Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reprezentacija Srbije

+58
Jaycee Carroll
nikola tesla
serbianhoops
PGR93
zex88
Fiti
maxisb
Markos
Imperator
Manu
srb
Zemljoradnik
Marko
Gale
bigZ
Gencha
Tazz
Tenenac
expert
Zoro
mlekadzija
Kure
Sensui
lazarminator
Novica-Ubica
wolfvaga
vlada
Ray Allen
Psycho
2bad4u
XXL
Naissus
Everton
ZuLuofVozdovac
Bodi Bond
Talicni Tom
Sergej
superhik
NenadBG
drexler
sexdrogabodiroga
Dule Kecman
Anti-RTS
familija
Koleman
blagoje
Mihael
fizicar
Djole
Macijauskas
Junglezburn
PingPong
markoo
Hyperactive
Nolle
Geograf
dane
slobokv83
62 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od ZuLuofVozdovac Ned 4 Dec 2011 - 9:22

Чињеница да су нам у групу упали и Израел и Црна Гора вероватно ће утицати на селектора да на лето позове најачи тим. То је опција коју нисам прижељкивао, хтео сам барем да се Крстић и још пар искуснијих репрезентативаца одморе (навијао сам да добијемо Италијане због атрактивнсти + боранију).

Мислим да је суштинско питање на који ће начин бити конципиране припреме, јер је модел - први почињемо са припремама, припреме ће трајати два месеца, бићемо најспремнији на турниру - доживео фијаско на последњем ЕП (док нам је на оном 2009 донео сребро), па би требало размислити да ли је то цеђење играча по планинама, бањама и сл. у овом моменту потребно или не, имајући у виду да ће темпо играња утакмица бити много мањи него када се игра првенство. Ако играчима одговара да сезону почну кондиционим припремама, ако касније бенефите од тога имају и усвојим клубовима немам ништа против да се тако ради. Само мени су наши у Литванији деловали доста уморно, е сад да ли је то само утисак који је последица лошх игара или не то већ не знам.

НБА играчи су почели да тренирају 3 недеље пред почетак сезоне, па нико не сумња да ће бити спремни и пуцати од снаге. Просто, мислим да би сваки играч требао да добије квалитетан иднивидуални програм по коме ће да ради, да дође на припреме спреман и да онда припреме трају 3-4 недеље и квалификације могу да почну. Мислим да је терање неког Крстића да два месеца иде на планину да би се добро спремио за Исланд, Естонију и Словачку ипак претеривање. Да су у питању Олимпијске игре можда би требало радити другачије, али мислим да је за ове квалификације довољно да екипа тренира заједно пар недеља, одигра неколико приремних мечева и среди добар распоред да и прве две утакмице буду против Исланда и Словачке да би послужиле да се екипа мало загреје и до краја уигра.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od sexdrogabodiroga Uto 6 Dec 2011 - 5:52

Takodje ne bi bilo lose da se ispuni ono sto je neko iz Saveza izjavio nedeavno. Nekakve kontrolne utakmice, ako se nadje vremena u gustom ligaskom i euro rasporedu, ne bi bile lose da se u reprezentaciju uvedu jos neki igraci na koje se u prethodnom periodu nije toliko racunalo (Radenovic, Micov, Ratkovica ...) i da se tu vidi koliko ti igraci mogu doprineti reprezentaciji, jer mi se cini da su pozivi u reprezentaciju postali dosta predvidivi, a izbor ogranicen i sveden na igrace koje, ako se povrede, nece niko moci (ili hteti) da zameni.
sexdrogabodiroga
sexdrogabodiroga
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 04.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Nis

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od slobokv83 Uto 6 Dec 2011 - 6:31

Odbiće Radenović i kvalifikacije...i ja ga potpuno razumem.
slobokv83
slobokv83
mvp
mvp

Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 40
Lokacija : Kraljevo

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od Nolle Ned 11 Dec 2011 - 7:52

Jel samo meni zapalo za oko, ili Nemandža dobija u poslednje vreme minute u Kahi ?
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od Junglezburn Ned 11 Dec 2011 - 7:54

Nije.
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od Naissus Pet 16 Dec 2011 - 7:18

Naissus
Naissus
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : A be Niš be

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od superhik Pon 19 Dec 2011 - 10:27

Peđa Stojaković se oprostio od košarke. Iako smo ga retko gledali u nacionalnom timu ostaće zapamćen kao jedan od najboljih srpskih šutera svih vremena. Izuzetne zasluge ima za osvajanje zlatnih medalja na EP u Turskoj 2001. i SP u Indijanapolisu 2002. godine. U svojoj poslednjoj NBA sezoni osvojio je i titulu šampiona sa Dalasom.

superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od dane Pon 19 Dec 2011 - 14:25

Pedja Stojaković..... Respekt i naklon do poda hvala
Care hvala ti za Istanbul i Indijanapolis, i hvala ti za neprospavane noći iz zlatne ere Kingsa.
On je jedan od nekoliko igrača zbog kojih sam zavolio košarku kao sport.
dane
dane
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 06.12.2010
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od Bodi Bond Pon 19 Dec 2011 - 18:28

Koliko sam ja plakao kada su ih krali 2002. godine. Govnar Štern i njegov Dik Baveta. plač

Veliki igrač. Šteta za povrede, siguran sam da bi bio rame uz rame sa Alenom i Redžijem po broju postignutih trojki da ga leđa nisu omela.

Često nepravedno zaspostavljan u našoj zemlji. Svaka čast Bodirogi, Saletu 1 i Saletu 2, ali Peja je dosegao ono što oni nikada nisu ili nikada nisu ni pokušali. Čovek je došao do te tačke u košarci gde skoro da nema dalje. Možda i najbolji srpski košarkaš ikada.
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od NenadBG Pon 19 Dec 2011 - 20:35

nije najbolji iz jednog jedinog razloga-nije imao muda da daje kljucne koseve.za sve ostalo svaka cast...ali istina je da je i nasu reprezentaciju pedja dovodio do neizvesnih zavrsnica,a onda bodiroga preuzimao.da nije bilo pedje ne bi ni dosli do toh neizvesnih zavrsnica...

NenadBG
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 06.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od Koleman Uto 20 Dec 2011 - 0:41

Napisao sam post sa 5, 6 buzzera Stojakovica ali mi se restartovao kompjuter Sad Imam problema bas dosta sa istim. Sve u svemu Stojakovic je bio igracina i i te kako je umeo da pogodi kada se lomi mec, tako da se Nenade ne slazem.
Najinteresantniji je sut za pobedu protiv Olimpijakosa u dresu PAOK-a kada se slavlje zavrsilo sprintom u svlacionicu a padalo je svasta od igle do lokomotive. Zavrsnica protiv Minesote, trojka uz faul, sut za pobedu u NO, 2 suta za pobedu u Kingsima... Sve same trojke...
I jedan neverovatan pas:
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od blagoje Uto 20 Dec 2011 - 12:20

Стојаковић је био други стелац лиге једне сезоне. Еј, Србин други стрелац НБА лиге.

Хвала ти Пеђа за све, жао ми је само што је репрезентативну каријеру окончао у 26. години, ал` ајде.
blagoje
blagoje
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 28.10.2010
Godina : 39
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od Everton Čet 29 Dec 2011 - 10:38

da li je moguce da djilas daje ovakve izjave , da je cilj zlato 2013, pa mi nema igrace za TOP 5, a on se tu razbacuje sa zlatnim medaljama.
Everton
Everton
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od drexler Čet 29 Dec 2011 - 11:05

Kako nemamo? Krstić MVP Evrolige, Mačvan najbolji skakač, Teo najbolji asistent... Savanović, Rakočević i Micov dvocifreni u Top 16 ekipama, Pavlović i Miličić starteri u NBA ekipama, Radmanović sa klupe trpa 17 poena, Kosta i Novica imaju epizode u Realu i Barsi... Mlađe kategorije imaju krš medalja...

Recite mi koji trener ne bi poželio ekipu sa ovim referencama?

Objektivnih problema ima, ali ljudski je napasti najviši plasman ako se imaju ovakvi igrački kapaciteti.
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od 2bad4u Čet 29 Dec 2011 - 11:13

To već izvesno vreme, zapravo nakon EP u Litvaniji, pričaju svi iz KSS-a, i to je kao cilj u narednom periodu...
Realno po meni je i vrlo realan cilj, jer većina reprezentacija, protiv kojih smo realno bili slabiji će doživeti smenu generacija (nakon OI u Londonu), a nadam se da će i sadašnji saziv KSS-a poraditi na problemima koji postoje u našoj košarci. Već se i primećuju neki pomaci pre svega u funkcionisanju takmičenja mlađih kategorija unutar naše košarkaške organizacije.
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od Everton Čet 29 Dec 2011 - 12:18

@drex , Micova mozes da izbrise sa tog spiska on ima poziv i Makedonskog saveza, Radma, Pavlovic,Milicic, nema sanse da zaigraju za reprezen. Rakoc mator, Krle jedini igrac koji pravi razliku , Teo jos nedovrsen i treba sacekati njegovo sazrevanje da bi postao igrac Top klase, ostatak je samo drvna gradja koja ni u svojim klubovima ne moze da napravi razliku a kamol i na EP, a mladje kategorije su tek posebna prica po unistavanju talenata na prelasku iz juniosrku u senirsku kosarku ima da postanemo hrvatska 2.
Everton
Everton
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od Gale Čet 29 Dec 2011 - 15:57

Ни ја нешто нисам срећан са изричитом најавом да јуримо злато. Колико се сећам, само смо једном имали тако недвосмислено срочен циљ (ЕП 2005. , злато) па смо опасно измалерисали.

Но, невезано за сујеверје, свакако бих прикочио са амбицијама. Дрекс је у праву, наш играчки капацитет јесте велики,али није права референца,
јер ми од појаве "bad boys-a", играча који имају неки проблем са репрезентацијом, нисмо ишли на велико такмичење комплетни, а нешто ми се чини да злато редовно освоје они који се појаве у комплетном саставу.

Мислим да нам је из те екипе барем Миличић неопходан (када би наравно дошао без драматичних напада, мотивисан и физички спреман).
Новица и Тепић у доброј форми се подразумевају.

Па пошто -благо речено - није сигурно да ће то све да се поклопи, не
бих журио са изјавама о злату.
Gale
Gale
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 28.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od Djole Čet 29 Dec 2011 - 20:51

Politicar obecava kule i gradove... nista cudno...
Djole
Djole
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 29.10.2010
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od drexler Pet 30 Dec 2011 - 0:45

Everton ::@drex , Micova mozes da izbrise sa tog spiska on ima poziv i Makedonskog saveza, Radma, Pavlovic,Milicic, nema sanse da zaigraju za reprezen. Rakoc mator, Krle jedini igrac koji pravi razliku , Teo jos nedovrsen i treba sacekati njegovo sazrevanje da bi postao igrac Top klase, ostatak je samo drvna gradja koja ni u svojim klubovima ne moze da napravi razliku a kamol i na EP, a mladje kategorije su tek posebna prica po unistavanju talenata na prelasku iz juniosrku u senirsku kosarku ima da postanemo hrvatska 2.

pa dobro ne znam šta ti očekuješ, da imamo Al Star postavu? Prije svega Radman, Miličić, Rakočević i Micov jesu SRPSKI KOŠARKAŠI i to je kvalitet srpske košarke, nadam se da će trener uzeti u razmatranje neke od njih, i to sam u prethodnom postu podveo pod OBJEKTIVNE PROBLEME, ali ako već Đilas priča o tome, predpostavljam da na vidiku postoje neka rješenja.

Dalje, Teo nedovršen? 87 godište, prvi plej najbolje evropske ekipe, prije toga vodio svoje ekipe do finala EP i finala EL... Nema tu šta biti nedovršeno, takav igrač je želja svakog trenera.

Uostalom, uporedi nas sa drugim reprezentacijama, pa da vidimo da li smo baš tako loši (na papiru, naravno, sada možemo samo o tome pričati). Slovenija takođe ima gomilu posvađanih igrača, Španci vjerovatno dolaze sa smjenom generacija, bez Gasola, Navara i starije ekipe, Francuskoj su takođe ovo limiti, Njemačka je završila svoje, od Rusa imamo dosta kvalitetnija imena, Litvanija je u našem rangu... Sve u svemu, po "suvom kvalitetu" Srbija je među 4-5 reprezentacija u Evropi, i meni je sasvim sportski u takvoj konkurenciji napasti vrh
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od ZuLuofVozdovac Pet 30 Dec 2011 - 5:00

Gale ::Ни ја нешто нисам срећан са изричитом најавом да јуримо злато. Колико се сећам, само смо једном имали тако недвосмислено срочен циљ (ЕП 2005. , злато) па смо опасно измалерисали.

Ја се сећам бар још једног случаја: http://www.politika.rs/rubrike/Sport/t35494.lt.html
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od maxisb Pet 30 Dec 2011 - 12:16

Nisam siguran gdje bih ovo stavio pa, ako treba, nek nadležni prebaci na prikladnije mjesto...

maxisb
maxisb
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 06.10.2011
Godina : 38
Lokacija : Zagreb

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od Psycho Pet 6 Jan 2012 - 10:40

Isti komentar kao u prethodnom postu
Divac: "Peđa je bolji košarkaš nego što sam ja ikada bio"

Stojaković je jedan od najboljih igrača sa ovih prostora, a verovatno i iz Evrope. Mene je davno pretekao. Da nisam hteo da Peđa obori moj rekord po broju postignutih poena u NBA nikad mu ne bih ni dodavao lopte, rekao je u intervjuu za list "Press" legendarni Vlade Divac.

Najbolji srpski košarkaš koji je igrao u NBA ligi je Predrag Stojaković, smatra sadašnji predsednik OK Vlade Divac. Legendarni centar Lejkersa, koji je proveo čak 16 sezona u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu, je izjavio da ga je Stojaković, koji je nedavno okončao bogatu karijeru nakon što je sa Dalasom osvojio svoju prvu šampionsku titulu, davno nadmašio.

Peđa je jedan od najboljih igrača sa ovih prostora, a verovatno i iz Evrope. Mene je davno pretekao, mnogo ranije nego što se misli. On je za mene najbolji naš košarkaš koji je nastupao u NBA ligi,
rekao je Divac i dodao da mu je izuzetno drago što je njegov nekadašnji saigrač i veliki prijatelj Predrag Stojaković uspeo da završi karijeru na najbolji mogući način - sa šampionskim prstenom NBA lige na ruci. Vlade i Peđa igrali su zajedno u Sakramentu šest godina i to je period koji je obeležio njihove karijere jer su, pored dobrih rezultata, igrali najatraktivniju košarku tih sezona.

Peđa je imao fenomenalnu karijeru, a ma koliko da mi je žao što se povukao, sa druge strane mi je drago što je to uradio posle godine u kojoj je osvojio šampionski prsten. Tom titulom u NBA zaokružio je bogatu karijeru. On je, mogu to slobodno da kažem, jedan od najboljih šutera sa kojima sam igrao. Drago mi je što mi je takav igrač i čovek bio saigrač,
iskren je Divac. Nekadašnji plej među centrima a sadašnji veliki humani radnik kaže da se uvek rado priseti tih godina u Sakramentu, kada su uz Majka Bibija, Daga Kristija, Krisa Vebera i ostale bili apsolutni hit lige.

Sakramento je meni i Peđi, a pretpostavljam i svim igračima koji su bili deo te ekipe, ostao u najlepšem sećanju. Tih šest godina su bile prelepe počev od rezultata, atmosfere u timu i svega ostalog,
priseća se proslavljeni košarkaš koji je sa Kingsima bio šampion zapadne konferencije. Zanimljivo je da je Divac sa 13.398 poena dugo godina držao primat na listi najboljih NBA strelaca medu srpskim košarkašima, ali posle 12 godina u NBA ligi Stojaković ga je pretekao. On je 17. novembra 2010. stigao do brojke od 13.405 koševa.

Pa dobro, rekordi se prave da bi se jednog dana srušili. Drago mi je da je baš Peđa to uradio. Inače, da nisam hteo da me prestigne, nikad mu ne bih dodavao lopte. Pa pola tih poena u karijeri je dao na moje asistencije. Šalu na stranu, nadam se da će i njega jednog dana neko od mlađih prevazići,
veruje Vlade u mlade naraštaje srpske košarke i otkriva da je sa Stojakovićem neke akcije iz Sakramenta primenjivao i u dresu sa državnim grbom.

U određenim trenucima, kada nam nije išlo, timu su trebali brzi i sigurni poeni. Onda smo Peđa i ja u dogovoru sa trenerom Pešićem pravili neke mini-akcije iz Sakramenta, jer smo već bili uigrani, i to je prolazilo. Dva ili tri puta u odlučujućim trenucima je prošla naša saradnja, naročito onaj „back door" (utrčavanje iza leđa protivnika, prim. aut.)
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od Bodi Bond Pet 6 Jan 2012 - 10:44

Kada je Divac sa Kingsima bio prvak Zapada?
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od slobokv83 Pet 6 Jan 2012 - 10:54

bili su prvi na Zapadu u regularnom delu sezone, možda je to.
slobokv83
slobokv83
mvp
mvp

Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 40
Lokacija : Kraljevo

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od Ray Allen Pet 6 Jan 2012 - 13:04

slobokv83 ::bili su prvi na Zapadu u regularnom delu sezone, možda je to.
To se ne racuna.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprezentacija Srbije - Page 20 Empty Re: Reprezentacija Srbije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu