Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perspektiva Srbije

+53
košarka je život
Imperator
maxisb
Sergej
air slavkan
mlekadzija
Karadjordje
Djole
nikola tesla
lazarminator
Presretac
Kiril
srb
slobokv83
Tazz
bigZ
Gale
dane
Dule Kecman
Junglezburn
Koleman
Anti-RTS
Danny Trejo
NenadBG
zex88
Mihael
Nolle
sarajlija
serbianhoops
Everton
sexdrogabodiroga
2bad4u
lakovic.
fizicar
Psycho
Naissus
ZuLuofVozdovac
Gencha
vlada
Zemljoradnik
Talicni Tom
TheGodfather
Manu
drexler
superhik
expert
KKP
Macijauskas
bossja
Ray Allen
Zoro
wolfvaga
Bodi Bond
57 posters

Strana 1 od 27 1, 2, 3 ... 14 ... 27  Sledeći

Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Perspektiva Srbije

Počalji od Bodi Bond Sub 2 Okt 2010 - 1:57

Za razliku od nekih ranijih godina, ovog leta nismo uzeli nijednu medalju na prvenstvima mlađih selekcija.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od wolfvaga Pon 4 Okt 2010 - 11:59

...Sto nista ne mora da znaci. Naprotiv. Mozda nas malo potseti da se valja truditi oko igraca, pre svega u domenu sticanja licnih navika i kvaliteta. Po mom skromnom misljenju, ovo treba pretpostaviti taktickom maltretiranju klinaca. Oni treba da se igraju kosarke, ne bi li postali vrhunski.

Nas mnogo veci problem je otsustvo sistemskog razvijanja kvalitetnih bekova i to moze da bude kljuc naseg opstanka kao kosarkaske velesile. Vec generacijama se dobro radi sa igracima preko 2 metra, ali oni ispod se svesno (ili nesvesno) guraju u drugi plan (prokleti seljacki mentalitet-razvijaj ovog visokog, ko zna kad ces da nadjes takvog, a ovih od 190 ima koliko hoces, uvek mozes da nadjes takvog, a ovaj bek ubica a "centar" balvan). Mi vec sada imamo veliki problem sa tim pozicijama i da nije Tea (koji je vise proizvod greske nego sistema rada) stvar bi bila vec sada alarmantna. Svako moze da odigra dobru odbranu, samo ako je malo koordinisan. Osecaj za igru je redak i treba ga negovati kod dece koji ga vec poseduju (a ne da postanu igraci samo ako imaju drskost na ivici pristojnosti). O klasnim suterima da i ne pricamo...
wolfvaga
wolfvaga
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Zoro Uto 5 Okt 2010 - 2:26

@wolfwaga
Mislim da si upravo dotakao jedan od ozbiljnijih problema u radu sa klincima kod nas: rano forsiranje taktike nauštrb kreativnosti i slobode u igri. Ovakav pristup donosi rezultate u mlađim kategorijama, jer druge ekipe većinom taktički zaostaju, ali to je samo na prvi pogled. Kad pogledamo malo dugoročnije, onda uvidimo da je vrlo logično što smo na najkreativnijoj poziciji u košarci, pleju, posle Saleta Đorđevića imali rupu sve do eksplozije Tea, koja se opet, gle čuda, desila tek kada je zaigrao kod Dude koji mu je, u skladu sa starom dobrom YU školom košarke dao slobodu u napadu.

Slično je i za šutere, jer iza svakog kvalitetnog šutera je u nekom momentu stajao trener koji ga je forsira i pumpao mu samopouzdanje. Na prste jedne ruke možemo da izbrojimo takve trenere kod nas, ili trenere koji imaju ovakav vid strpljenja.
Zoro
Zoro
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Ray Allen Uto 5 Okt 2010 - 2:41

Pojavi se klinac od 14, 15 godina koji je visok oko 2 m. Tog momka treneri odmah guraju pod kos da igra centra, a postoji mogucnost da taj decko prestane da raste. Onda se kasnije ispostavi da nije dovoljno visok da igra centra, a ne moze igrati na spoljnim pozicijama jer je nedovoljno tehnicki obucen. Dakle ne ostaje mu nista drugo nego da napusti kosarku.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Zoro Uto 5 Okt 2010 - 3:13

@Ray Allen
Da. Možda grešim ali čini mi se da se Đekić uklapa u ovakav pristup. On ima prirodnu građu za visoku trojku, ali ga je neko gurnuo pod koš. Zato je sad perspektivna četvorka koja tek treba značajno da promeni svoje telo, a čini mi se da je uz drugačije usmerenje negde nekada, sada već mogao da bude mnogo kvalitetnija trojka. Verovatno bi se i Veseli sada negde gurao pod košem, da ga nije Dule punim gasom gurnuo na trojku.

Litvanci čini mi se imaju drugačiji pristup. Oni svakog klinca osposobljavaju za šut i spoljne pozicije, i zato je njima često cela petorka osposobljena za šut. Doduše i taj pristup kao krajnost ima svojih mana, ali nećemo sad o tome.
Zoro
Zoro
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od bossja Pon 18 Okt 2010 - 0:43

bossja
bossja
brisač parketa
brisač parketa

Datum upisa : 06.10.2010

http://www.eurohopes.com

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Macijauskas Uto 19 Okt 2010 - 20:28

Odrzan je zreb za Juniorsku ligu.
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od KKP Sre 20 Okt 2010 - 1:57

Nadam se da će moj Knjaževac biti dobar i ove sezone u juniorskoj ligi, pod vodjstvom trenera Popa (Vladinog pomoćnika u juniorskoj repki)...

Ne znam kakve su ekipe ove godine, ali rado odem uvek da odgledam skoro svaku, kada se igra u mom gradu...
KKP
KKP
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Knjazevac

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Zoro Sre 20 Okt 2010 - 21:10

Ja sam prošle godine često išao na utakmice juniorske lige. Bio sam i na finalnom turniru u Vršcu. Moj je utisak da su utakmice ove lige donele slobodniju i kreativniju košarku uz minimum taktike (izuzetak je donekle finalni turnir zbog uloga) , što je (barem meni) bila pozitivna promena u odnosu na svakodnevnu košarku koju gledamo.
Zoro
Zoro
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Gost Uto 26 Okt 2010 - 8:46

Pošto smo na temi KK Partizan otišli predaleko u raspravi o tome kako treba formirati igrače od srpskih košarkaških talenata predlažem da diskusiju nastavimo ovde.

Želim samo da vas sve zajedno podsetim da su igrači u staroj Jugoslaviji dobijali šansu sa 18 godina, a ne sa 22 kao sada. Takodje želeo bih da vam skrenem pažnju na ACB ligu u kojoj od Pau Ribasa, Rudija, Riki Rubija, Klavera, San Emeterija, Viktora Sade i mnogih drugih svi dobijaju šansu već od 18 godine. Moj stav je da kao i u društvu u celini vlada veliko nepoverenje prema mladima i da šansu ne dobijaju na vreme.

U tom kontekstu želim da pomenem i negativne primere iz Partizana, FMP i Hemofarma koji su u poslednjih godinu dana škartirali 2 potencijalne reprezentacije. Javite se....

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Zoro Uto 26 Okt 2010 - 11:14

@sharga
Slažem se u potpunosti.
Uzmimo primer HF ove sezone. Koliko igra Anđušić? Koliko Petrović koji je zbog toga podneo zahtev za raskid ugovora? Itd. Neki su srećom otišli na pozajmicu, ali i Anđušić je prošle godine bio na pozajmici pa opet ove godien greje klupu, samo tako. Umesto da klub i trener rizikuju (ukoliko je rizik osloniti se u određenoj meri na mladog ali provereno talentovanog igrača) jer na taj način mogu i da zarade, oni se odlučuju za angažovanje diskutabilnih igrača. Klinci u međuvremenu, sede na klupi godinu, dve, tri, i ili propadnu ili bljesnu ali retko kada dostignu očekivane visine. Ako se i desi izuzetak pa uspeju da postanu igrači, to postaju u 22 - 23 pa odoše preko jer je u međuvremenu ugovor sa klubom istekao.
Zoro
Zoro
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od expert Uto 26 Okt 2010 - 12:30

ja sam o ovome jos davno govorio, sa posebnim osvrtom na HF i FMP koji su pokupili sve mlado sto vredi, a sve to zbog uslova koje su nudili toj deci i sake para. na sve ovo treba dodati da nam je drzava sve manja.. gledam ovih dana malog lambica u proleteru koji je pozajmljen od hemofarma, otisao je u vrsac sa 14 godina i ne vidim u cemu je napredovao, ubedjen sam da bi bio bolji igrac da je krenuo u proleteru da igra srpsku ligu sa 16 godina, ali pare diktiraju sve..
expert
expert
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Zoro Uto 26 Okt 2010 - 21:06

@expert
Da li samo pare diktiraju sve? Naročito ako se radi o šaci para, kao što si i sam naveo.

Pare jesu bitne, ali u konkretnom slučaju je mnogo veće pitanje, da li bi Proleter dao pravu šansu svom klincu od 16 godina da igra srpsku ligu? Ja verujem da bi svaki roditelj izabrao da mu dete ostane tu gde jeste, da u toj sredini postoji korektno organizovan klub koji ima korektno kvalitetne trenere i infrastrukturu, i hrabrost da pušta klince sa 16, 17 godina da igraju seniorsku srpsku ligu. Najčešći problem je što većina klubova ne ispunjava navedene osnovne uslove (ili barem ne sve), a i ako ispunjava, onda se najčešće radi o klubovima koji zarad nekih kvazi uspeha nemaju hrabrosti da se oslone na svoje klince, iako je to ustvari jedini perspektivni način da funkcionišu, jer će u perspektivi većina klubova morati barem jednim delom da se samofinansira od prodaje igrača ili sličnih aranžmana sa većim klubovima.
Zoro
Zoro
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od expert Uto 26 Okt 2010 - 22:05

@Zoro - mislim da bi Lambic sigurno dobio sansu u Proleteru, pogotovo sto se o njemu ovde pricalo kao o novom Bodirogi, da kazem da ih je isti trener otkrio i trenirao kao klince. Jednostavno on mnogo toga mora da pokaze da bi stigao do prvotimca HF, i on nije tamo jedini, on je jedan od 20 talentovanih iz te generacije.
Mislim da bi to mladi kosarkasi lakse postigli u manjim kosarkaskim sredinama, da ne pricam o gradovima u kojim su odrasli. Ako je on odudarao od ostalih klinaca u to vreme, vise bi napredovao igrajuci sa seniorima i starijim od sebe a ne sa svojim vrsnjacima do svoje dvadesete. Lambic nije ni igrao nikada do sada za Proleter, njega je stvorio jedan manji klub Uno grande, i kao klinju ga odveo HF, sto isto puno znaci zbog mladjih rep. selekcija. U HF si svima pred ocima a ko ce da dodje u ZR da gleda trening tog malog kluba, jako tesko.. e tu su roditelji glavni krivci, jer guraju tu decu u sredine poput HF i FMP ne bi li sto pre uspeli.. sve je to ok, imaju bolje uslove za trening, neku stipendiju i drugo.. ali da li svi postanu Milos Teodosic, pa ne.. otpadne njih 95% i ne urade nista..

aj da podvucem crtu na kraju Wink jednostavno moje misljenje je da ne trebaju tako rano da idu, sa 12,13,14 godina.. tesko da ce uspeti odvojeni od porodice i od svega, nista ih nece kostati da ostanu u svojim sredinama do 17, 18 godine..
expert
expert
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Zoro Uto 26 Okt 2010 - 23:10

expert ::@Zoro - mislim da bi Lambic sigurno dobio sansu u Proleteru, pogotovo sto se o njemu ovde pricalo kao o novom Bodirogi, da kazem da ih je isti trener otkrio i trenirao kao klince. Jednostavno on mnogo toga mora da pokaze da bi stigao do prvotimca HF, i on nije tamo jedini, on je jedan od 20 talentovanih iz te generacije.
Mislim da bi to mladi kosarkasi lakse postigli u manjim kosarkaskim sredinama, da ne pricam o gradovima u kojim su odrasli. Ako je on odudarao od ostalih klinaca u to vreme, vise bi napredovao igrajuci sa seniorima i starijim od sebe a ne sa svojim vrsnjacima do svoje dvadesete. Lambic nije ni igrao nikada do sada za Proleter, njega je stvorio jedan manji klub Uno grande, i kao klinju ga odveo HF, sto isto puno znaci zbog mladjih rep. selekcija. U HF si svima pred ocima a ko ce da dodje u ZR da gleda trening tog malog kluba, jako tesko.. e tu su roditelji glavni krivci, jer guraju tu decu u sredine poput HF i FMP ne bi li sto pre uspeli.. sve je to ok, imaju bolje uslove za trening, neku stipendiju i drugo.. ali da li svi postanu Milos Teodosic, pa ne.. otpadne njih 95% i ne urade nista..

aj da podvucem crtu na kraju Wink jednostavno moje misljenje je da ne trebaju tako rano da idu, sa 12,13,14 godina.. tesko da ce uspeti odvojeni od porodice i od svega, nista ih nece kostati da ostanu u svojim sredinama do 17, 18 godine..
up
Zoro
Zoro
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od superhik Sre 27 Okt 2010 - 0:18

Generalno se ne slažem sa većinom u stavu da naši mladi ne dobijaju šansu u svojim klubovima. Mislim da je razvoj mladih igrača i dalje najpravilniji i najbolji u Srbiji. Trentuno ne baratam statističkim podacima o mladim reprezentacijama koje su se letos takmičile ali proveriću kada budem imao više vremena i uporediti imena, timove i minutažu koju imaju ti klinci. Počeću od naše A selekcije koja je uglavnom sastavljena od igrača 85. godišta i stariji. Kosta Perović je od 17-e godine u partizanu imao zavidnu minutažu. Bobi Marjanović od 18, Raduljica takođe. Teodosić je kasnije sazreo u FMP-u ali su ga odličnim manevrom iskalili u Borcu iz Čačka (i Labovića takođe ali se on kasnije nije snašao). Tripković je od 16 godine počeo da skuplja minute na kašičicu a već sa 18 bio igrač od 20 minuta. Tepić je debitovoa sa 15 godina u Vojvodini pa već pri prelasku u Partizan sa 19 imao zavidnu minutažu i ulogu. Novica sa 18, Stefan Marković 18, Mačvan 18, .... To su A reprezentativci. Miličić je sa 17 igrao 30 minuta po utakmici u HF, Aleksandrov dobijao šansu i sa 16 u FMP-u, da ne nabrajam dalje svi vi dobro poznajete prilike i ko j egde igrao. Hoću da kažem da su svi ti momci igrali "ozbiljnu" košarku od 17-18e godine za razliku od njihovih vršnjaka širom Evrope. Bilo je, uz taj krem naše košarke, sigurno još 2 ili tri puta više momaka koji su dobili šansu ali je nisu iskoristili ali za to im nije kriv ni FMP ni Hf ni czv a ponajmanje Partizan Smile Prvi mi evo pada na pamet izvesni Srđan Živković koga sam gledao kako kao najtalentovaniji 15godišnjak igra 30 minuta u Nišu na jednoj prijateljskoj predsezonskoj utakmici, u tom timu je bio i 16 godišnji Tripković sa duplo manjom minutažom. Zašto su se kasnije stvari obrnule možda je pitanje i za te igrače kako ih mi nazivamo "propale talente". Mada, nisu svi stvoreni da budu vrhunski igrači, treba imati i klupskih za naše prvenstvo.
Nisam otišao namerno daleko u prošlost nego na situaciju od par godina, sa igračima koje su trenirali isti treneri koji i danas rade. Ako pogledamo situaciju danas, u 5 naših najboljih klubova u kojima se najbolje radi sa mladima i koji igraju najbolje utakmice opet ćete videti i krem naših najboljih mladih igrača. Đekić ima odličnu minutažu za igrača njegovih godina i talenta, Mitrović me malo brine ali prošle sezone znamo da je imao šansu. Nedović i Radosavljević predvode grupu klinaca sa odličnom prilikom u zvezdi. Hemofarm je izgurao 3 igrača od velike važnosti za srpsku košarku, istrpeo ih i sada je mala praznina koju ipak nekako ispunjava Anđušić za kog verujem da će mu minutaža samo rasti. Radnički je još uvek "veštačka" sredina bez proizvodnje ali Muta odlično razigrava one igrače koji su malo izašli iz krema i daje im šansu da se vrate u život. FMP uvek igra sa 70% dece u sastavu jer živi od njihove preprodaje. Znači, mislim da nema mesta tim kritikama da klinci ne dobijaju priliku, dobijaju je ali je ne iskoriste svi. E sad, verovatno i struka negde zakaže pa i neki kvalitet ne dođe do izražaja na vreme (Bjelica npr).
Mislim da je u našoj košarci najveći problem klubaštvo i sve veća sujeta košarkaških veličina u struci, šansa mladima nikako ne.
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od drexler Sre 27 Okt 2010 - 2:58

tesko je odoliti pozivu HF ili FMP-a koji nude pristojnu stipendiju, skolovanje, trenere sa imenom, blizinu reprezentaciji djecacima od npr. 14g.

Njihovi roditelji s druge strane u svojim sredinama im mogu ponuditi skole kosarke koje cesto drze, treneri od jedva 25g. kasne termine u malim salama, koje su zimi bez grijanja, o toploj vodi u svlacionicama da ne govorim. To jeste velik problem, i malo roditelja ce gledati stvar "malo dublje" i odustati od takvih ponuda
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Manu Sre 27 Okt 2010 - 3:07

Djekic nikada nije mogao na trojku zato sto je jednostavno prespor. Ne samo za nju, on je nazalost prespor i premekan i za cetvorku. Sto se tice svega ostalog on je brutalan talenat, ima izuzetan osecaj za igru, hladnokrvan, zna da elegantno probije do kosa, ume da doda, i kao najjace oruzje ima apsolutno vrhunski sut. Ali mislim da je TOLIKO spor i mekan da sve to nece biti doboljno da postane jaka reprezentativna cetvorka. Pre svega mislim na odbranu, jer mi se cini da nedostatak brzine tu vise dolazi do izrazaja nego u napadu. Za njegov razvoj bi najbolje bilo da mu se sto vise forsira sut, da se prave akcije za njega kao i za Tripka, koji je inace dosta nesigurniji suter od njega a ceo zivot ga forsiraju, a ni on nije ni brz ni jak kao ni Bane...
Sto se tice potencijalnih i sadasnjih reprezentativnih spoljnih igraca ja tu imam neku svoju viziju. Teo je prvi plej narednih x godina(boze zdravlja), a malog Miljenovica vidim kao njegovu sjajnu podrsku posle OI 2012.
Drca iz zvezde bi tu mogao da se ozbiljno umesa, veeeelika vecina pojma nema kakav je to brutalan talenat. Sa 17-18 je bio najmanje jednako dobar kao i Teo, a verovatno i bolji. Kao i Teo i on je kosarkaski genije. E sad, za razliku od Drce, Teo je igrao za mlade reprezentacije i vec sa 18 poceo da igra ozbiljnu kosarku. Zasto Drca jos od pionirskih dana nije igrao za reprezentaciju to je odlicno pitanje, koje ce ostati bez odgovora bas kao i isto pitanje u vezi Krsticevog, Pavlovicevog, Bjelicinog neigranja za mladje selekcije...Ima tu sigurno jos dosta sada odlicnih igraca koji su propusteni(Savanovic, Milosavljevic, Lucic...)
Da se vratim na Drcu, iako je imao poziv partizana 2004 to je odbio da bi mogao da nastavi skolovanje, odlucio se za NCAA, sto je za kosarkasku karijeru losa odluka bez sumnje, ali je zavrsio fax kao sto je i nameravao. Tako da za razliku od Tea on tek ove sezone krece da igra ozbiljnu kosarku(NCAA u to ne racunam), sa 23 godine. Ono sto sam video protiv Ceha u prvom kolu je bilo sjajno, ali se povredio(cestim laksim povredama je inace do sada bio sklon, to je jos jedan od razloga zasto je stagnirao). Uglvanom, on bi potencijalno mogao pre Miljenovica da postane drugi plej, a mogao bi i dvojku da igra.
Tepic me je mnogo razocarao na SP, ali i dalje mislim da treba da igra u reprezentaicji i da ima minutazu, jer su i Rasic i Paunic i Markovic jos losiji od njega. Ipak, one su igre bile...pa moze se reci skandalozne za igraca njegove reputacije, da nije pravio ona sranja u serijama dobili bi Turke i pored nevidjene kradje...
Na beku jos u blizoj buducnosti vidim i Milosavljevica(app one price da partizan ove godine nece izbaciti reprezentativnog igraca) i Mitrovica, Aljosa ne moze trenutno ni u partizanu da dodje do minutaze, dobrim delom upravo zato sto je tu Milosavljevic koji sjajno igra i koji mora da ima minutazu na EP 2011, tako da njega kao i Miljenovica ocekujem tek posle OI 2012.
Za minutazu na krilu konkurisu Keselj,Bjelica,Dragovic,Aleksandrov i moj favorit Alex Dragicevic(iako krilo, mozda cak i veci genije od Tea i Drce). Od Tadije sam odustao jer su one igre u kvalifikacijama za EL bile slabe(dzaba mu sada hvalisanje za igre u ispodprosecnoj nemackoj ligi, a nije mi ni jasno zasto je napustio Romu kada ove godine ponovo igraju EL). Igleda ga niko ga od trenera za razliku od mene ne vidi na trojci.
Manu
Manu
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 24.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od drexler Sre 27 Okt 2010 - 5:23

Manu, sve je na mjestu, osim stava da NCAA liga mora da uništava igrače...

Šarunas Jasikevičius, Linas Kleiza, Martinas Pocius, Erazem Lorbek, Marko Popović...
Jasno, ima igrača koji se i ne snađu u tom sistemu, ali onaj ko se prilagodi može itekako da profitira tamo
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Manu Sre 27 Okt 2010 - 9:55

Ja verujem da su oni uspeli UPRKOS NCAA, a ne zahvaljujuci toj ligi. Koliko znam Lorbek je bio samo godinu dana tamo, video kako sve to funkcionise i brze bolje se vratio u Evropu. On je vec igrao za Fortitudo sa samo 20 godina u onom finalu EL gde ih je Makabi pregazio. Sto se tice Litvanaca nemam pojma koliko su vremena proveli tamo, kako su igrali i kako je to na njihov razvoj uticalo. Generalno mislim da to nije dobra ideja za evropske klince(sa 19 si jos uvek itekako klinac), jedino je ok za igrace koji su stasavali u americkom kosarkaskom sistemu...
Manu
Manu
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 24.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od wolfvaga Sre 27 Okt 2010 - 9:58

Jasikavicijus i Kleiza su tamo postali igraci. A igrali su posle toga u Evropi sa ogromnim uspehom, mozda i vecim nego u NBA. Dakle, teorija da NCAA liga nije dobra za razvoj evropskih klinaca momentalno pada u vodu. Vec sam to negde obrazlagao, da se ne ponavljam.
wolfvaga
wolfvaga
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od drexler Sre 27 Okt 2010 - 10:16

u nekim igračima postoji ideja da nisu spremni sa 18 godina uci u profesionalne vode.
NCAA im nudi stipendiju za kvalitetno školovanje, nudi im solidne taktičke treninge, a mogu reći i vrhinske kondicione programe sa kojim se malo koji evropski klub može uporediti.
A usput imaju mogućnost da pored igranja košarke uživaju u nekom normalnom socijalnom životu, da odu na poneku žurku, ispiju neko pivo, poduvaju nešto... Pa da tek posle sa 21, 22 godine počnu pravu profesionalnu karijeru.

Ne čini li ti se da je uzrok propadanja nekih velikih naših talenata i činjenica da nisu bili psihički spremni za neke stvari koje donosi veliki novac u 18 godini?

Puno klinaca vanredno završava srednju školu, o fakultetu ni ne misle i period od 16-23 godine provode kao teški profesionalci... Nikad se ne bih odrekao svojih dana u gimnaziji i na faksu, pa taman mi neko ponudio da imam NBA karijeru.

S te strane razumijem igrače koji hoće u NCAA, jer je moguće, čovjek koji je dobro organizovan može I JARE I PARE.
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od expert Sre 27 Okt 2010 - 10:18

drexler ::u nekim igračima postoji ideja da nisu spremni sa 18 godina uci u profesionalne vode.
NCAA im nudi stipendiju za kvalitetno školovanje, nudi im solidne taktičke treninge, a mogu reći i vrhinske kondicione programe sa kojim se malo koji evropski klub može uporediti.
A usput imaju mogućnost da pored igranja košarke uživaju u nekom normalnom socijalnom životu, da odu na poneku žurku, ispiju neko pivo, poduvaju nešto... Pa da tek posle sa 21, 22 godine počnu pravu profesionalnu karijeru.

Ne čini li ti se da je uzrok propadanja nekih velikih naših talenata i činjenica da nisu bili psihički spremni za neke stvari koje donosi veliki novac u 18 godini?

Puno klinaca vanredno završava srednju školu, o fakultetu ni ne misle i period od 16-23 godine provode kao teški profesionalci... Nikad se ne bih odrekao svojih dana u gimnaziji i na faksu, pa taman mi neko ponudio da imam NBA karijeru.

S te strane razumijem igrače koji hoće u NCAA, jer je moguće, čovjek koji je dobro organizovan može I JARE I PARE.

bravo drexler Perspektiva Srbije 947175
expert
expert
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Macijauskas Pon 1 Nov 2010 - 9:35

Luka Igrutinovic se izgleda vratio u rodni grad.
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od drexler Pon 1 Nov 2010 - 9:48

Macijauskas ::Luka Igrutinovic se izgleda vratio u rodni grad.

Radnički ili KG 06?
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 27 1, 2, 3 ... 14 ... 27  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu