obratno. Nazalost drugacije je ispalo Sad Igrali smo lepu kosarku tada.
fizicar
fizicar
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od wolfvaga Sre 23 Feb 2011 - 12:25

bigZ ::Secate se Saletovih koraka u Pioniru protiv nas?
Ortak mi tvrdi da su to jedini koraci koje je napravio u seniorskoj karijeri (podatak koji je dobio od Saleta licno). Ovo je za mene fascinantan podatak ako je tacan. Dal neko moze da potvrdi ovo?
Gledao sam tu utakmicu na TV. Lepo se video onaj njegov seretski osmeh tipa "ko jel ja?" Gotovo da bih se mogao zakleti da ih je namerno napravio. Nazalost, ni to nije bilo dovoljno, jer je masakrirani Partizan utakmicu zavrsio sa (tadasnjim) juniorima Vardom i Dozetom u postavi.

Te godine kad smo otisli na f4 imali smo skor 6/9 u prvoj fazi i naleteli na Oly, koji nas je godinu dana pre toga, kao jedno od najprijatnijih iznenadjenja EL, izbacio u tri utakmice "na misice". Kuriozitet je da je u Pireju proigrao famozni Djokic, veciti 13. igrac reprezentacije, i mi smo neocekivano slavili i pocistili Pirejce u 2 utakmice. Dugo smo te sezone trazili 3. centra, pored Drobnjaka i Tomasevica. Misel Lazarevic, koji je dosao iz Ive, se nije snasao, Vidacic i Varda su jos uvek bili mladi, tako da je doveden Slavisa Koprivica, da pomogne iskustvom (posto ni dan danas ne znam kako je drugacije mogao da pomogne)...

Momci, ovo nam je vise za rubliku "secanja", ako ce neko da je pokrene...
wolfvaga
wolfvaga
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Bodi Bond Sre 23 Feb 2011 - 12:30

Doktore, nismo mi svi matori ovde da bismo imali temu sećanja. Very Happy
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od wolfvaga Sre 23 Feb 2011 - 12:50

Bodi Bond ::Doktore, nismo mi svi matori ovde da bismo imali temu sećanja. Very Happy
Ma ne, vi mladi ste tabule raze, kao plivin najpopularniji proizvod andol plez1 Very Happy...
wolfvaga
wolfvaga
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 19 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 :: Ostale teme :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu