Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svaštara 7

+46
Gencha
Fiti
Gale
sexdrogabodiroga
Marko
familija
Markos
expert
blagoje
Ray Allen
mlekadzija
fizicar
Talicni Tom
Hyperactive
air slavkan
Macijauskas
Dule Kecman
Zolja
slobokv83
maxisb
Anti-RTS
Kure
XXL
Imperator
lazarminator
markoo
bigZ
Everton
Naissus
Nolle
Psycho
Sensui
wolfvaga
2bad4u
PingPong
Zemljoradnik
Koleman
Bodi Bond
Sarlo
Djole
Tazz
dane
drexler
Junglezburn
ZuLuofVozdovac
Mihael
50 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od PingPong Uto 22 Nov 2011 - 0:40

Jason love
PingPong
PingPong
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 24.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od 2bad4u Uto 22 Nov 2011 - 1:21

Kako odoleti? Pa samo odgledati par minuta prvog dela... Very Happy
2bad4u
2bad4u
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 23.10.2010
Godina : 48
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od dane Uto 22 Nov 2011 - 2:50

Počeh malo da slušam Machine Head (zahvaljujući vama Wink ) i naiđoh na ovaj klip :



Kako su samo dobro odsvirali moju omiljenu pesmu od Mejdena, ( nabavite smajli za naklon do poda Very Happy )
svaka čast!!!

Inače mnogo mi se svidja ova njihova pesma :

dane
dane
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 06.12.2010
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od drexler Uto 22 Nov 2011 - 3:09

2bad4u ::Kako odoleti? Pa samo odgledati par minuta prvog dela... Very Happy

ne pomaže to... mislim da smo baš na ovoj temi pričali o tom filmu. Ne treba ga shvatiti ozbiljno i tražiti smisao, jednostavno potrebno je isključiti mozak, probuditi u sebi dječaka od 9-10 godina i biti oduševljen idejom da šačica ljudi razjebe cijelu jednu banana državu. Ima to svojih draži Wink
drexler
drexler
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Drvar (BiH)

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Djole Uto 22 Nov 2011 - 3:38

dane ::Počeh malo da slušam Machine Head (zahvaljujući vama Wink ) i naiđoh na ovaj klip :



Kako su samo dobro odsvirali moju omiljenu pesmu od Mejdena, ( nabavite smajli za naklon do poda Very Happy )
svaka čast!!!

Inače mnogo mi se svidja ova njihova pesma :


Skoro je izasao novi album i odlican je... po meni omiljena pesma sa novog albuma:


Djole
Djole
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 29.10.2010
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od PingPong Uto 22 Nov 2011 - 5:05

Svaštara 7 - Page 2 Pls

Mislim da imam jos jednog koji se klanja u folderu 'smajlici' (javan je taj folder), ali ne mogu ga naci.
PingPong
PingPong
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 24.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Junglezburn Uto 22 Nov 2011 - 5:07

Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od ZuLuofVozdovac Uto 22 Nov 2011 - 6:19

drexler ::ne pomaže to... mislim da smo baš na ovoj temi pričali o tom filmu. Ne treba ga shvatiti ozbiljno i tražiti smisao, jednostavno potrebno je isključiti mozak, probuditi u sebi dječaka od 9-10 godina i biti oduševljen idejom da šačica ljudi razjebe cijelu jednu banana državu. Ima to svojih draži Wink

До десете године сам гледао Моглија и Тарзана, а већ после тог узраста сам мислио да су овакви филмови и тинејџерске серије срање. Very Happy Како год да схватим овај филм (и њему сличне) ја не могу да нађем ни трунку вредности у њима. Притом, кад видим већину ових фаца (изузетак су Bruce Willis и Jason Statham) слоши ми се, 90% онога што су снимили је апсолутно срање (можда Тотални опозив и први део Рамба могу да добију прелазну оцену).

За мене, најбољи опис овог филма је она реченица из Три карте за Холивуд - говно ко говно, само слатко.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od PingPong Uto 22 Nov 2011 - 6:26

I onaj Vin Disel uuff Very Happy maaamaa

Nego, ljudi iliti momci Very Happy koji vole da se ili su voleli da tuku i voleli taj svet tuce, oruzja, i ostalo sto je slicno tome, su gledali takve filmove. Tata obozava te filmove, cika recimo ne, pa sam ja malo kopala po njihovoj proslosti, pa po bratovljevoj i.. tata i taj brat od strica su bili glavni u tucama, puskama, ... i obozavaju da gledaju sve te akcije poput onih u filmovima Rambo i ostali.

Zato je drame i komedije rofl i'm adopted child. Barem stave po par dobrih glumica ili glumaca pa nadjete svrhu i onim filmovima koje ne volite Very Happy pod dobrim, mislim na ... love
PingPong
PingPong
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 24.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od wolfvaga Uto 22 Nov 2011 - 6:35

ZuLuofVozdovac ::
drexler ::ne pomaže to... mislim da smo baš na ovoj temi pričali o tom filmu. Ne treba ga shvatiti ozbiljno i tražiti smisao, jednostavno potrebno je isključiti mozak, probuditi u sebi dječaka od 9-10 godina i biti oduševljen idejom da šačica ljudi razjebe cijelu jednu banana državu. Ima to svojih draži Wink

До десете године сам гледао Моглија и Тарзана, а већ после тог узраста сам мислио да су овакви филмови и тинејџерске серије срање. Very Happy Како год да схватим овај филм (и њему сличне) ја не могу да нађем ни трунку вредности у њима. Притом, кад видим већину ових фаца (изузетак су Bruce Willis и Jason Statham) слоши ми се, 90% онога што су снимили је апсолутно срање (можда Тотални опозив и први део Рамба могу да добију прелазну оцену).

За мене, најбољи опис овог филма је она реченица из Три карте за Холивуд - говно ко говно, само слатко.

Bez uvrede, Zu, ali kakve filmove ti voliš? Zanima me tvoj ukus na tu temu...
wolfvaga
wolfvaga
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Sensui Uto 22 Nov 2011 - 11:08

ZuLuofVozdovac ::
drexler ::ne pomaže to... mislim da smo baš na ovoj temi pričali o tom filmu. Ne treba ga shvatiti ozbiljno i tražiti smisao, jednostavno potrebno je isključiti mozak, probuditi u sebi dječaka od 9-10 godina i biti oduševljen idejom da šačica ljudi razjebe cijelu jednu banana državu. Ima to svojih draži Svaštara 7 - Page 2 102434

До десете године сам гледао Моглија и Тарзана, а већ после тог узраста сам мислио да су овакви филмови и тинејџерске серије срање. Svaštara 7 - Page 2 315282 Како год да схватим овај филм (и њему сличне) ја не могу да нађем ни трунку вредности у њима. Притом, кад видим већину ових фаца (изузетак су Bruce Willis и Jason Statham) слоши ми се, 90% онога што су снимили је апсолутно срање (можда Тотални опозив и први део Рамба могу да добију прелазну оцену).

За мене, најбољи опис овог филма је она реченица из Три карте за Холивуд - говно ко говно, само слатко.

Svaštara 7 - Page 2 584297
Sensui
Sensui
mahač peškirom
mahač peškirom

Datum upisa : 10.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od ZuLuofVozdovac Uto 22 Nov 2011 - 14:42

wolfvaga ::Bez uvrede, Zu, ali kakve filmove ti voliš? Zanima me tvoj ukus na tu temu...

Немам никакве предрасуде када је у питању жанр филмова или држава из које тај филм долази. Баш ме брига да ли је филм из Афганистана, Аргентине, Америке или Шпаније, да ли је комедија, вестерн, или ''знанствена фантастика''. Да бих неки филм оценио прелазном оценом довољно је да наиђем бар на неки детаљ који ће ми се свидети... Тако сам филм Pat Garrett & Billy the Kid упамтио по легендарној музици Боба Дилана, филм Into the Wild по доброј фотографији (Јуте и Аљаске), а постоје и потпуно безвезни филмови којима имена не могу да се сетим (после пола сата тражења сам установио да се филм зове Dieu est grand, je suis toute petite) а који сам упамтио по врхунској глуми Одри Тату док је још била у најбољим годинама. Зато ја могу да дам прелазну оцену првом делу филма Рамбо, јер успева да гледаоцу пренесе делић личног осећајња одбачености и потпуну менталну конфузију једног војника који се враћа са фронта на који је отишао пре читаве денеције, где је изгубио осећај за то шта је добро а шта лоше и где постоје само савезници и противници. Међутим, наставци тог филма у којима исти глумац дупло набилдованији засипа оловом несрећнике по остатку кугле земаљске су тотално срање јер немају ама баш никаквог смисла. Први део Рамба је озбиљан филм, који има и социјалну компоненту, критикује понашање америчког друштва према ратним ветеранима, а наставци јефтина политичка пропаганда Америке, која се кроз лик и дело тог Рамба бори за ''правду'' целом свету... Прелазна оцена наравно не значи да неки филм свима препоручујем, прелазна оцена за мене је да је филм оправдао два сата утрошених на његово гледање и да исти филм нећу прозивати.

Сад да кажем нешто о филмовима које волим и које препоручујем другима. Ако филм схватимо као уметност а не као шоу-бизнис, онда треба рећи да најбољи филмови (као и најлепше поеме, најлепши романи...) настају не тако што дођу продуценти и дају 100 милиона неком познатом редитељу да скупи познате фаце да просипају шмекеризам преко биоскопског платна подилазећи публици у намери да зараде 200 милиона, већ тако што сценариста неко јако лично осећање (љубав, рат, беду и сиромаштво или бунт потив времена и друштвеног система у у коме живи) преточи у причу а маштовит редитељ онда ту причу сместу у право окружење. Мој омиљени аутор је Андреј Тарковски, редитељ који је сам писао сценарио за своје филмове. Већину људи које познајем злостављам све док не одгледају ''Сталкер'' - филм који прераста у чисту психологију. Део филма је у колору, мањи део није - што такође има своје значење код Тарковског. Ради се о путовању ка готово имагинарном месту на које је пала комета, на које крећу песник и научник. Двадесет различитих људи када одгледа тај филм схвати га на двадесет различитих начина. У ствари, начин на који сте схватили филм представља одговор на питање колики сте маштар, скептик... (изузетно је напоран за гледање па се не препоручује гледање у друштву). Многи не знају да познати филм ''Соларис'' у коме глуми Џорџ Клуни је ништа друго до римејк истоименог филма који је двадесет година раније режирао Тарковски.

Волим јужноамеричке филмове и генерално доста сам добрих нашао са шпанског говорног погручја (Алмодовара не волим). Недавно сам гледао колумбијски филм који ме је одушевио - María, llena eres de gracia (Maria Full of Grace из 2004. године). Таленат главне глумице ме је толико купио да сам одлучио да поскидам остале филмове које је снимила, међутим већ после овог дебитантског филма је отишла у Холивуд, где је глумила искључиво на енглеском језику, на коме она једноставно не може ни приближно да пренесе емоцију.... У последње време сам на захтев блиске особе која учи немачки скинуо много немачких филмова, па ми се свидео Das Leben der Anderen за који сам тек касније сазнао да је познат (па га је вероватно већина вас већ гледала).

Ево, ово је нешто генерално о мом укусу, да не улазим сад у појединости и препоруке за гледање...
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Zemljoradnik Uto 22 Nov 2011 - 20:59

Pošto i ja učim nemački, odgledao sam nekih 20, možda i 30 nemačkih filmova u poslednjih par meseci i Das Leben der Anderen je jedan od najboljih, ako ne i najbolji. Uglavnom mi se ne sviđa njihova kinematografija, previše autora pokušava da imitira Holivud (koji ionako ne volim, a ovi to još rade tehnički loše), a ostali nekako na silu pokušavaju da budu umetnici, kao da sve vreme vagaju koju količinu kojih emocija da ubace.

Trenutno mi na pamet padaju još dva dobra: Das weiße Band i Die Fälscher.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Tazz Uto 22 Nov 2011 - 22:03

Das Leben der Anderen - svakako preporuka, sjajan film.
Tazz
Tazz
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 22.10.2010
Lokacija : Нови Сад

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Psycho Uto 22 Nov 2011 - 22:16

Budi žena Jurčića: Ustaj Kruno, 7 je... A on će: Tko je zabio? Benzema?
rofl rofl rofl
Psycho
Psycho
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 15.11.2010
Godina : 47
Lokacija : BG/ZR

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od wolfvaga Sre 23 Nov 2011 - 2:23

@Zu

"Piknik pored puta"? Odlican izbor, kad je fantastika u pitanju. Knjiga je podjednako dobra (Naslov koji sam upotrebio je onaj romana brace Strugacki po kojem je film "Stalker" snimljen). "Solaris" nije nista losiji. Naravno, pricamo i o knjizi Stanislava Lema (inace jedan od mojih omiljenih SF autor) i o filmu A. Tarkovskog. Ovo novo sto su snimili pocetkom 2000ih je teska nebuloza od filma... Ako vec volis sporije autore, sa zahtevnom tematikom, probaj Bergmana (licno, moj favorit su "Divlje jagode", ali mnogi vole "Sedmi pecat". Ako pak zelis zamrsenu zavrzlamu, onda treba probati "Personu", jedan od najzajebanijih i najhermeticnijih filmova koje sam u zivotu gledao; od manje poznatih izdvajam "Vucji sat" kao nesto sto bih rado ponovo video) ili Antonionija (jedan od mojih omiljenih, preporucujem sve sto je nastalo u periodu od "Avanture" do "The Passenger") ili Felinija (mnogi apostrofiraju "La Stradu" i "Amarkord" kao remek-dela, ipak meni su drazi "Kabirijine noci", "La Dolce Vita"(ovaj film prosto ne smem da prevedem Smile) i "Roma") ili veoma tripoznog Pasolinija ("Teorema" je jedan od najboljih filmova koje sam u zivotu gledao)... Spansko govorno podrucje ne preferiram bas... Mozda samo Bunuela ("Diskretni sarm burzoazije", npr.). Radije gledam Francuze (Rohmer i Godard, kao glavne face "Novog talasa", barem po mom izboru) ili Nemce (raniji Venders i jos bolji Herzog)... Od Rusa... Hm, dopada mi se "Ostrov" od Pavela Lungina i spremam se da malo precesljam njegovu bibliografiju... "Russian Ark" je vrhunski film (doduse, Sokurov je vodeci ruski sineasta trenutno, tako da je to i ocekivano), a cak i ozloglaseni Mihalkov ima sta da ponudi...

@Zemljoradnik

Manje-vise to sto si nabrojao i jeste najbolje sto je doslo sa nemackog govornog podrucja poslednjih godina up...
wolfvaga
wolfvaga
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 04.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Bodi Bond Sre 23 Nov 2011 - 2:33

Bodi Bond
Bodi Bond
mvp
mvp

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Tazz Sre 23 Nov 2011 - 3:15

wolfvaga ::Stanislava Lema (inace jedan od mojih omiljenih SF autor)
http://www.google.pl/ -->> Pritisni Play dugme Smile

opis: https://plus.google.com/113116318008017777871/posts/Dx1yngn9FmD
Tazz
Tazz
šesti igrač
šesti igrač

Datum upisa : 22.10.2010
Lokacija : Нови Сад

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od dane Sre 23 Nov 2011 - 3:31

Niko se nije setio jednog benda za koji sam uveren da ga je većina forumaša slušala. Barem meni su bili jedan od omiljenih bendova, dok nisam upoznao "žešći zvuk". To su čuveni Pepersi Smile
Evo nekih njihovih pesama koje sam obožavao:










dane
dane
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 06.12.2010
Godina : 34

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Nolle Sre 23 Nov 2011 - 4:24

under the bridge ! clapping
Nolle
Nolle
mvp
mvp

Datum upisa : 03.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Naissus Sre 23 Nov 2011 - 7:21

U centru Nisa su povodom 15 godina studentskih protesta izlozene slike.
Daleko od toga da je sve ovo pozitivno, ali moram da izdvojim neke slike koje su me dobro nasmejale.
Svaštara 7 - Page 2 052
Svaštara 7 - Page 2 012
Svaštara 7 - Page 2 023
Svaštara 7 - Page 2 034
Svaštara 7 - Page 2 044
Svaštara 7 - Page 2 064
Svaštara 7 - Page 2 086
Svaštara 7 - Page 2 013
Svaštara 7 - Page 2 080
Svaštara 7 - Page 2 149
Svaštara 7 - Page 2 153
Naissus
Naissus
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Lokacija : A be Niš be

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Junglezburn Sre 23 Nov 2011 - 9:00

Idemo Barcaaaaaaaaa! Jebi Savana! Smile
Junglezburn
Junglezburn
mvp
mvp

Datum upisa : 02.10.2010
Godina : 37
Lokacija : Balkan - strasti, poroci, nedoumice, odsustvo samokontrole...

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Everton Sre 23 Nov 2011 - 9:14

ne znam da li je bilo rofl rofl rofl
Everton
Everton
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 36

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od ZuLuofVozdovac Sre 23 Nov 2011 - 9:26

wolf велики део наведеног сам већ одгледао, има наравно и онога што нисам па ћу се потрудити што пре да одрадим домаћи и испоштујем препоруке.

Чим сам видео да преферираш француски нови талас ја сам схватио да тешко да ћеш успети да се пронађеш у филмовима шпанског говорног подручја. Објашњење је једноставно - у периоду када је нови талас био на врхунцу, у Шпанији је била Франкова диктатура, беснели су ратови у баскијким планинама, у Јужној Америци су буктале револуције. Ја сам се више нашао у филмовима новијег датума, насталих у последње три деценије (пре свега у Јужној Америци па и Шпанији), када су аутори који су изашли из тог трусног револуционарног периода били пуни инспирације, једнако као што је био нпр Фелини педесетих и шездесетих година, у ''првој фази'' свога стваралаштва.

Кад смо већ код Фелинија (којим си се изгледа доста бавио) његови филмови су азбука кинематографије (мада их данас више гледа онај ко хоће нешто да научи о филму, него неко ко хоће да ужива). А о ономе колико ја мислим да су данас актуелни, или можда наивни ћемо у кафани. Гледао сам на ТВ-у аргентински филм Elsa & Fred и главна јунакиња, једна осамдесетдвогодишња баба има још само једну жељу - да оде у Рим и као Анита Екбер сиђе у фонтану Треви (наводим ово чисто као екранизовани доказ колико је ''Сладак живот'' био лајтмотив свога времена).

Слажем се са Земљорадником што се Немаца тиче, а главни разлог њихових лошијих филмова новије продукције је оптерећеност истом тематиком. Главно им је да направе филм о неком појединцу који је водио свој тихи рат против фашизма, или о онима који беже из Источне Немачке у западну... Требало би неко да оде да им каже да је други светски рат завршен, да нема више блоковске поделе... То је исто као кад би ми идаље снимали партизанске филмове... Фелини је ту фаца, нема уопште потребу да ''пере'' свој народ од сопствене историје. Он човек направи филм Амаркорд у коме цела Италија одушевљено поздравља фашисте (због чега је критикован) и онда изучава тај феномен. Ако ништа друго бар неће да лаже...

И на крају нешто и о ономе најбољем - Остров. Стварно фантастичан филм, ако нађеш још нешто добро од истог аутора слободно препоручи. Али намерно нисам хтео да га поменем као и филм Андреј Рубљов од Тарковског, јер њих човек да би гледао мора да буде стварно продуховљен. Свака препорука! Само не знам зашто Михалковав називаш ''озлоглашеним''. Осим што је осведичени пријатељ нашег народа, он је сјајан редитељ. Можда ми се није баш свидео овај његов римејк филма 12 Angry Men (иако је добио награде), али Сибирски берберин, Варљиво сунце... непоновљиво. Све што он сними ја гутам без жвакања, нисам стигао једино да одгледам филм Варљиво сунце 2, и стварно се спремам ускоро то да урадим, али начин на који Михалков осећа свој народ, његове историјске недаће, на који начин слика своје филмске ликове (па чак и добро бира глумце, Олег Мењшиков по мом мишљењу стварно даје аутентичност његовим филмовима)... У тим категоријама га сврставам на прво место.
ZuLuofVozdovac
ZuLuofVozdovac
mvp
mvp

Datum upisa : 06.10.2010
Lokacija : Vozdovac

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Zemljoradnik Sre 23 Nov 2011 - 23:17

Žao mi je što ne mogu ozbiljno da učestvujem u ovom razgovoru, jer od trenutka kada sam shvatio da Holivudska kinematografija za mene nema nikakvu vrednost, do trenutka kada sam shvatio da postoji i druga vrsta filma, prošlo je mnogo vremena i ja nisam gledao ništa. Sada nemam baš puno vremena pa se nisam nagledao klasika, malo Kurosave, malo Pazolinija, nešto jugoslovenskog crnog talasa... Shvatio sam da ne ljubim previše evropski film '70-ih, da mi više leže novije stvari, ili one od pre novog talasa. Recimo, cenim način na koji Pazolini umeo da ogoli najniže ljudske emocije, ali nemam želju da odgledam još neki njegov film.

Zbog učenja nemačkog, trenutno ne gledam ništa osim nemačkih filmova, tako da prihvatam svaki savet, čak i za nešto pliće filmove ako nisu totalna bljuvotina. Sad sam se setio još jednog dobrog filma: Die innere Sicherheit. Gledao sam i ponešto starije, ali nisam oduševljen. Da pomenem samo verovatno najpoznatiji, Die Blechtrommel (Limeni doboš), za koji mislim da je pretio da postane dobar film, ali nije u tome uspeo. Zapravo, da ne znam da je imitacija praške škole, možda bi mi se i svideo.

Zemljoradnik
prva petorka
prva petorka

Datum upisa : 01.10.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara 7 - Page 2 Empty Re: Svaštara 7

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu