Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jan Vesely

+30
Everton
blagoje
TheGodfather
dane
Sensui
Koleman
Anti-RTS
Sergej
Psycho
ZuLuofVozdovac
Tazz
Dule Kecman
Markos
Bodi Bond
Junglezburn
2bad4u
Ray Allen
superhik
Nolle
Talicni Tom
Mihael
Danny Trejo
familija
air slavkan
Maja
Zemljoradnik
Hyperactive
bigZ
drexler
markoo
34 posters

Strana 8 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Ray Allen Pon 13 Jun 2011 - 4:11

Cisto sumnjam da ce Juta pokupiti Veselog sa trece pozicije. Verovatnije je za ocekivati da Dzezeri draftuju B. Najta ili E. Kantera (naravno pod uslovom da Turcin padne na trecu poziciju).
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od dane Pon 13 Jun 2011 - 4:15

Da vas pitam, da li će Partizan dobiti veće obeštećenje za Jana, ako on bude izabran kao treći pik nego ako bude peti pik??? Mislim da li bolja pozicija na draftu, donosi više novca za obeštećenje???
dane
dane
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 06.12.2010
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Mihael Pon 13 Jun 2011 - 4:19

Enesa Kantera cisto sumnjam da ce uzeti... Na poziciji centra imaju pod ugovorom Dzefersona kom su pozicija i minutaza 30+ zagarantovane, kao i Okura... Na poziciji imaju mlade i veoma perspektivne Milsapa i Fejvorsa za kod su dali i Vilijamsa tako da im se ne isplati uzimati Kantera, za njega minutaze sigurno nece biti jer je po mnogim izjavama trio Dzeferson, Milsap i Fejvors buducnost tima na poziciji 4 i 5...
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Sergej Pon 13 Jun 2011 - 4:20

Partizan bi za Jana trebalo da dobije oko 2M dolara. To je dogovor uprave kluba i Jana.
Sergej
Sergej
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Mihael Pon 13 Jun 2011 - 4:34

dane ::Da vas pitam, da li će Partizan dobiti veće obeštećenje za Jana, ako on bude izabran kao treći pik nego ako bude peti pik??? Mislim da li bolja pozicija na draftu, donosi više novca za obeštećenje???

Dane, Janova pozicija nece uticati na njegovo obestecenje, odnosno, Partizan ce od NBA lige dobiti 500k dolara a ostatak ce platiti Jan u dogovoru sa KK Partizan

Ono sto je bitno za Jana jeste kolika ce mu plata biti, a to zavisi od pozicije sa koje ce biti biran. Evo ti cisto da vidis plate igraca u dolarima za naredni draft.

1. pik 4,420.9 u prvoj godini, 4,752.4 u drugoj godini, 5,084.0 u trecoj godini


2. pik
3,955.4 u prvoj godini, 4,252.1 u drugoj godini, 4,548.7 u trecoj godini


3. pik
3,552.1 u prvoj godini, 3,818.5 u drugoj godini, 4,084.9 u trecoj godini


4. pik
3,202.5 u prvoj godini, 3,442.7 u drugoj godini, 3,682.9 u trecoj godini


5. pik
2,900.1 u prvoj godini, 3,117.6 u drugoj godini, 3,335.1 u trecoj godini


Poslednji izmenio Mihael dana Pon 13 Jun 2011 - 4:39, izmenjeno ukupno 1 puta
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Ray Allen Pon 13 Jun 2011 - 4:38

@Mihael
Da sam na mestu Jute nikako ne bih propustio sansu da pokupim Kantera. Enes je kvalitetniji igrac Fejvorsa (zali boze potencijal kad je karakter kao u Baneta Djekica). Okur je vec sad bivsi kosarkas (licna procena). Dzeferson i Milsap poseduju zavidan kvalitet i uz Kantera to bi mogao biti centarski bingo.
Najveca prednost Veselog u trci za trecu poziciju je pozicija koju pokriva. Ako Kirilenko napusti Jutu onda ostaju bez krila (Hejvorda vidim kao beka), a nije za odmet spomenuti da je Jan belac, a poznati su afiniteti Jute i recimo Indijane prema belim kosarkasima.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Mihael Pon 13 Jun 2011 - 4:44

Pa ne bih se bas slozio za Fejvorsa, dobro se on pokazao s obziron na godine... Sa druge strane, ne verujem da ce ga se Juta tako lako odreci a pomucili su se da dobiju njega za Wilijamsa...

Sa jos uvek 19 godina je po meni odigrao jako dobru sezonu, 7 poena i 5 skokova sa svim ostalim parametrima solidno popunjenim za 20 minuta po mecu je sasvim dobar statisticki podatak, a i na terenu je izgledao dobro, ipak on ima tek 19 godina...
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od dane Pon 13 Jun 2011 - 5:32

Mihael ::
dane ::Da vas pitam, da li će Partizan dobiti veće obeštećenje za Jana, ako on bude izabran kao treći pik nego ako bude peti pik??? Mislim da li bolja pozicija na draftu, donosi više novca za obeštećenje???

Dane, Janova pozicija nece uticati na njegovo obestecenje, odnosno, Partizan ce od NBA lige dobiti 500k dolara a ostatak ce platiti Jan u dogovoru sa KK Partizan

Ono sto je bitno za Jana jeste kolika ce mu plata biti, a to zavisi od pozicije sa koje ce biti biran. Evo ti cisto da vidis plate igraca u dolarima za naredni draft.

1. pik 4,420.9 u prvoj godini, 4,752.4 u drugoj godini, 5,084.0 u trecoj godini


2. pik
3,955.4 u prvoj godini, 4,252.1 u drugoj godini, 4,548.7 u trecoj godini


3. pik
3,552.1 u prvoj godini, 3,818.5 u drugoj godini, 4,084.9 u trecoj godini


4. pik
3,202.5 u prvoj godini, 3,442.7 u drugoj godini, 3,682.9 u trecoj godini


5. pik
2,900.1 u prvoj godini, 3,117.6 u drugoj godini, 3,335.1 u trecoj godini

Hvala na objašnjenju up
dane
dane
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 06.12.2010
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Nolle Pon 13 Jun 2011 - 7:05

Sergej ::Partizan bi za Jana trebalo da dobije oko 2M dolara. To je dogovor uprave kluba i Jana.

da nijr malo mnogo da Jan iz svog dzepa pljune 1.5 miliona ?
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Markos Pon 13 Jun 2011 - 8:30

Nolle ::
Sergej ::Partizan bi za Jana trebalo da dobije oko 2M dolara. To je dogovor uprave kluba i Jana.

da nijr malo mnogo da Jan iz svog dzepa pljune 1.5 miliona ?

Pa u odnosi na to sta je Partizan napravio od njega i nije mnogo Wink
Markos
Markos
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : Lefkosia-Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Koleman Pon 13 Jun 2011 - 9:08

Iskreno ja mislim da Vesely nece uspeti u NBA zato sto mu je glavni adut fizicka sprema a to u NBA ne moze da dodje do izrazaja kao u Evropi. Tamo su svi pakleno spremni. Mislim da bi mozda boje bilo da je napravio dominantnu karijeru u Evropi nego sto je otisao. Vreme ce pokazati, nadam se da gresim.
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Sergej Pon 13 Jun 2011 - 11:01

Nolle ::
Sergej ::Partizan bi za Jana trebalo da dobije oko 2M dolara. To je dogovor uprave kluba i Jana.

da nijr malo mnogo da Jan iz svog dzepa pljune 1.5 miliona ?

To je dogovoreno na obostrano zadovoljstvo. Mislim da je cena ok. Posebno sto on nece u Evropu vec direktno NBA.
Sergej
Sergej
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Mihael Pon 13 Jun 2011 - 11:10

Ali da ne bude zabune, nece on to platiti odjednom vec u narednih par godina... To mu je po 500k u naredne 3 sezone sto nece biti toliko strasno s obzirom na njegovu poziciju na draftu, a kako stvari stoje, bice 3, 4 ili 5...
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Junglezburn Pon 13 Jun 2011 - 11:48

Koleman ::Iskreno ja mislim da Vesely nece uspeti u NBA zato sto mu je glavni adut fizicka sprema a to u NBA ne moze da dodje do izrazaja kao u Evropi. Tamo su svi pakleno spremni. Mislim da bi mozda boje bilo da je napravio dominantnu karijeru u Evropi nego sto je otisao. Vreme ce pokazati, nadam se da gresim.
Stoji to, nije da nije, ali Veseli ne ladi jaja i ne mrsi muda na utakmici kakva god ona bila! Uvek će davati sve od sebe, ići na skok, ispravljati promašene šuteve (kojih tamo ima do mile volje)... Nemojte ljudi da se lažemo, gledao sam NBA plej of, ukupno u tri utakmice je postojala odbrana, ne smem ni da pomislim kako je u regularnom delu sezone. Zato mislim da će se Veseli istaći na obe strane parketa. Čitao sam da neki veličaju ovo finale, svaka čast Dalasu, navijao sam za njih, ali ovo je bila serija dostojna jednog četvrtfinala, maksimum. Ne bi Jan bio jedini koji igra samo na fizikalije, i sve je manje igrača koji koriste bilo šta drugo. Pre deset godina on ne bi bio ovako plasiran na draftu, sada je to već sasvim opravdano.
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Koleman Pon 13 Jun 2011 - 11:51

FInale je bilo djubre. Najvise zbog ocajne igre Majamija, no to je nesto drugo. Ako nista drugo jedva cekam da ga vidim na terenu. Voleo bih da upadne u Jutu na mesto Kirilenka koji vrlo verovatno nece produziti ugovor Smile
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Junglezburn Pon 13 Jun 2011 - 11:55

Iskreno Majami me nije toliko razočarao jer jednostavno nisam navijao za njih, nisam primećivao njihovu igru uopšte, sve dok gube meni je serija bila dobra. Međutim, Dalasovom igrom sam bio zadovoljan tek u poslednje dve utakmice, i to mi je mnogo smetalo. Ostale duele bolje da ne komentarišem.
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od ZuLuofVozdovac Pon 13 Jun 2011 - 12:33

Добро Коле, знамо да ти је жао због Мајамија, изјадај се биће ти лакше Very Happy

Фејворс је добар играч, који ће у наредној години бити kоришћен једнако на четворци и на петици да би се видело где може боље да се уклопи.

У Јути су изузетно незадовољни Џеферсоновом дефанзивном игром и траже дефанзивног центра бар као измену (додуше Кантер није дефанзивни центар). Могли би нпр да бирају Бисмака Бимба са позиције 12 ако Буркс тада не буде више био у оптицају, он се води као дефанзиван центар (мада је по мени тај Бисмак велики зајеб на овогодишњем драфту, може да експлодира у првој сезони али за нешто више нема он ни висину ни мозак, не верујем да би се Јути свидео такав играч). Милсап је у трејд-блоку али вероватно ће остати (поуздана информација али траже за њега јако много). Иначе, генерално је становиште коментатора да Џеферсон није испунио очекивања, нарочито ако се узму у обзор његова примања (ја мислим да је био солидан, али стварно је нула у дефанзиви)

Окуров уговор се антиципира као јако вредан, јер истичући уговор од 10 милиона сада сви јуре јер ће догодине толико ослобађање селерија моћи јако лепо да се искористи на тржишту.

Доста читам о овогодишњем драфту и отприлике после свега што сам прочитао прогнозе су 50% да ће Јута узети Најта, 35% Кантера и 15% остале опције (ово су туђе прогнозе а не моје).

Читао сам и јако разложне текстове који говоре да Валанчујунас (ако се појави), Монтејунас и Весели не могу у топ 10. (ја бих се за остале сложио, али не и за Веселог који би могао да буде изабран 6-10 места али немојте да се изненадите и ако буде пришао лошије).

Мислим да Веселом уопште није битно са које позиције ће бити изабран, већ да оде у тим који ће ценити његову радну етику и пружати му шансу постепено како се буде прилагођавао. Дакле не ни као Дарко у тим у коме ће да греје клупу, али не ни у тим који ће га бирати нпр са пете пизиције па му дати место стартера и 30 минута по мечу а ако овај то не искорити у првих 10 мечева да га закопају на клупу и да причају како није испунио очекивања. Стога немојте да навијате да буде што боље пласиран, него навијајте да га изабере (или одмах после драфта трејдује) тим са што бољим тренером и менаџментом (Сан Антонио итд...). Била би туга да заврши у Торонту или некој тако индијанској екипи без тимског духа, није он навикао на тако нешто.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Mihael Pon 13 Jun 2011 - 12:44

ZuLuofVozdovac ::
Мислим да Веселом уопште није битно са које позиције ће бити изабран, већ да оде у тим који ће ценити његову радну етику и пружати му шансу постепено како се буде прилагођавао. Дакле не ни као Дарко у тим у коме ће да греје клупу, али не ни у тим који ће га бирати нпр са пете пизиције па му дати место стартера и 30 минута по мечу а ако овај то не искорити у првих 10 мечева да га закопају на клупу и да причају како није испунио очекивања. Стога немојте да навијате да буде што боље пласиран, него навијајте да га изабере (или одмах после драфта трејдује) тим са што бољим тренером и менаџментом (Сан Антонио итд...). Била би туга да заврши у Торонту или некој тако индијанској екипи без тимског духа, није он навикао на тако нешто.

E, citirani deo je sustina Jan Vesely - Page 8 467821 ...
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Everton Pon 13 Jun 2011 - 16:19

ne znam po meni je tih dva miliona dolara malo, kad se prebaci u evre to je negde oko 1.4 miliona, to je proiblizna suma koju je real dao estudijantesu za suareza, ili zagrebu za Tomasa, sto je u poredjenju sa Janom nebo i zemlja.
Everton
Everton
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od familija Pon 13 Jun 2011 - 21:35

@everton
Ne mozes porediti Evropske transfere sa transferima u NBA!
NBA placa 500 hiljada dolara i ni dolar vise, a ostala sumu (recimo u ovom slucaju za Veselog, koja bi iznosila od oko milion i po dolara) placa igraca u ratama (isti slucaj Partizan imao sa Divcem i Krsticem)...
Sloboda Veselog za Evropu je oko 5 miliona evra...dakle daleko veca od sume za Tomica i Suareza...

familija
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 16.03.2011
Godina : 53
Lokacija : LJig

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Everton Pon 13 Jun 2011 - 23:04

znam brate sve to , ali sam pod utiskom za koje pare smo pustili neke igrace u predhodnom periodu , pa sam bio u nekom tripu da cemo na Janu naplatiti i preplatiti ceo nas rad u sistemu u zadnjih deset godina , Zulu mi je nedavno ostavio koliko je iznosilo obestecenje za darka i jos kad sam video da Ritas za Valaciunasa trazi 3milke ,nadao sam se slicnoj sumi za ulazak u top 5 Veselog.
Everton
Everton
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od markoo Pon 13 Jun 2011 - 23:54

markoo
markoo
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010
Lokacija : Beograd i okolina

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od ZuLuofVozdovac Uto 14 Jun 2011 - 0:06

Из тог угле гледано и Теодосић може да пређе у било који клуб за 1.4 милиона евра а сигурно је на тржишту вреднији од Јана. Искрен да будем ја сам се позитивно изненадио кад сам чуо за та 2 милиона долара. Имајући у виду да Партизан обично попушта код обештећења, у фазону 'да не праве проблем играчу' и слично мислио сам да ће цифра бити око милион. Два милион је пуна капа. Ипак треба рећи пар ствари:

Миличић је имао још 4 или 5 година уговора са Хемофармом а Партизан има још 2 године са Јаном

Миличић је изабран са позиције број 2 и добио је гарантованих двадесетак милиона а Јан неће добити ни четвртину те суме

Миличић је имао 17 година и сматран је много већим талентом од Јана, владала је већа хистерија за њиме па и не чуди што су дате толике паре.

Јан је упоредив са Рикијем Рубиом, Рики је био пети, Јан ће бити незнатно лошије пласиран, имају готово исто година и имају још по 2 године уговора. Обештећење за Рубија ће бити 1,5 милиона долара а не треба заборавити да је Барса њега за разлику од Партизана платила 4,7 милиона долара Хувентуду... Разлика је једино у томе што сам чуо да ће у Рубијевом случају Минесота платити прописаних 500 000 али ће му обезбедити и спонзорски уговор са неком локалном компанијом која ће му одмах исплатити још милион да би регулисао обештећење према Барси, стако да он неће нита плаћати из свог џепа (договор Рубио-Кан)

Ако Јан буде баш дубоко пропао на драфту у односу на пројектовани пласман, мислим да је и тих 2 милиона тешко оствариво, јер он ако добије плату милион и плати порез 50% остаје му пола милиона а толика би требала да му буде годишња рата према Партизану. Дакле 3 године би играо за џабе а где су агенти... 2 милиона добијате акуо буде у 8-9 на драфту, све испод тога дупло мање пара... А видећеш где ће бити Валанчијунас због тих прича око обештећења, ако га уопте буде било на драфту. Иначе Веселом је велики плус што си сви специјализовани сајтови пренели да са њим неће бити натезања око обештећења.

Узгред ја не верујем да је обештећење за Јана 5 милиона евра кад су европски клубови у питању, кад Јан не би ишао у НБА неко би донео милионче и летео би Јан у неки други клуб само тако... што би неко нудио више кад зна да може да га доије за те паре, Јан има још 2 године уговора, у Партизану су алави на паре, а како време пролази тако и обештећење може да буде само мање... Узгред, кошаркашки можемо да имамо овакво или онакво мишљење, али тржишно Весели и Томић нису небо и земља (нарочито ако узмемо у обзир позицију коју игра Томић).
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od familija Uto 14 Jun 2011 - 0:16

@zulu
Nemam sta da dodam, jako realan post...I naravno da bi partizan tesko dobio tih 5 miliona, to je kao neka pocetna cena, a verujem da bi sa pola tih para udarali petama u dupe... thumbsup

familija
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 16.03.2011
Godina : 53
Lokacija : LJig

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Mihael Uto 14 Jun 2011 - 1:31

ZuLuofVozdovac ::Из тог угле гледано и Теодосић може да пређе у било који клуб за 1.4 милиона евра а сигурно је на тржишту вреднији од Јана. Искрен да будем ја сам се позитивно изненадио кад сам чуо за та 2 милиона долара. Имајући у виду да Партизан обично попушта код обештећења, у фазону 'да не праве проблем играчу' и слично мислио сам да ће цифра бити око милион. Два милион је пуна капа. Ипак треба рећи пар ствари:

Миличић је имао још 4 или 5 година уговора са Хемофармом а Партизан има још 2 године са Јаном

Миличић је изабран са позиције број 2 и добио је гарантованих двадесетак милиона а Јан неће добити ни четвртину те суме

Миличић је имао 17 година и сматран је много већим талентом од Јана, владала је већа хистерија за њиме па и не чуди што су дате толике паре.

Јан је упоредив са Рикијем Рубиом, Рики је био пети, Јан ће бити незнатно лошије пласиран, имају готово исто година и имају још по 2 године уговора. Обештећење за Рубија ће бити 1,5 милиона долара а не треба заборавити да је Барса њега за разлику од Партизана платила 4,7 милиона долара Хувентуду... Разлика је једино у томе што сам чуо да ће у Рубијевом случају Минесота платити прописаних 500 000 али ће му обезбедити и спонзорски уговор са неком локалном компанијом која ће му одмах исплатити још милион да би регулисао обештећење према Барси, стако да он неће нита плаћати из свог џепа (договор Рубио-Кан)

Ако Јан буде баш дубоко пропао на драфту у односу на пројектовани пласман, мислим да је и тих 2 милиона тешко оствариво, јер он ако добије плату милион и плати порез 50% остаје му пола милиона а толика би требала да му буде годишња рата према Партизану. Дакле 3 године би играо за џабе а где су агенти... 2 милиона добијате акуо буде у 8-9 на драфту, све испод тога дупло мање пара... А видећеш где ће бити Валанчијунас због тих прича око обештећења, ако га уопте буде било на драфту. Иначе Веселом је велики плус што си сви специјализовани сајтови пренели да са њим неће бити натезања око обештећења.

Узгред ја не верујем да је обештећење за Јана 5 милиона евра кад су европски клубови у питању, кад Јан не би ишао у НБА неко би донео милионче и летео би Јан у неки други клуб само тако... што би неко нудио више кад зна да може да га доије за те паре, Јан има још 2 године уговора, у Партизану су алави на паре, а како време пролази тако и обештећење може да буде само мање... Узгред, кошаркашки можемо да имамо овакво или онакво мишљење, али тржишно Весели и Томић нису небо и земља (нарочито ако узмемо у обзир позицију коју игра Томић).

Zulu, samo par ispravki... Prva i najveca je plata Milicica koju si naveo, nije ona bila ni priblizno toliko velika, pa tada je salary cap bio 43.84 miliona $. Znaci, Milicic je za svoje 4 godine ugovora ( cetvrtu je odradio u Orlandu ) dobio 13.84 miliona $... Njegova plata prema sadasnjoj ruki skali se izjednacava sa 4 pikom na draftu, mala je razlika.

Druga stvar, Jan nema sanse da ce zavrsiti ispod 10 mesta, sanse za to su stvarno jako male, jedino ako dodje do neke teske povrede koja bi mu ugrozila plasman. U slucaju da bude 10, plata ce mu u prvoj godini biti 1.9 miliona dolara, a u narednim godinama ce se povecavati pa ce ukupno za 4 godine iznositi negde oko 8.7 miliona $, tako da placanje obestecenja nece biti problem. Ne verujem da ce Jan propasti do 23 mesta jer je tek tamo plata 1 milion $. U slucaju da bude biran sa 5 pozicije, plata u prvoj godini ce mu biti 2.9 miliona dolara, a ukupno za 4 godine preko 12 miliona $ sto je sasvim dovoljno ...

Dalje, zaboravljate da igraci po dolasku u NBA potpisuju unosne ugorove sa raznim kompanijama, to su stvari koje im donose vise novca i od samih ugovora, a od tih para mogu da pokriju sve troskove, naravno ako pare trose na pravi nacin...
Mihael
Mihael
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Jan Vesely - Page 8 Empty Re: Jan Vesely

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu