Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perspektiva Srbije

+53
košarka je život
Imperator
maxisb
Sergej
air slavkan
mlekadzija
Karadjordje
Djole
nikola tesla
lazarminator
Presretac
Kiril
srb
slobokv83
Tazz
bigZ
Gale
dane
Dule Kecman
Junglezburn
Koleman
Anti-RTS
Danny Trejo
NenadBG
zex88
Mihael
Nolle
sarajlija
serbianhoops
Everton
sexdrogabodiroga
2bad4u
lakovic.
fizicar
Psycho
Naissus
ZuLuofVozdovac
Gencha
vlada
Zemljoradnik
Talicni Tom
TheGodfather
Manu
drexler
superhik
expert
KKP
Macijauskas
bossja
Ray Allen
Zoro
wolfvaga
Bodi Bond
57 posters

Strana 13 od 27 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 27  Sledeći

Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Macijauskas Pet 23 Sep 2011 - 21:10

Mislim da je on takav zato sto se on pre kosarke ozbiljno i dugo bavio skijanjem.
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od NenadBG Pet 23 Sep 2011 - 22:53

pitao je vec neko,jel postoje informacije za ovog ognjena kuzmica iz unikahe za koju ce reprezentaciju igrati?tj da li su ga nasi mozda kontaktirali,i da li im je uopste na skeneru?pored silnih centara otvorio nam se problem i na toj poziciji,a od igraca vise nikada ne boli glava...

NenadBG
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 06.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od serbianhoops Sub 24 Sep 2011 - 2:28

Stefan Jankovic se kaje sto je igrao za Kanadu i preko pomocnog trenera Huntington Prepa, Lazara Milinkovica raspitao se o mogucnosti da igra ubuduce za nas.

E sad pitanje ko moze bez para ubediti celnike KS Kanade i FIBU da pristanu na to. Perspektiva Srbije - Page 13 342805
serbianhoops
serbianhoops
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 15.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od serbianhoops Sub 24 Sep 2011 - 2:29

NenadBG ::pitao je vec neko,jel postoje informacije za ovog ognjena kuzmica iz unikahe za koju ce reprezentaciju igrati?tj da li su ga nasi mozda kontaktirali,i da li im je uopste na skeneru?pored silnih centara otvorio nam se problem i na toj poziciji,a od igraca vise nikada ne boli glava...

Kako stvari stoje za Bosnu.
serbianhoops
serbianhoops
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 15.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od ZuLuofVozdovac Sub 24 Sep 2011 - 2:34

serbianhoops ::Kako stvari stoje za Bosnu.

Он тако хоће, или га наши нису ни звали?
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od serbianhoops Sub 24 Sep 2011 - 2:48

ZuLuofVozdovac ::
serbianhoops ::Kako stvari stoje za Bosnu.

Он тако хоће, или га наши нису ни звали?

Skontam da bi za nas ali koliko znam nasi nisu ga nikada zvali.
serbianhoops
serbianhoops
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 15.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od serbianhoops Sub 24 Sep 2011 - 3:20

Juce, Kuzmic je imao 13 poena i 11 skokova (indeks 24) za drugi tim Unikahe (Clinicas Rincon) koji se takmici u LEB gold ligi (tj druga liga). Posmatraci kazu da on odskace po kvalitetu.

serbianhoops
serbianhoops
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 15.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od ZuLuofVozdovac Sub 24 Sep 2011 - 3:24

serbianhoops ::Skontam da bi za nas ali koliko znam nasi nisu ga nikada zvali.

Јебо ја мајку ''нашима''
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od drexler Sub 24 Sep 2011 - 5:53

interesuje me konkretno u slučaju ovog malog Stefana Pena, da li je njegov matični klub (Beokoš ako se ne varam) dobio neko obeštećenje po njegovom odlasku u Barselonu? Kako se to reguliše u slučaju klinca od 14g?

Mislim da je podgorički KK Džoker dobio neke pare po odlasku Mirotića u Španiju.

Inače, negdje sam pročitao da u Španiju ide i Nedim Đedović, mlađi (i kažu puno talentovaniji brat danas poznatog Nihada Đedovića). Razlika je u tome što ovaj mali sam insistiraa da dobije špansko državljanstvo i da igra za njihove mlađe kategorije.
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Koleman Sub 24 Sep 2011 - 5:56

drexler ::interesuje me konkretno u slučaju ovog malog Stefana Pena, da li je njegov matični klub (Beokoš ako se ne varam) dobio neko obeštećenje po njegovom odlasku u Barselonu? Kako se to reguliše u slučaju klinca od 14g?

Mislim da je podgorički KK Džoker dobio neke pare po odlasku Mirotića u Španiju.

Inače, negdje sam pročitao da u Španiju ide i Nedim Đedović, mlađi (i kažu puno talentovaniji brat danas poznatog Nihada Đedovića). Razlika je u tome što ovaj mali sam insistiraa da dobije špansko državljanstvo i da igra za njihove mlađe kategorije.
Hehe ja imam majicu KK Joker kada smo igrali protiv njih na pripremama poklonili nam po jednu svima. Bili su stvarno dobri, nas trojica smo igrali za 92. i 93. po 3, 4 minuta ali su nas svakako razbili. Dobro organizovan klub, vidi se. I mene to zanima, mada se bojim da to zavisi od ugovora. Ne verujem da je Beokos imao ugovor sa Penom. Onda su nemocni, nemaju nacin da ga zadrze ili traze obestecenje.
Koleman
Koleman
mvp
mvp

Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Ray Allen Sub 24 Sep 2011 - 5:57

Nedim Djedovic je isto kao i Peno 97. godiste. Mislim da je i njemu Misko menadzer.
Ray Allen
Ray Allen
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od serbianhoops Sub 24 Sep 2011 - 6:27

drexler ::interesuje me konkretno u slučaju ovog malog Stefana Pena, da li je njegov matični klub (Beokoš ako se ne varam) dobio neko obeštećenje po njegovom odlasku u Barselonu? Kako se to reguliše u slučaju klinca od 14g?

Mislim da je podgorički KK Džoker dobio neke pare po odlasku Mirotića u Španiju.

Inače, negdje sam pročitao da u Španiju ide i Nedim Đedović, mlađi (i kažu puno talentovaniji brat danas poznatog Nihada Đedovića). Razlika je u tome što ovaj mali sam insistiraa da dobije špansko državljanstvo i da igra za njihove mlađe kategorije.

Mislim da Beokos nije dobio nista jer je Peno vec bio registrovan za OKK Beograd. Sto se tice OKK, treba da su nesto dobili.

Evo regulacija vezana za transfere . U ovom slucaju, od clanka 50 pa nadalje.
http://www.fiba.com/downloads/v3_expe/agen/docs/4-INTERNATIONAL-TRANSFERS-OF-PLAYERS.pdf

Dzoker je dobio 70.000 evra za Mirotica.

Nedim Djedovic je odavno u Barceloni. Preselio se tamo sa roditeljima dok je Nihad igrao za mladje kategorije. Igrace za Spaniju jer u praksi ta zemlja ne prihvata dvojno drzavljanstvo osim sa zemljama iz Juzne Amerike i jos neke bivse kolonije.

serbianhoops
serbianhoops
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 15.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od NenadBG Sub 24 Sep 2011 - 8:11

ZuLuofVozdovac ::
serbianhoops ::Skontam da bi za nas ali koliko znam nasi nisu ga nikada zvali.

Јебо ја мајку ''нашима''
nasi su budale i amateri.tako hladnokrvno propustaju talentovane momke drugim reprezentacijama,bez da se zamisle.nadam se da ce bodiroga i tomasevic shvatiti koliko je vazno da obrace paznju na srpsku decu sirom sveta...

NenadBG
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 06.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Everton Sub 24 Sep 2011 - 20:11

za Jankovica ne verujem da bi fiba pravila neka s**** , ali tu je sve do naseg saveza odnosno tomasevic- bodiroga , oni treba da odradjuju taj prljavi deo posla u savezu lobiranjem , i povezivanjem sa skautima i menadzerskim agencijama gde bi dobili uvid u potencijalne reprezentativce.
Everton
Everton
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Kiril Uto 11 Okt 2011 - 19:59

Uffff procitao sam 32 strane. Ove poslednje su mi bile teske, kao da sam kamen pojeo tako se osecam. Znao sam za neke klince da su otisli ali da ih je u ovolikom broju faepalm Ne mogu da verujem da nemamo neko 'telo' u savezu koje se brine o mladim igracima. Znam da je lova problem, drzava u haosu itd..ali ne uraditi procenu klinaca i ne obaviti obican razgovor mi je ispod svake pameti. Da je fudbalski savez upitanju pa bih razumeo ali ovako..
Svaka cast hoopsu za Salica!

Sta se desava sa Peno-m, i on otisao? Na eurohopes.com (nije mi dozvoljeno da postavim link) su dva teksta o generaciji 97, ne vidim Stefana shock.

Kiril
brisač parketa
brisač parketa

Datum upisa : 08.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Everton Sre 19 Okt 2011 - 23:16

jos nesto sto se tice ovih klinaca , nas savez odnosno koga budu postavili za selektora U18, mora da overi par zanimljivih igraca , koji igraju van zemlje a verovatno ce biti vrbovani od strane stranih selekcija, tu pre svega mislimna ovog malog Stefan Peno , pa svi ostali , za njih dvojicu trojicu mora da ima mesta u 12.
Everton
Everton
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Djoko Salic

Počalji od Presretac Pon 31 Okt 2011 - 6:01

serbianhoops ::
Aleksandar Bursac (204 '95) iz Hemofarma je zasluzio poziv. Odlican all-around igrac.
Jovan Novak je '94 godiste tako da ne moze da igra za kadetsku repku.
Nikola Gavrilovic iz Beovuka je otpao zbog povrede, kao i Nemanja Krtolica iz KK Zagreb.

Nije poceto sa praksom skautinga igraca iz RS. Sve su to pojedinacne inicijative (kao i u slucaju Milos Glisica iz Banja Luke koji igra u Partizanu i koji je jedan od nasih najperspektivniji igraca rodjen 1998 godine.
Za Salica (ne Saljic, majstori iz KSS ne znaju ni prezimena igraca !!!) su zasluzni moja malenkost i Branimir "Tadija" Tadic (glavni skaut Beobasketa). Inace, on je nedavno u porazu protiv KK Rookie Banja Luka (47:46) ubacio 25 poena i 20 skokova.
Sto se tice Milanovica, on je tu zahvaljajuci Bodirogine veze sa ljudima iz KK Leotar. Milanovic je na turniru 6.April bio jedan od najboljih pojedinaca u kadetskoj reprezentaciji BIH.

Pozdrav,
pretrazujuci neke clanke za mlade igrace naletih na ovaj tvoj post pa me je interesovala jedna stvar vezano za Salica. Zanima me cime si ti zasluzan za Salicev dolazak u reprezentaciju Srbije a za sta je Tadija zasluzan? Obzirom da sam iz Banja Luke i poznajem okolnosti pod kojima su neki igraci iz BiH dolazili u mladje reprezentativne selekcije Srbije a licno sam prisustvao razgovoru u Vizuri kada je agent koji je doveo Krtolicu na kontrolni trening reprezentacije 95' rekao Nikitovicu za Djoku Salica i nazvao njegovog oca Milorada da prvo dogovore dolazak klinca u Becej da ga ovaj vidi a kasnije im je bio kontakt oko rijesavanja pasosa Srbije.
Ne znam da li ti je poznata informacija da je Tadija jos prije 3 godine znao za Salica kada je dolazio da gleda treninge kosarkaskog kluba iz Bijeljine pa se mali nigdje ni na jednom reprezentativnom okupljanju nije pojavio. Sreca po Srbiju pa se proslog ljeta pred nastup BiH reprezentacije 93' povrijedio i nije otisao u Izrael pa samim tim nije imao ni jedan zvanican nastup za njih. Problem je sto Tadija i takvi kao Tadija imaju svoje pulene iz Srbije za koje lobiraju i koje guraju, i neki Salic mu nije bio ni u peti. Kad vec pricamo o zaslugama onda je za tog Salica najzasluzniji trener iz Bijeljine Darijo Cojic koji je pravi kosarkaski fanatik i naucio ga je svemu sto sada zna.

Pozdrav iz Republike Srpske
Presretac
Presretac
brisač parketa
brisač parketa

Datum upisa : 30.10.2011
Lokacija : Banja Luka

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od serbianhoops Pon 31 Okt 2011 - 12:12

Kontaktirao sam ga vise puta tokom 2010 godine ( tadija@beobasket.net ). Uglavnom su nam se razgovori svodili o igracima srpskog porekla u svetu, pre svega dvoje malisana rodjenih 1999 godine koji prema nekim mojim saznanjima trebaju dostici visinu od 205 ili vise (Macura iz Slovenije i Oliveric iz Australije). Posto se znalo da ce Nikitovic ostati selektor U16 selekcija, ja sam tokom tih kontakta vise puta pomenuo Salica i par igraca (Jankovic i pogotovo kadeti Djeric, Ljubenkovic, Jaksic) za koje sam smatrao sa zasluzuju proveru jer sam znao da je Nikitovic klijent Beobasketa. Prema tome sam mislio da sam imao udeo u tome. Ocigledno nisam sto jos jednom potvrdjuje sranje u kome se nalazi srpska kosarka. Perspektiva Srbije - Page 13 342805

Posto si ocigledno dobro upucen u igrace i BL, jel znas da li Krtolica izlecio povredu ledja ili ne? A sta je sa Drasko Knezevicem (bivsi igrac ALFOM) koji je prosle sezone potpisao za Buducnost iz PG ? Takodje zanima me tvoje misljenje o Zdravkom Grubisom koji je bio proslogodisnji prvak RS sa ALFOM i koji je nedavno presao u sarajevski OKK Spars.

serbianhoops
serbianhoops
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 15.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Presretac Uto 1 Nov 2011 - 6:30

U brate al ti baratas informacijama, svaka cast Smile Sto se tice tih stvari oko Tadije i ostale klike, oni imaju svoje projekte i gledaju svoj interes... Ako nekoga ne zastupaju boli ih uvo onda pa makar se radilo i o interesu srpske kosarke. Mislim da Nikitovic vise nije sa Beobasketom... Krtolica nije jos poceo igrati, oporavio se ali ga lagano uvode u trening. Draska Knezevica je Radonjic vratio nazad i sada igra prvu ligu republike srpske za OKK Borac. Zdravko Grubisa je prije Alfoma bio u Zvijezdi iz Banja Luke, mali ima odlicnu tehniku, za svoje godine fizicki jak ali prilcno limitiran... Nece rasti, nije brz i kao play nema neki osjecaj za igru. Veliki je radnik pa mozda u nekoj buducnosti nadoknadi te nedostatke. Inace ti Sparsi su veliki zajeb, uzimaju perspektivne klince i traze ogromne odstete za njih a sve sto igraju to je prva liga federacije BiH...
Presretac
Presretac
brisač parketa
brisač parketa

Datum upisa : 30.10.2011
Lokacija : Banja Luka

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Talicni Tom Uto 8 Nov 2011 - 6:23

Sjetih se Popovskog-Turanjanina danas. Pogledah rezultate Ostendea u prvih 6 kola i njega ni u 12. Strašno.
Odavno kod nas u sportu stvari funkcionišu do prvih para i to je to.
Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Macijauskas Uto 8 Nov 2011 - 6:25

Mozda igra za neki mladi tim?
Macijauskas
Macijauskas
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od ZuLuofVozdovac Uto 8 Nov 2011 - 6:42

http://sportal.rs/news.php?id=62041

PLEJMEJKER
Ivan Paunić (Nižnji Novgorod)


Zoran Lukić, prošle godine najbolji ruski trener, nema previše razloga da iz startne petorke "vadi" srpskog reprezentativca Ivana Paunića. Ovaj se odavno uklopio u sistem igre Nižnjeg, a Lukić mu u napadu daju mnogo više slobode u napadu. U domaćem porazu od Spartaka iz Vladivostoka (88:89 posle produžetka), četvrtom u pet utakmica Paunić je odigrao solidno. Uspeo je da upiše 21 poen (6/8 za dva, 9/10 za jedan, 3as, 1sk) i to je sasvim dovoljno da se nađe na poziciji plejmejkera. Njegov saigrač Nemanja Protić je ubacio 15 poena.

krst
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Talicni Tom Uto 8 Nov 2011 - 7:01

Malo se potrudih da napravim pregled igara naših reprezentativaca U19 reprezentacije. Podaci djeluju poražavajuće na mene:

4 Aleksandar CVETKOVIC - CZBG, 11:21minuta, 2.6 poena, 1.6 asistencija, prosječan indeks 3, 5 utakmica
5 Bogic VUJOSEVIC - Vojvodina, 18 minuta, 6.4 poena, 3 asistencije, prosječan indeks 8, 5 utakmica
6 Petar LAMBIC - Hemofarm, 12 minuta, 3.2 poena, 1.6 asistencija, prosječan indeks 4.2, 5 utakmica
7 Nemanja KRSTIC - Hemofarm, bez nastupa za seniore
8 Bogdan BOGDANOVIC - Partizan, bez nastupa
9 Luka MITROVIC PF - Hemofarm, 8 minuta, 3.3 poena, 1 skok, prosječan indeks 3, 3 utakmice
10 Marko GUJANICIC - n/a
11 Nikola SILADI - Radnički FMP, 10.6 minuta, 4.2 poena, 2.2 skoka, prosječan indeks 5.6, 5 utakmica
12 Nemanja BESOVIC - Partizan, bez nastupa
13 Djordje DRENOVAC - Arkadia Beč, 36 minuta, 16.8 poena, 3.8 skokova, 2 asistencije, 4 izgubljene lopte, prosječan indeks 9, 5 utakmica
14 Luka IGRUTINOVIC - Proleter, 28 minuta, 13.2 poena, 6 skokova, prosječan indeks 13.4, 5 utakmica
15 Nemanja DANGUBIC - Hemofarm, 10.2 minuta, 3.2 poena, prosječan indeks 1.2, 5 utakmica.

Talicni Tom
Talicni Tom
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 08.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Presretac Sre 9 Nov 2011 - 12:50

Talicni Tom ::Sjetih se Popovskog-Turanjanina danas. Pogledah rezultate Ostendea u prvih 6 kola i njega ni u 12. Strašno.
Odavno kod nas u sportu stvari funkcionišu do prvih para i to je to.

A imao je ponudu da odradi godinu dana srednje u Americi pa da ide na Duke, Maryland i jos par nekih brutalnih fakulteta... Ovako ce propasti...
Presretac
Presretac
brisač parketa
brisač parketa

Datum upisa : 30.10.2011
Lokacija : Banja Luka

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Bodi Bond Sre 23 Nov 2011 - 0:24

Dejan Musli promenio agenta. Sada je član Beobasketa. Eto spasa karijere. Very Happy
Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Perspektiva Srbije - Page 13 Empty Re: Perspektiva Srbije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 27 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 27  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu