Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zanimljivosti iz sveta košarke

+43
Anti-RTS
slobokv83
maxisb
mlekadzija
Gencha
Djole
PingPong
Ray Allen
familija
Sensui
Mihael
Tazz
dane
XXL
Koleman
Danny Trejo
air slavkan
fizicar
bigZ
Nolle
Dule Kecman
Macijauskas
Grobi
blagoje
superhik
Naissus
Everton
Markos
2bad4u
wolfvaga
Talicni Tom
ZuLuofVozdovac
KKP
expert
Bodi Bond
drexler
Zolja
Zemljoradnik
Zoro
Psycho
Imperator
lazarminator
Junglezburn
47 posters

 :: Ostale teme :: Razno

Strana 16 od 19 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Sledeći

Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od slobokv83 Ned 1 Apr 2012 - 4:06

slobokv83
slobokv83
mvp
mvp

Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 40
Lokacija : Kraljevo

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Naissus Ned 1 Apr 2012 - 23:56

Naissus
Naissus
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : A be Niš be

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Everton Pon 2 Apr 2012 - 9:27




da li postoji negde snimak sa IT tonom, a nokaut stefanovic za rubriku sa sportluba 100 najboljih nokauta rofl
Everton
Everton
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Naissus Uto 3 Apr 2012 - 23:03

Niški basket
Autor
Radivoje Milenković

Profesor odbrane i zaštite.

Vraćam se pre neko veče sa basketa, igrao Konstantin. Rezigniran, ne razočaran osim što sam video. A video sam, lopta okrugla i svako, bar ja tako mislim, igra da bi pobedio. Normalno, ne može uvek da se pobedi, ali da se igra, o tome ne treba govoriti.

Dugo sam i na svakojake načine u košarci – pokušao sam da igram: uspeo sam za klupu, odeljenje. Za školu već nisam siguran. I za mesnu zajednicu, do duše u dresovima osnovne škole. Izvinjavam se, igrao sam i za fakultet, do duše samo na brucošijadi. Učio sam decu u nekoliko osnovnih škola da se košarka igra ubacivanjem lopte u onaj drugi koš, koji se nalazi na suprotnoj strani igrališta, bio sam sudija i na kraju, što se angažovanja tiče, tako se to zvalo – delegat. Ali, najviše sam bio gledalac.

Kada sam se doselio u ovaj lepi grad, zbog očeve prekomande, pokušao sam, imajući u vidu da sam iza sebe već imao 2 – 3 godine treniranja, jednom, dvaput nedeljno, kako se tada treniralo, da to nastavim i ovde. Otišao sam u “Student”. Delovao mi je kao Harlem u ono vreme i sa onim igračima. Neka se ne spomenuti ne ljute, ali tu su bili pokojni Cirkle, Neca, Đžigi, Dule, Ratko, kasnije, oba Pikija, Đura, braća Radići, Skaka, Keks, sa novopridošlim Zokijem Stevanićem, koji je došao iz Sloge iz Kraljeva i trenirao zajedno sa Ducijem Simonovićem i Todorićem, sa do tada neviđenim načinom prenosa lopte… ne ide. Od treniranja – ništa.

A oni su toliko bili dobri da smo jedva čekali subotnje večeri da bi popunili tribine na VPŠ.

Bili su tako dobri da su odlazili i u Partizan (u onoj SFRJ), jer ih je zvao Ranko Žeravica, i u Borac iz Čačka, da igraju pored legendarnog Radmila Mišovića, i drugde.

Niš je imao i izvrsne znalce košarke – profesora A. Kerkovića, Bata Ivu, entuzijaste poput Šake, sudije koje su sudile Ciboni, Jugoplastici, Bosni, Olimpiji, Zadru – Vidana, delegate koji su pratili dešavanja na utakmicama širom SFRJ, Živka Popovića, Baneta Madića. Imao je svoj juniorski turnir "Mića i Žana", na kojem su mnogi asovi započinjali svoje igračke karijere - Žarko Paspalj, Željko Obradović, i dr.

Međutim, i “Student”, i “Radnički”, a kasnije i “Ergonom” (Mirče, Beli, Mita, Raša, Maki…), sa takvim igračima, uvek ostajaše u tim rangovima takmičenja, bez obzira što su se svake godine popunjavali I sa igračima koji su dolazili da studiraju u Niš. Dovodili smo i tako poznate trenere – jedan je još u Nišu…

S druge strane, Želja igra evropsko finale, sa igračem manje (Pajo, Pajo), Radnički juri Evropom (kude je taj Niš), košarkašice su u Evropi (Kup Lilijane Ronketi), strelci pucaju za reprezentaciju, bokseri (Amzić, Jane, Čelik, Kelava) su po Jugoslaviji, ali i Evropi, karatisti i džudisti…

Ne bih se svega ovog setio, nije ni prvi ni zadnji put da Student, Konstantin, Nibak, Junior izgube, jer ću da ih gledam, bez obzira na rezultate, ali se setih jedne niške TV emisije, skoro emitovane, ne znam na kom kanalu, čiji je gost bio Dragoslav Petković Petko. Niško košarkaško dete, koji je čitav niz godina zarađivao hleb u belom svetu, trenirajući košarkaške klubove. Čitav niz godina. Da nije bio dobar, brzo bi ga vratili.. U emisiji se najviše pričalo, rekao bih, o košarci. I na kraju razgovora, pitali su ga, zašto Niš nema jaku mušku košarku.

Uz dužno poštovanje, za eventualno pogrešno tumačenje njegovog odgovora, mislim da se to svelo na H T E N J E, za želju da budem bolji ne samo od komšije – Pukovac, Subotinac, već da budem bolji i od, i od… da ne budem samo gledalac finala Kupa, već i učesnik!

Da ostanem dosledan sebi.

1. Znam da je Niš jedne godine imao košarkaškog prvoligaša;
2. Dogovor je, o politici ni reči.
Naissus
Naissus
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : A be Niš be

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Zemljoradnik Sre 4 Apr 2012 - 0:22

Ovo može da se primeni mnogo šire, ne samo na Niš...

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Ray Allen Sub 7 Apr 2012 - 11:56

Junglezburn ::
Ovo vam je Americka Razija Mujanovic. I nju zadirkuju da je musko. Ne samo da je zakucavala vec je znala i da i da se pobije na utakmicama.
Prosle godine na WNBA draftu izabrana je jedna Australijanka koja ima preko 2 m i 100 kila.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Junglezburn Sub 7 Apr 2012 - 12:03

Nedostajao si nam brate! Smile
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Ray Allen Sub 7 Apr 2012 - 12:24

I vi meni Smile
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od superhik Uto 10 Apr 2012 - 8:29

superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od ZuLuofVozdovac Pon 16 Apr 2012 - 2:55

Српски КК “Стокхолмски орлови” одбранио титулу шведског првака

Малме - Српски Кошаркашки клуб “Стокхолмски орлови” одбранио је титулу шведског првака и, осим што је постао шампион други пут заредом, направио је и невиђени подвиг са 34 узастопне побједе у савезној лиги, преносе агенције.

На фајнал фору у јужном шведском граду Малмеу уз “Орлове” су се пласирали и тимови “Насјо”, “Малбас” и литвански тим из града Хоганаса на југу Шведске.

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Slikacitava.php

У финалној драми Литванци су кренули јаким темпом и напросто прегазили “Орлове” који су неспремно ушли у финалу утакмицу. Литванци су успјели да остваре предност од 26 поена (53:27) у 21. минуту и све је изгледало мрачно за српски клуб.

Скандирањем са трибина навијачи “Орлова” запалили су атмосферу и подигли на ноге шампиона који је направио преокрет у својој игри.

У посљедњој минути “Орлови” су стигли Литванце и успјели да остваре предност од два поена, а цијела дворана била је на ногама - а када се огласио сигнал за крај утакмице, навијачи српског клуба су преплавили терен и дигли своје “Орлове” на рамена.

“Орлови” су други пут постали шампиони Прве шведске лиге, и то двије године заредом.

- Невјероватан је осјећај и вјерујем да је ово највећи успјех у историји српског спорта у цијелој дијаспори. Оправдали смо очекивања свих наших навијача и други пут показали нашој емиграцији да не постоји баријера преко које не можемо прећи. Предали смо захтјев за суперлигу и самим тим смо једини српски клуб на свијету који игра у највишем рангу једне стране државе - рекао је први човјек “Орлова” Горан Попов.

Клуб “Стокхолм иглс” постоји само четри године, али је успио да оствари невјероватне резултате и сада броји више од 2.300 чланова. Од ове сезоне постоји и фудбалски тим који се такмичи у четвртој лиги и управа клуба најављује да ће направити исти успјех и у фудбалу.

http://in4s.net/index.php/mozaik/sport/18096-srpski-kk-stokholmski-orlovi-odbranio-titulu-vedskog-prvaka
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od superhik Sre 18 Apr 2012 - 20:24

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Db99ecbe89ef11e1ab011231381052c0_7
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od drexler Sre 18 Apr 2012 - 20:27

hiče, ko je ovo?

Ja bih prodao dušu đavolu i bubreg albancima za ovu kolekciju
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od superhik Sre 18 Apr 2012 - 21:26

To je neka hrvatica koja je dobila nagradu na konkursu FIBA za najbolju fotku. Inače, mogu da se pohvalim da imam sličnu kolekciju Košarke pa mogu da razmislim o ponudi bubrega i duše.
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od drexler Sre 18 Apr 2012 - 21:54

ja imam od 81. broja (Mario Stojić na naslovnici), ljeto 2001.

A ove brojeve prije toga sam samo gledao samo "iz tuđe ruke" :/
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od superhik Sre 18 Apr 2012 - 23:36

Za one malo matorije, Huan Espil je u 44. godini završio igračku karijeru u Argentini. On je postao poznat kada je u Atlanti 1996. godine američkom drim timu ubacio 27 poena. Nakon toga je imao solidnu karijeru u Španiji, pa eto, jutros videh trajala je sve do juče u Argentini, svaka čast za volju






Za one baš mlade Smile Mi smo na toj Olimpijadi uzeli srerbnu medalju, u finalu smo izgubili od Drim tima III nakon 30 minuta egal igre, Paspalj ih je dovodio do ludila.... Ta sjajna generacija Đorđevića, Danilovića, Divca... osvojila je sve što je mogla, ali na nesreću do Olimpijskog zlata nije uspela da dođe. Vredi istaći da je veliki peh te generacije bio što su zbog, ničim izazvanih i nepravedno uvedenih, sankcija propustili 3 velika takmičenja, među kojima i Olimpijadu 1992. Sad

Odoh ja malo predaleko...
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od slobokv83 Čet 19 Apr 2012 - 4:06

bili smo u igri sve dok Divac nije napravio 5tu ličnu, tj. nekih 5 minuta u drugom poluvremenu.
slobokv83
slobokv83
mvp
mvp

Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 40
Lokacija : Kraljevo

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Djole Čet 19 Apr 2012 - 4:07

I kazu da su nas tu malo pokrali... da je nezasluzeno dobio 5 licnih...
Djole
Djole
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 29.10.2010
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od superhik Pet 20 Apr 2012 - 3:55

NA današnji dan pre 20 godina:



Bulsi su izgubili meč, dva produžetka, ispali u seriji od Bostona 3:0
superhik
superhik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Naissus Ned 22 Apr 2012 - 8:41

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 554106255619724530207100
Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 552191255623061196540100
Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 262328113689332056581100
Naissus
Naissus
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : A be Niš be

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Geograf Uto 24 Apr 2012 - 0:39

Geograf
Geograf
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od maxisb Sre 25 Apr 2012 - 17:38

Maci, nešto ti nestašna ova tvoja Mišura! Uvedi malo reda... Very Happy
http://sportski.net.hr/kosarka/potukle-se-kosarkasice-novog-zagreba-i-jollyja
maxisb
maxisb
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 06.10.2011
Godina : 38
Lokacija : Zagreb

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Macijauskas Sre 25 Apr 2012 - 17:42

Vidiš da joj treba dečko Very Happy
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Naissus Čet 26 Apr 2012 - 5:14

Nisam znao gde da stavim ovo...
Niski univerzitet je osvojio 1. mesto u kosarci, pobedili su kolege iz Beograda 84-74. Bice predstavnici Srbije na evropskim univerzitetskim sportskim igrama, koje se odrzavaju u Kordobi od 13. do 23. jula 2012.
Naissus
Naissus
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : A be Niš be

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Naissus Pet 27 Apr 2012 - 5:32

Naissus
Naissus
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : A be Niš be

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Tazz Sre 2 Maj 2012 - 5:20

sa b92:
"Učinili smo nemoguće da ga zadržimo u klubu, ali nas je on obavestio da je potpisao ugovor sa Vespremom. Ponudili smo mu doživotni ugovor po kojem bi mu plata svake godine rasla za 20 odsto. Takav ugovor u našem sportskom društvu ima samo košarkaš Huan Karlos Navaro", rekao je Masip za špansku Marku.
Nadam se da doživotni znači do okončanja igračke karijere, jer bi ga u suprotnom nešto zgazilo ukoliko se ne dofati poroka. Very Happy
Tazz
Tazz
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 22.10.2010
Lokacija : Нови Сад

Nazad na vrh Ići dole

Zanimljivosti iz sveta košarke - Page 16 Empty Re: Zanimljivosti iz sveta košarke

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 19 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 :: Ostale teme :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu