Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perspektiva Srbije

+53
košarka je život
Imperator
maxisb
Sergej
air slavkan
mlekadzija
Karadjordje
Djole
nikola tesla
lazarminator
Presretac
Kiril
srb
slobokv83
Tazz
bigZ
Gale
dane
Dule Kecman
Junglezburn
Koleman
Anti-RTS
Danny Trejo
NenadBG
zex88
Mihael
Nolle
sarajlija
serbianhoops
Everton
sexdrogabodiroga
2bad4u
lakovic.
fizicar
Psycho
Naissus
ZuLuofVozdovac
Gencha
vlada
Zemljoradnik
Talicni Tom
TheGodfather
Manu
drexler
superhik
expert
KKP
Macijauskas
bossja
Ray Allen
Zoro
wolfvaga
Bodi Bond
57 posters

Strana 3 od 27 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 27  Sledeći

Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Gencha Pet 17 Dec 2010 - 3:24

Cudi me kako do sada nijedan nas igrac koji je isao na koledz nije uspeo da napravi neku karijeru posle toga.Na drugu stranu, Litvanci - Kleiza, Pocius, Sarunas postadose odlicni igraci Sad
Gencha
Gencha
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Zoro Pet 17 Dec 2010 - 4:44

Mislim da je to većim delom rezultat različitosti naše i litvanske škole košarke. Litvanska sa svojim Run & Gun pristupom (već od rane mladosti), ima mnogo više sličnosti sa US košarkom.
Zoro
Zoro
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Gencha Pet 17 Dec 2010 - 6:34

Ja bih rekao da se americka kosarka, pre svega bazira na dobrim fizikalijama igraca, litvanska na sut, a spanska na tehniku.
Gencha
Gencha
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Zoro Pet 17 Dec 2010 - 6:54

...ali je po meni, litvanska, od svih evropskih "škola košarke", najbliža US.
Zoro
Zoro
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Ray Allen Pet 17 Dec 2010 - 7:33

NBA i NCAA se dosta razlikuju. Najbolji primer su Dzej Dzej Redik i Adam Morison. I jedan i drugi su zarili i palili NCAA parketima. Kada su pristupili NBA klubovima nisu se snasli. Razlog su lose fizicke predispozicije. Ako nemate dobre fizikalije u NBA ne mozete ili tesko mozete uspeti. Litvanska skola se zasniva pre svega na sutu. Najbolji produkti te skole su Jasikevicius (koji je i studirao u Americi) i Macijauskas. Njihove avanture u NBA bile su razocaravajuce. Takodje fantasticni evropski suteri Djordjevic, Rigodo, Kutlaj, Navaro, pa i Fernandez nisu pokazali ni delic svog talenta u najjacoj svetskoj kosarkaskoj ligi. Litvanska skola kosarke nema mnogo slicnosti sa Americkom kosarkom (mali broj belaca koji se oslanjaju prvenstveno na sut zaista imaju slicnosti, ali oni su u znacajnoj manjini u odnosu na atletski nadarenije crnce i oni mogu biti zvezde samo u s. skoli i na koledzu). Po stilu igre i fizickim predispozicijama najblizi Amerima iz Evrope su Francuzi zato i najveci broj stranih kosarkasa u NBA dolazi upravo iz Francuske.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Zoro Pet 17 Dec 2010 - 7:58

@Ray Allen
Moj post se odnosio na Genchino pitanje: "Cudi me kako do sada nijedan nas igrac koji je isao na koledz nije uspeo da napravi neku karijeru posle toga.Na drugu stranu, Litvanci - Kleiza, Pocius, Sarunas postadose odlicni igraci". On ne pominje NBA karijeru nego karijeru uopšte, a konstatacija da su Litvanci daleko uspešniji mu je na mestu.
Zoro
Zoro
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Talicni Tom Pet 17 Dec 2010 - 8:12

Sjećam se da je i Duda jednom nešto govorio o odlasku naših igrača u nba, a zatim i ncaa. Dobro sam zapamtio da je rekao da je generacija prije Divčeve, mislim Jovanović, Radović, ake ne i Pavićević bila u ncaa i da nikada nisu dosegli predviđene visine. Mislim da je tu pored drugačijeg sistema igre i treninga bitno i prilagođavanje na život i druge vrijednosti.
Jedino je Danilović odradio uspješno godinu srednje škole. Ali on je po mnogo čemu specijalan slučaj i ne bi se mogao porediti sa drugima.
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od ZuLuofVozdovac Pet 17 Dec 2010 - 8:40

Редик се баш није снашао, Чикаго му је понудио 20 милиона за 3 сезоне а Орландо је изједначио понуду и успео да га задржи. Ове године зарадиће 7.5 милиона. Што се ја негде тако ''не снађем'' Smile
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Gencha Pet 17 Dec 2010 - 9:28

Nisam pricao o NBA karijeri, nego uopste kada pogledam te nase igrace koji su zavrsili koledz tamo, nisu usepli ni u Evropi da se nametnu, jedino mozda Radenovic, mada je i on cini mi se, cist fizikalac, nista posebno...
Gencha
Gencha
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 34
Lokacija : BG

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Zoro Pet 17 Dec 2010 - 11:12

@Gencha
Da tako sam i ja shvatio tvoje pitanje/konstataciju.
Imajući u vidu košarkaške vrednosti koje cene Litvanci (puno trčanja, šutiranja, skoka), praktično nezavisno od pozicije koju igrač igra, njihovi klinci odlaskom u NCAA realno nadograđuju do tada stečene kvalitete, i dižu ih na viši nivo. Drugim rečima postoji kompatibilnost (ne i jednakost). Naši, nasuprot, odlaskom u NCAA mnogo manje nadograđuju do tada naučeno, jer se susreću sa bitno drugačijim pristupom košarci.

Recimo, ja mislim da je potpuno logično što mi već godinama po pravilu imamo centre sa odličnom leđnom tehnikom, kojom često maskiraju slabiji skok ili prosečan šut. Litvanski centri, su po pravilu laganiji, skočniji, imaju bolji šut (kada ih gledaš sa strane, oni više liče na krilne centre i krila nego na centre), a po pravilu ne znaju šta je leđna tehnika. Primera radi, uveren sam da bi Musli u NCAA nazadovao jer bi izgubio mnoge od kvaliteta koje sada poseduje, ali će zato Motiejunas (njegov litvanski vršnjak, '90, 213cm) u NCAA itekako da napreduje, jer mu predstoji pre svega kvalitetna nadogradnja.
Zoro
Zoro
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Ray Allen Pet 17 Dec 2010 - 13:37

@Zoro, Gencha
Slazem se sa vasim konstatacijama. Moteijunas igra za Beneton i to vrlo dobro. On ce na predstojecem draftu skoro sigurno biti najbolje plasirani Evropljanin. Ispred Jana Veselog.
@ZuLoufVozdovac
Redik je tek sedmi igrac svoje ekipe. Za momka koji je proglasavan za najboljeg NCAA igraca to je daleko ispod ocekivanja. I A. Fojl je u GS imao platu od skoro 10 miliona dolara, a brutalno je los kosarkas. Ali dosta o tome. Odosmo u off.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Naissus Sre 22 Dec 2010 - 13:50


Trenutno je u Kanzasu, tamo zavrsava srednju i igra za njihov tim.
Naissus
Naissus
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : A be Niš be

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Manu Pon 27 Dec 2010 - 3:12

Gledao juce na sos-u juniorsku ligu Mega - FMP i ostao u cudu jer sam otkrio da srpska kosarka ima jos jednog supertalentovanog pleja! U pitanju je Vasilije Micic(1994, 192) iz Mege. Decko je brutalan i nista losiji od takodje genijalnog Miljenovica, sve ima brzinu, dribling , sut, pregled igre, strasan igrac. Pogledao malo po netu o njemu i vidim da vec igra i za seniore Mege kod Vukoicica, u zadnjem kolu cak imao index 24!
Tako da trenutno znam za tri prava supertalenta na pleju, Miljenovic(1993), Micic(1994) i Djokovic(1996), bar dok jos nekog ne otkrijem. Very Happy
Procitah da partizan i njega hoce da dovede. Ne znam samo sto zezaju Jaramaza koji totalno bez veze sedi na klupi umesto da ga daju negde na pozajmicu, jer sigurno nece igrati zajedno sa Miljenovicem(ako ga potpisu kao sto se ocekuje) iduce godine posto mora da bude jedan iskusniji plej.
Manu
Manu
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 24.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Psycho Pon 27 Dec 2010 - 4:02

Pisao Zoro na temi juniorske lige...pogledaj tamo, biće ti interesantno Smile
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od fizicar Ned 9 Jan 2011 - 10:12

fizicar
fizicar
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Bodi Bond Ned 9 Jan 2011 - 10:17

Eto, godinama kukamo za spoljnim igračima, a eto sada Vujošević, Miljenović, Cvele, Micić, Nedović, Anđušić...
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Gost Ned 9 Jan 2011 - 11:22

da,konacno da malo bude bekova na lageru .. tj plejeva posebno ... Miljenovic i Vujosevic su odlicni za sada,dok je Micic cini mi se vise neki kombo,mada ima sjajnu kontrolu,lopte,sut i pregled igre ... nadam se da ce barem jedan proci u seniore kao vazan sraf reprezentacije u narednim godinama

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Ray Allen Ned 9 Jan 2011 - 11:48

Zaboravili ste Stefana Matovica. lepo se pokazao ove sezone u mega Vizuri.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Ray Allen Sre 12 Jan 2011 - 3:44

A. Dragicevic konacno dobio sansu da zaigra. U ubedljivom porazu N. Dejma od Marketa, Dragicevic je za 4 minuta postigao 2 poena.
Nastic nije zabelezio nastup za Stanford jos od polovine decembra.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od fizicar Pet 14 Jan 2011 - 1:50

Kolika je razlika u kvalitetu izmedju Miljenovica i ovog hrvatskog Daria Sarica? Posto je Dario Saric tamo bas podignut u zvezde!
fizicar
fizicar
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od drexler Pet 14 Jan 2011 - 2:28

fizicar ::Kolika je razlika u kvalitetu izmedju Miljenovica i ovog hrvatskog Daria Sarica? Posto je Dario Saric tamo bas podignut u zvezde!

ja nisam gledao ni jednog ni drugog duže od 3 minuta, ali pokušaću da izvedem neko poređenje na osnovu onoga što sam čuo od njih.
Miljenović je tipičan plej, voli da ima loptu u rukama, a čini se da i zna šta će s njom. Ne gleda previše koš, dobro razgrava saigrače, a čini se da je i prilično agresivan na loptu, jer kupi i dosta skokova. Prošle godine FMP je osvojio juniorsku Evroligu a Miljenović je bio prvi plej ekipe u konkurenciji 2 godine starijih igrača, a u finalu mu je za 2-3 skoka izmakao tripl-dabl. Uz dominantni centarski tandem Đekić - Musli (da li je moguće da je Đele ikad negdje bio dominantan Very Happy ) bio je glavna snaga tog tima.

Dario Šarić je godinu dana mlađi i drugi je tip igrača. Još nije profilisao svoju poziciju, za sada igra kao Bodiroga, pokriva sve od 1 do 4. Kada igra među svojim vršnjacima ima skoro tripl-dabl prosjek. Svi kažu da iz njegovog svakog poteza isijava čist talent. Visok je oko 205cm, mršav, pokretljiv... Opet, u danšnjoj teškoj fizičkoj košarci teško može održati takav stil i u seniorima. Priče o njegovom talentu su velike, a opet, može lagano da ispadne igrač kao što je naš Bjelica, što je sasvim OK, ali naravno, daleko manje od onoga što mu sad predviđaju.

Zaključak?
Ilizorno je sad bilo šta prognozirati. Pred ovim momcima je ključni period u životu... treba odabrati pravi klub, pravog trenera, pravog menadžera, pravu djevojku, a usput i dalje biti uporan kao životinja. Ako u bar jednom od ovih segmenata promaše, može se desiti da su svi ovi hvalospjevi o njima bili uzaludni.

Doduše, i ako propadnu, za njih će tu uvijek biti naš drugar forumaš Manu koji će i dalje podsjećati kako su oni nekad bili dobri i kako moraju u reprezentaciju Very Happy
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Macijauskas Pet 14 Jan 2011 - 2:30

Kad si kod devojke, Miljenovic ima devojku vec duze cini mi se Very Happy
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od KKP Pet 14 Jan 2011 - 6:09

Miljenović je stvarno ekstra talenat, retko ima takvih talenata, po meni... Gledao sam ga par puta, kada je gostovao u Knjaževcu sa FMP-om, u juniorskoj ligi, a i njegov učinak u doisadašnjoj karijeri mnogo toga govori. Priča se već da će ga Partizan uzeti kada u aprilu napuni 18 godina...
KKP
KKP
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Knjazevac

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Manu Pet 14 Jan 2011 - 11:28

drexler ::
Doduše, i ako propadnu, za njih će tu uvijek biti naš drugar forumaš Manu koji će i dalje podsjećati kako su oni nekad bili dobri i kako moraju u reprezentaciju Very Happy

hahahaha thumbsup

Fizicar evo ovde imas ceo mec u kojem su obojica igrali u istoj ekipi...

https://www.youtube.com/watch?v=xOAhG8w97OE

Miljenovica sam gledao 20-30 puta do sada i napomenuo bih da je imao mnogo impresivnije partije od ove sa linka, ali se itekako moze zakljuciti o kakvom se talentu radi. Sarica sam gledao samo na tom mecu, ali i samo na osnovu njega moze se zakljuciti da su jednako veliki talenti, ali razliciti tipovi igraca. Verujem da ce obojica postati veliki kosarkasi. Saric je jako slican igrac Aleksu Dragicevicu, a obojica imaju slican stil Bodiroginom. Sa druge strane ne znam za igraca koji bi me podsetio na Miljenovica, ostavlja bas jedinstven utisak. Jednostavno kosarkas-umetnik...
Manu
Manu
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 24.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od wolfvaga Pet 14 Jan 2011 - 13:06

Miljenovic me potseca na Kalderona... Bar osnovnom gradjom. Jos je slab za seniorsku kosarku (pogotovu fizicki), ali deluje kao da ima stofa, pogotovu za asistenciju.
wolfvaga
wolfvaga
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 3 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 27 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 27  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu